Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6571
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jason82
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224567 Üzenet linkje2014-09-18 10:16:21 

Sziasztok!

Én heted magammal szept. 05-14 között töltöttünk el egy hetet Korfun, azon belül is Sidariban. Az utazást, szállást a Grand Tours irodán keresztül foglaltuk a Louvros apartmanba.

A buszos út oda 25, vissza 24,5 óra volt, telejesen korekt autóbuszokkal. Mi Szekszárdon száltunk fel, majd odafelé át kellett szálnunk Szegeden egy másik buszra, ami egyenesen Sidariba vitt. Visszafelé átszállás nélkül oldottuk meg, mert arra a buszra tettek fel minket, ami Szekszárd felé ment, de így is kellett 45 percet várni Szegeden a többi buszra, mert voltak átszállók. A sőfőrök folyamatosan tartották a többi busszal a kapcsolatot, hogy ne kelljen esetlegesen órákat várni Szegeden a többi buszra. A kompút oda-vissza 20 Euróba fájt/fő, a menetidő 90 perc+a beszállás, indulás 15-20 perc. A kikötést követően Sidari, Korfu várostól 40 percre volt.

A Louvros apartman a célnak megfelelt, csak aludni jártunk ide. A 108-as földszintjén szivárgott a víz a mosogatóból, állandóan fel kellett törölni. Szóltunk a hibát illetően, de nem tettek vele semmit. Takarítás csak turnusváltáskor van, a szemetest nem ürítik, törölközöt is egy hétre adnak. Visszonylag messze van a strandoktól, főleg a homokkőves résztől, ami szerintem az egyetlen vonzó dolog Sidariban.

Maga a település nekem nem jött be, de nem is ez volt a cél, mert az utazási napokat leszámítva csak 1 napot töltöttünk itt a homokkőves strandoknál, ill. egy délutánt az esős idő miatt, a többin tekergetünk a környéken.

Kirándulni a szombati érkezést követően, vasárnap gyalogosan oldottuk meg a Sunset beachez, ill. a Drátis fokhoz, oda-vissza 10km. A hétfőt Siadariba ütötük el, majd kedden útra keltünk Paleokastritsába, Angelokastro, Lakones érintésével. Mindehez egy Fiat Puntot (100E/4nap), ill. egy Yamaha Delight 115-ös robit (84E/4nap) béreltünk. Két személyhez szerintem nem elég az 50-80-as robik a szintkülönbségek miatt. Volt olyan emelkedő, ahol nyélen 50-el haladtunk.

Szerdán a Liapades környéki strandokat fedeztük fel, Csütörtökön Porto Timoniba kirándultunk, de délután szakadt az eső, így visszatértünk a szállásra. Péntek Achillion (örült tömeg volt, így kihagytuk), és Korfu város volt a cél. Sajnos az időnkbe nagyon sok minden nem fért bele.

A reggelit megoldottuk maszek, otthoni cuccokkal, csak kenyeret vettünk. Napközben giros (1,6-2,4E), este étterem. Ettünk az Al Fornoba, Sea Breezebe, de egyikbe sem térnék visza. Az Oassis taverna viszont remek hely, itt ugyanis összeállt a íz/adag/ár nyerő hármasa. Hét főre a végösszeg a többi vendéglőhöz visszaonyítva 20-23E-val olcsobb volt, az adagok viszont hatalmasak. Volt magyar nyelvű éttlapjuk is, valamint a tulaj párja egy magyar nő volt Kriszta, aki egyben a pincér is. Egyedül itt nem számoltak fel külön árat a kenyérke/vaj kombóért, ami Pargan (2012/13-ban itt voltunk) egyértelmű volt.

Összességében természetesen tetszet Korfu sziget, de Sidari nem az én világom, csupán egy kirándulást ér meg a Canal D'amour miatt....

# 6572
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Teketoria
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224831 Üzenet linkje2014-10-03 03:19:16  Válasz a #224437. hsz-ra Előzmény #224437

Én személy szerint az értékesebb dolgaimat hátizsákba be rakom és jön fel velem a buszra. Böröndbe csak ruha féle van azt nem lopják el. De fényképező +laptop+ tablet és főleg teló mind a kézipoggyász része amire fokozottan figyelek. Utolsó nap böröndök berakva délutánig egy szobába a hátizsák meg jön velem le a partra, a busz indulásig fürcsi. Tehát a fél millás értékű hátizsák végig velem volt utolsó nap és aztán fent a buszon a lábamnál pihizett. Sőt, itt pesten még az sem biztonságos, pénztárca és teló helye belső zseb a zakón vagy nyáron a rövidnadrág oldalzsebe, azt nem érik el. Pesten hátizsák cibzáros része veszélyben van, villamoson hátulról lenyúlhatják a telót ha abban hagyom. Egyszer egy román tört magyarságú gyerek lépcsőn felfelé árpád híd aluljárónál haladtam és éreztem matatott a hátimban. És amikor megfordultam még ő mondja hogy kinyilt a hátim. Ki persze mert te kinyitottad , mondtam neki.
# 6573
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224836 Üzenet linkje2014-10-03 09:34:00 

üdv.

Ha valaki volt a szigeten az Aeolus irodával, akkor az ő szállásik közül van ajánlott és kerülendő? Sajnos a weblapon már nem érhető el az idei katalógusuk (vagy én nem találom) így nem tudom mi volt a kínálat.

# 6574
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szunyi
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224850 Üzenet linkje2014-10-03 13:51:02  Idézet innen: #224831

teketoria írta:
Én személy szerint az értékesebb dolgaimat hátizsákba be rakom és jön fel velem a buszra. Böröndbe csak ruha féle van azt nem lopják el. De fényképező +laptop+ tablet és főleg teló mind a kézipoggyász része amire fokozottan figyelek. Utolsó nap böröndök berakva délutánig egy szobába a hátizsák meg jön velem le a partra, a busz indulásig fürcsi. Tehát a fél millás értékű hátizsák végig velem volt utolsó nap és aztán fent a buszon a lábamnál pihizett. Sőt, itt pesten még az sem biztonságos, pénztárca és teló helye belső zseb a zakón vagy nyáron a rövidnadrág oldalzsebe, azt nem érik el. Pesten hátizsák cibzáros része veszélyben van, villamoson hátulról lenyúlhatják a telót ha abban hagyom. Egyszer egy román tört magyarságú gyerek lépcsőn felfelé árpád híd aluljárónál haladtam és éreztem matatott a hátimban. És amikor megfordultam még ő mondja hogy kinyilt a hátim. Ki persze mert te kinyitottad , mondtam neki.


Ennyi! icon_idea.gif icon_exclaim.gif

# 6575
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224954 Üzenet linkje2014-10-11 18:32:20 

Korfun mik azok a strandok amiket mindenképp látni kell?
# 6576
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224955 Üzenet linkje2014-10-11 19:05:41  Válasz a #224954. hsz-ra Előzmény #224954

# 6577
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224956 Üzenet linkje2014-10-11 19:25:39 

Köszi, ezt ismerem, de akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy mi /mik a leghíresebb strandok amineke a neve szinte "egybeforr" a sziget nevével. (pl.: Zakhyntos- Navagio, Kefalónia- Myrtos,stb.)
# 6578
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224957 Üzenet linkje2014-10-11 19:33:49  Válasz a #224956. hsz-ra Előzmény #224956

véleményem szerint nincs egy ilyen kiemelt hype-part, és ha ebből a könyvből se tudtál kihámozni ilyet, akkor azt hiszem valóban nincs is.

talán még paleokastritsa-ra mondható még ez a leginkább, vagy Porto Timonira...de inkább az a helyzet, hogy sok, nagyon sok különösen szép beach van ott, melyek ráadásul igen csak tudnak egymástól különbözni.

# 6579
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224958 Üzenet linkje2014-10-11 20:05:17 

Szia MaciG! Szerintem Korfun leggyakrabban Sidarit, a glyfadai partot és Mirtiotissát említik. Paleokastritsát az álomszép panorama miatt szokták leginkább. De fürdéshez a fenti hármat látom leggyakrabban utifilmekben is. De valóban rengeteg, szebbnél-szebb partja van. Nehéz lenne választani. icon_biggrin.gif
# 6580
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224967 Üzenet linkje2014-10-12 08:39:50 

Helló MaciG!
Az Aeolus idei kínálatában 4 db Korfu-s szállásuk volt, mind Sidariba.

Ezek a következők voltak:
- Eleni stúdió (100 m a tenger, 3 ágyas stúdiók vannak benne, ill. 1 db 4 ágyas apartman)
- George stúdió (300 m a tenger, 2 ágyas stúdiók vannak benne)
- Sofia apartman (350 m a tenger, 4 ágyas 2 szobás apartmanok vannak benne)
- Caterina stúdió (150 m a tenger, 2-3 fős stúdióik voltak itt)

Én a helyetekben kétszer is meggondolnám velük az utazást, ha busszal akartok menni. Abban az esetben javasolnám inkább őket, ha kocsival mentek, mert a szállásaikkal semmi gondunk nem volt sem nekünk, sem a barátainknak, akik közül több is foglalt már náluk csak szállást. Viszont busszal soha többet nem megyünk velük, mert az borzalmas volt.
Szia: Andi

# 6581
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224969 Üzenet linkje2014-10-12 09:18:35 

amúgy akit érdekel, korfura még mindig hegyekben állnak a wizznél a még nem túlárazott repjegyek: június-júliusra 25-30 ezerért, augusztusra kb. 35 ezerért vannak retúrjegyek.
# 6582
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224970 Üzenet linkje2014-10-12 11:02:42  Idézet innen: #224954

MaciG írta:
Korfun mik azok a strandok amiket mindenképp látni kell?


PL ez ....


https://www.google.hu/search?q.....80&bih=867

# 6583
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224972 Üzenet linkje2014-10-12 13:03:08 

Köszönöm az infókat mindenkinek!

borkaandi: mi eddig 3x utaztunk velük ,de nem volt probléma. Engem pl. nem zavar a kompozás se ,hogy nem jön a busz (ha jól emlékszem neked ez volt az egyik problémád velük) Meg mivel más nem igen indít másfél hetes turnusokat így nem sok választás van ha ennyi időre szeretnénk menni.

# 6584
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Borkaandi
Fórum tündér
Fórum tündér
310 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224977 Üzenet linkje2014-10-12 16:37:51 

Szia MaciG!
Igen, jól emlékszel. Többek között ezt is rossz élményként éltük meg, hogy annak ellenére itthon direkt rákérdeztünk, hogy átjön-e majd a busz vagy sem Zakynthosra velünk, kicsit félrevezettek minket. Az etetés része volt a dolognak, hogy a válasz természetesen, igen volt. Ezért is volt meglepő, mikor közölték velünk, hogy mindenki fogja a csomagjait, és irány a komphajó. Ott sasszéztunk a járművek között. A félreértések elkerülése végett, nem a mozgástól ijedtünk meg, hiszen olyan hosszú út, és sok ülés után még jól is jött. De úgy gondolom nem volt korrekt a tájékoztatás idehaza. Mert, ha igazat mondtak volna itthon, akkor is mentünk volna velük. Azért úgy gondolom sokkal kényelmesebb, ahogy a Grandosok csinálják, mert ott átmegy a busz a szigetes útjaiknál, így nincs fölösleges hercehurca a csomagokkal.
Mi fiatalok voltunk, bár puffogtunk kicsit, és annak ellenére, hogy úgy néztünk ki, mint a karácsonyfák, mert, hogy mindenhol lógott rajtunk egy csomag, azért próbáltunk jó pofit vágni a dologhoz. A baj csak az volt igazán, hogy kisebb gyerekekkel is voltak, illetve idősebb emberek is ültek a buszon, akik szintén úgy érezték, hogy félre lettek valamilyen szinten itthon vezetve emiatt. Szóval mindenki próbált mindenkinek segíteni. Végül a hajóút csodálatos volt, úgyhogy feledtette (legalább is velünk) a kompra szállásunk kellemetlenségeit.
Nekünk a buszok minőségével is gondunk volt kifele menet, illetve azzal is, amivel visszafele jöttünk. Sokan szidják az Ibuszos buszok állapotát, ők valószínű nem utaztak még Aeolusos busszal, akkor tuti nem tennének ilyet. Már odafele menet is több órás késéssel gurult be a szegedi tescohoz, kiderült útközben lerobbant. Persze robbantunk már le Apollonos busszal is, így még ehhez is próbáltunk jó pofit vágni. Viszont a busz állapotát látva már azon is csodálkoztunk, hogy egyáltalán Szegedig el tudott jönni.

De, ha csak egy-két dolgot kellene említeni velük kapcsolatba rossz élményként, akkor nem az előbb említett dolgok lennének. Borzasztó zavaró volt, hogy annak ellenére a buszon kb. 70 %-ban Magyarországon felszállt utasok voltak, ennen ellenére kifele és hazafele is szlovák nyelven beszélő filmeket raktak be, no és persze előkerültek a szlovák cd-k is. Arról nem is beszélve, hogy a sofőrök egyike sem volt hajlandó megszólalni magyarul, ha nem lett volna pár olyan kedves utas a buszon, aki nekünk magyaroknak fordít, akkor elég nagy bajba lettünk volna. Persze most mondhatja bárki, hogy ez a rizikó benne van, ha egy szlovák-magyar utazási irodával utazik az ember. A baj csak az, hogy az állítólag magyart nem beszélő sofőrök, mikor nem volt körülöttük tömeg, akkor érdekes módon a parkolóban igen szépen tudtak és beszéltek magyarul.
Anno első Zantés utunkhoz mi is azért választottuk őket, mert megtetszett az, hogy hosszított turnusaik voltak, igen kedvező áron. És a szállásnál úgymond kellemesen csalódtunk, sokkal jobb volt, mint amire számítottunk.
Én csak örülök, hogy nektek jó tapasztalataitok vannak velük kapcsolatba. Hát akkor hajrá, velük kell utazni. Bár úgy gondolom Korfun elég gyér a kínálatuk.
Nem tudom sikerült-e rájuk találnod a házakra a neten, mert ezek olyan háznevek, amiknél könnyen előfordulhat, hogy akár több is van belőlük Sidariba. Ha kell, akkor privátba át tudom küldeni, ha beszkennelem a prospektus Korfus oldalát.
Egy biztos, Korfun sok szép hely van, biztosan megtaláljátok majd ti is azokat a részeket, amik elnyerik a ti tetszéseteket is.

Bocsi mindenkitől, hogy itt irodákról írtam, tudom annak is van külön fóruma, de, ha már itt a Korfuson is szóba került az iroda, akkor lehet nem árt mindezt tudnia annak, aki az irodával akar menni a jövőben bármelyik szigetes útjukra, ahová busszal is utaztatnak turistákat.

# 6585
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224996 Üzenet linkje2014-10-14 10:09:07 

Az Aeolusos Katerina az ugyanaz ,mint a Grand tours-os? Csak mert nekem úgy tűnik.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 438 439 440 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu