A toloi halvendéglõs
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Busmann
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#74887 Üzenet linkje2008-08-04 21:35:36 

jövök énis .tutti kiprobálom .
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74890 Üzenet linkje2008-08-04 21:49:13 

Én meg szeptemberben megyek a jutalékért! Legyetek szívesek megmondani, hogy a fórumon olvastatok róla, amint azt Breki1 is tette! icon_wink.gif icon_lol.gif
# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Busmann
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#75065 Üzenet linkje2008-08-05 18:49:30 

megmondjuk. a jutalékod elkérem és elhozom.
icon_biggrin.gif

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#75086 Üzenet linkje2008-08-05 19:50:52 

Busmann írta:
megmondjuk. a jutalékod elkérem és elhozom.
icon_biggrin.gif

Bízd csak rám, megyek érte! (Kecskére káposztát... icon_rolleyes.gif )

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#75099 Üzenet linkje2008-08-05 20:24:01 

Bocsika, de a halasról én írtam elsõként!!! Tulajdonképpen minden jutalék engem illet! icon_wink.gif icon_lol.gif
# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#75196 Üzenet linkje2008-08-06 11:46:37 

Én meg vittem neki fényképet icon_smile.gif
# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Busmann
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
26 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#75282 Üzenet linkje2008-08-06 17:06:03 

én meg a jutalékot el se kérem, hanem egyszerüen "leeszem" icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_smile.gif
# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#81658 Üzenet linkje2008-09-23 14:11:13 

H.apcival közös látogatásunk a halasnál (publikus képek)




# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82018 Üzenet linkje2008-09-26 18:57:57 

Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni…

Megérkezésünk utáni napon a megbeszéltek szerint meglátogattak Breki1-ék (hogy lehet ezt másképp írni!? icon_rolleyes.gif ). Megbeszéltük, hogy együtt elmegyünk a korábbi tetthelyünk színhelyére, a toloi halvandéglõshöz, s lõn… icon_razz.gif

Szeptember 8.; hétfõ. Ez már utószezon, de Tolo tele van rendesen turistával, és sok a magyar is. Az idõ is szuper, sõt, túl jó; nagyon meleg van! Elbaktatunk hát szépen kényelemesen a ki tudja már hányszor végigjárt fõutcán a halasunkig. Van hely bõven. A személyzet hölgytagjai fogadnak, hellyel kínálnak, de mi az „öreg”-et keressük. Elõkerül; nem ismer meg bennünket. icon_eek.gif Kicsit csapzott, fáradtnak látszik, s a mozgása sem a régi. Vittem neki a tavalyi képeket; odaadom, hátha így emlékszik. Mutatja, hogy nem igazán látja; szemüveg nincs rajta (nem is láttam soha szemüveggel). icon_cry.gif Nézi közelebbrõl, aztán vagy rájött, mirõl is van szó, vagy csak úgy tesz; szélesen mosolyog és visz bennünket a halhûtõhöz. Mondom, hogy mini tintahalat szeretnék. Az nincs. Akkor rendeset, vagy polipot. Az csak fagyasztott van; lebeszél róla. icon_cry.gif Nincs mit tenni, akkor halat eszünk, az van sokféle, mutatja is. Rövid ideig tétovázunk, de nem tudunk dönteni, végül rábízzuk; lesz, ami lesz. icon_confused.gif

Végre leülünk. Megrendeljük az italt. Én ezúttal bort kérek (még egyszer nem égetem magam a sörrel icon_rolleyes.gif icon_redface.gif ). Hamarosan megkapjuk a salátát, nekilátunk elõételként; finom. Aztán apró sült hal jön ropogósra sütve (ettõl a nejem viszolyog egy cseppet, mert elképzelhetetlen, hogy lehet ezt megpucolni icon_rolleyes.gif ). Végül kapunk három igazán méretes grillezett halat. (Négyen vagyunk… Tavaly sem értettem az öreg logikáját, amikor kettõnknek öt közepes méretû halat hozott; nem négyet, nem hatot. icon_confused.gif ) Nincs körülöttünk az a nyüzsgés, kedveskedés, mint tavaly, az egész hangulata is valahogyan más. Az öreg sem jön oda hozzánk, ül fáradtan egy sarokban és beszélget valakivel; a hölgyek szolgálnak ki. Elfogy minden, nem is esett nehezünkre eltakarítani; éppen elég volt.

Végsõ soron jót vacsoráztunk, de valahogy mégsem az igazi; nem merjük kimondani, de csalódottak vagyunk egy kicsit. Elköszönünk, s én tudom, hogy most voltam itt utoljára. icon_cry.gif

Pár nap múlva a hajókirándulás után a halas taverna elõtt mentünk el. Kora este volt, vendég egy szál sem, a személyzet rendezgette a teraszon az asztalokat. Megálltunk egy pillanatra, ránk néztek. Látszott rajtuk, hogy valami rémlik, de nem ismertek meg. icon_cry.gif

Hiába, beigazolódott a mondás: „Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni”…




# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82050 Üzenet linkje2008-09-27 19:47:17 

Azért kétszer odajött megkérdezni, hogy milyen, de amúgy egyetértek veled.

De legalább jót beszélgettünk és sztem a pici halak nagyon finomak voltak, a dinnyét meg a szõllõt már alig bírtam megenni.

De idén a halas feelinget én Karatona beach-en lévõ halasnál éreztem (Nafplio közelében van)
ahol nagyon udvarias kiszolgálást kaptunk még ingyenes napernyõs nyugágyakkat is a parton plusz két különleges ajándékkal is kedveskedtek, de ez már egy másik fórum témája.

Oda én szívesen visszamennék még

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194653 Üzenet linkje2012-08-26 21:43:22 

Nem volt 2008 ota senki Toloban? Kivancsi lennek mi valtozott....
# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194660 Üzenet linkje2012-08-26 23:08:51  Válasz a #194653. hsz-ra Előzmény #194653

Javaslom, hogy keresd meg a "Tolo" topikot, ott bizonyára vannak 2008-nál firssebb infók icon_idea.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 4


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu