Görögországban élek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17427 Üzenet linkje2006-12-11 21:22:13  Görögországban élek

Légyszíves ide írjátok a kérdéseiteket Barbiehoz és nem össze-vissza minden topikba, ahova nem valók. icon_smile.gif
Andi

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17433 Üzenet linkje2006-12-12 09:28:25  Re!

Helló Andi! Köszi,hogy szóltál az érdekemben a többi fórumozó felé.Nekem is jobb lenne,ha csak itt kéne levelezgetnem a társasággal,nem össze-vissza keresnem a hozzám érkezõ kérdéseket.Mint már írtam,én tíz éve élek Vrasnán,boldog kapcsolatban,két gyerkõcöm van,akik persze magyar születésûek,de mindenkinek azt szokták mondani,hogy õk bizony Görögök.Én Salonikiben dolgozom,nem egy átlagos helyen,mert a magyar hivatásom katona,aztán hitelesíttettük a bizonyítványaimat,s jelenleg a saloniki-i rendõr fõkapitányságon ûzöm a szakmát. Nehogy azt higgyjétek,hogy tökéletes görög nyelvtudásom van,mert nem,ez a tíz év is kevés a göröghöz szerintem.Van még mit tökéletesítenem,és különben is amerre én megfordulok,mindenki beszél angolul.Egyébként beszélek a görögön,angolon kívül németül és franciául.Most meg nem tudom miért,de elkezdtem latinul tanulni....Valahogy tetszik,misztikus nyelvnek tartom.Így kérdések hiányában nem tudom,mirõl írjak nektek,kezdeményezzetek TI,én meg majd szorgalmasan válaszolgatok. Mindenkinek üdv:Barbie
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17434 Üzenet linkje2006-12-12 10:06:28 

Fontos!!! Bármirõl szivesen beszélgetek,de a munkám az tabu-téma,akárcsak Magyarban,itt se szokták kiteregetni a belügy dolgait.Egyébként ilyenkor is szép Halkidiki,most hidegebb idõben olyan oldalát mutatja meg a természet,amit a nyári túristák nem láthatnak.Így karácsony elött meg pláne szép,ahogy a kis falvak föl vannak díszítve. Ilyenkor miért nem látok túristákat???? Nem csak a napozástól,meg a tengertõl lehet szép egy utazás....Aki igazán szereti Görögországot,és megteheti,jöjjön télen is kikapcsolódni. És télen minden olcsóbb,a buszjegy,szállás stb... Igaz ilyenkor nincs annyi étterem nyitva,mert a görögök befejezték az idei munkájukat,de általában minden településen van nyitva apartman,meg étterem is. Csak ennyit akartam,írjatok!! Barbie
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17436 Üzenet linkje2006-12-12 11:09:23 

Szia Barbie!

Ha jól tudom, a fórum tagok között van olyan, aki Stavrosban szilveszterezik. Mi is szívesen megnéznénk télen, de ilyenkor nincs szabadidõnk.
Szeretném megkérdezni tõled, hogy hogyan fogadják a görög emberek a betelepülõket. A férjemmel sokat gondolkoztunk azon, hogy esetleg kiköltözünk.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#17437 Üzenet linkje2006-12-12 12:14:02  óh,az a csodaszép görögország...

Kedves Barbie!
segítség reményében írok.
érettségi után szeretnék kimenni görögbe.Szaloniki is érdekelne.
tudnál egy kicsit mesélni az ottani életrõl? szoktál látni ott magyar fiatalokat,akik kimentek?
hogy viszonyulnak a magyarokhoz? elterjedt ott a baby-sitterkedés?vagy milyen esélyem van kimenni dolgozni?
nagyon nagy város?kiismerhetetlen?
bocsi,ha kicsit sok a kérdés... ;-)
elõre is köszönöm!

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17438 Üzenet linkje2006-12-12 12:46:29 

Jaszu!! Jó lenne tudni,ki az aki kint szilveszterezik,mert én Stavrostól 5km-re lakom.Hátha összefuthatnánk. A kérdésedre válaszolva,nekem nagyon nehéz volt beilleszkednem,mert a párom családja(és általában a görögök)nem akarják a külföldieket,nemhogy még rokonnak! Szóval nekem a mai napig bizonyítanom kell elöttük,hogy méltó vagyok a Kambouris-névre....Általában a Magyarokat szeretik,elsõsorban a foci miatt,hisz nem egy játékosunk játszott már görög színekben.A Magyar nõket másodrendûnek tartják,akárcsak a görögöket,csak a férfi szava a szent,mindennek úgy kell lennie,ahogy az erõsebbik nem akarja,beleszólni bele lehet,de nem biztos,hogy nekünk lesz igazunk....Ha te a férjeddel szeretnél kiköltözni,azt nem lehet csak úgy egyszerûen megtenni,hanem elõször dolgoznotok kéne kimenni,legalább fél évre.Ezalatt ti is megismertek mindent,és õk is titeket,fél évre már adnak munkavállalásit is,így a rendõröktõl sem kell félni.(hiába vagyunk eu-tagok,mi is és õk is,sokszor hazaküldi a rendõrség a külföldieket! Ez a bizalmatlanság köszönhetõ a B-betûsöknek,meg az A-betûsöknek...) Majd ha van munkavállalásitok,be kell jelenteni egy ideiglenes lakcímet,aztán élhettek folyamatosan kinn.Kérdezték már tõlem itt a fórumon,hogy mi van akkor,ha csak nyugdíjasként mennének ki lakni? Ez sem ilyen egyszerû! Sokan azt hiszik,hogy csak összepakolnak,és onnantól kezdve görög állampolgárok lesznek. Ez nem így van,sokkal nehezebb ott letelepedni,mint magyarban,magyarban ugye szinte már mindenki él,csak magyar nem.... A görög kormány szigorú a külföldiekkel. Nekem azért sikerült,mert a kezdetektõl ott volt mellettem a párom,aki,mint görög,tisztában van a jogaival,mindenben segített.Így,mint görög feleség,nincs problémám.De aki mellett nem áll görög segítség,az ne számítson sok jóra,és minden követ meg kell mozdítania ahhoz,hogy kint élhessen. Ez így van higgyétek el. Aztán: aki túristaként megy ki,annak fogalma sincs az ottani életrõl,nem tudja hogyan és mibõl élnek az emberek,milyen válságokkal küzdd a görög állam....Nem biztos,hogy mondjuk aki itthon gazdag,az ott is az lesz,mivel nem ugyan olyan szakmákat ûznek az ottaniak,és lehet,hogy annak a magyarnak is el kell mennie szõlõt szüretelni,ha meg akar élni.Az ottani emberek,fõleg a szakmunkát végzõ férfiak,nem napi 8-10-órát dolgoznak,hanem 24-28-órákat.A görögök ilyenkor karácsony elött már nem dolgoznak,és tavaszig abból a pénzbõl élnek,amit az évben kerestek.Tehát nehéz.... Egy magyar férfinak még többet kéne melóznia,hogy bizonyítson.Egy magyar nõ meg teljesen el van veszve,ha nem talál normális állást,mert mindenhol rákiabálják,hogy k......va. Ez így igaz hiába nem hiszitek el. Gondoljatok bele,tíz éve ezt látom,tapasztalom,és átélem.Mármint a görög mentalitást. Mindenki csak azt látja,hogy milyen aranyosak,vendégszeretõk,mulatozósak,életvidámak a görögök. Igen túristaparadicsomokban ez kötelességük,de a normál életben keserves életük van. Az én településemet és a környezõ falvakat nemrég pusztította le szinte teljesen egy árvíz,és a mai napig nem tudták mindet helyreállítani,mert nincs pénze az országnak......De ezek ellenére persze kedvesek és tüneményesek az emberek,de megviseltek is,én látom az arcukat minden nap. Remélem tudtam válaszolni a kérdésedre,várom ha még lesz kérdésed. Jaszu:Barbie
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17439 Üzenet linkje2006-12-12 12:51:30 

Szia Barbie! Nagyon bátor vagy, hogy két gyerekkel nekivágtál a "nagyvilágnak". De ezek szerinte megérte, ha ilyen jól sikerült beilleszkedned!? Gratulálok hozzá! És irigyellek is egy kicsit. icon_biggrin.gif

Én is szerettem volna most kimenni szilveszterkor Görögországba, de sajnos már több, mint valószínû, hogy nem jön össze.
Pedig én tényleg vágynék rá ilyenkor is megnézni az országot, amikor nem hemzseg a turistáktól. Biztos gyönyörû lehet!?
Én azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire vagy ismerõs ott a Chalkidiki félszigeten, mert elsõ nyaralásom alkalmával nyaraltam ott egy Nea Plagia nevû kis faluban, amirõl azóta sem, sehol nem találok semmit. A neten találtam róla egy db légi felvételt és semmit többet.
Annyira szeretném megtudni, hogy lehet-e ott még nyaralni, szállás vagy hol találhatnék róla infót? Ha esetleg ebben tudnál segíteni megköszönném.

De ha nem, akkor is örülök, hogy itt vagy a hellaszon, és hogy segítesz nekünk, ha bármi gondunk van. icon_lol.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17440 Üzenet linkje2006-12-12 12:59:00 

Barbie! Épp keresztezte egymást az üzenetünk, úgyhogy az általad leírtakat olvasva furcsa lehet utána az enyém!
Érdekes, amiket leírtál, és errõl már tényleg olvastam, hogy a nõk helyzete milyen ott kinn, és hogy az élet is nagyon nehéz odakinn, fõleg télen! Te ezeket ugye át is éled nap, mint nap, úgyhogy persze, hogy jobban látod!
Szerintem egyik országban sem könnyû bevándorlónak lenni, nagyon sok idõnek kell eltelni, hogy valahol idegenben otthon érezhesse magát az ember! Nálunk bezzeg nagyon sokan itthon érzik magukat, akiknek nem kellene is talán!?

Remélem azért a sok gond ellenére sem keserednek meg a görög emberek, mert legalább az ott nyaraló emberek arra a kis idõre elfeledhetik a gondjaikat, és talán egy kicsit a görögök is?! icon_surprised.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17441 Üzenet linkje2006-12-12 13:08:21 

Szia Szandi!! Annak alapján,ahogy írtad az érettségit,te nagyon fiatal vagy szerintem ahhoz,hogy kimenj,de ettõl függetlenül válaszolok a kérdéseidre. Igen jól ismerem salonikit,bár én tõle 80 km-re lakok,csak salonikiben dolgozom.Most is épp a melóhelyrõl fórumozok..... Nagyon nagy város,több kerülete van akárcsak Budapestnek.Láttam már kint magyar fiatalokat,de csak nyáron van számukra munka,éttermekben,szállodákban,pizzériákban.Nem járnak jól,mert rengeteget dolgoztatják õket napi 12-16 órában és nincsenek megfizetve úgy,mint a görög fiatalok.Ráadásul becsapni is jobban lehet egy külföldit.... De mindíg akad munkalehetõség nyaranta. Mint már többször megírtam,a magyarokat szeretik a görögök,de vannak fenntartásaik velünk szemben. Egy fiatal magyar lány semmiképpen ne egyedül menjen ki dolgozni,hanem társasággal,így nem kerülhet kellemetlen helyzetbe. Én csak tudom,hisz asztinomikosz vagyok.Baby-sitter-ek nincsenek mert a gyerek szent és sérthetetlen,senki nem foglalkozhat vele az anyján és családján kívül.Görögben nincsenek óvodák,meg bölcsik,hat éves korukig otthon vannak a családban a gyerekek,majd mennek általánosba. Nem tudom mi lesz a suli után a végzettséged,de angol nyelv elengedhetetlen,meg persze a görög. Majd írdd meg,mi lesz a szakmád,és mihez lenne kedved,hátha nyárra tudnék neked valamit ajánlani. Szió:Barbie
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17442 Üzenet linkje2006-12-12 13:12:47 

Szia Anikó!! Igen ismerem azt a kis falut,szép hely. Maratussa,meg Paleohora van a közelében. A párom arrafele született képzeld el!!! Na majd valahogy utánaérdeklõdöm a szállásoknak meg a lehetõségeknek. Barbie
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17443 Üzenet linkje2006-12-12 13:22:24 

Köszönöm a válaszod Barbie. Sajnos valahogy ilyennek képzeltem a helyzetet. Valahogy látszik az emberek szemében a sok gond és keserûség. Azt mindig tudtam, hogy a nõ az nem számít náluk. Sok olyan kultúra létezik még a Földön, ahol csak a férfi számít embernek.
A sok munka nem ismeretlen számunkra. Mivel gazdálkodunk, tudjuk milyen az, amikor 3 nap alatt sem jön össze 8 órányi alvás. Mi apartman vásárlásban és üzemeltetésében gondolkoztunk, egyáltalán nem akarunk más jellegû munkát vállalni. Tisztában vagyunk azzal, hogy ez is nehéz vállalkozás. Pont ezért gondolkodunk rajta olyan régen. Vannak országok, ahol sokkal könnyeb egy ilyet beindítani, de mi Görögországot szeretjük.
Még rágódunk rajta néhány évet.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17444 Üzenet linkje2006-12-12 13:31:55 

Szia Barbie!

Elõször is, rettentõen örülök, hogy rá találtál a lapra és feldobod az unalmas téli napokat érdekes írásaiddal. Szuper, hogy ilyen hamar ilyen nagy érdeklõdést keltett az új topik.

Én minden szavadat elhiszem, amit leírsz, csak az kételkedhet, aki egy álomvilágban él. Én magam is kitelepültem (Németországba), tudom, hogy mivel jár ez, és én mindent a magam erejébõl értem el, nem mentem férjhez a papírok miatt sem, pedig német a párom, sokat segített volna, de mi sosem akarunk házasodni.
Nekem élt kint egy barátnõm szintén Vrasnán 5 évig (ez 1990 és 1995 között lehetett kb.) A görög férfi elvált volt, idõsebb nála, Kostának hívták....mindegy. Iszonyú nagy volt a szerelem, de a barátnõm nem bírta végül cérnával a sok megaláztatást a család részérõl. Pontosan olyanokat mesélt, amiket te is leírtál.
Másik barátnõmnek meg görög férje van, itt élnek Münchenben, egy éveb egyszer mennek haza 6 hétre. Teljesen kiakadtam rajta, hogy elvárja a család, hogy 6 hétig náluk üljenek és nem tudják ezt a gyönyörû országot bejárni ezért, max. egy hétig.

Mi van abban az esetben, ha egy EU-tag kint egyszerûen egy házat vesz? Akkor nem lesznek könnyebben jogai, ha ott már tulajdona van? Azért kérdezem,mert sok német vesz kint házat, de nem élnek kint, csak pl. nyugdíjas korukban ki-kimennek fél évekre. Akkor ez hogyan zajlik vajon?

Andi

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
102 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17445 Üzenet linkje2006-12-12 13:42:14 

Halihó V.Andi! Köszönöm a dícsérõ szavakat. Pedíg azt hittem nem fog futni ez az én kis topikom... Tudod,néha hiányoznak az otthoni barátaim és ezért gondoltam,hogy nyitok egy ilyen topikot,hogy magyar "hangokkal" beszélgethessek. Azt hiszem,ismerem azt a Costa nevû illetõt..... mivel kicsi falu ez a Vrasna. De nem pletykálok..... Szerintem ha valaki ott vesz házat,lakást,apartmant,attól még nem lesznek jogai,csak az eladó tulajdonost ismeri. Ez olyan,mintha Budapest mindegyik kerületében vennél egy lakást,de attól még ugyan az az egy marad az állandó lakcímed nem?? Amúgy mivel ilyesmi a munkaköröm is,utánakérdezhetek ha érdekel. Szió:Barbie
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17446 Üzenet linkje2006-12-12 13:49:42 

Szia Barbie! Köszönöm, annyira nem érdekel, mert most biztosan nem veszünk ott semmit! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif De ki tudja, talán nyugdíjas korunkr mi is valami ilyesmiben törnénk a fejünket, mint ahogy Csutek is írja...
Nem biztos, hogy ugyanarról a Costáról beszélünk. Amikor a barátnõmmel (Joli) együtt éltek, még nem vált el, csak már régen különéltek a feleségével, ezért volt olyan botrányos a kapcsolat. Joli dolgozott hébe-hóban a Jorgosnak Stravrosban, mint idegenvezetõ. Jól megtanult görögül. Az a Costas akkoriban, 10 ezelõtt lehetetes éveiben....Ismét azt kell mondaom, milyen kicsi a világ.

Andi

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#17447 Üzenet linkje2006-12-12 13:50:06 

Jaszu, Barbi!

Érdekes Görögországnak és azon belül is a görög embereknek ezt az arcát megismerni.
Én az idén Vrasnán nyaraltam, de esténként Asprovaltan kötöttünk ki és ott az egyik étteremben egy magyar hölgy jött oda hozzánk magyarokhoz, hogy felvegye a rendelést. A férje pincérként dolgozott abban az étteremben.
Egyszer leült az asztalunkhoz és mesélt nekünk a kinti életérõl. Hasonlókat mesélt õ is a görög emberekrõl. Õ is arról beszélt, hogy ott kint tényleg nem nézik a nõket majdhogy nem semmibe sem.
Neki sincs szava semmiben sem. Hiába mond bármit is, figyelembe sem veszik a férfiak. A görögökrõl általánosságban beszélt és nem volt jó véleménnyel róluk. Azt mondta, hogy a kedvesség csak itt a túrista "részlegen" mûködik, amúgy egyáltalán nem kedvesek.
Érdekes volt ezt hallani tõle és hittük is, nem is, mert hogy mi nem ezt tapasztaltuk. De most, hogy te is ezt meséled az ottani hétköznapi életrõl, elhiszem, hogy sajnos ez a helyzet.
Én azt hittem, hogy a turizmusból milyen jól megél ez az ország, nem is gondoltam, hogy ilyen gondok vannak náluk.
Az a baj, hogy mi a 2 hét nyaralás idejére látjuk az országot, persze jóformán csak a szépségét látjuk, de ilyen mélységekben csak az látja az ottani életet, aki ott él köztük.
Mindenesetre bátor vagy, hogy két gyerekkel így belevágtál az ismeretlenbe.
Nekem annak idején, mikor Paralián nyaraltam, felajánlottak egy tengerparti bárban állást, mivel beszélek picit angolul és németül is. Én nem mertem belevágni, mert akkor már meg volt a gyerkõcöm.Itthon hagyni nem akartam, vele pedig nem mertem kimenni a nagy ismeretlenbe. Te igazán bátor voltál és nagyon jó, hogy ilyen jól sült el az egész. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
1 2 3 ... 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu