Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6496
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222660 Üzenet linkje2014-08-05 15:52:02  Válasz a #222658. hsz-ra

Köszönöm, ezt az egyet sikerült kilogikáznom mire visszaírtál icon_smile.gif
# 6497
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222665 Üzenet linkje2014-08-05 16:05:28  Válasz a #222659. hsz-ra Előzmény #222659

A benitsesi, a Strongilii is .. jó...
# 6498
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222696 Üzenet linkje2014-08-05 23:45:18  Válasz a #222657. hsz-ra Előzmény #222657

Sziasztok!

Épp most vagyok Moraitikán, a Panoráma Studió-ban icon_smile.gif A buszra ami korfu városba megy (itt a buszmegállója a Panorámánál) a legtöbb esetben rá van írva, hogy Kerkyra (azaz Korfu város). Cavos-ból jövő is meg szokott itt állni, bár azt lényegesen kevesebbszer látom, mint azt amelyikre a Kerkyra van kiírva. Holnap kipróbálom úgyis, akkor megmondom majd hogy milyet sikerült leintenem icon_smile.gif

Amúgy itt minden nagyon szuper, örülök, hogy ezt választottam icon_smile.gif Korfu gyönyörű, lélegzet elállító.

Mindenkinek jó nyaralást, tervezgetést, pakolódást, készülődést, informálódást kívánok!

# 6499
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222701 Üzenet linkje2014-08-06 07:17:14  Válasz a #222696. hsz-ra Előzmény #222696

Szuper, köszönöm icon_smile.gif
További jó nyaralást icon_smile.gif

# 6500
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borzi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222733 Üzenet linkje2014-08-06 14:56:10  Válasz a #222610. hsz-ra Előzmény #222610

Szia Sancho!

Nagyon szépen köszönöm a hosszú infót, mostmár megnyugodtam. Tényleg annyi rosszat írtak a Grand fórumon Sidariról, hogy teljesen elkeseredtem. Te szerencsére megnyugtattál ,amiket leírtál szerintem az ismerőseim szuperül fogják magukat érezni. Köszönöm

# 6501
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stefan60
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222749 Üzenet linkje2014-08-06 17:56:50 

Szia Sancho!
Sajnálattal olvastam a beszámolódat a másik fórumon, hogy mi történt, borzasztóan sajnálom. Azért nem jó, ha így zárul egy csodás nyaralás, de remélem megoldódik valamennyire a dolog és csak a kellemesebb része marad meg a nyaralásnak!? Írod itt a fórumon, hogy mindek oké és csak a szépre emlékezel, de mesélj már arról is amit a másik fórumon már írtál, hogy ami a csomagjaitokon kívül is tényleg negatív, pl: a hazautazás fáradalmai. ”…Reggel 10 körül kellett a buszra kapkodva felpakolni, talán ennek is köszönhető, hogy a csomagunkat ott felejtettük a többi között, hiszen ugyanabból az apartmanból 3 busz vette fel az utasokat. 16 óra körül elindultunk Sidariból és a komp 21 óra után indult Korfuvárosból. Ezek után este indultunk és másnap még át kellett szállnunk egy másik buszra, ami szintén vett fel a Lena-nál utasokat és meg kellett várni a Törökországból érkező utasokat, akiket szintén a mi buszunkra raktak fel, picit elszámolva magukat, mert több utas volt, mint ülőhely. Hazafelé még több helyen megálltunk, így kb este 6 óra volt mire a Homokórához értünk….”” ez azért lenne fontos mert akik a későbbi turnusokban fognak utazni azokat nagyon kellemetlenül érinti majd és készüljenek fel a hazautazás nehézségeire. Számomra értelmezhetetlen, hogy miért kell 16 órakor már elindulni, ha a kompra csak 21 óra körül lehet behajózni ?????? A másik fórumon a nemrég hazaérkezettek is említik ezt problémaként csak senki nem magyarázza a miértet. Te aki szintén részese voltál, talán tudsz valami okosat ezzel kapcsolatban! Légy szíves részletezd ezeket az utazási anomáliákat okulásként!
Köszönettel: Sefan

# 6502
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lidy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222764 Üzenet linkje2014-08-06 23:21:31  Válasz a #222696. hsz-ra Előzmény #222696

Szia edcsa!

Nem tudom te mivel utaztál, mi busszal megyünk 28.-án szintén a Panoráma apartmanba.
Érdeklődnék, hogy ténylegesen mennyire meredek az út felfelé?
Illetve, ha esetleg te is buszoztál akkor helybe szállítják e a csomagokat vagy az utasoknak kell felcipelniük?
És nagyon örülnék bárminemű információnak a szállással kapcsolatban.

Jó nyaralást! Szép időt!

# 6503
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BRobert
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1021 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222771 Üzenet linkje2014-08-07 06:54:57  Idézet innen: #222657

Magdica írta:
https://www.korfu-nyaralas.hu/?p=korfu-kozlekedes-zoldbusz ezek közül melyik megfelelő Moraitika Korfu távolságra?


Szia Magdica!

Már nem emlékszem, hogy melyik oldalon, de én ezt találtam. Gondolom a Messoghiba meg áll, az Moraitikan is icon_smile.gif

Corfu-Messoghi
Hétfő-szombat:
8.45, 9.00, 9.15, 11.30, 12.30, 14.30, 15.30, 17.30, 18.00
Vasárnap
9.30, 10.00, 12.00, 16.30

Messoghi-Corfu
Hétfő-szombat:
7.15, 9.30, 10.00, 10.25, 12.15, 13.40, 16.00, 18.45, 19.10
Vasárnap
10.40, 11.15, 12.40, 17.40

# 6504
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222785 Üzenet linkje2014-08-07 12:39:42  Válasz a #222611. hsz-ra Előzmény #222611

Szia Miskolciutas!

Én annyira nem szoktam foglalkozni a negatív bejegyzésekkel, mert én szerencsére minden körülmények között megtalálom a szépet és azt amiért érdemes volt oda kimennem icon_smile.gif Sokan sokfélék vagyunk, nem egyforma az elképzelésünk. Nekem elég a tudat, hogy kinn lehetek Göröghonban, ezért is könnyű jól éreznem magam icon_smile.gif Ha valahol kavics van, vagy esetleg valami növény, vagy hasonló, akkor nem véleményt alkotok, hogy milyen rossz a hely, hanem arrébb megyek icon_smile.gif lehet hogy csak 20 m-re már teljesen másmilyen a víz is és a part is icon_smile.gif Vannak akik szintén szerelmesek ebbe a csodás országba és még akkor is kimennek, már a hangulata miatt is, akik csak szerényebb körülmények között tudnak nyaralni, de úgy érzik, szerintem jogosan, hogy ide el kell jönni bárhogy is. Szerintem nagyon jól fogják magukat érezni, hiszen még az is egy program ha az ember estefelé besétál a központba, leül valahol és csak lesi a forgatagot icon_smile.gif Ahogy értesültem átmentek s képek is, így remélem még csábítóbb lesz a hely és még jobban várják majd az utat icon_smile.gif

# 6505
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222786 Üzenet linkje2014-08-07 12:42:38  Válasz a #222733. hsz-ra Előzmény #222733

Szia Borzi!

Én még mindig azt tartom, hogy ha valaki jól akarja magát érezni, az jól is fogja icon_smile.gif Göröghonnak van egy olyan hangulata, hogy ha valaki morcosan megy ki, akkor is mosolyt csal az arcára icon_smile.gif Örülök, hogy sikerült megnyugtatni, mert nem véletlen, hogy olyan sokan, akár többször is visszalátogatnak ide icon_smile.gif Biztos jól fogják magukat érezni icon_smile.gif

# 6506
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222791 Üzenet linkje2014-08-07 13:07:23  Válasz a #222749. hsz-ra Előzmény #222749

Szia Stefan!

Sajnos így jártunk, pedig ilyen még sosem fordult elő velünk, pedig már hosszú évek óta járunk Görögországba. Eddig inkább azt tapasztaltuk, hogy ha valaki akár még pénztárcát is ott felejtett valahol, akkor azt mindig visszaadták neki,erre nagyon odafigyeltek és ez is az egyik nagy vonzereje volt Göröghonnak. Úgy látszik mára ez is lazulni látszik icon_sad.gif Én persze még mindig azt állítom, hogy nem görögök tették ezt. A hazautazást senki nem értette, már akkor is többen szóvá tették, de semmi érdemleges infót nem kaptunk erre. Valóban, mint mindenhol reggel 9-ig el kellett hagyni a szállást és a bőröndöket levinni egy helyre. Ezek után nem olyan sokára jött a busz ahova mi felraktuk nagy kapkodás között a csomagjainkat, aztán a busz elment a központi parkolóba, a sofőrök pihentek, mi pedig elmentünk a partra. A többiek csomagja ott maradt, azokat később vették fel. Nem tudom hogy rakták fel a csomagokat, mert többen velünk együtt elmentek az apartmanból. Szóltak, hogy 16 órakor indulunk a központi parkolóból. Máshol is olvastam, hogy a kompra szállás előtt városnézés van egy óra. A kikötőbe elég korán érkeztünk, még ott volt az a busz is ahova reméltük, hogy felrakták véletlenül a csomagjainkat, de mint ott is említettem, semmiféle segítséget nem kaptunk a buszvezetőtől. Akkor közölték velünk, hogy most mindenki mehet ahova akar, majd 19 órára jöjjünk vissza és indulunk a komphoz. A komp, este 9 után indult. Még ezzel sem lett volna gond, de ami nem tetszett sok embernek, hogy Szegeden át kellett szállnunk egy másik buszra, ami szintén vett fel utast a Lena-nál. Nem lett volna egyszerűbb mindenkit egy buszra tenni aki onnan szállt fel és ugyanúgy Pestre jött? Ráadásul be kellett várni a többi buszt is, hogy az utasok ide-oda tudjanak átszállni. Még a Törökországból érkező buszokat is. mindenki fáradtan, csomagokkal ténfergett a Tesco parkolóban, keresve a saját buszát. Eközben többen kiakadtak, hogy oda kellett ülni ahol éppen volt hely. Ez azért volt nekik gond, mert elvileg fix helyért fizettek, de ez senkit nem érdekelt. Azt mondták, hogy az csak Budapest-Szeged útvonalon érvényes... Voltak akik nem tudtak egymás mellé ülni, ami szintén nem egy jó dolog. Végül is előkerült mindenki és akkor derült ki, hogy többen vagyunk, mint ahány ülőhely van, így volt aki a hátsó feljárónál ült és a váltó sofőr helye is foglalt volt, aki emiatt állt az első megállóig. Innentől kezdve még vagy 4 helyen megálltunk és raktunk le utasokat. Kb este 7 körül értünk a Homokórához, ahol már többen mondták, hogy panaszt tesznek az irodánál. Én is írtam az iroda fórumára, de még csak válaszra sem méltattak. Nos erről ennyit. Mi arról beszélgettünk, hogy egyelőre nem tervezünk újabb utat ezzel az irodával... Mindenesetre ezzel senkit nem akarok elriasztani Sidaritól, mert mindezek ellenére nekem most már csak a jó emlékek vannak és még mindig azt mondom, hogy Korfu egy csodálatos sziget, kedves és közvetlen emberekkel és nagyon szép tájakkal. Bármikor szívesen visszamennék, csak az utazás körülményei voltak picit szokatlanok számunkra, de még ez is belefér, ha az ember jól érzi magát icon_smile.gif

# 6507
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nickeyson
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222814 Üzenet linkje2014-08-07 19:38:36  Válasz a #222696. hsz-ra Előzmény #222696

Kedves edcsa88!

mi szeptember 5-én megyünk a Panorámába, tudnál pár dolgot mondani a stúdióról? Felszereltség, szúnyogháló, merre nézett a terasz ilyesmi. Remélem nagyon jól éreztétek magatokat icon_smile.gif

# 6508
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222820 Üzenet linkje2014-08-07 21:53:06 

Pisti, annyira jellemző, hogy most is csak a jóról, szépről írsz szinte! Minden tiszteletem a tiéd, nem sokan lennének ezzel így! Lehet én sem, pedig imádom az országot.
Nagyon remélem, hogy egyedi eset volt a Tiéd, sajnos rád nézve ez már oly mindegy, de a harmadik busz vezetőjét azért tényleg elszámoltatnám, hogy miért nem volt hajlandó kinyitni a csomagtartót.
Azért az is furcsa, hogy ha jól emlékszem Ő szállította a rengeteg diákot? Nem akarok vádaskodni, de ez is furcsa egy kicsit. Vajon mi oka volt rá, hogy nem akart segíteni?
Azért jó, hogy Korfuval kapcsolatban nem ez maradt meg benned, hanem maga a sziget szépsége! Remélem ez így is marad!? icon_biggrin.gif

# 6509
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222824 Üzenet linkje2014-08-07 23:02:13  Idézet innen: #222764

Lidy írta:
Szia edcsa!

Nem tudom te mivel utaztál, mi busszal megyünk 28.-án szintén a Panoráma apartmanba.
Érdeklődnék, hogy ténylegesen mennyire meredek az út felfelé?
Illetve, ha esetleg te is buszoztál akkor helybe szállítják e a csomagokat vagy az utasoknak kell felcipelniük?
És nagyon örülnék bárminemű információnak a szállással kapcsolatban.

Jó nyaralást! Szép időt!


Szia Lidy!

Busszal utaztam, utazok ami ugyan fárasztó, de viszont már útközben tök jó kis társaság verődött össze, ami megmaradt a nyaralás alatt is icon_smile.gif Nagyon értik a sofőrök a dolgukat, jó hamar ideértünk. A kompozás az hosszú, de mivel először látsz mindent körülötted, így még élvezhető is.

A busz sajnos nem jött fel az emelkedőre, a csomagot nekünk kellett felhozni és még ráadásul a lépcsőn is felfelé...de ez legyen a legnagyobb gondunk icon_smile.gif mindig van aki segít, nekem is segítettek, mert ketten utaztunk a kisfiammal.

A szállásról írok a későbbiek folyamán, egy másik hozzászólásban mert más is kérdezett róla.

# 6510
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sancho.dl
Törzstag
Törzstag
2070 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222857 Üzenet linkje2014-08-08 14:27:54  Válasz a #222820. hsz-ra Előzmény #222820

Szia Anikó!

Eddig magam alatt voltam, de ezzel már semmit nem hozhatok vissza. legyen az esetem tanulópénz mindenki számára. Bármi is történt, akkor sem tudom megmásítani, hogy gyönyörű és Fantasztikus nyarat töltöttünk Sidariban, és tervezzük, hogy valamikor visszatérünk, de biztos kell egy kis idő, amíg újra vissza tudunk oda menni, mert azért az emlékek még bennünk élnek. Én nem vádaskodhatom senki ellen, csak megjegyeztem, hogy a diákokat szállító busz sofőrje még arra sem volt hajlandó, hogy a csomagteret kinyissa...

Ennek ellenére csak ajánlani tudom mindenkinek Korfut, mert nagyon jól fogja magát érezni...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 433 434 435 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu