Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 6856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224712 Üzenet linkje2014-09-27 16:28:57 

Szállásajánló és szállás nem ajánló icon_biggrin.gif következik (meg egy-két info), hátha valakinek kapóra jön valamikor:

Agios Nikolaos, Hotel Victoria. Nekem abszolút bejött. A parti sétányon áll, Ammoudi Beachnél. Kicsi, tiszta, kedves hotel abszolút kommunikatív és segítőkész tulajjal. A szobák egy része panorámás a tengerre (néhányak szerint ez zajos lehet), a többi egy udvarra és házakra néz, ott csönd van. A szobák alapfelszereltségűek (kis hűtő van), a fürdőszoba görög viszonylatban tágas, és funkcióját betölteni képes zuhanytálcával és zuhanyfüggönnyel ellátott (értsd: nem úszik a fürdőszoba egy fürdés után). Sziklás strand a hotel előtt, homokos strand tőle 2 perc sétára, a központi rész (tó) kb. 10 perc séta a parti sétányon. Buszállomás 10-15 perc séta - ám keményen emelkedő utcákon. A Plaka felé tartó buszok megállnak majdnem a hotel előtt. Aki nagy pakkal érkezik a buszállomásra, annak érdemes lehet megvárni ugyanott a helyi járatot, aminek a megállója szintén a hotel előtt van. Buszjegy 1 euró (nem tudom, hol kell venni, mert nekem nem kellett), és két órán keresztül érvényes. Megállók jelölése, menetrendek és egyebek szerintem kifogástalanok voltak.

Sitia - Hotel Nora A kikötőnél. Egy (szerintem) mérhetetlenül undok (csak görögül tudó) házinénivel, a szoba és a fürdőszoba lelakott, az 1980-as évekre hajazó sítlusban. (Pedig én nem vagyok háklis alkat.) A fürdőszobából kacsaúsztató lesz, a törölközők ezer évesek, az (egyébként kikötőre panorámás) erkélyen semmi (!) bútor nincs, mint ahogyan árnyékolás sem. Az már csak hab a tortán, hogy emeleti, duplaágyas, nemdohányzó szoba volt a kérés - és ebből semmi sem teljesült. icon_eek.gif Oké, van ez így, de azért az az átható dohányszag... icon_rolleyes.gif Szóval én nem ajánlom. Helyette inkább Hotel Krystal. Központban van, emiatt zajos lehet főszezonban. A szoba pici, de szép, a tulaj kedves és segítőkész, a reggeli finomságos. Kikötő (lassú tempóban) 10 perc séta, buszállomás szintén.

Minden, ami nem szállás:

Vásárlási lehetőség
Ag. Nikolaosban piac szerda délelőtt (idén legalábbis), zöldség-gyümölcs fillérekért, emellett mindenféle földi jó, kütyük, ruhák, szuvenírek, kézműves dolgok, egyebek. Van "turkáló" is, tök új ruhákkal, ahol a focimeztől elkezdve a mindenféle I love Kréta pólók 2-5 euróért kaphatók (10-15-20 helyett).
Egy igen nagy Xalkiadis/Spar szupermarket van a buszállomáshoz közel.

Sitia - Buszálomástól jobbra Xalkiadis/Spar, jó árakkal, akciókkal. A városból kivezető úton pedig egy Lidl.

Spinalonga
Aki nem szeretne több hajónyi emberrel bolyongani a szigeten, ráadásul nem akar időhöz különösebben kötve lenni, annak javaslom a koránkelést és Plakát. 11 körül érkezik az első nagy hajó a szigetre, addig nyugalom van. Plakan több "társaság" is van, az ár egységes (8 euró retúr), visszaindulás óránként. (Ehhez még "járulékos" költség Ag. Nikolaosból indulva a busz, ami 4.20 retúrban, plusz a szigetbelépő 2 euró, de az a hajósoknak is "extra".) Mosdó csak a várfalon kívül található (ingyenes), boltocska, kávézócska, ilyesmi nincsen.

Ag. Nikolaos
A hídnál van egy turistairoda, ahol nagyszerű ingyenes várostérképet lehet találni. Ugyanott, a másik sarkon az UNO nevezetű hely, aminek gyrosát és pizzáját ezúton is ajánlom (ha valakinek más az ízlése, mint nekem, azért persze felelősséget nem vállalok icon_biggrin.gif ).

# 6857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bero
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224742 Üzenet linkje2014-09-28 20:34:09 

Hersonissos volt úti célunk , a Hotel Agrabellában volt a szállásunk . a repülő úttal nem volt semmi gond , az AEGAN görög légitársaság vitt minket ételt , italt , kávét szolgáltak fel. pontosan indult és érkezett. a nagy bőröndök súlya 20 kg , a fedélzetre 10 kg csomag vihető fel.
a transfer és a programokra szállító buszok tökéletesek.
a szállásra érkezve éjjel már nem kaptunk vacsorát de ezt a hazautazásnál megkaptuk ebédben.
a szoba tisztasága az hagyott némi kívánnivalót maga után , a fürdőé nem kevésbé. itthoni kétszeri egyeztetés után sem volt a szobában hűtőgép . az + 20 eu a klíma 50 eu lett volna . a szállodában igen vegyes összetételű volt a vendégkör orosz, cseh, holland, magyar.
hihetetlen zajos éjjel nem lehet pihenni mert folyamatos az ajtó és erkély ajtó csapkodás , a buliból haza érők bömbölése. nincs az erkély ajtón szúnyogháló sem, az erkélyre sem lehet kiülni mert egy zárt udvarra néz , és szinte nincs is elválasztva , tehát szinte egymás szájába , szobájába lát a kiülő!
a félpanziós ellátásra mi nem panaszkodhatunk a reggeli is és a vacsora is svédasztalos és bőséges volt több választékkal .
a szállodában csak fizetős WIFI van ,több lehetőséget lehet kérni én a 240 perc 8eu!!!!! és egyben kell felhasználni . ez van a 21 sz.ban. a többi vendéglátó helyeken ingyen jel csak fogyasztani kell .
egy használható strand van Hersonissosban , a többi köves sziklás és roppant koszos . több helyen voltam már Görögországban de ilyen koszos szemetes strandon nem voltam sehol ! továbbá nincs zuhanyzó sem ahol letudnád mosni a tengervizet és a homokot a lábadról. nagyobb dézsa szerű edények vannak kitéve lábmosásra némi zavaros vízzel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
este ha sétálsz a tengerparti utcán az ajtónálló emberek roppant erőszakosak és egy idő után elmegy az ember kedve az egésztől.
ha még egyszer erre vet jó sorsom biztos , hogy máshová megyek nem Hersonissosba

# 6858
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224743 Üzenet linkje2014-09-28 20:56:02  Válasz a #224742. hsz-ra Előzmény #224742

hersonissos sajnos ilyen, ez köztudott. :/ úgyhogy, görögországban most nem is jártál, csak földrajzilag.
# 6859
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224748 Üzenet linkje2014-09-29 06:29:51 

bero, ne add fel, Kréta gyönyörű, és tényleg rossz szállást fogtál ki. "Kelet" Krétán Stalis-ban laktunk az Alexandra apartmanban, csendes, nyugodt, tiszta, nincsenek bulik, és viszonylag nagy a település, van minden. A part mesés!
"Nyugaton" Retimnoban laktunk a Golden Coast-ban ha jól emlékszem. Ez is önellátó apartman, a parttól csak a parti út választja el, a part homokos-kivéve ha fúj a szél, mert akkor a homokot lefújja a kövekrőlicon_smile.gif Egy hétig hittük, hogy homokos, aztán jött egy vihar:) Tiszta, kiváló apartman, igaz a lépcsőház egy katlan, de ott nem tölt el sok időt senki:) Ez Retimno keleti csücskén van, kell sétálni a központig...de a tenger hullámzására alszol el, más zaj nincs:) Nem messze van Alkis úr tavernája, egész jól főznek, de amit mi imádtunk, hogy saját maguk szórakoztatására zenélnek. Alkisnak sok hangja nincs épp, de színpadra termett, viszont az egyik fia úgy buzukizik...ahhh...a másik meg úgy énekel...ohhh...egy álom volt. Összegyűlik a család, barátok, és kiváló műsort szolgáltatnak icon_smile.gif

# 6860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224751 Üzenet linkje2014-09-29 06:56:57  Válasz a #224742. hsz-ra Előzmény #224742

szia Bero

sajnálom,hogy nem jól sikerült a nyaralás. tudod mi is az agrabellában volt ,de a megérkezéskor éjjel mondták hogy menjünk fel a szobába ,pakoljunk le és jöjjünk vissza kapunk kaját, igaz csak hidegtál volt, szendvics de nekünk megfelelt.
nem próbáltatok másik partra átmenni ??maliara ??
merre kirándultatok ??

üdv
gémike

# 6861
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bero
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224762 Üzenet linkje2014-09-29 19:44:02 

nagyon tragikusra sikerült a leírásom , lehet .hogy többet vártam a kelleténél de valóban csak Hersonissosban csalódtam . a kirándulásunk Heraklionban , Knossosban , Agios Nikolaosban , Spinagolán jól sikerült kiemelve egy fiatal és nagyon kedves és tájékozott idegenvezető hölgyet nevesen Fülöp Gabriellát aki minden programon színesen és bőségesen tájékoztatott bennünket .
voltam már több görög üdülő helyen Katerini Parálián, Korfun , Rodoszon , Nei Poriban de valóban ha sikerül visszatérnem Krétára már lesz tapasztalatom és tippem , hogy hová menjünk. szállodában a kajával volt a legkevesebb kifogásolni való sőt azt mondanám , hogy jó volt

# 6862
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bero
Aktív fórumos
Aktív fórumos
82 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224763 Üzenet linkje2014-09-29 20:10:45 

próbálnék az albumba képet feltenni de nem tudom ,hogyan csináltam régebben icon_question.gif
# 6863
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224849 Üzenet linkje2014-10-03 13:41:45 

Sziasztok, egy hete jöttünk meg Krétáról. Csak egy hét volt (keleten, Stalisban), nem volt egy hatalmas felderítő út, de pár helyet bejártunk, akit érdekel, most írom a beszámolóm, már pár rész készen van, itt.
# 6864
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224854 Üzenet linkje2014-10-03 17:44:14  Válasz a #224849. hsz-ra Előzmény #224849

Szia Vojandi,

köszönöm hogy megosztottad velünk, élvezetes olvasmány! : )

# 6865
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224882 Üzenet linkje2014-10-06 16:44:57  Kréta

Üdv kedves fórumtársak!

Mi is hazajöttünk már. Az idő az első 5 napon tökéletes volt, tűző napsütés, meleg tenger. Az utolsó 2 nap viszont a tenger iszonyúan háborgott, nem engedtek ben senkit a vízbe, esett az eső. De még így is jó volt. A két szállás kiválasztása nagyon jól sikerült, (érdemes a booking-ot hetekig böngészni), az első Plakias-ban, a második Malia-ban volt. Volt pancsi órákig a vízben és voltak kirándulásaink is. Csak néhányat említve, ami most eszembe jut: Plakias, Hora Sfakion, Agia Galini, Frangokastelo, Imbros szurdok, Malia, Hersonissos, Agios Nikolaos, Elounda.
Ez már a negyedik utazásunk volt itt, de még mindig találtunk felfedezni való helyeket.

Kati

# 6866
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224888 Üzenet linkje2014-10-07 11:38:02  Válasz a #224882. hsz-ra Előzmény #224882

Szia Bottakati!

Jó ez a kis röpke beszámolód, de egy bővített verziónak még jobban örülnék, a szállásokkal együtt. icon_biggrin.gif Ugyan Malia egyelőre nem szerepel a tervekben, de esetlegesen Plakias igen. Jó jönnének a megélt tapasztalatok hasznos infói! És természetesen a képekre is számítok.... jó nem kell sietni, sajnos még van idő bőven.....

# 6867
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224902 Üzenet linkje2014-10-08 09:08:37  Válasz a #224888. hsz-ra Előzmény #224888

Szia Melus!

Csak röviden tudok most írni a szállásról. Plakias Bay Hotel, a település szélén, családias és nagyon hangulatos szálloda. Tengerre néző reggeliző terasz. A reggeli mindennap ugyanaz, de mindig friss a kenyér, és az egyéb ételek is (felvágott, sajt, stb.). A szoba tiszta, a környezet csendes, éjszaka nagyon jól lehet aludni. Wifi a szobában is használható ingyen. A homokos part 3 perc séta. Plakias városa sétával kb 20 perc, kocsival 5. Este nyüzsgő kisváros, a szokásos bazársorral. Nagyon helyes kis városka.
Képeket tervezek feltölteni, de ahhoz még idő kell.

Szia
Kati

# 6868
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224904 Üzenet linkje2014-10-08 10:44:41  Válasz a #224902. hsz-ra Előzmény #224902

Szia Kati!

Köszi, hogy ilyen gyorsan írtál, megnézem majd a szállodát. De mi apartmant keresünk, és teljesen kizárt hogy reggeliset.
A képeidre nagyon kíváncsi vagyok, de türelmes is. icon_wink.gif Majd ha lesz időd, nekem se megy hipp-hopp. icon_lol.gif

# 6869
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dhcodoki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224914 Üzenet linkje2014-10-09 17:07:43 

Sziasztok!

Jövő évi nyaralás vagy Karpathos, vagy Kréta lenne. Utóbbi esetben 350ezer/2fő/2hét kivitelezhető lehet?? A szállást és a komplett útiköltséget értem az árban. A Ny-i oldallal szimpatizálok, 2fős stúdió bőven megfelel. Szálloda nem igazán érdekelne.
icon_rolleyes.gif

# 6870
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224915 Üzenet linkje2014-10-09 17:43:33  Válasz a #224904. hsz-ra Előzmény #224904

Szia Melus!

Mi azért választottunk szállodát, mert jól megrakjuk a gyomrunkat finom reggelivel és akkor estig bírjuk kaja nélkül, max 1-2 frappé vagy 1 fagyi csusszan le.
A képeket kezdem kiválogatni, de nem könnyű, mert olyanokat szeretnék nektek mutatni, amelyek nem sablonosak, hanem kicsit jobban megmutatják a helyiek életét is.

Szia
Kati

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 457 458 459 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu