Amouliani
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#148289 Üzenet linkje2010-08-09 16:11:16 


# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Feenhaft
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183929 Üzenet linkje2012-05-10 22:47:12 

Sziasztok!

Lehet, h hülye kérdés lesz, de Sartiból nem lehet vhogy átjutni ide, anélkül hogy Tripitibe kelljen menni?:S

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#183948 Üzenet linkje2012-05-11 12:47:05  Válasz a #183929. hsz-ra Előzmény #183929

Szia!
Mi is Sartiból mentünk át erre a kis szigetre hajóval, mert ez egy megállója volt az Athos-szigeti hajókirándulásnak, mivel Athoson nem lehet kikötni a kiránduló hajóknak. Amennyiben most nem indul ilyen út, illetve nem itt köt ki a hajó, akkor esetleg próbáld meg Sarti kikötőjében megkérdezni, hogy van-e járat Amoulianira.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisztácska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
113 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#183950 Üzenet linkje2012-05-11 13:19:21  Válasz a #183929. hsz-ra Előzmény #183929

Sziasztok!

Gyorsan visszaolvastam az oldalt és csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha nem sikerül Sartiból hajóval átmenni Amouliani-ra akkor autóval kell tényleg Tripitibe menni és onnan a komp átvisz.
Igaz már 8 éve voltam utoljára, de a komp gondolom azóta is közlekedik (kb. 1-1,5 óránként megy és 15-20 perc az út-emlékeim szerint).
Mi Stavrosban nyaraltunk többször is és onnan mentünk hol robogóval - 54 km Tripiti - reggel 8 körüli indulással és éppen sötétedés kezdetére értünk vissza. Strandoltunk a szigeten - nagyon szép strandok vannak. Nekünk mondjuk nem a sziget túl oldalán levő kiépített, napernyős jött be - igaz akik gyalog jöttek a kompról, Ouranoupoli-ból főként nyugati turisták, ők oda sétáltak - hanem ami a szárazföldi oldalra nézett kis eldugott strandok közül egy amelyiken egy kis taverna is volt (öreg görög bácsikával). A sziget déli részén még egy kis kemping is van.
Amikor csatlakoztak hozzánk még 2-en akkor autóval mentünk. Általában az amouliani kis kiruccanásba még bele fért egy kis Ouranoupoli-i gyros-ozás, souvlakizás a pici - talán szökőkút, vagy kis szobor - tér egyik oldalán lévő gyrososnál.

Bocsi, ha kicsit sok voltam és nem a konkrét kérdésre válaszoltam icon_smile.gif

Aki a környéken jár, mindenképp javasolni tudom ezt a pici szigetet ami valóban csak néha van megemlítve utikönyvekben, akkor is csak mint Ouranoupoli városka Amouliani strandja.....

Még annyit: autóval kicsit hepehupás az út a szárazföld felőli strandokhoz, de megéri. Sok szép kagylót is gyűjtöttünk ott és még kacsák is voltak az egyik alkalommal a tenger szélén icon_smile.gif
A kiépített strandra a túl oldalon - emlékeim szerint - végig aszfaltos út vezet.

Krisztácska

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Feenhaft
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184017 Üzenet linkje2012-05-12 14:36:51 

Köszönöm szépen a válaszokat kvalcsi és Krisztácska.=)
Akkor szerintem megkérdezem majd Sarti kikötőjében, ha nem lesz ilyen hajóút. Autóval sajnos nem tudunk menni, mert nincs jogsink.:S De az is megoldás lehet, ha megkérdezzük vkitől megy e esetleg ide és max. beszállunk költségekbe. Ártól is függ, hogy ne legyen annyira drága.:S

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jajcica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
59 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184058 Üzenet linkje2012-05-12 22:14:30  Válasz a #184017. hsz-ra Előzmény #184017

Szia!

A Campus Club szervezésében idén lehet menni a szigetre.
A program egész napos, 22euro/fő.
Itt találsz róla információt:

http://www.utazas.info/apartman/sarti/sarti-fakultativ-programok

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Feenhaft
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184064 Üzenet linkje2012-05-13 01:43:29 

Szia!
Köszi szépen.=)

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#209493 Üzenet linkje2013-08-23 18:47:23 

Sziasztok.
Sikerült végre eljutnunk erre a szigetre. Az út kicsit hosszú, kanyargós és néha szerpentines, de megéri. Tripitiből kompoztunk át. A jegy egy autó + két fő 14 euró. Ez csak az odaút. A komp kb 15 perc alatt átér. A szigeten egyből kértem egy térképet, aminek megmondom őszintén nem sok hasznát vettem, ugyanis még így sem találtam meg minden általam kiszemelt helyet. Eljutottunk szebbnél szebb öblökbe, de volt amelyik nem tetszett. Ez tele volt szeméttel, a vízben amit el lehet képzelni minden volt. Rozsdás vas hordó, női cipő, stb. Csak egy ilyen hely volt, a többi az jó. Némelyik megközelítése autóval nem egyszerű, de ilyenkor nem számít a hepehupás földút sem. Összességében a sziget egy kirándulást mindenképpen megér, de egy hetet nem töltenék el ott.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#209496 Üzenet linkje2013-08-23 20:09:15 

Sziasztok, mi 3 éve nyaraltunk Sartin és eljutottunk erre a szép helyre. Fakultatív program volt és delfineket is lattun a hajóról. Sajnos a strandot pont nem lattam, mi a halaszfaluban maszkaltunk és gyonyorkodtunk mindenben, mert nagyon helyes kis hely, strandolasra valahogy nem maradt ido, mert a hajo tobb helyen is megallt. Volt ahol strandolhattunk, de valahogy pont itt nem sikerult. Viszont bejartuk az egesz kis falut, görögök lakjak és nagyon tetszett az egesz. Ha legkozelebb Sartiba megyek, nem hagynam ki, elmennek ide megint.
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisztácska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
113 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#209499 Üzenet linkje2013-08-23 20:33:16 

Sziasztok!
Mi anno Stavrosból mentünk robogóval és autóval is a szigetre. Egy hetes nyaralást én sem tudnék ott elképzelni, de bármelyik - viszonylag - közeli nyaralóhelyről érdemes egy napra kirándulni.
Amúgy amikor mi ott voltunk, azt mondták a görögök, hogy a szigetre egy napra járnak át a turisták akik Ouranoupoli-ban nyaralnak az elit szállodákban.
Úgy emlékszem a szigeten nem is láttunk sok szállodát, apartmant. Talán két egyszerűbb hotel volt.
Az egyetlen település - szintén Amouliani - nekünk is tetszett. Jót lehetett sétálni, a supermarketben tudtunk venni a szigetről képeslapot.

Krisztácska

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kszifiasz
Törzstag
Törzstag
528 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#209725 Üzenet linkje2013-08-28 20:03:56 

Sziasztok.
Egy pár kép a szigetről.

http://gallery.site.hu/u/kszifiasz/Ammouliani/

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu