Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vacsaba75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222922 Üzenet linkje2014-08-09 10:00:46 

Sziasztok ! Szeretnék infót kérni szállással kapcsolatban ! Ha esetleg tudnátok homokosparthoz közel , igényes ,A.I. ellátással , reptéri transfert biztositó szállodát ajánlani nagyon meg köszönném !
# 6512
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222929 Üzenet linkje2014-08-09 12:03:53  Válasz a #222922. hsz-ra Előzmény #222922

Görögországban szerintem sehova nem érdemes elmenni A.I. ellátásra. Teljesen másban van az ország varázsa, amit így még csak megkapirgálni sem fogsz tudni. Szerintem! icon_lol.gif
# 6513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222937 Üzenet linkje2014-08-09 13:09:49  Válasz a #222857. hsz-ra Előzmény #222857

Melyik utazási iroda vitt benneteket?
Csak okulásképpen.............

# 6514
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222949 Üzenet linkje2014-08-09 16:56:23 

Vacsaba,Korfun gondolod?Nem jellemző az A.I. errefelé,bár...mondjuk,ha ár-érték arányban gondolkodom,és egy hatalmas hedonista nyaralást szeretnél,-már az A.I.-ból kiindulva-akkor lehet,jobb lenne mondjuk a török riviéra.Az all inclusive miatt nem egészen értem-biztosan nem vagyok egyedül-az utazásod célját,azért gondoltam erre.
# 6515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222997 Üzenet linkje2014-08-10 16:00:25  Idézet innen: #222814

Nickeyson írta:
Kedves edcsa88!

mi szeptember 5-én megyünk a Panorámába, tudnál pár dolgot mondani a stúdióról? Felszereltség, szúnyogháló, merre nézett a terasz ilyesmi. Remélem nagyon jól éreztétek magatokat icon_smile.gif


Sziasztok!

Sajnos újra itthon, a hétköznapokban icon_sad.gif még maradtam volna, de szerdán az árnyékban is 40 fokos melegben napszúrást kaptunk a fiammal, így már nem esett jól a nagy meleg. Viszont a levegőt hiányolom, no meg ha elmúlik a napszúrás, ismét szívesen visszamennék egy pár hónapra, még mondjuk október elejéig icon_biggrin.gif

A PANORÁMA APARTMANRÓL

Először is köszönöm IBUSZ, hogy ilyen tök jó szállást kaptunk, IMÁDTUK és jövőre ugyanide fogunk visszamenni, ez már tutira biztos. Az eddigi IBUSZOS ÚTJAIM KÖZÜL EZ VOLT A LEGJOBB!!!

A Panoráma studiok kétféleképpen helyezkednek el. Az 1-15 szobák tengerre nézőek, tehát párhuzamosan vannak a tengerrel. A 16-tól 30-ig tartóak meg merőlegesen egy másik házban. Az ő apartmanjaik/erkélyeik a kertre és a medencére néztek. DE senki nem panaszkodott, mindenki meg volt elégedve velük.

Mi a 15-ös számú apartmanban voltunk, ami a tengerre néző házrészben volt a 3. emeleten.
ELŐNYE: a kilátás lélegzetelállító. Előrefelé a tengert látod, oldalra a hegyeket, ha az ajtón kimész akkor meg a medencét.
HÁTRÁNYA: Fölöttünk darázsfészek volt. Nem csíptek, de ha kiültünk a teraszra kajálni, akkor ha egy észrevette, két perc múlva ott volt a többi. Másoknál nem voltak darazsak, csak itt nálunk. Ugyanez a helyzet éjjel is megismétlődött, ugyanis a darázsfészek mellett ott tanyáztak a DENEVÉREK akik éjjel szálldostak be a balkonra. TEHÁT KIÜLNI SAJNOS NEM TUDTUNK.

WIFI: csak a medence körül volt, így az ajtó elé a folyosóra ültem ki, onnan tudtam netezni, de ez így tökre ok volt icon_smile.gif

MEDENCE. mindig tiszta volt, a gondnok bácsi kitisztította és IMÁDTUK!!!napernyők, napágyak voltak. A medence vize reggel is jó volt, bár hidegebb volt mint este. REGGEL 8:00 órától ESTE 19:00 ÓRÁIG volt nyitva. Este igencsak jól esett a fürdés benne. A mélysége ideális kisgyerekeknek is, mert 1,05 m az egyik végében, aztán fokozatosan mélyül, míg a végében el nem éri az 1,70 méteres mélységet. Este ki van világítva, nagyon szép!

AZ APARTMANRÓL: minden nap ürítették a kukákat, ha kellett hoztak wc papírt (ezt ne vigyetek, ez volt mindig) két naponta cserélték az ágyneműt, kaptunk egy kisebb és egy nagyobb törölközőt ezt is cserélték két naponta. Aztán meg felmostak, kitakarítottak. Nekem még (mivel az ágyon hagytam a bőröndömet, szanaszét a ruháimmal) a második napon még a ruháimat is össze türögette és berakta a szekrénybe a takarító. TÖRÖLGETÉSHEZ MINDEN MÁSODIK NAP KONYHARUHÁT IS CSERÉLT!!!

AMI VOLT AZ APARTMANBAN: vízköves vízforraló (nagyon kemény a víz Korfun, ha használni akarod akkor vigyél egy kis ecetet vagy vízkőoldót magaddal), fém teáskanna amiben felforralhatod a teának a vizet, kávés poharak és teás poharak, kiskanál, nagykanál, kés és villa általában eggyel több, mint ahányan vannak az apartmanban, mélytányér nálunk négy volt, lapostányér meg kettő. Volt kettő üvegpohár, hűtő, palacsintasütő, fordítóvilla, kávékiöntő, villanyrezsó, szemeteskuka. MOSOGATÓSZER nálunk volt, de szerintem, mivel magyar volt, így tutira az előzőek hagyták ott. MOSOGATÓ SZIVACS IS VOLT.

A szobában volt még egy tükrös fésülködő asztal, valamint VOLT HAJSZÁRÍTÓ!!!!azt semmiképp ne vigyetek, mert tök jó volt icon_smile.gif

A merőleges apartmanokban lakók sem panaszkodtak, tetszett neki is apartmanjuk! icon_smile.gif igaz a csomagokat nekünk kellett felcipelnünk odáig a meredek utcán, de megérte a kilátásért mindenképp. Náluk néha volt egy-két poloska, akik a kertből jöttek, de az sem volt gáz, ezek nem repülnek csak kidobták őket és ennyi icon_smile.gif

SZÚNYOG A MI APARTMANUNKBAN NEM VOLT, ami tök jó dolog, mert ezelőtt másutt azt olvastam, hogy micsoda sok szúnyog van Korfun..hát nálunk egy sem volt!

AZ IBUSZOS sofőrök nagyon profik, nagyon hamar odaértünk mindenhova és nagyon nem is kellett várnunk a határokon sem, tudták, hogy mikor kell odaérniük egy-egy határhoz, hogy ne kelljen sokat várni icon_smile.gif a busz is kényelmes volt és legelöl ülni is nagyon jó volt mert mindent láthattunk amerre mentünk.

# 6516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222999 Üzenet linkje2014-08-10 16:39:07  Idézet innen: #222814

Nickeyson írta:
Kedves edcsa88!

mi szeptember 5-én megyünk a Panorámába, tudnál pár dolgot mondani a stúdióról? Felszereltség, szúnyogháló, merre nézett a terasz ilyesmi. Remélem nagyon jól éreztétek magatokat icon_smile.gif


szúnyogháló az nincsen. Maximum vigyél magaddal konnektorba dughatós szúnyog riasztót/irtót, a WAPE az például most akciós a Tescóban és még jó az illata is mikor riaszt.

FAKULTATÍV PROGRAMOK: IBUSZ partner irodájában drágább, érdemes máshol is megnézni ha beszél valaki angolul, bár tök furcsa a görög akcentusú angol, de azért érthető. A partnerirodában kocsit is lehet bérelni.

A Corfu Plusz autó/motor/quad/bicikli kölcsönzőt ajánlanám. Az áraik barátságosak és jófejek. Bicikli bérlés 5 euró/nap volt, a quad meg 25 euró. A kocsi az 32-től volt felfelé, a motorra nem emlékszem már, de 25-nél szerintem az sem volt több.

A helyi buszos közlekedés tök jó icon_smile.gif Igazából ki van írva a buszra, hogy Kerkyra vagy Corfu (ha észak felé mész) és ha délre akkor CAVOS. Tehát alapvetően két irányba mehetsz. Van olyan busz, ami CAVOS-ból jön, a menetrend amit a neten láttok, úgy írja, hogy Cavos-CORFU via Messoghi. A MENETRENDBE VISZONT AZT AZ IDŐT TÜNTETIK FEL AMIKOR CAVOS-BÓL ELINDUL. Tehát ha ki van írva Moraitikán, hogy 15:30 az nem azt jelenti, hogy 15:30-kor van az adott településen, hanem azt, hogy akkor indul CAVOS-ból. Ezt a jegykezelő mondta nekem, mert azt hittem, hogy ennyit késik a busz, mivel 11:30 volt kiírva a menetrendre és 12:15-re ért oda ahol épp voltam akkor. És akkor felvilágosított, hogy itt másképp gondolkodnak kicsit..
icon_razz.gif icon_razz.gif
Van busz ami Messoghiból indul a körforgalomtól, az az ami viszont pontosan szokott indulni. Ha Korfu városban vagy a buszállomáson, ott az 1-es induló helyről megy Moraitikába és általában az van kiírva rá, hogy MESSOGHI. Vagy épp ha hosszabb járat, akkor az hogy CAVOS. Azokra fel lehet szállni. A jegykezelő meg adja a jegyet. Amikor először felszálltam a buszra, a buszsofőr közölte, hogy ÜLJEK LE, aztán két településsel odébb jött csak a jegykezelő, akinél meg kellett venni a CORFU-ba tartó jegyet.

BuSZJEGY Árak: MESSOGHI (vagy épp MORAITIKA) településtől Corfu városig (Kerkyra) 2,2 euró/fő. NÉGY ÉVES KOR FELETT KELL FIZETNI!!!!visszafelé ugyanennyi az ára.
MORAITIKA (vagy Messoghi) településtől LINIA (vagy épp Agios Giordis, vagy Issos Beach mindegyik oda visz) településig (tehát a homokos, sivatagos tengerparti részig) 1,6 euró/fő volt az ára.

A BUSZT LE KELL INTENI MERT KÜLÖNBEN NEM ÁLL MEG A MEGÁLLÓBAN. HA LÁTOD? HOGY KI VAN RÁ ÍRVA HOGY CAVOS VAGY AZ HOGY KERKYRA VAGY MESSOGHI (iránytól függően hogy hova mész) INTSD LE ÉS AKKOR MEGÁLL.

A repülőgép nézésre kétféleképp mehettek ki. Vagy kértek jegyet MESSOGHi-tól (MORAITIKÁTÓL) PERAMA megállóig, vagy bementek Corfu városba, felszálltok a kék helyi buszokra, arra amelyikre az van ráírva, hogy KANONI, sajnos a számára nem emlékszem.

Az egyik fakultatív kirándulásokat hirdető cégnél van kirakva ingyenes Korfu térkép, amin rajta van Korfu város részletesebben is. OTT MINDIG KÖVESSÉTEK A SOK TURISTÁT ÉS ELJUTTOK ODA AHOVA ÉRDEMES ELMENNI icon_smile.gif pl: OLD VENETIAN FORTRESS, magyar nevét nem tudom, de ez a hegyen levő régi erődítmény szerűség icon_smile.gif Követtük a tömeget és a sok kicsi utcán keresztül egyszer csak kiértünk oda ahol ez van icon_smile.gif

Ha a szállásról vagy Korfuról kell kép, jelöljetek be a facebookon, oda feltöltöttem őket icon_smile.gif (Simon Edina Kaposvár, Mernye).

# 6517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223002 Üzenet linkje2014-08-10 16:50:57  Idézet innen: #222922

vacsaba75 írta:
Sziasztok ! Szeretnék infót kérni szállással kapcsolatban ! Ha esetleg tudnátok homokosparthoz közel , igényes ,A.I. ellátással , reptéri transfert biztositó szállodát ajánlani nagyon meg köszönném !


Én a HOTEL MESSOGHI BEACH szállodában jártam (vagyis csak sétáltam), esetleg őket ajánlanám. Náluk volt karszalag, és ingyen vitték az alkoholos és nem akoholos italokat is, gondolom az all inclusive miatt. Igaz a tengerpart itt homokos-aprókavicsos volt, de amúgy ez közvetlen tengerparton fekszik és sok pluszt adnak pl.: gyerek animációjuk az szuper, van sok medencéjük is, külön a gyerekeknek egy, valamint játékterem pl billárd, csocsó, videójátékok, elektromos kisautók amiket ő vezethet.

https://messonghibeach.gr/photo-gallery/

# 6518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223012 Üzenet linkje2014-08-10 18:39:15  Idézet innen: #222922

vacsaba75 írta:
Sziasztok ! Szeretnék infót kérni szállással kapcsolatban ! Ha esetleg tudnátok homokosparthoz közel , igényes ,A.I. ellátással , reptéri transfert biztositó szállodát ajánlani nagyon meg köszönném !


Az IBUSZ-nak van az általam említett All Inclusive-os üdülése, itt megtalálod, bár árat nem látok icon_sad.gif https://ibusz.hu/kulfoldi-utazasok/332843/hotel-messonghi-beach-ai?km=Repulovel

# 6519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
149 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223014 Üzenet linkje2014-08-10 19:15:22  Válasz a #222999. hsz-ra Előzmény #222999

Köszi Edina a sok sok infót, mi a héten megyünk a Panorámába icon_smile.gif
Nyugtass meg, hogy a hűtő nem matuzsálem korú és nem zúg mint egy traktor, mert egyik évben ez megkeserítette az életünket.

# 6520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bondi00
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223018 Üzenet linkje2014-08-10 20:39:23  Válasz a #222282. hsz-ra Előzmény #222282

Szia Sancho,

Köszi a választ. Mi ma érkeztünk meg Sidari-ról. Gyakorlatilag mi is onnan béreltünk kocsit ahol még találtunk szabad járgányt. Bár igazából ahonnan Ti béreltetek azt meg sem néztük már.

# 6521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Edcsa88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223024 Üzenet linkje2014-08-10 22:39:03 

Magdica, nem a hűtőnél nem vettem észre hogy zúgott volna. Meleg víz amúgy mindig volt a zuhanyzáshoz, mosogatáshoz, a fürdő is modern, a hajszárítónak örül az ember icon_smile.gif Annyi hátrány avol a hűtőnek, hogy ahova az ajtóhoz lehet rakni üdítőt,ott le volt törve az a rész és így oda csak beállítani tudtam az üdítőt, de ha kinyitottam, akkor rögtön borult is fel. De hangja az nem volt. A wc tartáján a gombot nehéz volt benyomni, a víz lassan folyt bele, ez maximum éjjel lehet idegesítő másnak, aki alszik veled egy szobában..de ez legyen a legkevesebb. Amúgy 5 csillagos volt az egész, nagyon tetszett icon_smile.gif
# 6522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BRobert
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1021 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223039 Üzenet linkje2014-08-11 07:20:38 

Kedves edcsa88!

Mi szeptember 5-én megyünk a Panorámába és nagyon szépen köszönöm ezeket a nagyon részletes infókat.
Tökéletesen benne volt minden, amire csak kíváncsi lehettem volna icon_smile.gif

# 6523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nickeyson
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223053 Üzenet linkje2014-08-11 09:33:45 

Kedves edcsa88!

Nagyon szépen köszönöm a teljeskörű tájékoztatást, a buszos részért pedig külön hálás vagyok, mert szerintem mi is így fogunk eljutni a legtöbb helyre. Először voltak kétségeim a szállással kapcsolatban, annyira olcsó volt icon_smile.gif A Balatonra nem jutottunk volna el ennyi pénzért icon_biggrin.gif

Kedves BRobert!

Azt hiszem akkor szept. 4-én találkozunk a buszon. Ugye ti is Ibusszal mentek?

# 6524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BRobert
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1021 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223077 Üzenet linkje2014-08-11 15:43:52 

Igen, az van befizetve icon_smile.gif
# 6525
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyepal
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223078 Üzenet linkje2014-08-11 15:51:03 

Mi is most voltunk az Ibusszal a Panorámában, most írtam egy részletes beszámolót, ha jóváhagyják, remélem lesz benne pár hasznos info.
És ezer köszönet az útikönyv összeállítóinak, nektek köszönhetően egy nagyon tartalmas, felejthetetlen nyaralásban volt részünk, ahol csodálatos helyekre jutottunk el.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 434 435 436 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu