Fontosabb látniavlók
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#69980 Üzenet linkje2008-07-06 10:57:35 

Görögország: A mitikus görög hajó, az Argo másolata a korinthoszi csatornán.


fotó: AFP Aris Messinis

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#69985 Üzenet linkje2008-07-06 11:19:28  Válasz a #69957. hsz-ra Előzmény #69957

Kedves Bryam!

Örülök, hogy segíthettem.
Bizony nem árt tiszteletben tartani a helyi illemszabályokat, és nem csak a Meteóráknál. Ki lehet bírni egy kirándulás erelyéig a hosszú nadrágot, a hölgyeknek pedíg szoknyát, valamint egy "normális" blúzt vagy pólót.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyfland
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#76400 Üzenet linkje2008-08-12 07:29:46 

Szaisztok! Megosztaná velem valaki a Meteorás tapasztalatait ? Hogy is van ez a hosszúszoknyás, hosszúnadrágos viselet ? Elõre is köszönöm.
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#76401 Üzenet linkje2008-08-12 07:42:50  Válasz a #76400. hsz-ra Előzmény #76400

Csajoknak hosszúszoknya és poló, srácoknak hosszúnadrág és póló a kötelezõ viselet.
Szóval félmeztelen nem mehetsz be. icon_lol.gif


# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyfland
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#76404 Üzenet linkje2008-08-12 08:01:47  Válasz a #76401. hsz-ra Előzmény #76401

Köszi szépen a gyors választ.
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#76410 Üzenet linkje2008-08-12 08:32:59 

Gyfland írta:
Szaisztok! Megosztaná velem valaki a Meteorás tapasztalatait ? Hogy is van ez a hosszúszoknyás, hosszúnadrágos viselet ? Elõre is köszönöm.


Nem csak a Meteoráknál, de az összes ortodox templomban, kápolnában, vallással kapcsolatos helyen tilos fedetlen vállal és rövidnadrágban/szoknyában bemenni. A legtöbb helyen ki is zavarnak (vagy be sem engednek), bár - sajnos - tavaly több templomban is tapasztalthaltam, hogy fittyet hánytak rá a "felügyelõk" (pl. a paráliai templom) pedig egy pap ült a bejáratnál...
De hát a tömegturizmus... icon_rolleyes.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82392 Üzenet linkje2008-10-03 09:06:25  Olympia

Haspók írta:
…Én azért is olvasom a beszámolókat, hogy segítsenek dönteni. Élvezem azt a szabadságot és játékot, hogy mindegyiknél ízlelgethetem, hogy ha én lennék ott, akkor vajon milyen lenne, és vadászok bennük az olyan élményekre, amilyenekre én is vágyom. icon_smile.gif A kép az persze nagyon fontos, de nekem kell hozzá a "mese" is. icon_smile.gif

icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Érdekes – és ez így van jól, hogy az egyes tájakat, látnivalókat mennyire másképp értékeljük, mint élményt. Sokmindentől függhet ez, amint azt a fórumon tett bejegyzésekből, beszámolókból is lehet látni. Görögországról olvasgattam már elég sokat, meg valamikor tanultam is építészettörténetét, meg egyébként is igyekszem felkészülten menni akárhova; pontos programot készítek, s címszavas leírást (inkább emlékeztetőt) a látnivalók nehezebben fejben tartható adatairól. (Általában még azt is tudom, hogy mi mellett megyek el éppen, amit jó lenne megnézni, de most a kényszerű rangsorolás miatt nem fért bele.)

Erről jut eszembe, hogy számtalanszor látom, meg néha hallom a kérdésekből a leglátogatottabb helyeken – és nem csak Görögországban, hogy a kedves – érdeklődő - turista ámulva hallgatja az idegenvezetőt, látszik rajta, hogy nem sokat tud arról, amit lát, ad abszurdum viszi magával az útikönyvet és ott lapozgatja. Hát erre képtelen lennék. (A nem érdeklődő meg rugdossa a kavicsokat és alig várja, hogy vége legyen ennek az egésznek – ezek általában az erőszakkal odacipelt nagyobbacska csemeték.)

Ma már én is egy kicsit lezserebb vagyok a felkészülésben, s talán nem is érdekelnek már annyira a műemlékek, az ókori romok, meg végképp nem (talán túl sokat kellett tanulnom róla icon_rolleyes.gif ).

Nos, egy ilyen alapállással elég sokat vívódtam, hogy mi legyen Olympiával. icon_confused.gif Vegyes véleményeket olvastam róla, de úgy gondoltam, azok közé az emlékhelyek közé tartozik, amit látni kell függetlenül a szépségétől. Meglehetősen nagy terület, így időigényes végigjárni, s ott a múzeum is. Végül úgy döntöttem, hogy ott éjszakázunk, mert akkor reggel viszonylag korán már ott tudunk lenni a „tetthely”-en és hamarabb továbbmehetünk, mert még hosszú út állt előttünk aznap.

Csodálatos reggelre ébredtünk; páramentes, tiszta levegő (a fotósnak egy áldás), napsütés, kellemes hőmérséklet. icon_razz.gif A romterületre érve azonnal éreztem, hogy megfogott valami. Talán a fényviszonyok miatt; nem tudom… icon_confused.gif Viszonylag sietősen - de elég alaposan - végigjártuk a terület legfontosabb részeit, s nem győztem fényképezni. Több építészeti stílus maradványai kerültek itt elő; érzékelni az egész monumentalitását. Számomra magával ragadó volt az egész, s benne egy-egy részlet is. Aztán következett a múzeum, ami a vártnál kisebb, de a bemutatott anyag részleteiben szintén érdekes és látványos.

Elégedetten, a látottakkal feltöltődve utaztunk tovább… icon_smile.gif
























# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibcsi951
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#111032 Üzenet linkje2009-07-25 12:52:55 

sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy a thesszaloniki-i KTEL Halkidiki autóbuszállomásról járnak-e buszok a meterorákhoz vagy csak egy másik autóbuszpályaudvartól? Légy szíves mondjátok meg, hogyan lehet oda eljutni a reptérről. Köszi!

Légy szíves azt is írjátok meg, kb mennyibe kerül a buszút thesszalonikiből a Meteoráklhoz és mennyi idő oda eljutni? Szerintetek belefér-e egy napba az oda és visszaút Thesszalonikibe?

Köszi, előre is!

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111057 Üzenet linkje2009-07-25 16:57:52 

Tibcsi951, a kérdésed itt nem jó topikbanvan, itt lenne a helye: http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=461
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130024 Üzenet linkje2010-03-29 15:47:21 

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy Delphibe mennyibe kerül a belépő és nyáron meddig van nyitva?
Csak azt az oldalt találtam róla: http://www.culture.gr/h/3/eh355.jsp?obj_id=2507
Előre is köszönöm az információkat. icon_smile.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130031 Üzenet linkje2010-03-29 16:36:00  Válasz a #130024. hsz-ra Előzmény #130024

Szia. 9 Euro a belepo, ebben benne van az asatasi terulet es a muzeum is.
65 ev felettieknek 5 E., azok akik meg nem toltottek be a 19-et, illetve mindenki aki diakigazolvannyal rendelkezik (kortol fuggetelenul) ingyen mehet be.
Este 7-ig van nyitva nyaron.
Aug.15-en csak 15.00ig.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130089 Üzenet linkje2010-03-30 08:45:55  Válasz a #130031. hsz-ra Előzmény #130031

Nagyon köszönöm. icon_smile.gif
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#145698 Üzenet linkje2010-07-25 12:09:30 

Sziasztok!

Járt valaki az Allistrati cseppkőbarlangban? Érdemes-e tenni felé egy kis kitérőt?

Köszi! Melinda

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#145759 Üzenet linkje2010-07-25 16:28:56  meteorák

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata a Meteorákról kisgyerekekkel? Ajánlanátok? Melyiket? A Nagyról olvastam, hogy valami nagyon véres bemutatót is lehet látni ott... a csemetéknek nem szeretnék ilyesmi "élményt". Külön teremben van, kikerülhető???
Van olyan nap, amikor kevesebben vannak arra?

Köszi!

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#145832 Üzenet linkje2010-07-25 21:44:45  Válasz a #145759. hsz-ra Előzmény #145759

Én véres bemutatóra nem emlékszem, bár már jópár éve voltam. A koponyákra gondolhattak, de az annyira nem rémisztő, és nem is muszáj megnézni.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 5   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu