Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 6946
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bazs7
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239870 Üzenet linkje2016-06-21 11:15:55  Válasz a #239866. hozzászólásra

Szias Heni(rietta)! icon_smile.gif
Mi 2 vagy 3 eve voltunk akkor Sidariban. Ott homokos es lassan melyulo part van. Teny az eleg messze van a reptertol.
Idén is megyünk, most már 2 gyerkőccel egy majdnem 2 és egy majdnem 4 évessel. Mi is homokos partokat kerestünk. Végül Glyfadara és Kontokalira esett a választásunk. Igen 2 helyen leszünk icon_smile.gif 3 éjszakát Glyfadán és utána átruccanunk Kontokálira.
Nem tudom mikorra tervezitek az utat, de ha visszajövünk beszámolunk errol a 2 helyről.
üdv
b.

# 6947
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239873 Üzenet linkje2016-06-21 11:54:12  Válasz a #239870. hozzászólásra Előzmény #239870

Kedves Bazs7! Köszönöm szépen az infot és várom a következőt a nyaralásotok után. Mi szeptember elejére tervezgetünk. Sidarin már voltunk két hetet, de nekünk nem nőtt a hely a szívünkhöz. Olyan igazi tengerpartot keresünk. Agios Stefanos megfelelő lenne, de sajnos Debrecenből repülővel (mert abban gondolkozunk) nem adnak csak két ágyas apartmant. Nem is értem. Azt mondták, ha Pestről indulunk, akkor adnak három ágyast. Mi ebben a logika?
# 6948
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bazs7
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239875 Üzenet linkje2016-06-21 12:33:31  Válasz a #239873. hozzászólásra Előzmény #239873

hat erdekes...es sajat szervezessel nem tudjatok intezni?
mi is fapadossal megyünk es mindent mi intezunk!

# 6949
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239898 Üzenet linkje2016-06-22 08:44:16  Válasz a #239875. hozzászólásra Előzmény #239875

Kedves Bazs7! Én az a lusta, kényelmes fajta vagyok utazásszervezés szempontjából (sajnos). Annyi könnyítésem van, hogy egy bizonyos utazási irodánál nagy kedvezménnyel utazhatok. Például két éve Párgán hárman két hétig busszal, apartmanban 135 ezer forintért voltunk. Ez számomra megfelelő. A repülős utaknál a last minute utakra szoktunk pályázni. Abban igazad van, hogy így viszont nagyon kötöttek vagyunk főleg a szállás tekintetében, de valamit valamiért. Irigylem azokat, akik annyira talpraesettek, hogy egy komplett nyaralást maguknak szerveznek. Lehet nekem is meg kellene próbálnom egyszer. icon_biggrin.gif
# 6950
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239905 Üzenet linkje2016-06-22 13:53:28  Válasz a #239898. hozzászólásra Előzmény #239898

Anyáéknak én szerveztem meg Korfut, múlt héten jöttek haza, a mi görög utazásunkat is én szervezem, kb.300.000 Ft/ 2fő áron jön ki főszezonban 12 éj, 3 szigeten, 3 repüléssel és 3 kompozással! Bocsi, ha off,de ebben benne van pl.Athén is és Santorini is. Jó nyaralást mindenkinek! icon_smile.gif
# 6951
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239916 Üzenet linkje2016-06-22 17:59:49  Válasz a #239866. hozzászólásra Előzmény #239866

Szia Henrietta! A tengerpartja nagyon szuper Moraitikanak. Lassan mélyülő, nagyon sok volt a kis gyerekes család. Homokvárat tudsz építeni, ennyi anyukát és apukát még nem láttam alkotni! icon_biggrin.gif Vegyes a partja, értem ez alatt, hogy mi apró kavicsos parton voltunk, de van ahol homokos, vagy nagy köves. Majd ezt kitapasztaljátok. Mi soha nem szoktunk napozóágyat bérelni, nincs rá igényünk. Szerintem nagyon jól fogjátok magatokat érezni kis gyermekkel. Az ilyen családoknak pont ideális, meg az öregebb korosztálynak.
# 6952
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239917 Üzenet linkje2016-06-22 18:07:58  Válasz a #239867. hozzászólásra Előzmény #239867

Szia Péter!

Igen, soha nem voltunk még ilyen korán Görögországban, de én munkahelyet váltok, csak ez az időpont volt jó, meg a páromnak külföldi melója akadt, ezért kellett ilyen korán kimenni és egy gyors nyaralást véghezvinni. De majd lehet augusztusban is még meglátogatjuk az országot.

Mi soha nem szoktunk utazási irodával utazni. Simán találsz a neten szállásokat, sokkal olcsóbbak, mint amiket az irodák ajánlanak. Saját autóval megyünk, ezért fakultatív programokon sem szoktunk részt venni - a hajózás nem hoz lázba, ezért azt kerüljük -, mivel beülünk a kocsiba és irány épp az a hely, amit kinéztünk. Itt összegyűjtöttem a programokat a fórumon, majd pipáltam, ahol már megfordultunk, nagyon sok helyre eljutottunk. Ha lesz időm és energiám, akkor felteszem a képeket.
Szerintem a fakultatív programok piszok drágák, vagy fogalmazhatok úgy is, hogy pofátlanul leszedik a sárpot az emberektől. Akkor már lehet érdemesebb autót bérelni (tele van kicsi autókkal a település, amit láttam az egy napra 25 euro volt) és azzal bejárni a szigetet.
A szállásunk Bella Greciaban volt, hatalmas épületkomplexum, medencével megspékelve. Minden nap takarítottak, törölközőt cseréltek, meg voltunk elégedve. 5 főre fizettünk egy hétre 80 ezer forintot. Vagyis négy főre, mert a gyerekért csak - ha átszámítod - ezer forintot kértek.

# 6953
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239931 Üzenet linkje2016-06-23 08:14:19 

Kedves Dtina !
Először is köszi,hogy írtál. Sokan csak addig járnak ide , amíg begyűjtenek pár információt , aztán amikor rá kerül a sor hallgatnak nagyokat.
Én szinte mindenféle időpontban voltam már Görögországban ,mondjuk májuson kívül. Mindnek megvan a maga előnye. Mostanában rászoktam az aug végéhez. Végigmelózom a nyarat . aztán a végén jó megpihenni egy kicsit. Irigyellek téged és a hasonló utazókat.
Én ezt egyszerűen nem merem bevállalni. Amikor elkezdtük viszonylag kicsi gyerkőcökkel még 2000-ben ,inkább egy irodára bíztuk magunkat. Legfőképpen a 0 nyelvtudás miatt. Mi szeretünk hajózni .Ezen kívül megnézünk egy-két programot még. A többi ( kb3) nap arról szól , hogy pihenünk a tenger parton és nem csinálok semmit az egész éves fizikai munka után. Szürcsölöm a koktélokat és dagonyázok a vízben.
A gyerekek pár éve már nem jönnek velünk, de a szokáson már nem tudok változtatni. Levezetni sem tudnék egyszerre. ennyi kilométert.Nyelvet azóta se tanultam. Aztán bekerültünk az öregebb korosztályba , ahogy te is mondod.
Ez már így marad.
Ja .Jó áron mentél azért. Néztem én is ezt a helyet. Ide mi ketten 90.000ft-rt tudtunk volna menni. A képek alapján, nem láttam sok teret a medence körül napozás céljára. Ezért korai befizetéssel 105.000 Ft -rt megyünk a Zorbasba. Mivel mi kb minden évben ennyit fizetünk , azért ez nekünk megfelelő. De néztem a honlapját a mi helyünknek és egyáltalán nem tűnt olcsónak , ha közvetlenül foglalok. Sőt az jött le ,kb drágább lett volna. Vagy rosszul néztem. Még van vagy 60 napom , aztán huss ( busszal) üdv. Péter

# 6954
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239962 Üzenet linkje2016-06-24 10:12:55  Válasz a #239916. hozzászólásra Előzmény #239916

Kedves Dtina! Köszönöm szépen az információt. Cikáznak a gondolatok hová és milyen módon menjünk. Sajnos most már nem egészen biztos, hogy el tudunk utazni augusztus végén-szeptember elején. Remélem jó irányba billen a dolog és mi is megtapasztalhatjuk az általad leírtakat.
# 6955
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239969 Üzenet linkje2016-06-24 13:37:14 

Kedves Péter!
Mi is voltunk már majd mindenféle időpontban, ennyire korán még soha, ezt is kipróbáltuk. Egy kicsit zizegtem az időjárás miatt, de nem volt gond, fél óra alatt 25 fok mellett le lehetett égni.
Mi csak azért választottunk medencés apartmant, mert nálunk a gyerkőc nagyon élvezi, így amikor feljöttünk a partról, vagy megérkeztünk egy kirándulásról, akkor ott csobbant. Én a természetes vizek élvezője vagyok, így nekem maradt a tengerpart.
Azt hiszem majd mi is elérjük egyszer azt a kort, amikor csak fekszünk a parton és isszuk a koktélokat, de még velünk jön a gyermekünk, addig úgy vagyunk vele, meg ő is igényli, minél többet lássunk az országból, ezért szoktunk barangolni.
Mi azért - sem - utazunk autóbusszal, mivel a párom 190 felett van, én 180 felett, a gyerek meg pár centi és utolér. Nekünk kínszenvedés lenne egy hosszú buszút már az elhelyezkedés miatt is. Meg ugye mi mindenhová autóval járunk. Legyen az Párizs, legyen az Milánó, vagy épp Görögország. Ehhez szoktunk. Négy évig éltünk kint külföldön, ezt szoktuk meg, ez a kényelmes.
Szerintem biztos megtaláljátok majd a kedvetekre való programokat, özön lehetőség van. Én Albániába szerettem volna átmenni, de oda útlevél kell és ugye a vízum, de az elsővel nem rendelkezünk, ezért arról letettünk. Ha mentünk volna fakultatív, akkor azt választottuk volna. De erről lemaradtunk.
Szeptember elején - még nem volt iskolás a gyerkőc - mi is szeptembert választottuk utazásra. De már ez sajna nem megoldható. Pedig még akkor is szuper időjárás van és kevesebben is vannak.

Moraitikan van egy Coop bolt, egy öreg göröggel, hihetetlen fazon, egy kicsit kaotikus a bolt berendezése és árukínálata, de az öreg kedvessége mindent felülmúlt. Angolul beszélgettünk, minden nap kaptunk ajándékot tőle (akár egy palack vízről egyen szó), hihetetlen volt számomra a kedvessége. Az árak a boltban nem elrugaszkodottak, mindig forró kenyeret tudtunk venni. A húsárut és halárut nem igen ajánlom kipróbálni nála. Pölö egyik délben sültkrumplit akart enni gyerkőc, mondtam az uram, leszaladok a boltba, megnézem van-e kisebb kiszerelés. Nem volt, csak 2 és ennél nagyobb kilós kiszerelés. Fogta az öreg és kibontotta a nagy zacskót, kiöntött annyit, amennyi nekem kellett és ennyi. Rugalmas volt nagyon.
Moraitika egy nyugis hely, aki arra vágyik, csak ajánlani tudom.
Kívánom Péter, hogy sikerüljön eljutnotok görögbe, ha másért nem, hogy fel tudjatok Ti is töltődni. Szükségünk van rá.

# 6956
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ave46
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239980 Üzenet linkje2016-06-24 14:42:21  Válasz a #239969. hozzászólásra Előzmény #239969

Dtina kedves, Albániába már évek óta nem kell útlevél, vízum meg pláne icon_surprised.gif
És belépési illeték sem létezik, amit a korfui utazási irodák előszeretettel szeretnének lenyúlni a gyanútlan utazótól.

# 6957
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239981 Üzenet linkje2016-06-24 16:13:29 

Ryanairnél akció van októberre Korfura 2.999,- odafelé a jegy, vissza 10.000,- körül csütörtökönként
# 6958
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239988 Üzenet linkje2016-06-24 22:28:00  Válasz a #239980. hozzászólásra Előzmény #239980

Ave, nekünk ezt mondták mind a három helyen, ahol megkérdeztük fakultatív programként, 60 eurót kellett volna fizetni, plusz vízum az 10 euro. Mivel találtunk más programokat, amit saját magunknak szerveztünk, ezért nem néztünk utána.
# 6959
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239996 Üzenet linkje2016-06-25 10:56:55  Idézet innen: #239988

dtina írta:
Ave, nekünk ezt mondták mind a három helyen, ahol megkérdeztük fakultatív programként, 60 eurót kellett volna fizetni, plusz vízum az 10 euro. Mivel találtunk más programokat, amit saját magunknak szerveztünk, ezért nem néztünk utána.



Kerkyrai nagy kikötőből megy át hajó Albániába minden nap reggel 9-kor, és este 18.30 -kor jön vissza... Oda vissza juni végéig 19 euró, utána 23.80....

# 6960
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocak
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240001 Üzenet linkje2016-06-25 14:56:26 

Sziasztok! Tudja valaki hogy Korfu szigeten a kompokra a menetjegyet lehet bankkártyával fizetni? A Sissy ka stélyban lehet e a belépőt bankkártyá val fizetni? Mi szerdá n indulunk Sidariba a Szofia apartmanházban lesz a szállásunk(Aeolus)ismeri e valaki a szállást?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 463 464 465 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu