Mire vigyázzunk?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 301
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153404 Üzenet linkje2010-11-01 20:30:34 

Bitang írta:
A bőröndöket nem a "porter-ek" nyitogatják, erre még sosem hallottam panaszt.


De igen!
Idén januárban feltörték a budapesti reptéren a lelakatolt bőröndöm, ezzel magát a bőröndöt is tönkretéve, mert harapófogóval levágták nem a lakatot!!, hanem az egész cipzárvégeket, amin rajta volt a lakat. Feltúrták és kilopták belőle a tíz csomag rágót, egy karton cigarettát és semmi mást. (egyértelműen azt, amit tovább el lehet adni feketepiacon)
Ezután hívták fel a figyelmem, hogy Ferihegyen feltörő maffia működik, az átvilágításkor leadják már a fülest, hogy hol van cigi benne...van róla több újságcikk is a neten ("Hogyan lopnak Ferihegyen" címmel).
Míg a magyaroknál ezt még bejelenteni sincs hol, addig a németek kifizették a káromat. icon_sad.gif icon_sad.gif
Nincs olyan bőrönd, amit ne lehetne feltörni és a legújabbakon még jobban kibuktam. vettünk, új komoly bőröndöt, le lehet lakatolni, meg számzáras miegymás, de van hozzá egy pici zár, amihez nem kaptunk kulcsot. Szóltam az eladónak, hogy hiányzik egy kulcs és mi volt a válasz??? Az egy generálkulcs, ami az új fajta bőröndökhöz ugyanaz és a reptereken a vámosoknak van, ha fel akarják nyitni a cuccot, anélkül, hogy megsértenék a zárat. icon_sad.gif

# 302
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153408 Üzenet linkje2010-11-01 22:45:32  Válasz a #153312. hsz-ra Előzmény #153312

"vannak zárható profi bőröndök is"

Ja, hasonlóan "profi" a vászontarisznya is lakattal. icon_sad.gif

# 303
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153410 Üzenet linkje2010-11-02 08:25:34  Válasz a #153408. hsz-ra Előzmény #153408

Erről az jut eszembe, hogy a napokban feltörték az autómat édesapám mozgássérült kártyájáért. Öreg autó nincs rajta semmi komolyabb védelem. A rendőr helyszinelő mondta is, hogy így jobban jártam, mert így nem tették tönkre komolyabban az autót és kisebb rajta a kár, mintha pl: be kellett volna törni az ablakot. Amit akarnak, azt feltörik a tetük. Vagy szépen, vagy csúnyán. A bonyolultbb koffert szétbarmolják, mint Andiékét is, ha ki akarják nyitni. Ez a "generálzár" megdöbbentő. No ilyen nincs egy olcsó agyonhasznált kofferen.
# 304
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153416 Üzenet linkje2010-11-02 13:49:04 

Szia Josza!
Igen, megdöbbentőnek tartom én is, szerintem egy vámos akkor nyúlhat bele a bőröndödbe, ha felszólítanak a hangos bemondón és ott állsz mellett e te is (különben ilyen elven frdítva is igaz, hogy azt tesz bele bárki, amit csak akar). Ezért zárom le az összes mellékzseb cipzárját (amikbe sosem pakolunk semmit sem) mindig kábelkötelegővel, mert ha azt leváágták, legalább tudom, hogy matattak rajta valamit és hát azért bizonyos országokban érdemes félni, nehogy kábszercsempésznek akarjanak használni!!!

# 305
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153419 Üzenet linkje2010-11-02 18:01:53  Válasz a #153400. hsz-ra Előzmény #153400

Meg van a folpack fólia-széles ragasztószalag kombináció is, ha az ember spórolni is akar, de fóliázni is. icon_lol.gif Valaki azt mondja tré megoldás, nekem bejött.
Egyébként bőröndproblémám még nem volt, hátizsákban viszont matattak az Athén-Bp. vonalon, amikor nem tekertem be. Mondjuk nem tudom, mire számítottak, mit adok fel benne mindenféle "extravédelem" nélkül. icon_eek.gif

# 306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153437 Üzenet linkje2010-11-04 10:10:58 

Sziasztok!
A bőröndöt akkor nyitják ki, amikor akarják, és még talán észre sem vesszük, minden esetben. A neten volt fenn egy videó, és megmutatta, hogy hogy lehet kinyitni egy tollbetét segítségével a zippzárt, úgy, hogy a végén semmi nem látszik belőle. Ez a finomabb módszer.
Andi ügye már a durvább kategória. Szerintem nincs olyan módszer, ami biztos lenne, mert láttam én már körbefóliázott bőröndöt, amit a fólia tartott össze, a ruhák a fólia alól lógtak ki, egyszerűen öszetörték a bőröndöt, és kiszedték belőle azt amit akartak.
Viszont azt is láttam, hogy Amszterdamban átszállásnál a munkások az acélbetétes bakanccsal vigyorogva tapossák a bőröndöket!
Én gyakran repülök, de szerencsére még nem nyúltak hozzá semmihez, de sosem lehet tudni, hogy melyik nyavalyás tusfürdő, vagy sampon tetszik meg valakinek!!!
Mi kb. 30-an szoktunk csoportosan útra kelni, és a tapasztalat az, hogy a lezárt bőröndöket, szinte minden esetben felnyitják, vagy letépik a lakatot, de amelyik nincs lezárva, azt általában békén hagyják.

# 307
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153438 Üzenet linkje2010-11-04 10:46:18 

Szia Zumike!
Én is ezt tapasztaltam, hogy a lakatoltat szívesebben törik fel (biztos azt gondolják, hogy a lakat annak a jele, hogy nagy kincsek vannak a bőröndben). Amióta szétnyesték a cipzáram, én sem lakatolok, nem tudok minden kétes utazás után új bőröndöt venni. Viszont az sem hagyna nyugodt lélekkel, ha teljesen nyitva lenni, így marad a kábelkötegelő a két cipzár végbe fűzve. Ezt, ha akarják, könnyedén levágják, anélkül, hogy tönkre kellene tenni a bőröndöm, de nekem marad mégis egy picúrka jó érzés, hogy "zárva van" a cuccom. icon_wink.gif

# 308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153439 Üzenet linkje2010-11-04 12:22:14 

Én sem szoktam lelakatolni a bőröndöket, hanem a cipzárak végeit átfűzöm egy kulcskarikán ami így összetartja és macerásabb kinyitni. Persze ez sem véd meg attól, hogy valamit kiemeljenek belőlük, de eddíg szerencsére sosem hiányzott semmi. Egyébként semmi olyat nem teszek a bőröndökbe amit nagyon érdemes lenne kiemelni.
# 309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153443 Üzenet linkje2010-11-04 14:59:04  Válasz a #153437. hsz-ra Előzmény #153437

Zumike hozzászólását olvasva azt kell gondoljam, hogy eddig azért úsztam meg a bőrönd-dézsmálást, mert nem volt lelakatolva. Nos, ezután se lesz!
Amúgy csaknem havi rendszerességgel repülök...
Persze a bőröndben csak egy rend ruha, kis neszeszer, cipő, pizsi van.

# 310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153445 Üzenet linkje2010-11-04 15:41:04 

Az a baj, hogy ahogyan én a videót néztem, hiába tesztek bármit is a cipzár végébe, mert egy tollbetéttel kinyitják magát a cipzárat, és az összefűzött végét szépen elhúzzák. Egyszerre a kettőt! Ezt nagyon nehéz így leírni, de mikor láttam alig hittem a szememnek, és kipróbáltam, működik. Utána visszahúzzák, és olyan, mintha nem is történt volna semmi. Na persze
Andi amit írtál, hogy nehogy beletegyenek valamit - ez eddig nekem eszembe sem jutott- arra lehet, hogy jó megoldás. Meg az a pici érzés, hogy tettem valamit.....igen...

# 311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153450 Üzenet linkje2010-11-04 19:01:57 

Megtaláltam azt a bizonyos videót,hát nagyon durva..... icon_eek.gif



Link

# 312
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153455 Üzenet linkje2010-11-05 08:05:37  Válasz a #153450. hsz-ra Előzmény #153450

Igen! Én ugyanennek a magyar változatát láttam. De ugyanígy bemutatták, hogy hogy kell csinálni, kipróbáltuk, és tényleg működik! icon_cry.gif
# 313
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153458 Üzenet linkje2010-11-05 12:38:23 

Sok repülős utazásunk ellenére,kisebb megnyomorításon kívül még nem volt problémánk,nem vettek el semmit,nem "tettek" hozzá semmit a csomagjainkhoz.Lakatot elvből nem tettem rá,ne következtessen a kedves bugázó,hogy komoly érték miatt lett rátéve az a semmit mondó kis lakat.
Esetleges kontrollnak elegendő egy kábel kötegelő amit csak levágni lehet.
Persze ez csak kontroll végett és nem a lopás ellen véd.
Lényegében szerencse dolga is ez az egész.A komolyabb értéket,a pénzt meg a kézi poggyászba vittük magunkkal.Ha tényleg megakarnak lopni az ellen sajnos nem tehetsz semmit. Szomorú,de pont a honfitársaink a legnagyobb szajrésok és nem csak a rakodó,hanem a biztonsági szolgálat emberei fuzionálnak egymással.Ez viszont tény!!Sok rakodó brigád és bizt.szolgálat cserélt már helyet Feri-hegyen. A repülő személyzet meg azt hozott, azt vitt, amit csak akart...Épp most írnak róluk bővebben egy pár fórumon.

# 314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153460 Üzenet linkje2010-11-05 18:03:28 

A kisfilmet kár volt megnéznem, mert mostmár biztos hogy minden utazásom alkalmával eszembe fog jutni, és aggódva fogom várni hogy megkapjam a feladott poggyászomat. Nekem még nem volt rossz tapasztalatom, és azt sem vettem észre hogy turkáltak volna a csomagjaimba, remélem nem is fog előfordulni. Bár az is igaz,hogy ruhákon kívűl nem nagyon tudnának elvinni semmit, mert az értékes dolgokat mindig igyekszem a kézipoggyászba tárolni, de ez azért tényleg durva hogy ilyen egyszerűen megoldható egy bőrőnd kinyítása icon_sad.gif
# 315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153461 Üzenet linkje2010-11-05 18:24:48 

Igen,sajnos én is meg tudom erősíteni,hogy a honfitársaink lopnak Ferihegyen.
Egyik kolléganőmék Tunéziában jártak,és Ferihegyen tűnt el a bőröndjükből egy parfüm és a napszemüvegük......
És csak később vették észre,mert valószínűleg ők is ennek a tollas módszernek estek áldozatául. icon_sad.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 20 21 22   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu