Valutaváltó
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 481
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185306 Üzenet linkje2012-05-24 13:49:54 

aki írta:
Én az előző utjaimhoz számolom, amikor a dollár 216 Ft körül volt, míg most kedden magasabban állt az árfolyam. Akkor pl. Macedóniában 346 Ft-ra jött ki 1 liter gázolaj, míg most hazafelé 361 Ft volt, az sms szerint.
Egyébként januárig vissza meg vannak az egyes utak árai. Igen változóak.

Ez egy érdekes téma... (Most nem arról beszélek, amikor valakinek egy utazásnál minden fillér számít, sőt, néhány ezer forint többlet meghiúsíthatja az utazását; sajnos, hogy van ilyen is... icon_cry.gif ...na meg persze arról sem, amikor valaki megteheti, hogy szinte csukott szemmel fizet bárhol bármit; nem számít.)

Szeretek utazni, szerencsére nyugdíjasként is futja még rá, de semmi luxus, s próbálok odafigyelni az árakra, árfolyamokra, a számolgatást viszont nem viszem túlzásba. Ha egy utat megítélésem szerint a legnagyobb körültekintéssel hoztam össze (csak egyénileg utazom és intézek mindent), akkor utólag soha nem számolom ki, mennyibe került, mert a végén még talán ideges lennék. icon_biggrin.gif

Nekem az utazásokra van egy elkülönített "kasszám". Az utazáson magán nem szívesen spórolok, főleg a program minősége rovására nem, de pl. az árfolyamokra folyamatosan nagyon figyelek, mert az semmibe sem kerül, s bizony komolyan lehet vele spórolni. Ha pl. megítélésem szerint (s ez már macerás; kell hozzá némi tapasztalat, naprakész tájékozottság) éppen kedvező az € árfolyama (így volt ez pl. tavaly júliusban egy pénteki napon, amikor képes voltam záráskor menni a pénzváltóhoz, mert egész nap meredeken esett az árfolyam, s igazam lett, mert reggelre nagy emelkedés következett be), akkor azonnal átváltok annyit, amennyit csak lehet, ráadásul a nagyobb tételre való tekintettel egyedi, engedményes árfolyamon.

Nos, ha ez összejött, akkor már lehet taktikázni. Továbbra is figyelem naprakészen az árfolyamot (megint váltok, ha ziccer van, s van pénzem is rá). Utazáskor viszem a kp-t és a bankkártyát, s ha éppen az € árfolyam a kedvezőbb, akkor fizetek bankkártyával, ha meg elszáll az € árfolyama, akkor készpénzzel, azaz az olcsóbban vett €-val.

Olyan még nem volt, hogy túl sok €-m lett volna, pedig néha érdemes lett volna jelentős haszonnal eladni belőle. Na, de ez már a nagyok játéka...

# 482
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvus21
Aktív fórumos
Aktív fórumos
152 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#185309 Üzenet linkje2012-05-24 14:13:33 

Ebben egyet értek, hogy az Euro árfolyamának figyelésével sokat lehet spórolni. Mi még februárba váltottuk be a kis félrerakott költőpénzünket, akkor 290Ft.-ért vettünk egy Euro-t a mostani 310Ft-os átlag eladási árral szemben. Persze előtte érdeklődtünk, hogy hogy látják mi várható és mivel túl sok biztatót nem mondtak, hogy esetleg lentebb fog menni hanem inkább azt hallottuk, hogy most egy ideig stagnálni fog majd szintén növekedni ami be is következet,t nem gondolkodtunk egy percet se. icon_smile.gif
# 483
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tallér
Aktív fórumos
Aktív fórumos
456 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#185314 Üzenet linkje2012-05-24 14:46:03 

Én a hónap elején tudtam venni 287-ért,nem mertem tovább várni hogy lejjebb menjen,és milyen jól tettem hogy akkor a pár napba figyelmes voltam.
# 484
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185315 Üzenet linkje2012-05-24 15:00:40 

tallér írta:
Én a hónap elején tudtam venni 287-ért,nem mertem tovább várni hogy lejjebb menjen,és milyen jól tettem hogy akkor a pár napba figyelmes voltam.

Na, most akkor ha ehhez hozzáteszem, hogy én még tavaly 264 Ft-ért váltottam, s van még belőle egy kevés, abból voltam Horvátországban a hónap elején pár napra; lehet számolni... Most várakozó állásponton vagyok. icon_lol.gif

# 485
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
387 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#185341 Üzenet linkje2012-05-24 20:57:55 

h.apci mi az a nagyobb tétel ?
Mivel elég sokszor megyek arrafelé mindig figyelem az árfolyamokat, de tankolni csak kártyával tankolok, mert szerintem nem az üzemanyag a nagy költség. Igaz a kupec nagybátyám mondta egy vásáron, amit nem fizetünk ki, az megmarad.

# 486
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185345 Üzenet linkje2012-05-24 21:37:33 

aki írta:
h.apci mi az a nagyobb tétel ?
Mivel elég sokszor megyek arrafelé mindig figyelem az árfolyamokat, de tankolni csak kártyával tankolok, mert szerintem nem az üzemanyag a nagy költség. Igaz a kupec nagybátyám mondta egy vásáron, amit nem fizetünk ki, az megmarad.

Mi az utóbbi években évente többször utazgatunk mindenfelé, így tavasztól őszig szinte folyamatosan szükségem van €-ra, pláne, hogy helyben fizetem a szállást is, ezért, ha ziccer van (és van rá keret), akkor megveszem egyszerre az egészet. Kisvárosi pénzváltóhoz járok, nála több "összeg-fokozat" van (egyedi alku kérdése), de pár százezer Ft-nál már ad engedményt. Nem egy komoly összeg, nem éri el az egy forintot Eurónként. Tavaly nagyon belenyúltam, mert azon a napon volt a legolcsóbb, s annyi azóta se... icon_rolleyes.gif Nekem az üzemanyag is nagy költség tud néha lenni, mert volt már 7.000 km-es körutazásom is, de a 4-5.000 km általános.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
<   1 2 3 ... 31 32 33


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu