Sarti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16291
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244848 Üzenet linkje2017-06-19 21:58:57 

Ezt már teljesen más volt elolvasni.
Ezek jó programok lehettek icon_smile.gif
Légy pozitív icon_smile.gif emlékezz a jóra, sokkal szebbek lesznek az emlékeid icon_smile.gif

# 16292
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kela
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244851 Üzenet linkje2017-06-19 22:41:21 

Szép estét! Szeretném megkérdezni hogy Szarti elôtt ven e még útlezárás?
# 16293
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244855 Üzenet linkje2017-06-20 07:21:53  Válasz a #244836. hozzászólásra Előzmény #244836

Kedves Henry ,
javasold az IBUSZ-nak, hogy szervezzenek bevásárló utat az Evzoni Duty Free Shopba.
Akkor nem kéne végigszenvedned egy kéthetes görög nyaralást.

# 16294
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Art76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244865 Üzenet linkje2017-06-20 09:32:30 

Szép napot!
Hát megvolt életem első Görög útja icon_smile.gif Nagyon jó volt, minden nagyon szép és jó volt icon_smile.gif Még nálam vannak Csabik Mcgayver cuccai, amit itt is köszönök neki! Legközelebb, ha megyek, mert annyira jó, már sokkal kevesebb dolgot viszek. elképesztő mennyire élvezhető és olcsó nyaralás.
Olvasom Henry írását. Hát a 2 hét alatt vettem italt, csokit, mindent. Nem hiszem, hogy lemaradtam volna, életem bizniszéről, hogy nem Duty free-be vásároltam. Erre valóban vannak bevásárló túrák. Hihetetlennek tartom, hogy erre vár az ember 2 hétig, hogy vásároljon és egy szó nincs a nyaralásról. Én, pedig beosztom a pénzt, fillérb...nak tartom..
Mindenki kedve és segítőkész volt. Én csak pozitív dolgokat tudok mondani az útról icon_smile.gif

# 16295
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244866 Üzenet linkje2017-06-20 09:50:04 

mi kb egyszer voltunk a Duty free-be a kb 6 Görög utazás alatt én nagyon drágának találom, és emiatt nem esnék kétségbe, vitatkoznék senkivel, tényleg annyi bolt van Sartin, hogy aki ott nem tud vásárolni ajándékot, az fura, a buszos útnak vannak előnyei hátrányai, ez már csak ilyen
# 16296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244867 Üzenet linkje2017-06-20 09:59:25 

Tisztelt Ave46.

Javaslata megfontolandó.

Amikor eddig megálltunk Evzoninál a Duty Free-nél mindig azt láttam, hogy az utasok kb.80- 90%-a leszállt és bement a shopba. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy ez a 20-30 perces, gesztusértékű megállás nem biztos, hogy csak rétegigényt elégítene ki. Persze ha Ön a maradék 10 -20%-hoz tartozik, akkor értem a megjegyzését. És természetesen értem benne az iróniát is. (Ha gúnynak szánta akkor azt is.)

Mentségemre annyit mondanék el, hogy korábban- még az uniós csatlakozásunk előtt, de néhányszor még azt követően is - magam is vezettem diák- és felnőtt csoportokat külföldre. Érdekes, hogy a duty free - s, vagy a határ közeli diszkont árúházas megállások ellen, - de még a reptéri korai becsekkolások ellen, hogy maradjon idő a nézelődésre - soha senki nem tiltakozott...Sőt!

Bejegyzésemmel azt akartam érzékeltetni, hogy ha a most és tavaly ősszel megtapasztaltak tendenciává válnak akkor egy jól kialakult és szerintem helyes gyakorlatot szüntethetnek meg önkényesen az utazással foglalkozó cégek egyes munkatársai. Mindezt azért, mert úri kedvük úgy tartja, vagy egyszerűen csak sietnek haza, esetleg nekik most onnan nem kell semmi, meg egyébként is minek foglalkozzanak az utasok (legyünk megengedőek az utasok egy része) szerződésben tényleg nem rögzített kéréseivel. Sajnos megtehetik, hiszen a buszon már nincs ott az utazásszervező képviselője, aki ha azt mondja az autóbusz vezetőjének, hogy itt és most megállunk akkor nincs apelláta, ott a sofőr megáll és kész...

Az meg külön elgondolkodtató, hogy mint a mi esetünkben történt, a sofőr a Fővállalkozó "mögé bújt" és nem merte bevállalni, hogy kizárólagosan saját döntéséről van szó.

Kövezzen meg érte, de én szeretek egy-egy országot úgy elhagyni, hogy kilépés előtt még teszek egy sétát a repülőtéri, vagy közúti duty freeben. A vásárlás értéke lényegtelen, elhanyagolható összegű, az élményt tartom afféle záróakkordnak.

Ha megengedi eltekintenék most annak összehasonlító kifejtésétől, hogy hogyan és milyen körülmények között utazik autóbusszal mondjuk egy holland, vagy egy belga, dán svájci stb. túrista. Legyen elég annyi, hogy van még hova zárkóznunk.

A tegnap 20.36 -kor írt bejegyzésemben a helyi nyaralási élményekről is írtam, amelyek- ha el tetszett olvasni ezt a bejegyzésemet is - ezúttal is pozitivak voltak. Nem a kéthetes nyaralást szenvedtem végig, ahogyan ezt Ön félreértette, hanem az autóbuszos és helyi utaztatás bizonyos - ennél az irodánál szerintem ezúttal romló tendenciát mutató - történéseire kivántam felhívni a figyelmet.

Örülök, hogy ez a figyelemfelhívás többek között az Ön reflexióját is kiváltotta. Véleménye megtisztelő volt számomra. Miután hozzám hasonlóan Ön is bizonyára kedveli Görögországot, talán egyetérthetünk abban a közös nevezőben, hogy mindenki találja meg minden utazásban azt amit keres benne és a nyaraláshoz kacsolódó utazás -történjen az bármilyen közlekedési eszközzel - legyen valóban UTAZÁS és ne SZÁLLITÁS. (Bizonyára érzi a két fogalom közötti árnyalatnyi differenciát)

Tisztelettel üdvözlöm.

# 16297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henry
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244869 Üzenet linkje2017-06-20 10:16:28 

Kedves eduso és Art76
Köszönöm az Önök véleményét, megjegyzését is.
Alap bejegyzésemben - ezt sajnos úgy veszem észre külön hangsúlyoznom kell - nem a kéthetes nyaralásomról irtam, hanem kizárólag az utaztatás bizonyos anomáliáiról. A nyaralással minden rendben volt.
Örülők, hogy bejegyzésemhez kapcsolódóan megírták véleményüket.
Nem vagyunk egyformák. És ez igy van jól.
Üdvözlöm Önöket is, és még sok szép görögországi utazást kívánok.

# 16298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244872 Üzenet linkje2017-06-20 11:18:52 

Kedves ART 76!
Örülök hogy jól sikerült az első görög nyaralásod.
Mi jún 26 ._án indulunk paráliára ibusszal , ha nem áll meg a duty free-ben,
nagyon ideges leszek.

# 16299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Art76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244873 Üzenet linkje2017-06-20 11:49:25 

Kedves Csabik!
Én is kellemes nyaralást kívánok neked. Hétvégén vissza viszem a a túlélő cuccaid icon_smile.gif
csak van valami kütyüd, amivel megállásra kényszeríted a buszt a duty-nál!! Ha, mégse, dobd ki a sofőrt és vegyél egy olcsó Orbitot feltétlenül.
Egyébként Henry kollégának igaza van, mert ne hagyjuk a fejünkre nőni az utazási irodákat! Úgy gondolom, mindig van legalább 5 kretén ennyi ember között. Ez csak egy egyszerű BKV utazás alkalmával is megfigyelhető. Aki leszáll és annyi cigit és piát vesz (ez utóbbi megbocsátható icon_smile.gif)a, mi egy afrikai ország GDP-jével vetekszik. NE szívasson meg normális nyaralókat, és órákat üljenek a határon. Ezeket otthagynám és csá. Ennyiben érthető az, hogy a sofőr se akarja kitenni magát ennek.

# 16300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244875 Üzenet linkje2017-06-20 12:09:12  Válasz a #244865. hozzászólásra Előzmény #244865

Kedves Art76 ,
örülök, hogy jól sikerült a nyaralásod icon_biggrin.gif Látod-látod, mondtuk, hogy nem kell sok cuccot vinni, OB-n megtalálsz mindent.
Ami a Duty free-t illeti, a Holiday Lines sem megy be, ilyenkor szoktuk megelőzni a többi 10-12 ott ácsorgó buszt. Ezúttal este 1/2 7-kor indultunk OB-ról, és másnap reggel 1/4 8-kor már Pesten voltunk a Planetáriumnál.
Azt végképp nem értem, hogy görög olajbogyót és ouzot miért nem lehet Görögországban venni, miért csak a vámmentesben. (ahol mellesleg minden drágább...)Dehát ez persze egyéni.

# 16301
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244877 Üzenet linkje2017-06-20 12:16:06 

Kedves ART76!
Az elmúlt 30 percet a garázsom túrásával töltöttem!
Nem fogod elhinni mit találtam 50x50x70 cm -re hajtható mobil duty free-t teljes árú készlettel !
Akinek szüksége van rá szívesen kölcsön adom!
Tavaly megálltunk az említett boltban a kérés ellenére nagyon sokan dugdosták a cigit meg a piát , szerencsére nem forgatták fel a busz , nagyon nem örültem volna 5 órás várakozásnak!
Mindenki tudja ha lehet 1 karton cigit legalább 5 fog venni a nagy része!
Arra gondoltam görögbe veszek olajbogyót,ouzot meg tibi csokit és a buszon fogom árulni
nehogy valaki lemaradjon "A NAGY ÜZLETRŐL"

# 16302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Art76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244878 Üzenet linkje2017-06-20 12:31:57 

Kedves Ave46,
köszönöm szépen, valóban igazad volt. icon_smile.gif pedig nehezen mondok le a pörköltről, de a gyros isteni ott.. icon_smile.gif))
Remélem nektek is jól sikerült! icon_smile.gif
A duty free-re kitérve, szerintem ez felbukkan még, mert vitatéma!
Látom közben Csabik kolléga is megjött. Szinte biztos voltam benne, hogy Ő megoldja! Komolyan mondom, mint egy Ószeres icon_smile.gif Szerintem a pincében harcoló német alakulatok is vannak icon_smile.gif))
Hát az üzleti érzékéről, már nem is beszélek, de ez valószínűleg a származásából adódik... icon_smile.gif)))))))

# 16303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244879 Üzenet linkje2017-06-20 12:52:42  Válasz a #244877. hozzászólásra Előzmény #244877

Csabik, de jó neked, még csak most mész !
Jó időt, jó nyaralást ! icon_smile.gif

# 16304
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244880 Üzenet linkje2017-06-20 13:37:23  Válasz a #244879. hozzászólásra Előzmény #244879

Kedves Ave 46!
Már nagyon várjuk tíz éves fiam 1 hónapja vissza számol !
Ermisbe megyünk tavaly is itt voltunk, nagyon jó volt ezért még egyszer vissza megyünk,
gondolom mindig így kezdődik aztán még jó sokszor mennek Görögországba.
Voltunk skiathoson kostassal idén Meteorák meg még kalózhajó.
Úgy néz ki jó időnk lesz , mindenkinek jó nyaralást aki meg már túl van rajta annak szép emlék!

# 16305
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabik
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244881 Üzenet linkje2017-06-20 13:58:21  Válasz a #244878. hozzászólásra Előzmény #244878

Kedves Art 76!
Látom szarkasztikus kedved van , megküldjem a törzskönyvemet!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 1086 1087 1088 ... 1105 1106 1107   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu