Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4077 Üzenet linkje2006-01-04 20:19:55 

Szia Erika!

Szerintem sokan jártak ott, de legegyszerûbb ha a leírások részben megnézed Korfut és azon belül kikeresed a Sidariról szóló részt.

Andi

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4081 Üzenet linkje2006-01-05 08:38:45  Sidari

erika. írta:
sziasztok járt már valaki sidarin?
szeretnék információkat kérni ha tud valaki segíteni kérlek válaszoljatok!!!!!!!!!!!!!!!


Szia Erika!

Én 2001-ben nyaraltam Sidariban. Mit szeretnél konkrétan tudni róla? Szívesen válaszolok, ha tudok.
Üdv.:

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika.
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4097 Üzenet linkje2006-01-05 17:16:19 

Szia Valcsi ! E ngem minden érdekel ,a jártunk Sartin,Parálián,Pefkin,Apstrovaltán,melyikhez lehetne hasonlítani? Milyen az éjszakai nyüzsgés,több utcája van -e amelyikben lehet kóborolni,nézelõdni ,mert a gyerekeknek ez is kell,játszóterek vizisportok,ilyesmi.A tengerpartja milyen mennyire lassan mélyül mennyire lehet bemenni hogy úszni nem tudó se féljen?És az egész partja ilyen-e mert Sartin elég messzire kellet gyalogolni hogy jó legyen a víz és a gyerekeknek ez nem nagyon tetszett.Egyenlõre ennyi neked nincsenek saját fotóid?Amiket itt találok ezek elég kevesek nem sok mindent mutatnak . Elõre is köszönöm a válaszod szia!
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4106 Üzenet linkje2006-01-05 20:33:05 

Szia Erika!
Mi is voltunk Szidariban! Igaz, csak egy kirándulás keretében, de szép volt! Vizibicóval jártuk be az öblöket! Nekünk nem tûnt annyira nagy városnak, nem is volt annyira nagy a nyüzsi, egy kirándulást azért megért!
Timi

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4114 Üzenet linkje2006-01-06 10:28:17  Sidari

erika. írta:
Szia Valcsi ! E ngem minden érdekel ,a jártunk Sartin,Parálián,Pefkin,Apstrovaltán,melyikhez lehetne hasonlítani? Milyen az éjszakai nyüzsgés,több utcája van -e amelyikben lehet kóborolni,nézelõdni ,mert a gyerekeknek ez is kell,játszóterek vizisportok,ilyesmi.A tengerpartja milyen mennyire lassan mélyül mennyire lehet bemenni hogy úszni nem tudó se féljen?És az egész partja ilyen-e mert Sartin elég messzire kellet gyalogolni hogy jó legyen a víz és a gyerekeknek ez nem nagyon tetszett.Egyenlõre ennyi neked nincsenek saját fotóid?Amiket itt találok ezek elég kevesek nem sok mindent mutatnak . Elõre is köszönöm a válaszod szia!


Kedves Erika!

Van összehasonlítási alapom, mert az általad felsorolt helyeken én is jártam. Igazából talán Paráliához hasonlítanám a nyüzsgés szempontjából. Több utcája van, de a legtöbb szórakozóhely a tengerparttal párhuzamosan futó elsõ utcában van. Itt szinte csak tavernák, karaoke bárok, és üzletek találhatók. Éjjel 2-ig szinte csúcsforgalom van mindenütt, és bizony hangzavar is, mert a sok zenés hely egymás mellett van.
Emlékeim szerint van valami vidámpark szerû, de erre nem nagyon emlékszem, mert minket ez nem érintett.
Gyerekekkel viszont ideális hely a nyaraláshoz. Finom homokos a partja, és nagyon lassan mélyül. Egy-kétszáz méter is gyalogolhatsz be a vízbe, és mindíg csak max. térdig ér. Tudtommal az egész partszakasz ilyen, tehát nem kell félni az úszni nem tudóknak sem. Napernyõt vigyél magaddal ha tudsz, mert a bérlése elég drága a parton.
A Canal d'Amour mentén érdemes végigsétálni, egészen át Perouládesbe, mert gyönyörû. Itt is sok klassz homokos öblöt találni, ahol szintén lehet gyerekekkel fürödni.
Arra azért számíts, hogy Sidari drágább hely mint a sziget többi települése, vagy a szárazföld. Ez valószínûleg azért van, mert rengeteg az angol túrista. Szinte csak angolokkal van tele, de német is akad.
Fotóim vannak, de sajnos nem tudom feltenni a netre, mert fényképek. A gépem nem digitális, és ezért csak papír képeim vannak. Ha Budapesti vagy és nagyon érdekel, találkozhatunk valamikor és megmutatom õket.
Üdv.:

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika.
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4130 Üzenet linkje2006-01-06 17:34:34 

Sziasztok köszönöm a válaszokat ,sajnos találkozni nem tudunk ,mert Jászberényi vagyok de köszönöm az ajánlatot. Még meggondoljuk ezt a nyaralást mert azért ennyire sekély víz azért nem kell,agyerekek sem olyan kicsik 12 és 8,én nem tudok csak úszni õk viszont szeretnek ,olyasmi a viz is mint parálián?Mert ott nem annyira van messzi a mélyebb rész .
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4143 Üzenet linkje2006-01-06 21:21:10 

Szia Erika!

Nekem csak a partról vannak képeim, de itt van egy honlap cime, ahol a falurol es minden egyebrél is talalsz sok mindent: http://www.sidari.biz/.
Ezen kivül meg par jo oldal cime:
http://www.eagless.demon.co.uk/
http://www.greeklandscapes.com/greece/corfu_sidari.html
http://www.corfutoday.com/resorts/sidari.html
http://www.sidari.biz/bars.htm

Jó nézelõdést! icon_smile.gif

Andi

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4152 Üzenet linkje2006-01-07 10:51:23  sidari

Kedves Erika
2004-ben 2 hetet töltöttünk Sidariban. Akkor nagyon nyüzsgõs volt, rengeteg angol turistával. A paron szinte végig tele volt napernyõkkel, amit bérelni lehetett. Tehát, ha sajátot viszel ki, akkor nagyon résen kell lenni, mert a part menti vendéglõsök telepakolják. Igaz, hogy mi szeptemberben voltunk, de el tudom képzelni, hogy fõszezonban mi lehet ott. Nekem a viz görög viszonylatban itt nem volt tiszta. A part lassan mélyülõ, igy ideális kisgyerekkel. Nagyon sok a szórakozóhely, de általában angol kajákat kinálnak. Nekem Korfun sokkal jobban tetszett Paleokastritsa és még néhány hely. Érdemes autót bérelni, és bejárni a szigetet, mert sok a látnivaló, és valóban gyönyörü helyek vannak.
Üdv Foxi

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4166 Üzenet linkje2006-01-07 17:02:12 

Vagy akár mocival is be lehet járni a szigetet, nincsenek olyan nagy távolságok. Bár, gyerekekkel annyira nem lehet egyszerû motorozni, de szerintem megoldható.
Mi is motorral jártuk be, olcsóbb is volt, és iszonyúan élveztük. Igaz, mire eljutottunk Moraitikáról Sidariba, a hátsó részünk teljesen elzsibbadt, de a látvány és az élmény szuper volt a hegyek között! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika.
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4181 Üzenet linkje2006-01-07 18:54:37 

Sziasztok mindenkinek köszönöm a válaszokat. És mi a véleményetek moraitikáról saját tapasztalat érdekelne több üzlet van ,nagyobb?
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4185 Üzenet linkje2006-01-08 09:24:35  korfu

Erika!
Nekem Korfu nyugati partja tetszett. Itt minden helyen csodálatosan tiszta a viz és gyönyörü a környezet. Ezt még elmondhatom az északi részre is pl.Kassiopi. Nyüzsgõs hely igazán Korfu a fõváros. Ez is nagyon tetszett. De mindezek alapján mondom, hogy bejártuk a szigetet. Ha Sidari és Moraitika között kell választani, akkor látványban inkább Sidari.
Üdv Foxi

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4423 Üzenet linkje2006-01-12 22:29:26 

Sziasztok!

Körbe kell járni az autókölcsönzõket, mert változóak az árak, lehet olcsón autót bérelni.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4486 Üzenet linkje2006-01-13 23:57:35 

Mi Moraitikán nyaraltunk anno. De bevallom, hogy a fõutcáig szinte soha nem jutottunk el, mert mindig a parton voltunk. A part mellett volt a szállásunk, voltak ott kisebb boltok, szupermarket (hihihi), pékség, stb. Mindent megkaptunk, ami kellett. Aztán ott voltak végig az éttermek is a parton, minden este ugyanott ettünk, mert egyszerûen szuper hely volt! A Vörösrákban! Imádtuk a pincéreket, a kaját, mindent!
Persze, hozzá kell tenni, hogy amikor mi voltunk, sajnos, csak 7 napig voltunk és abból 5 nap esõs-borongós volt. Ez volt augusztus végén, szeptember elején! Akkora zuhék voltak, hogy néha bokáig gázoltunk az esõvízben, ami az utcán hömpölygött. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Egyik ilyen zuhé után az étterembõl autóval vittek haza bennünket, és kaptunk ingyen koktélt is! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Teljesen jól összehaverkodtunk a pincérekkel.
Szóval, az idõ tökéletes volt arra, hogy mocival bejárjuk a szigetet! A mi kedvenc helyünk Agios Geogos volt. A sziget ellenkezõ oldalán van, mint Moraitika, de a part finom homokos, hosszú, hosszú kilómétereken keresztül lehet sétálni a homokban! Azt a helyet imádtuk nagyon! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Egyik reggel, amikor végre kisütött a nap, elvágtáztunk a partra, hogy akkor most fürdünk is végre egyet. Mire odaértünk (max. fél óra az út mocival), kiderült, hogy sapkát nem hoztunk! Laca, gáláns lovag módjára motorra pattant és visszament a sapiért! Aha, mire visszaért, beborult, picit csöpögött az esõ! De mi nem tágítottunk! Azért is kibéreltünk egy egész napra napágyat, esernyõt, mindent és ott tobzódtunk a parton egész nap! persze, bucira röhögtük magunkat már, hogy csak nekünk lehet ilyen szerencsénk, hogy eljövünk nyaralni és esik az esõ, meg hûvös van! De azért jó volt!
Ráadásul ott ismerkedtünk meg egy nagyon-nagyon szimpatikus házaspárral, akikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot és nagyon szeretjük õket! Ez már lassan 4 éve volt! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Ott azért kicsit bosszankodtunk, de azért így is élvezetes volt!
Persze, senki nem mondhatja el magáról, hogy a tengeren egy fókashow-t szakadó esõben nézett meg!!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Mutassatok még valakit, aki látott már ilyet! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Szuper volt! Jó volt most kicsit visszaemlékezni erre a nyaralásra is! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Moraitika partja egyébként apró kavicsos-homokos. Viharban nagyon szép a tenger! Vihar után is! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mi a Maria apartmanházban laktunk, kábé 10 lépésre van a parttól. Az utcában mindenféle kisbolt van, plusz nem messze volt az autó és mocikölcsönzõ is.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tatorjan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4510 Üzenet linkje2006-01-15 01:51:08  Korfu2006


Sziasztok! 2005 õszén voltam elõször Görögországban - busszal Platamonasban. Azóta én is beléptem Görögország imádóinak sorába. Idén újra õsszel szeretnénk menni (ha összejön minden), de most repülõvel, félpanzióval Korfura. Már nézegetem a lehetõségeket a neten, de még sajna sok mindent nem találtam. Ha lenne ötletetek, hova, hogyan menjünk, azt megköszönném. Kirándulós nyaralók vagyunk, ezért minden ötletet szivesen fogadunk Korfu bebarangolására. Úgy látom, jó helyre csöppentem, mert hasonszõrû görög õrülteket találtam.
icon_cool.gif icon_cool.gif icon_cool.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibicsoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4518 Üzenet linkje2006-01-15 11:07:17 

Szia!
A leírásoknál találsz itt ezen az oldalon egy csodaszép leírást egy nyaralásról...
Szebben én sem tudnám leírni...
Én mindenképpen ajánlom....

icon_wink.gif
https://www.hellasz.hu/hellasz.php

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 4 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu