A toloi halvendéglõs
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#33601 Üzenet linkje2007-06-29 14:21:48 

Breki, a mi kajánk 23 Euro volt. icon_smile.gif

Amúgy meg engem is érdekelne, hogy h.apciéktól mennyit kértek, de ha ennyire tabu, illedelmesen nem feszegetem. icon_wink.gif

Csak összehasonlításképp, ez volt az én ottani történetem:

A panorámakilátás után éttermet keresünk. Ma halra vágyunk! A gírosz finom, de már lassan a fülünkön jön ki. A fõutca elején nem találunk szimpatikus helyet, majd ott, ahol a kedvenc gíroszárusunk van, a Hotel Epidavrosszal szemben találunk egy kis éttermet. „Fish Restaurant” áll a táblán. Csak egy öttagú család ül ott és lakomázik. Tetszik a hely, beülünk a ponyva alatti nyitott részbe, kint az utcán. Hamarosan jön egy öregember, egy szál sortnadrágban, meztelen felsõtesttel, nagy lógó hassal. Alig tud két szót angolul, de mindenáron figyelmeztetni akar, hogy itt csak hal van.
Nem baj, nem baj – mondjuk, mi pont azt akarunk.
Kérdi hát, mit eszünk?
Kérjük az étlapot.
Étlap? Az nincs - feleli. Csak Fish!
Remek, semmi gond, ezt már megértettük, és mi pontosan halat akarunk. Méghozzá kardhalat, amit Naxoszon ettünk elõször és mennyei volt. Mondjuk neki: „Swordfish”- nem érti.
Mondja: Kalamari, Greek Salad…
Na jó, ha másképp nem megy, hát együnk kalamárit. Kicsit csalódottak vagyunk, mert azt bárhol ehetünk, de ha már egy „Fish Restaurantban” vagyunk, hadd együnk halat.
Eltelik egy kis idõ. Kihoz az öreg egy kis tál olajos citromos apróhalat elõételként, és hozzáfûzi, hogy ez az õ specialitása. Tényleg nagyon finom. Majd jön görög saláta, ami akkora nagy, hogy négy embernek is sok lenne.
Tetszik az egész dolog: a laza öregember, aki az egyetlen pincér itt, valószínûleg maga a tulajdonos is, kedves, közvetlen. Nem beszél angolul, de azért megértjük nagyjából egymást. Szívét, lelkét beleadja abba, amit csinál. Örülünk, hogy idejöttünk. Máshol kapunk egy kis adag görög salátát és mini adag tintahalat és jó sokat fizethetünk érte. Itt még az árakat sem tudjuk, de valahogy nem is aggódunk emiatt, itt az öregnél biztosan nem is drága.
Az öttagú család a kinti rész másik oldalán egy nagy közös tálról vesz magának mindenféle jókat, tengeri herkentyûket, rákokat. De szívesen ennénk mi is azokat, de azok nekünk megfizethetetlenek. Kihozza az öreg a kalamárit. Csak bámulunk. Hatalmas ovális fémtálon akkora halom ropogósra sült apró tintahal tornyosul, hogy az is négy embernek elég lenne. Nagyon finom, talán még ilyen jól elkészített tintahalat sosem ettünk…pedig már sokat ettünk. Nagyon elégedettek vagyunk és értékeljük, hogy ez az öregember megmaradt a maga természetességével, bájával, olyannak, amilyen, és nem formálta át pénzéhes, álkedves hiénává a turizmus ördöge. Agyon dicsérjük. A tintahalat mind begyûrjük, a görög saláta fele ott marad. Már mozdulni sem tudunk, úgy tele vagyunk, erre még hoz egy darabokra vágott fél görögdinnyét. Jéghideg…és rengeteg. Leginkább nem ennénk már abból, mert még a végén rosszul leszünk, de nem lehetünk ennyire illetlenek, hát mosolyogva gyömöszöljük lefelé a jéghideg, zamatos dinnyét, mindaddig, míg úgy nem találjuk, hogy most már megettük azt a mennyiséget, ami nem okozhat sértõdést. Valóban nem fizetünk sokat. El is határozzuk, hogy ide biztosan eljövünk még egyszer. Aztán valahogy már kimarad ez a még egyszer, nem jövünk sajnos többet.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#33604 Üzenet linkje2007-06-29 14:58:00 

Na jó, legyen; megadom magam... icon_lol.gif 26 Euro volt sörrel együtt... icon_wink.gif
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#33659 Üzenet linkje2007-06-29 21:53:50 

Hát az tényleg igen olcsó volt a mennyiségért...
Ha mégegyszer megyünk Toloba, nem hagyom, hogy lebeszéljen a halról icon_smile.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34077 Üzenet linkje2007-07-01 22:02:27  Válasz a #33659. hsz-ra Előzmény #33659

Hehe! Koszi a aszep beszamoloert:) Sajna en husevo vagyok vszinu nem probalom ki az oreg sulthalat, esetleg tudtok hasonlo tavernat keftedeshez, gyroshoz...?icon_smile.gif
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#40973 Üzenet linkje2007-08-13 10:40:48 

Közben miis jártunk oitt, nekünk több volt igaz kértünk Ouzot vörös bort, a végén kérdezés nélkül hozta, na nem a dinnyét hanem valami édességet mandulával és dióval illetve ásványvizet hozzá

Ha lesz erõm részletesen leírom képekkel együtt.
Minket nemcsak õ szolgált ki hanem az egyik lánynak adtam oda a képet illetve a leírást, hogy mit szeretnénk görögül erre az nevetve elrohant és visszajött megkérdezte a dolgokat (saláta ital stb) aztán jött az úriember kezében a képpel, mondja, hogy az õ.

Én meg mondtam neki, hogy I know P

Aztán behívott nekem is mutogatni a halakat, hogy melyiket kérem.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41778 Üzenet linkje2007-08-17 18:21:36 

Mert Breki és h.apci azt mondtátok, ez a topik így lenne teljes, bemásolom az én sztorim, ami elindította a lavinát icon_smile.gif

Csak éppen hármunk közül senkinek sem tûnt fel, hogy már bemásoltam icon_smile.gif Úgyhogy most törlöm innen, ebbõl a hozzászólásból.



Legutóbb vojandi szerkesztette (2007-08-18 18:54:29), összesen 1 alkalommal
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41834 Üzenet linkje2007-08-18 13:15:02 

Szia Andi!

Mindent kétszer mond, kétszer mond? icon_lol.gif Itt a sors keze betette a lábát! icon_eek.gif Nézz szét egy kicsit az oldalon! icon_wink.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41835 Üzenet linkje2007-08-18 13:24:07 

h.apci írta:
Szia Andi!

Mindent kétszer mond, kétszer mond? icon_lol.gif Itt a sors keze betette a lábát! icon_eek.gif Nézz szét egy kicsit az oldalon! icon_wink.gif

Én vagyok talán a ludas, mert én sem emlékeztem rá, hogy már betetted a történetet! icon_redface.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41877 Üzenet linkje2007-08-18 18:53:17 

Nem emlékeztem rá, kivenni nem tudom, csaka hozzászólás tartalmát törölni. Amúgymeg ti biztattatok, hogy tegyem ide icon_smile.gif akkor ti sem emléksztetek rá icon_smile.gif icon_smile.gif
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45443 Üzenet linkje2007-09-20 16:03:09 

Koszi szepen a halvendeglos sztorit, igaz a parom es en nem szeretjuk a halakat es a tengeri kutyuket de a barataink nagyon jot kajcsiztak az oregnel icon_smile.gif Megvoltak elegedve mindennel, igaz 34 eurot fizettek icon_razz.gif
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45464 Üzenet linkje2007-09-20 20:39:48 

Hát ennek örülök... Azért ennyi pénzért az már dorbézolás volt, bár az öreg mondta, hogy a hal az drága... icon_lol.gif Nem hoztátok szóba, hogy már híre van itt? Legalább egy salátát ehettetek volna nála, meg egy pofa bort. Ahogy ismerem, biztos hozott volna hozzá egy kis apróhalat; na az az igazi ciki (gondolom, merõ udvariasságból megettétek volna). icon_confused.gif icon_eek.gif Szabad tudni, mit ettek a barátaitok? icon_wink.gif
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45851 Üzenet linkje2007-09-25 22:57:10  Válasz a #45464. hsz-ra Előzmény #45464

Mi inkabb atmentunk addig a mellette, a "keresztezodes" tuloldalan levo grillezobe es a legnagyobb meglepetesemre Toloban talan itt volt a legjobb a gyros tal!
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45854 Üzenet linkje2007-09-25 23:22:29 

Szia Popeye77!

Na, ha ugyanarra gondolok, akkor megtaláltad a másik igazit.. icon_eek.gif Errõl is irtam itt a gyros ürügyén; ráismersz? icon_wink.gif icon_lol.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45859 Üzenet linkje2007-09-26 08:11:12 

Hehe, lehet ez lesz az. A masik kiszemeltben mindig a gyerekek meloztak, akik erdekesen beszeltek az angolt? Ha jol emlekszem volt a Taverna elott egy zold haromkereku szallito jargany.icon_smile.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#45866 Üzenet linkje2007-09-26 09:58:07 

A járgányra nem emlékszem... Gyerekek voltak, akik néha rendelésre el is vitték a gyrost valahova. Nem biztos, hogy ugyanaz... icon_confused.gif Az utcán volt egy sor asztal, nagy portál, amin be lehetett látni, bent a pultnál is lehetett elvitelre rendelni...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu