Utasbiztosítás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 1246
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#205848 Üzenet linkje2013-07-03 13:07:32  Válasz a #205841. hsz-ra

Na látod én teljesen egyetértek veled!

Nekem is van EU-s kártyám, még ha nincs is haszna, elfér az autóban! Egyébként az utasbiztosítás több szolgáltatásra jogosíthat, ilyen pl. az autó aszisztant. Bár nekem erre nincs szükség, mert az autó 12 éves koráig nekem ingyen jár Európa teljes területére.

# 1247
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#205866 Üzenet linkje2013-07-03 14:57:50  Válasz a #205836. hsz-ra Előzmény #205836

Ennek csak az lehetett az oka, hogy nem akartak veled foglalkozni.
szerintem az ez esetben teljesen mindegy, h mi az oka. a lényeg, h nem fogadták el az utasbiztosítást, ellenben kérték az eu-kártyát. ha az nem volna jó semmire, nem is ismerték volna valószínűleg. ráadásul nem csak görögországba lehet utazni, hanem máshová is.

ennek ellenére, ahogy írtam is, én is egyetértek veled, veletek abban, h érdemes utasbiztosítást is kötni. csak nem kell azt mondani generálisan, h az eu-kártya kukába való, mert ez éppen úgy nem igaz, mint az, h utasbiztosítás mindig és minden esetben megfelelő védelmet biztosít.

# 1248
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CsabaF
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#205869 Üzenet linkje2013-07-03 15:05:42  Válasz a #205640. hsz-ra Előzmény #205640

titi68:
Igazad van! Kézben kell lennie az EU biztosítási kártyának.
Esetemben az volt, mint kiderült, hogy a cégem kikért egy igazolást az OEP-tól, s ennek alapján az OEP nekem már nem akart kártyát adni. Picit megreklamáltam, s máris a kezembe nyomták icon_smile.gif

# 1249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Simacsek1
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#205870 Üzenet linkje2013-07-03 15:44:50 

sziasztok,van e valakinek tapasztalata a CIG/Pannonia biztosítóval kapcsolatban?mert árban és úgynevezett szolgáltatásban jónak tűnek!
# 1250
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
CsabaF
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#205881 Üzenet linkje2013-07-03 18:15:01  Válasz a #205870. hsz-ra Előzmény #205870

Két napja én náluk kötöttem.
Megkötés előtt feltétlen olvasd el az ÁSZF-et, s azután dönts.

# 1251
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#205988 Üzenet linkje2013-07-05 19:05:39 

Sziasztok! Az EU egeszsegbiztositasi kartya, ahogy azt mar tobben is irtak a korhazi ugyintezest konnyiti meg, az udulohelyeken levo orvosok nem fogadjak el. A legtobb orvos dolgozik az Atlasz biztositoval, mert konnyu az ugyintezes, koszonhetoen annak, hogy van kretai kirendeltseguk, igy az angolul nem beszelo orvosok is elonyben reszesitik. Ez persze nem jelenti azt, hogy mas biztositast nem fogadnak el. Termeszetesen mielott orvoshoz kell menni, mindenkeppen fel kell venni a kapcsolatot a biztositotarsasaggal, ok veszik fel a kapcsolatot az orvossal. Ketfele verzio letezik, vagy ki kell fizetni a helyszinen a kezeles koltseget es hazaerkezes utan a biztositotarsasag visszateriti az osszeget, vagy az orvos a biztositoval kozvetlenul intezi a teritest, es ebben az esetben csak a felirt gyogyszereket kell a helyszinen kifizetni, amit utolag szinten visszafizet a biztosito. A lenyeg, hogy BBP (betegseg-baleset-poggyasz) biztositas nelkul senki ne induljon utnak, es emellett legyen meg az EU kartya is, hiszen ha jol tudom nem kerul semmibe a kivaltasa. Inkabb legyen "kidobott" penz, mint hogy egy vagyonba keruljon az orvosi ellatas.
# 1252
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206063 Üzenet linkje2013-07-06 21:03:09 

"A lenyeg, hogy BBP (betegseg-baleset-poggyasz) biztositas nelkul senki ne induljon utnak, es emellett legyen meg az EU kartya is, hiszen ha jol tudom nem kerul semmibe a kivaltasa. Inkabb legyen "kidobott" penz, mint hogy egy vagyonba keruljon az orvosi ellatas."

Igen ingyenes,az Eu kártya
most váltottuk ki!

# 1253
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206318 Üzenet linkje2013-07-10 10:05:18 

Már volt róla szó, hogy túl sokat nem ér az "ingyenes" EU biztosítási kártya!!!

"Koppanhat a dél-európai kórházakban"

http://fn.hir24.hu/gazdasag/2013/07/09/koppanhat-a-del-europai-korhazakban/

Konkluzió: Utasbiztosítás nélkül nem induljunk el!!!

# 1254
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206322 Üzenet linkje2013-07-10 10:50:42 

dobaki2 írta:
Már volt róla szó, hogy túl sokat nem ér az "ingyenes" EU biztosítási kártya!!! ... Konkluzió: Utasbiztosítás nélkül nem induljunk el!!!


És talán egyszer végre mindenki megérti, hogy nem vagy-vagy, hanem is-is. (Különösen, mert tegye fel a kezét, aki pl. egy egy napos osztrák kiruccanásra is mindig köt BBP-t... A plasztik kártya pedig mégiscsak több a semminél.)
Persze, hogy a biztosítók szerint mindenképpen kell a biztosítás... Az, hogy x nyaralóhely y orvosa nem fogadja el az EU kártyát, csak azt lepi meg, aki nem olvasta el a tudnivalókat. A cikk nem arról szól, hogy az állami eü intézmények nem látnak el az adott ország biztosítottjaira vonatkozó azonos feltételek mellett.
Ez ismét a sajtó által érdekes módon tálalt információ.

# 1255
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206325 Üzenet linkje2013-07-10 11:33:41  Válasz a #206322. hsz-ra Előzmény #206322

gondolkoztam egy darabig, h a tiéddel nagyjából megegyező tartalmú hsz-et be írjam-e, végül úgy döntöttem, h nem konfrontálódhatunk mindig, nem írtam be. icon_smile.gif

de valóban, sztem is az a lényeg, h lehetőség szerint mindkét dologgal (vagyis biztosítás és eu-kártya tugedör) rendelkezzünk egy hosszabb idejű külföldi tartózkodás esetén.

a mellékelt cikk pedig érezhetően úgymond megrendelésre készült, tehát az abban leírtakat is akként érdemes azért kezelni: a biztosítók szövetségének képviseletében nyilatkozó nyilván azt fogja mondani, h mindenki kössön biztosítást.

# 1256
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206855 Üzenet linkje2013-07-16 07:46:24 

Volt már valaki Posta utasbiztosítással? Vajon azt mennyire fogadják el?
# 1257
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206871 Üzenet linkje2013-07-16 11:42:16  Válasz a #206855. hsz-ra Előzmény #206855

Szia Dettix!
Itt a fórumon korábban azt olvastam, hogy a Postáé eléggé felejtős. Annak idején néha mi is kötöttünk náluk, de szerencsére nem volt rá szükségünk, így konkrét tapasztalatom nincs velük kapcsolatban.

# 1258
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206963 Üzenet linkje2013-07-17 11:25:42 

Dettix írta:
Volt már valaki Posta utasbiztosítással? Vajon azt mennyire fogadják el?


Szégyen nem szégyen, de ki kell mondani, ez a magyar biztosító kis semmit mondó biztosító a külföldi szemében! Rendszerint nincsenek vele szerződéses viszonyban, ezért csak utólagos térítés várható.

K.rva kellemetlen lehet, ha fizettünk a biztosításért (és csak 1-2 ezer forinttal kevesebbet, mintha egy "neves" biztosítónál kötöttünk volna) és a helyi orvos kéri a kp-t, amiről természetesen ad számlát. Na ezen számla birtokában majd fordulhatunk a biztosítóhoz, amely utólag fizet, ha fizet. Egyszerübb az ha mi kimaradunk ebből, és majd leharcolják egymással a térítési összeget (az orvos és a biztosító közvetlenül).

# 1259
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Farkas64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206967 Üzenet linkje2013-07-17 12:33:19 

Sziasztok!
Jómagam mindíg az UNIQA biztosítót választottam. Tavaly szükséges is volt az igénybevétele, mivel kezem törtem Paralian. A maszek doki megnézte, megkérdezte mely biztosító majd a rendelőből felhívták a biztosítót és adatot egyeztettek. Ezt követően velem is beszéltek, megkérdezték mi történt, ha autóval vagyok hazatudok-e jönni, vagy küldjenek valakit. A doki ellátott, ideiglenes gipszet rakott a kézfejemre, majd 2 nap múlva hazajöttünk. Első dolgom volt felhívni a biztosítót ahol érdeklődtem hol tart az ügyem. A hölgy utána nézett és elmondta minden rendben utalják a kezelés költségét a dokinak. 110 euro A dolog részemről lezárva . Az más kérdés, hogy itthon hazaérkezésem után azonnal kórház-baleseti. Ott közölték velem be kell feküdni, műteni kell.

# 1260
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Béta7519
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206985 Üzenet linkje2013-07-17 18:58:37 

Sziasztok!Mi 2005 óta Posta Utasbiztosítást kötünk minden évben,kétszer volt szükség rá,Zakynthos és Kréta szigetén.Az orvos megtekintette lefénymásolta a kötvényt és utána ellátott,többi napokon meglátogatott a szálláson,hogy rendben vagyok-e!?Mind a két helyen így zajlott le.Egy euróba se került,csak a gyógyszer amit itthon vissza is utalt a biztosító .
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
<   1 2 3 ... 83 84 85 ... 99 100 101   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu