Korfu
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7066
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241701 Üzenet linkje2016-08-18 17:30:21  Idézet innen: #241697

Minike08 írta:
Mennyibe kerül most Korfun 1 liter benzin? Segítsetek légyszi. Köszönöm előre is!


Elvileg a benzin 1.50 körül mozog.. Drága icon_sad.gif

# 7067
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
EdinaS
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241820 Üzenet linkje2016-08-24 10:47:20 

Sziasztok!
Valaki volt már Moraitika-Romantica apartmanban?icon_smile.gif Jövőre oda tervezzük a nyaralást 5 fővel.

# 7068
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241827 Üzenet linkje2016-08-24 15:37:39 

Anemona Studios-ba foglaltam (Paleokastritsa), volt már esetleg valaki ott? Mennyire fapados a szállás? icon_smile.gif
# 7069
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
GEB1HTV
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241955 Üzenet linkje2016-08-29 22:35:29 

Sziasztok! Tud valaki jo auto vagy quad berlesi lehetoseget Korfun? Köszi,Brigi
# 7070
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242006 Üzenet linkje2016-09-06 07:41:10 

Kiss Péter!
Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre Korfuval kapcsolatosan. Nem írnál pár szót?

# 7071
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242014 Üzenet linkje2016-09-07 18:13:18  Válasz a #242006. hozzászólásra Előzmény #242006

Kedves Dettix !
Éppen ezen gondolkodtam !
Nem is tudom hogy írjam. Természetesen most sem volt minden zökkenőmentes.
Mi ugye Moraitikán voltunk.
Igazából mi jól éreztük magunkat. Nagyon kellemes volt! A Zorbas apartman nagyon kényelmes. Minden egy helyen. Kedves házigazdák ,akik nem voltak a mi házigazdáink.
Az uccsó nap sajnos nem volt csomag szoba ,mert nem náluk voltunk.Így a Wc-ben öltöztünk át.Mindjárt elmondom a megfejtést is. Az idő végig szuper volt. A sziget alapból szerintem nem drága.A parton ami szerintem nincs túl közel 2E a nyugágy darabja. Nem drága. Árnyékot adó fát pedig lehet találni hozzá. A part egy picit kavicsos az elején ,aztán nem gond. Lassan mélyül. Sok az Orosz és az Angol. Pl az egyik étteremben kb 100 m-re ettem igazi Fish end chipset. Nagyon jó volt. Az apartmanban csütörtökön saját Görög est volt . A szokásos jó hangulatban. Szemben pörgették a pizza tésztát .Isteni pizzát ettem 2x. A szobából kilépve egyből szinte beestem a medencébe. Teljesen jól zárt a szoba ajtó. semmi zaj nem jöhetett be. Voltunk sziget felfedező túrán.Sajnos csak fél szigetin. Ez egy másik történet. A feleségem eléggé nem volt jól. Az orvos ki se akarta engedni. Így csak szolid dolgokra vállalkoztunk. Benne volt A kastély látogatás. Ami volt már minden.Kórház kaszinó. Belülről többször is átfestették. A régi varázsát nem adhatta vissza. Töredékek maradtak,de ezek érdekesek voltak. A Híres Egér szigetre és a leszálló repcsikre negyed óra maradt. Talán a legérdekesebb a hátralévő időben tett Corfu városi séta volt. A másik kirándulás ( ezt soha többet Görögországban ) BBQ hajókirándulás.Maga a hajókázás nem volt rossz. Jópofa fiatal személyzet. Minőségi zenei anyaggal , ami jól szólt ( ez ritka) Kikötöttünk egy parton.ahol megettek a darazsak.A vízbe n em lehetett bemenni csak négy kézláb,akkora kövek voltak. Aztán ebédeltünk.Ami ugye a lényeg ha a partonsütik a cuccot. Nem már melegítve voltés a hajón ettük. sima szuflaki 2 db.1 kis virsli és saláta. Én a borból ittam vagy 4x mert kis pohár volt . Meg szemfüles vagyok. Aztán kikötöttünk egy kis faluban,ahol nem volt semmi. A helyi kocsmában elmentünk wc re és ittunk egy pohár sört. Végül nyílt vízi fürdőzés fél órában. A kapitány által bedobott pezsgőkeresés elmaradt. Mindez fejenként 40 E ért. Ezek még a jó dolgok voltak . Sehogyan se hagytuk,hogy ne érezzük jól magunkat. Amikor kiértünk egyből ( Ne úgy mint Tossán ) bejutottunk a szobánkba. Visszafelé 11 órakor kellet kimenni,habár csere utas nem érkezett. A takinő akár másnap reggel is megcsinálhatta volna a szobánkat. Ezek voltak a jó dolgok.
A rosszak. Mi a Dias Zeussal mentünk ( volna ) Az út elött egy héttel megkaptam a részvételi jegyet. Amiben tudatják,hogy a prospektusban meghirdetett időpont helyett korábban és máshol van a találkozó. Még jó,hogy észre vettem. Persze telefonáltam. Mi van? Hát a Grand Tours visz le minket. DE lent már minden okés? Hát nem ! Miért is? Hát azért ,mert lent nincs helyi idegenvezető . A Grandosok elvisznek Korfu kikötőig. Ott majd taxi vár minket. Hogy fogok én elmenni bár milyen kirándulásra? Majd segítenek. Kik? Hát a lentiek. Azok kik? Mint kiderült A telek ketté van osztva. Az egyik fele a Zorbas .Övék a nagyobb lakosztályok. A másik fele pedig a Lávásoké. Egy étteremmel arrébb. Egyszer ettünk náluk . Felejtő volt. Akkor ki intézi a taxit és a kirándulásokat. Majd küldenek egy címet és telefon számot.Ez valóban meglett és valamilyen szinten működött is,de szerinte akkor kérték meg azt a hölgyet aki az Unitravel valóban helyi képviselője.Pl a második kiránduláson,ha sms-ezek neki ,simán ott hagynak a találkozó ponton.Majd 3 átszállással csatlakoztunk saját brigádunkhoz. Innen egy gyomor görcs volt a hátralévő minden nap. Vajon az uccsó napon jön e a taxi ,Amivel az utolsó kompot kell elérni úgy,hogy közben találkozni is kell a Grand Tours buszával is. Többszöri telefonálásomra Mert persze a taxi nem jött időben , sikerült a randevú. Ez után már csak egy beszólás volt a busz vezetőjétől. Legyen szíves a komp díjat kifizetni. Mondom az én irodám ezt a pénzt Pesten már elkérte tőlünk. Pár telefon és nyugodtan roskadtunk a busz ülésébe. Megjegyzem kicsit bemérgesedve még hétfőn írtam az irodának nemtetszéseimről.Azóta sem válaszoltak ! Ez még nem minden . Lent vásároltuk egyik lányunknak egy divatos nadrágot. Ne részletezem. Benéztük,de minden megvolt. Még az árcédula is ott lógott a cuccon. Egy pár centi hosszon felfeslett a varrás. Mondom másnap az embernek udvariasan. Problem van. Nem nagyon beszélek nyelvet. Mutatom mi a bibi és hogy talán cserélje ki. Ő mutatja , varjam meg. Talán kedves édes anyád ,én és hozzá vágtam ,mondván dugd fel magadnak . Aztán nejem visszament ,hogy talán még is meg varja. Ekkor elszakadt a cérna nálam. Mindenféle Ízes Magyar káromkodással tarkítva vissza mentem és levertem a pultra kipakolt bizsukat. A helyzet csak fokozódott. Így mivel beláttuk ,hogy ebből csak rosszul jövünk ki, távoztunk . Röviden kb ennyi történt velünk. Érdekes de a nejem is ahzt mondja ,ő jól érzete magát . Tulajdon képen én is. Az más kérdés,hogy ide megint nem megyünk vissza. A Diassal semmi képen. Az Ibusz szervez ebbe az apartmanba,de az nekünk horror ár ! Kb ennyi. Ha ezen kívül érdekel valami szívesen pótolom. Üdv.

# 7072
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242015 Üzenet linkje2016-09-07 18:25:17 

Még annyit !
Ha nincsenek ezek a negatív dolgok ,most mondhattam volna azt ,hogy végre egy hely , ahová szívesen visszamennék.
Annak ellenére,hogy ennek a városkának nincs tengerparti sétánya , de sétáló utcája sincs.
A jövő évi tervem most egyenlőre Tassos !

# 7073
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Baiedi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242058 Üzenet linkje2016-09-13 12:47:00 

Sziasztok!

Pár napja értünk haza Korfuról, gondoltam megosztok veletek egy-két infót.
Mi a Kanoni városrészben szálltunk meg, szóval Korfu városba kék busszal 10 perc sem volt mire beértünk.
A buszjegy a sofőrnél 1,8 Euró volt, de a helyben a kisebb boltokban is lehetett venni buszjegyet és ott csak 1,2 Euró volt.
Kocsit végül mégsem béreltünk, de 55 Euró/nap lett volna, és plusz a teljes biztosítás 6 Euró. Ha több napra bérled akkor olcsóbb, de ezt pontosan nem tudom mennyi lenne.
Frappé 3 Euró körül volt (volt ahol 3, de volt ahol 3,5).
Gyros tál 8 és 10 Euró között, attól függően, hol sikerült ennünk.
Nagyon jól éreztük magunkat, a szállás szuper volt, kedvesek voltak az emberek, és a víz is szuper volt. icon_smile.gifJó lenne újra ott lenni icon_smile.gif

# 7074
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alfie
Aktív fórumos
Aktív fórumos
56 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242211 Üzenet linkje2016-10-15 04:31:23 

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy Korfuról van lehetőség Lefkadára menni hajós kirándulásra? Esetleg árak? Ezenkívül hol lehet motorcsónakot bérelni Korfun? Köszönöm

# 7075
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242212 Üzenet linkje2016-10-15 12:15:10  Idézet innen: #242211

alfie írta:
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy Korfuról van lehetőség Lefkadára menni hajós kirándulásra? Esetleg árak? Ezenkívül hol lehet motorcsónakot bérelni Korfun? Köszönöm


Kicsit hosszú lenne az út Lefkadára, kb 130 km.... Paxi Antipaxrira megy hajó fejenként 25 euróért már van rá jegy... Csónakot sok helyen tudtok bérelni, de leginkább az északkeleti oldalon és Paleokastricán érdemes bérelni... 25-40 lovas motorral 6-7 személyes hajó egy napra 100 euró környéke, plusz az üzemanyag.... Paleon van magyar kölcsönzős tudtok vele egyeztetni foglalni akár napokkal előbb is...

# 7076
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242389 Üzenet linkje2016-11-21 16:29:30 

Szia!
Motorcsónak bérléshez milyen papirok kellenek?
Abban tudnál segiteni,hogy a Venusban melyik a legnyugisabb szoba?Ami esetleg tengerre nézö?Kisgyerekkel mennénk,szeretünk este aludni,pihenni.

# 7077
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa
Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242390 Üzenet linkje2016-11-21 17:29:13  Válasz a #242389. hozzászólásra Előzmény #242389

Motorcsónak bérléshez semmilyen papírt nem szoktak kérni... Tartanak egy pár perces tanfolyamot a hajó kezeléséről és ennyi.. A végén fizetsz , megnézik mennyi benzin fogyott el és azt a kialkudott árhoz még hozzáadják.... A Vénuszban a legfelső szobák közül talán a 14-es és a 12-es ami a legcsöndesebb,és tengerre néző. A medencére nézők azok ahova talán jobban beszűrődik a medence zaja de nem vészes az sem....
# 7078
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiflic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242391 Üzenet linkje2016-11-22 08:08:57 

köszönöm!az elsö emeletiekböl nincs tengeri kilátás?játszóteret láttál a közelben valahol?
# 7079
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242392 Üzenet linkje2016-11-22 09:57:49 

bocsánat, hogy kicsit offtopik kérdést teszek itt fel, de járt már valaki Dél-Albániában? Kell oda útlevél vagy elég a plasztik személyi? Mit érdemes ott megnézni? Lefkadáról jövet folytatjukj jövőre a nyaralást Korfun, de a kettő között lehet átnéznénk Albániába, ha már arra járunk.
# 7080
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242393 Üzenet linkje2016-11-22 16:00:41  Válasz a #242392. hozzászólásra Előzmény #242392

Ajánlom kicsit lejjebb a Világjáró fórumot, azon belül is az Albániát. Ott biztos többen tudnak válaszolni neked.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 471 472 473 ... 481 482 483   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu