Görögországban élek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Uwu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
45 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#178006 Üzenet linkje2012-01-06 11:20:25  Válasz a #178002. hsz-ra

Szia

Szerintem vágjatok bele, viszont ha elkezditek tanulni a görög nyelvet akkor idővel sokkal több munka lesz amik közül tudtok majd rendesen válogatni. Rosszabb biztos nem lesz!

# 362
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178007 Üzenet linkje2012-01-06 11:25:53 

Köszi a gyors választ! icon_smile.gif Az árak aggasztanak engem a legkevésbé, ha itt kijövünk valahogy, ott is kijövünk. A nyelv aggaszt leginkább, nagyon nehéz, igaz a gyereknek megyeget lassan (szerintem annak örül, hogy a tengerparton fog élni icon_smile.gif )Na meg a papírok! Nekem és a lányunknak tavaszra meglessz a magyar állampolgárságunk, a féjem meg egy kicsit bulis-e téren.Elvileg megvan a görög állampolgársága, görögnek született és hat éves volt amikor megkapta annó a jugoszlávot amikor a szülei összeházasodtak.Az a baj, hogy nyoma veszett, igaz a görög neve alatt keresték, nem a mostani alatt.Na de remélem ráakadnak.Az nélkül is kint lehet 3 hónapig gond nélkül, ha pedig sikerül kapni munkavállalásit annál jobb.Én szivem szerint már holnap pakolnék, semmi sem tart itt minket édesanyámon kívül, de mivel az út csak 12 óra, az sem nagy gond icon_smile.gif
# 363
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#178008 Üzenet linkje2012-01-06 12:52:43  Válasz a #178002. hsz-ra Előzmény #178002

Ne habozz, Szilvy, bátran vágjatok bele!
A férjed ügyes, te is biztosan találsz valamit nyárára, az anyósod is biztos pont (remélem, jól kijössz vele icon_wink.gif )
Sztem a görög nyelv sem olyan rettenetes, különösen ha ott, élőben gyakorlod majd!
Sok sikert és feltétlenül számolj be nekünk arról, hogyan alakultak a dolgok!

# 364
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#178009 Üzenet linkje2012-01-06 13:00:34 

Szia Szilvy! Akik itt ismernek, tudják, hogy az ilyen és hasonló kérdésekhez nagyon szkeptikusan szoktam hozzáállni, mert negyed évszázada élek itt és nagyon jól tudom, ismerem a helyzetet. Ezért sokan meg is haragudtak rám, magánban majdnemhogy a fenébe is küldtek. Ez az első eset, amikor úgy ítélem meg a tapasztalatom alapján és azok alapján, amit leírsz, hogy bele kell vágni. Ugyan itt rettenetes a helyzet, de mivel nektek lakásotok lesz, az első probléma kipipálva. Manapság pedig véleményem szt egy ezermester/mester/szaki, sokkal jobban feltalálja magát itt, mint egy egyetemet végzett ember. Amíg hivatalosan elhelyezkedik - ami elég nehéz lesz, vagy saját személyes céget nyit, ami nagyon könnyű, addig is dolgozhat "baráti alapon", szerintem kapnak majd utána ha ennyi mindenhez ért. Itt ahol élek is reggeltől estig dolgoznak a szakik és ki sem jönnek kis szerelésekre, annyira válogathatnak, mert kevesen vannak. A férjed ráadásul görög eredetű, ezek szt beszéli a nyelvet, de mindenképpen ott van anyósod, aki biztosítja, hogy meglegyen a napi betévő amíg nektek kialakul. Szerbia közel van, É-anyádat is tudod majd látogatni, én is azt ajánlom, már holnap kezdjetek neki a készülődésnek. A gyerek hamar megtanul görögül, és te is, hisz fiatal vagy, fog az agyad:) Ráadásul Szaloniki szuper egy város! Harcra fel!
# 365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178013 Üzenet linkje2012-01-06 17:22:25 

Most azért egy kicsit nyugotabb vagyok, hogy olvastam miket írtatok.Remélem feltaláljuk majd magunkat eleinte.A férjem Ágni nem beszél görögül, soha nem élt kint, csak nyaralni jártak és a nyelvtudása két perc káromkodás után kampec.Beszél németül, igaz kellene neki egy kis gyakorlás mert régóta nem használta, én és kislányom meg folyékonyan beszélünk szerbül és magyarul, meg törjük az angolt.Remélem ennek hasznát vesszük majd, úgy tudom Szalonikiben sok a szerb.Anyóstol nem félek, nem fogunk egy lakásban élni szerencsére, ezt nem azért mondom mert valami bajom van vele, hanem 11 éve egyedül élünk és nagyon nehéz lenne megszokni a tömeget icon_smile.gif
# 366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gotti5
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181481 Üzenet linkje2012-03-28 16:07:01 

Sziasztok! Májusra tervezem, hogy Athénba megyek. Körülbelül 1-2 hónapig lennék...persze ha kapnék munkát, akkor maradnék. Nagyon várom az utat, de borzalmasan félek.
Nem tudom mennyire tartanak össze kint a magyarok, de én személy szerint nagyon szívesen találkoznék bárkivel, akinek az ideje engedi. icon_smile.gif

# 367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187533 Üzenet linkje2012-06-15 10:34:56 

HAHÓ GÖRÖGÖRPSZÁGBAN ÉLŐK!

Itt egyre sötétebbnek festik le a helyzetet, de én nem akarom ezt elhinni.
Ma ez jelent meg az INDEX-en: http://index.hu/gazdasag/vilag/2012/06/15/gorogcsod/
Ti mit gondoltok? Lehetséges, hogy idáig jusson a dolog?

Köszönök minden véleményt, hozzászólást!
Medi

# 368
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
180 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187625 Üzenet linkje2012-06-15 21:43:07 

Sziasztok,

Minket kezd aggasztani az a kép, amit olvasni lehet Hellászról. Üres ATM-ek, bezárt üzletek, heteken belül várható áramhiány - és ez még csak a kezdet, ahogy írják.

Végtelenül hálásak lennénk, ha ott élők, vagy nemrég ott jártak megírnák, hogy mi a tényleges helyzet.

Két gyerekkel nem szívesen vágnánk bele egy kéthetes túlélő- és kalandtúrába...

köszi,
Lacka

# 369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Puma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
200 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187734 Üzenet linkje2012-06-16 21:37:13  Válasz a #187625. hsz-ra Előzmény #187625

Szia Lacka !

Pont így vagyok én is most, mint te. Mi Athén-Glyfadat terveztük de a jelen állás szerint inkább kivárunk még. Szeptember még odébb van. icon_biggrin.gif Amúgy is mindent magunk intéznénk, tavaly óta ugyan is nagyon beindultunk az egyéni szervezésbe. Én csak a tavalyi tapasztalatomat tudom megírni, pedig akkor még híre-hamva se volt annak a ribilliónak ami a hírekből folyik. De még is beleszaladtunk egy kis kellemetlenségbe.

Thesszalonikiből mentünk vonattal Nei Poriba. Szalonikiben töltöttünk két éjszakát tovább indulásunk előtt. A fehér toronynál sátorozás, bár napközben békesség volt, csak éjjel ment a hangoskodás az utcán, pont a szállásunk alatt hömpölygött egy kisebb tömeg. Inkább egy hangos békés felvonulásnak véltem, 1-2 hangadóval. Megvoltunk győződve róla, hogy áh, itt semmi gond nem a két hetes N.P. nyaralásunk alatt. Tévedtünk. Hazaindulás előtt 2 nappal szolidaritásból a településeken pár órára kikapcsolták az áramot. Pánik persze nem volt, ismervén a görögök mérhetetlen nyugalmát icon_razz.gif nem kimondottan érdekelte őket, hogy most pár órára kimarad e az áram vagy sem. Mi ekkor már kezdtünk aggódni, hiszen a két hét alatt volt fél napos sztrájk is. Pechesek lettünk. Ugyan is pont a hazainduláskor sztájkoltak a buszok, vonatok. Azon aggódtunk, hogy jaj csak a repülővel ne legyen gond. Szerencsére nem lett. Viszont mivel se vonat, se busz, kénytelenek voltunk taxival bemenni a reptérre, potom 120 euróért, mivel fix tarifás volt a fuvar. Megjegyzem vonattal és a reptéri buszjárattal töredékéből megúsztuk volna icon_eek.gif mert ha jól emlékszem 7 euró volt a vonat és 1 euró a buszjegy, fejenként. Ha nem lett volna tartalék pénz nálunk (szerencsére mindig úgy készülünk, hogy legyen vésztartaléknak) nem is tudom mi lett volna.

Én azt gondolom, nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.

Viszont ha az ember kellően felkészül és nem dugja a homokba a fejét - mondván, áh túl van lihegve a történet - akkor nem lehet baj.

Tudom, hogy a többség azt mondja no para, én pedig még mindig azt mondom nézzük reálisan a dolgokat. icon_wink.gif És ne hasonlítsuk már össze a települések hangulatát, a nagyvárosokéval, mert ha gond van, úgy is onnan indul ki az egész. S reméljük mire beér a nyaralóövezetbe addigra már mindenki kinyaralta magát icon_biggrin.gif

De ettől függetlenül imádom Görögországot icon_lol.gif

A fejemet meg nem kell majd leharapni, amiért ide merészeltem ezeket írni. icon_biggrin.gif

# 370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyimre64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
490 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#187736 Üzenet linkje2012-06-16 21:59:44 

Eközben Görögországban…
2012.06.15. 10:09 Ratius
A hazai médiában sajnos alig olvasni valamit arról, mi zajlik ezekben a napokban Görögországban. Elvont elemzéseket, körülményes latolgatásokat közölnek az újságok, amelyeket jobbára külföldi forrásokból vesznek át, de olyasféle kezdeményezéssel én nem találkoztam, hogy valamelyik szerkesztő leült volna a telefonhoz és fölhívta volna Jorgoszt és megkérdezte volna tőle: te mi van veletek? Én megtettem.

Menekül a pénz

Görög ismerőseim egyike – kis kerámia-manufaktúra tulajdonosa – a következőket mondta el: – Az emberek, ha tehetik, semmit nem vásárolnak, nem adnak ki egy petákot sem, mert arra számítanak, hogy a drachma visszavezetése és azonnali leértékelése után a most félretett euró nagyjából kétszer annyit fog érni. Azaz bármilyen csekély összeget tudnak most félretenni, az holnapra megduplázódik. A bankok előtt hosszú sorok kígyóznak, mindenki veszi ki a pénzt, hogy otthon a párnacihában őrizgesse. A bankautomaták már régen kiürültek, és nem is tölti fel azokat senki. Nincs mivel.
A vállalkozókat mindez kétféleképpen érinti. Egyrészt ők is mentik a pénzüket, másrészt alig akad megrendelésük, mert a pénzmentés miatt most csak a legszükségesebb beszerzéseket bonyolítják a cégek. Barátom szerint: – Gyakorlatilag leállt a gazdaság. A vállalkozások, üzletek túlnyomó része bezárt, és mindenki nagyon tart attól, hogy belátható időn belül nem is indul újra.
Azért persze akad néhány üzlet, ami nyitva tart. – Az élelmiszerboltokban tolonganak az emberek és mázsaszám vásárolják a tartós élelmiszereket. Konzervek, liszt, cukor, minden fogy, amit félre lehet tenni, amit akkor is meg lehet majd enni, amikor leáll az egész ország. Mert a görögök most attól tartanak, a legrosszabb még hátra van.

Ha nincs áram

A megtakarítási szándék miatt ugyanis a közüzemi számlákat senki nem fizeti be. Mindenki abban bízik, hogy a drachma visszavezetése után, még a várható büntetéssel együtt is, olcsóbban fogják rendezni közműtartozásaikat, mint most. Csakhogy így a közműcégeknek semmi bevétele nincs. – Ez azért óriási gond – magyarázta barátom – mert Görögországban az áramot többnyire gázüzemű erőművekben állítják elő, s ha a szolgáltatónak nincs bevétele, akkor nem tud gázt vásárolni, és így természetesen termelni sem tud. Most tehát mindeni attól tart, hogy napokon belül leáll az egész országban az áramszolgáltatás.
És a legaggasztóbb az, hogy a holnaptól való félelem azokon is úrrá lett, akik nem a megtakarítási szándék miatt kerülték eddig a boltokat, hanem egyszerűen azért, mert nincs miből vásárolniuk. Most ők is aktívabban lettek: – Minden reggel arra ébredünk, hogy tucatnyi üzletet fosztottak ki az éjjel. Akinek nincs miből vásárolnia, az is tudja, hogy túl kell élnie a holnapot, és szerez magának, ahogy tud. A rendőrség, úgy tűnik, nem sokat tehet, mert a fosztogatók bandákban járnak, és elég szervezettnek tűnnek. Mellesleg a rendőrség sem tudja, mit kellene csinálnia. Ott is csak emberek dolgoznak, akik ugyanúgy félnek a holnaptól, mint a többiek.
Ugye akadnak még páran, akik emlékeznek az Egyesült Államok és Kanada egy részét érintő 2003-as hatalmas áramszünetre. Bár a New York nagyobbik hányada csupán egyetlen napra borult sötétbe augusztus 14. és 15. között, az áramkimaradás az USA északkeleti részén és Kanadában jelentős területeken négy napon át tartott, sőt a metropolison belül is voltak ilyen zárványok. A sötétbe borult helyeken gyakorlatilag egyetlen éjszaka alatt kiürült az összes üzlet. Sokan attól félnek, hogy, ha tényleg lekapcsolják az áramot, akkor a görög nagyvárosokban elszabadul a pokol.
Ilyen körülmények között sem a turistákra nem lehet számítani, sem az exportra termelő vállalkozások nem tudnak működni. – Hülye vagy? Hogyan termeljek áram nélkül? És ami a legrosszabb: ha néhány hónapig nem tudom kiszolgálni a külföldi vevőimet, akkor találnak helyettem más beszállítót. Percek alatt elveszíthetik a görög cégek a piacaikat.

A végeken

Vidéken és a szigetvilágban más a helyzet. Görögország jelentős területein élénk a kisüzemi mezőgazdaság, és még a külföldiek által látogatott helyek nagy részén is inkább afféle melléküzemág a turisták kiszolgálása. A parasztok pedig különösebben nem aggódnak: – Minden vidéki családban van valaki, legalább egy nagypapa, aki még mindig őrzi a hagyományos gazdálkodási rendet. Legelnek a kecskék, kapirgálnak a tyúkok, virágzik a veteményes… A gazdák többsége csak a vállát vonogatja. Azt mondják, majd előszedik a petróleumlámpát a padlásról, aztán megy minden tovább, mint ahogy kétezer évig ment. Azt hiszem, igazuk van.
Barátom szerint a görögök többsége lélekben már fölkészült Európa elhagyására. Úgy tűnik, tudják, mi vár rájuk és belenyugodtak a változással járó megrázkódtatások elviselésébe. – Nem vagyok valami nagy közgazdász, meg politikai szakértő – magyarázta ismerősöm –, de itt most mindenki elemzéseket olvas, holnapot latolgat. A többség, az általam érzékelt többség, úgy látja, ma már nem a görögökön múlik, hogy kilépünk vagy sem. Mi mennénk. Nekem az a benyomásom, mintha az EU ragaszkodna foggal-körömmel ahhoz, hogy maradjunk. Fenyegető elemzéseket írnak, mélységesen sötét jövőt jósolnak nekünk. De itt sokan úgy gondolják, ezek a szólamok csak az alkudozás részei. A hazai sajtó, különösen a baloldali újságok, ugyanis azt is megírják, hogy lehet saját útja Görögországnak. Olyan, mint Argentínáé. De
Ki tudja?

# 371
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187737 Üzenet linkje2012-06-16 22:09:28  Válasz a #187736. hsz-ra Előzmény #187736

Ezt a cikket NEM KELLETT volna ide tenned, talán előbb utána olvastál volna a forrásnak! Ja, hogy nincs NEVE, MEGINT!!!

Egyelőre ez csak egy kitaláció, és inkább olyan oldalakat olvass, ahol hitelesek a források!
Bocsi a kifakadásért, de már teli a hócipőm!! icon_sad.gif
A DUMCSIBA RAKTAM EGY VALÓS CIKKET, VALÓS EMBERTŐL!
Van alatta néhány valódi hozzászólás is!

# 372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
180 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187738 Üzenet linkje2012-06-16 22:14:49 

@puma:
Köszi, magam is hasonlóan gondolkodom, realistának kell lenni. Az utat mi is magunk szerveztük - replő Szalonikiig, a reptéren felvesszük a bérelt autót és lemegyünk Platamonasba a szállóba. Két hét múlva meg ugyanez, csak visszafelé. Közben döglés, Meteorák, környék, esetleg Volos. Elegendő(nek gondolt) készpénzt viszünk, biztos, ami biztos. Mi nyaralni akarunk, nem problémákkal (áramszünet, bezárt reptér) szembesülni. Kár, hogy nincs hiteles infó.

# 373
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#187747 Üzenet linkje2012-06-16 23:16:51  Válasz a #187738. hsz-ra Előzmény #187738

"Kár, hogy nincs hiteles infó"

már meg ne haragudj, de mégis milyen hiteles infó hiányzik neked? Itt van a hellaszon a beszámolók között több idei írás. Ott van a görögkaland.com, ahol szintén van fent friss poszt az idei is író Ágnitól, aki olyan 25 éve él Görögországban.

https://www.gorogkaland.com/2012/06/gorog-helyzet.html

Milyen ezeknél hitelesebb, autentikusabb forrásra, forrásokra van szükséged? Mert arra gondolni sem merek, hogy esetleg utána sem néztél a dolognak...

# 374
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#187774 Üzenet linkje2012-06-17 10:55:36  Válasz a #187747. hsz-ra Előzmény #187747

Az a helyzet, hogy az újságírók túldramatizálják a helyzetet. Meg ők vagy távol vannak és elméleti elemzésekre hagyatkoznak, vagy az athéni eseményeket tartják szem előtt.
A turizmusban csak egy picikét is érdekeltek nyilván ebből a szemszögből értékelnek és nyugtatni próbálnak. Talán magukat is próbálják nyugtatni...
Akik már visszajöttek a nyaralásból, azok szerencsések, mert semmit sem érezhettek abból, ami pl. augusztusban lesz - azaz a beszámolók egyértelműen visszamenőlegesen érvényesek, előrevetíteni, hosszabbtávon nem képesek. Attól, hogy nekik 1-2 hete szuper volt a nyaralás, még nem következik az, hogy én szeptemberben egyáltalán el tudok menni.
Egyik napról a másikra is változhat a helyzet. Bár a szigeteken azért egészen más az élet, ott mindenki azon lesz, hogy bármi is történik, a nyaralók azt ne érezzék meg. De ha nem lesz benzin a kutakon, vagy kimarad az áramszolgáltatás, vagy nem tudok felvenni pénzt az ATM-ből, az már komolyan veszélyezteti a nyaralásunkat.

# 375
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#187781 Üzenet linkje2012-06-17 13:06:23  Válasz a #187774. hsz-ra Előzmény #187774

na de medi, ez akkor azt is jelenti, h hiteles info, mint olyan nem letezik? hiszen harom honapra elore nyilvan nem lat senki... azert sztem megis erdemesebb a jelenlegi allapotokra ezekbol, de foleg agni posztjabol tajekozodni, mint a nevtelen szelsoseges iromanyokbol. es legfokeppen: tajekozodni kell, felkeszulni, nem megijedni. es ha olyanna valna a helyzet akkor lepni, nyilvan. icon_smile.gif en is megyek elvileg juliusban, a repjegyen kivul nem foglalok le semmit (marmint anyagilag, eloleggel) igy ha olyannak latom majd a helyzetet akkor beindul az ujratervezes. icon_smile.gif addig pedig kovetem az altalam megbizhatonak gondolt forrasokat.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 24 25 26 27   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu