Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7036
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241324 Üzenet linkje2016-08-02 08:13:09  Válasz a #241303. hozzászólásra

Szia Kiss Péter!

Ez tényleg igaz! Visszagondolva Tossa és főleg Barcelona sokkal jobban bejött, mint most Korfu. Akkor tudtam, hogy nem fürdésről fog szólni a nyaralás, de itt arra készültem. icon_confused.gif
Jövőre mit terveztek? Mert akkor szétnézek ott én is. Bár most kicsit elkedvetlenedtem Görögországtól. icon_cry.gif

# 7037
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241326 Üzenet linkje2016-08-02 08:19:35 

Sidariból megy buszjárat Rodába, Acharaviba és Cassiopira is, meg azt hiszem Agios Stefanosba (a névben nem vagyok teljesen biztos) mindenesetre a környező településekre van közvetlen járat.
# 7038
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241333 Üzenet linkje2016-08-02 11:20:44  Válasz a #241324. hozzászólásra Előzmény #241324

Kedves Dettix !

Én még Görögországban fürdésileg nem nagyon csalódtam. Legfeljebb csak annyit,hogy mondjuk az adott helyen kicsit hirtelenebben mélyült a víz . Sajnálom,hogy a szelek bezavartak.
Én pont tavaly gondoltam ( rosszul) ,hogy fürdeni is fogok. Barcelona kifogástalan volt.
A szállással se volt gond . A város se csúnya. De ez még kevés egy tengerpari ,nyári nyaraláshoz.
Nevetséges volt,hogy halál büdösen csak du 3 után fértünk be a szobánkba.
Ez most nem ez az oldal.
Én azt szeretném,ha azt tudnám mondani ,hogy jövőre megint Korfu.
Ha mégsem akkor régóta nézegetem Pargát . Valószínű ő fog következni a sorban.

üdv.

Péter

# 7039
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noncsi89
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241337 Üzenet linkje2016-08-02 13:31:38 

Sziasztok!

Mi egy hete jöttünk meg Sidariból. Last minute utazók vagyunk itt volt hely, ami megfelelt a szabadságolásainknak. Először örültünk, hogy de jó Korfura megyünk. Ibusz szervezésével minden rendben volt, minden úgy történt, ahogy elmondták. Sidarin a Blue Sky-ban szálltunk meg. A szállásról annyit, hogy kicsit messze van a központtól, de a központot elnézve előny. Minden nap takarítottak, többször cserélték a benti törölközőket, a héten egyszer tiszta ágyneműhuzatot is húztak, a szemetet minden nap kivitték.
Többször jártunk már Görögországban tudtuk, hogy mire lehet számítani, de a sok szemét, ami a szigeten van, attól hányingerem lett. Számomra nagy csalódás Korfu. Béreltünk kocsit azzal körbejártuk a szigetet. Talán az a néhány nap ami kicsit jobb volt. Moraitikán is voltunk, mivel a buszról sokan oda fizettek be. A strandja sokkal szebb, de egy hét unalmas lenne ott. Paleokatrica gyönyörű hely, de nagyon hideg a víz és gyorsan mélyül. Kassiopiban is érdemes fürdőzni ott is gyönyörű sziklás strandocskák vannak, ott kevésbé hideg, de ott is gyorsan mélyül.
Sidari iszonyat koszos, igénytelen városka. A főstrand rendezetlen, igénytelen környezettel. Még, ami a Blue Sky-hoz közel van Apotripiti Beach a legjobb. Csak napágyak vannak, 8 euró napernyővel (ezt kihagytuk). Szerencsére volt medence a szálláshoz nagy melegben ott lazultunk és csak 5 után mentünk a tengerre, ha nem volt programunk.
Kaják: sok taverna nagyjából ugyanazok az árak. Ha igazi görög estet szeretnétek szerdánként a Sea Breeze étteremben van és vacsi áráért részt vehetsz a bulin. (Ibusznál 40 euró/fő) Gyros: eddig Skiathoson ettem a legfinomabbat icon_smile.gif
Összegezve: felejtős ez a nyaralás, nem ajánlom Korfu szigetét

# 7040
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241345 Üzenet linkje2016-08-02 18:37:11  Idézet innen: #241337

Noncsi89 írta:
Sziasztok!

Mi egy hete jöttünk meg Sidariból. Last minute utazók vagyunk itt volt hely, ami megfelelt a szabadságolásainknak. Először örültünk, hogy de jó Korfura megyünk. Ibusz szervezésével minden rendben volt, minden úgy történt, ahogy elmondták. Sidarin a Blue Sky-ban szálltunk meg. A szállásról annyit, hogy kicsit messze van a központtól, de a központot elnézve előny. Minden nap takarítottak, többször cserélték a benti törölközőket, a héten egyszer tiszta ágyneműhuzatot is húztak, a szemetet minden nap kivitték.
Többször jártunk már Görögországban tudtuk, hogy mire lehet számítani, de a sok szemét, ami a szigeten van, attól hányingerem lett. Számomra nagy csalódás Korfu. Béreltünk kocsit azzal körbejártuk a szigetet. Talán az a néhány nap ami kicsit jobb volt. Moraitikán is voltunk, mivel a buszról sokan oda fizettek be. A strandja sokkal szebb, de egy hét unalmas lenne ott. Paleokatrica gyönyörű hely, de nagyon hideg a víz és gyorsan mélyül. Kassiopiban is érdemes fürdőzni ott is gyönyörű sziklás strandocskák vannak, ott kevésbé hideg, de ott is gyorsan mélyül.
Sidari iszonyat koszos, igénytelen városka. A főstrand rendezetlen, igénytelen környezettel. Még, ami a Blue Sky-hoz közel van Apotripiti Beach a legjobb. Csak napágyak vannak, 8 euró napernyővel (ezt kihagytuk). Szerencsére volt medence a szálláshoz nagy melegben ott lazultunk és csak 5 után mentünk a tengerre, ha nem volt programunk.
Kaják: sok taverna nagyjából ugyanazok az árak. Ha igazi görög estet szeretnétek szerdánként a Sea Breeze étteremben van és vacsi áráért részt vehetsz a bulin. (Ibusznál 40 euró/fő) Gyros: eddig Skiathoson ettem a legfinomabbat icon_smile.gif
Összegezve: felejtős ez a nyaralás, nem ajánlom Korfu szigetét


Azért ez így kicsit erős.. Mert kifogtad Korfu legrosszabb helyét Sidarit és sok volt a szemét amiről nem a sziget tehet nem kéne másokat eltántorítani... Még jó hogy ti vagytok kevesebben akinek nem tetszett ! Moraitika is unalmas lenne , hát nem ott kell a nyaralást eltölteni, menni kell a szigetet felfedezni... Az írásodból azt szűröm le , semmit sem láttál a szigetből icon_sad.gif Azt írod a medencénél lazultunk, már megbocsáss, de egy szigeten a medencében tölteni az időt a legnagyobb vétek icon_sad.gif

# 7041
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241360 Üzenet linkje2016-08-03 08:25:18  Válasz a #241337. hozzászólásra Előzmény #241337

Kedves Noncsi 89.

Nincs semmi gond ! Leírtad őszintén a véleményed. Én úgy szoktam csinálni , ha nem konkrét esetről van szó , inkább nem írok semmit. Mert az valószínű csak az én véleményem lesz . Ártok sok más embernek vele. Mint pl a tavalyi nyaralásom. Nem sikerült. De nem írtam be sehová rosszat. Igaz jót sem. Kussoltam.
Próbálok logikusan gondolkodni. A 89 feltehetőleg a születési éved lesz. Ezt az észjárást folytatva , az én nevemet egy 9-el kéne kiegészíteni.A mi korosztályunknak más az érdeklődési köre. Tuti nem fogok unatkozni !
Amikor a Guglival virtuálisan bejártam Moraitikát , tisztán látszott , hogy nem egy fergeteges éjszakát élő városka. De pl láttam egy Discót , amit lehet,hogy az egyik este megnézünk.Egyébként unalom akkor alakul ki , ha nem tucc kezdeni magaddal valamit. Minden helyzetben fel kell találnod magad !
A Görögországba járók tudják,hogy sajnos van egy kis alap rendezetlenség az országban.
Vannak csúnya félkész és elhagyottnak tűnő házak. Ezt meg kell szokni. Ehhez hozzájött,hogy pont Korfun az elmúlt hónapban sztrájkoltak a szemetesek. A megegyezés megszületett , de szerintem több idő kell ahhoz,hogy minden rendben legyen. Az én kedvemet nem vetted el! Másokét lehet. üdv.

# 7042
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogkriszt
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241400 Üzenet linkje2016-08-03 21:53:25 

Kedves Noncsi 89!
12 éve voltam Korfun csodálatosan éreztem magam, az idén úgy döntöttük újból meglátogatjuk.. Első utunk Paleokastrica volt. Fantasztikusan éreztük magunkat. Az idén Sidari a cél. Tudjuk az összes előnyét hátrányát. Kicsit pörgősebb helyre vágytunk mint 12 éve. Akkor azt gondoltuk mindent láttunk a szigetből, de elolvasva " Mindent Korfuról" rájöttünk, milyen sok mindent nem láttunk. Korfu városba biztos elmegyünk. Tervbe van: Korission tó a Császár trónja,Kassiopi, Pankrator, stb... és a nagy terv Albánia. Nem tudom elképzelni miért nem éreztétek jól magatokat? Pár helyen megfordultunk a világban, de mindenütt jól éreztük magunkat. Persze van nekünk is véleményünk, hogy mi az ami az adott helyen nem tetszett, de alapból soha nem volt problémánk.

# 7043
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noncsi89
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241430 Üzenet linkje2016-08-04 15:35:30 

Nyilván mindenkinek van görög "szerelme". Valakinek Korfu. Én egyáltalán nem lettem szerelmes a szigetbe, pedig körbejártuk autóval. Az én kis szerelmem maradt Parga, azt az élményt nem überelte Korfun semmi. Ettől az élménytől nem riadunk vissza görögfanok maradunk. Ezt is láttuk, de visszamenni nem fogunk.
# 7044
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03
Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241497 Üzenet linkje2016-08-08 01:18:27  Válasz a #241345. hozzászólásra Előzmény #241345

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék, hogy hol van az előírva, hogy ki mit csináljon a nyaralásán? Miért baj az, ha valaki a medencénél pihen napközben, majd délután a parton pihen? Én is ezt csináltam Sidariban. Délelőtt medence party, majd ebéd után irány a part. Vagy kocsikázás. Van aki pihenni megy a nyaralásán, nem pedig reggeltől estig a 40 fokban túrázik. Miért kell egymás nyaralási szokásait fikázni? Én napi pár tonnát mozgatok kézzel, nyaraláskor pihenni akarok, nem túrázni. Ha túrázásra lenne kedvem, akkor otthon maradnék és nem kocsikáznék 1000 km-et csak hogy sétálgassak. Szerintem is Korfu nem egy nagy szám. Nem kellene annyira isteníteni. Thassos szebb nála. Igaz mi Sidariban voltunk 10 napig . Eleinte tele voltak a kukák, de ez nem zavart. A legrosszabb gyroszt is itt ettem. A szállásunk tele volt hülye angolokkal.

# 7045
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Piros01
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241501 Üzenet linkje2016-08-08 10:17:43  Válasz a #241497. hozzászólásra Előzmény #241497

Szia! Teljesen egyetértek veled. Szerintem is azért megy az ember el nyaralni, hogy ott pihenjen és a melegben ne autóban üljön és gyalogoljon, főleg, ha egész évben megterhelő fizikai munkát végez. Túrázni bárhol lehet és nem ekkora melegben. Mi most megyünk Sidariba. Abban szeretném tanácsodat kérni, hol érdemes enni jo gyrost? Ebédet a szálláson ettetek vagy tavernában? Melyik partra jártatok pihenni?
# 7046
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241532 Üzenet linkje2016-08-09 15:51:48  Válasz a #241501. hozzászólásra Előzmény #241501

Én gyros-osnak ajánlom a Sam Remo-t a főutcán. Ez egy gyorskajálda, nagyon sok fajta étel van és mindig nagyon sokan vannak.
# 7047
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241533 Üzenet linkje2016-08-09 15:57:19 

Ja és a legjobbat nem is meséltem el. Szégyelltem, hogy magyar vagyok! icon_redface.gif

Egy bunkó autós beáll a buszmegállóba, így a busz kicsit messzebb tudott megállni, elzárva így egy kisutcát. Azonnal jött is arról egy autó, és a magyar nő elkezdett üvöltözni a sofőrrel, hogy azonnal menjen arrébb, hogy képzeli ezt, ez egy bérelt autó, megy a számla, bla-bla-bla. A busz nem állt ott 1,5 - 2 percet, mert ugye megvárta míg felszállnak, de a nő végig üvöltözött. Aztán letolta a gatyáját és a seggét (szerencsére fürdőruha alsó volt rajta) mutogatta a sofőrnek.

Arról nem beszélve, hogy a férje vezetett, hátul meg ott ült 2 gyerek.
Jó példát mutatott a gyerekeinek! icon_eek.gif

# 7048
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241550 Üzenet linkje2016-08-10 10:47:41  Válasz a #241497. hozzászólásra Előzmény #241497

Azért véleményem lehet nem ? Azt meg most is fenntartom hogy semmit nem láttál a szigetből de nem ajánlod senkinek icon_sad.gif
# 7049
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lujzia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241553 Üzenet linkje2016-08-10 12:33:56 

Nem is azzal van Kepkypanak baja,hogy valaki a medencénél vagy egy helyben tölti a nyaralását...hanem,hogy szinte vagy egyáltalán nem is lát a szigetből semmit és úgy vonja le a következtetést,hogy a sziget nem szép!(általánosságban mondom) Ajánlani meg végképp szerintem nem szabad senkinek sem azt ,hogy menjen egy adott helyre sem azt ,hogy ne,mivel milliónyi ízléssel vagyunk megáldva! Neki nemtetszett ,másoknak viszont lehet tetszene de elbizonytalanítja ezzel a kijelentéssel! ( pl. nekem meg Parga nem jött be...de soha nem mondanám ,hogy nem ajánlom! mert maga a hely szép, de nekem meg ott nem volt olyan hangulatom a tömeg miatt mint eddig máshol a szigeteken...)
# 7050
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Killerlaca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
477 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241554 Üzenet linkje2016-08-10 13:54:38 

Sziasztok!

Sidariban autót bérelt valaki? Milyen árak vannak?

Köszönöm

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 469 470 471 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu