Poros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147065 Üzenet linkje2010-08-02 10:05:35  Válasz a #147058. hsz-ra

Köszönöm Verka, igyekszem a kedvesebb énemet elővenni! Úgy látom én lettem itt a mumus, elnézést ha valaki finom lelkét megbántottam, ígérem a következő írásaimban megpróbálok a szigetről írni személyeskedés nélkül! Ennek egy akadálya van, meg kellene keresnem a fényképeket és beszkennelni hogy mindenki láthassa miről is van szó, ha lesz egy kis időm megteszem! Addig is jó nyaralást mindenkinek és remélem mindenki megtalálja a magának tetsző szépségeket egy helyben!

BARAQDA

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147072 Üzenet linkje2010-08-02 10:17:02 

Szia Baraqda!

BARAQDA írta:
De akkor felveszem a kedvesebb énem, kedves Andi, sajnálom hogy pont azt láttad meg a szigetben ami nem tetszik egy helyben, a kikötő mindig tele van nyáron, engem nem érdekelnek a kicicomázott hölgyek, inkább én nézem le őket mert minden mű rajtuk és ettől felfordul a gyomrom, egy hatásos lenéző tekintet és egy szerény mosoly hozzá pukkadásig vörösíti a fejüket, ez is egy jó szórakozás! Egyébként nem érdekel más véleménye, én ugyanúgy, sőt felemelt fejjel megyek végig a kikötőben, mert én megdolgoztam azért a pénzért amin kimegyek és nyaralok, én egy egyszerű túristaként érzem jól magam! Megeszem az octopusomat, iszom rá finom hideg recinát, az esti zsongásban gyönyörködöm Galatas fényeiben, nem nézem hogy ki mit szól hozzá, úgyis egyszer látom az életben (jobb esetben)! Keresem az eldugott kis helyi éttermeket ahol sokkal jobban főznek mint lent a kikötőben, és a kilátás is szebb fentről!
BARAQDA


Köszönöm!!! Ebben a hozzászólásodban, azt hiszem, megértetted, hogy miért írtam úgy. icon_wink.gif Szóval, nem valótlan írtam. Neked a sok ott töltött időben nyilván több lehetőséged volt "kiszimatolni" a számodra megfelelő hangulatú helyeket. Nekünk kevesebb. Így is tetszett a sziget, a csalódottságom pedig főként azon alapult, hogy beszámolók alapján egy idilli, nyugodt helyet képzeltem el és ehhez képest egészen más fogadott. icon_wink.gif

Harag meg egyáltalán nics, csak én is azt éreztem, hogy a sziget neked annyira közel áll a szívedhez, hogy ezért a negatív meglátásokat nem vagy hajlandó elfogadni, pedig mindkét irányban nyitottnak kell lenni. Köszi.
Üdv, Andi

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147082 Üzenet linkje2010-08-02 10:55:39  Válasz a #147058. hsz-ra Előzmény #147058

Annyit azért írnék, hogy elég fura, hogy valamit úgy hasonlítasz össze, hogy nem is jártál ott bevallottan.



És egyik helyet sem ismerheted meg a netről, sőt szerintem akik hajós kirándulás keretében eljutnak pl Hydrára azok is csak ízelítőt kapnak róla.

Igazából nem is értem minek összehasonlítgatni.

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147093 Üzenet linkje2010-08-02 11:57:33  Re:

Sejtettem, hogy nem fogsz elmenni mellette szó nélkül, túl magas labda volt. icon_wink.gif

Összehasonlításról: általában mindenki szokott hasonlítgatni, mert mindenki állandóan döntésre van kényszerítve hogy ide vagy oda menjen-e. Te is szoktál, pl. Paraliát Tolóval. icon_wink.gif Oké, ott igen nagy a kontraszt, de mégiscsak abból a célból történik a hasonlítgatás, hogy az ember a korlátozott szabadidejét melyik helyen töltse. Ugyanilyen döntés lehet a Hydra vs. Poros is, ráadásul ez sokkal nehezebb, mert nagyon közel vannak egymáshoz és nagyon hasonlóak.

Abban igazad van, hogy egy helyet nem lehet megismerni a netről, de a net nem is erre kell, hanem arra, hogy eldöntsd, hogy egyáltalán meg akarod-e ismerni. Ha tisztában vagy a saját igényeiddel és alaposan körülnézel a neten, akkor ma már - talán a legeldugottabb részek kivételével, de még ebben sem vagyok biztos - Görögországban minden helyről nagy biztonsággal előre el tudod dönteni, hogy érdemes-e odautaznod vagy sem.

Porosról és Hydráról azt gondolom, hogy alapvetően hasonlóak, mindkettőnek van egy csinos kikötője, ami napközben megtelik egynapos turistákkal, ezen túl pedig vannak a szigetnek "hátsó", talán kevésbé látványos, de nyugodtabb és élhetőbb részei. Ami részemről Poros mellett szól, az az, hogy a strandjai jobban tetszenek és az, hogy át lehet vinni az autót.

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147094 Üzenet linkje2010-08-02 12:01:37 

De egyébként Hydrát is biztos meg fogjuk egyszer látogatni egy pár napra - talán nem is olyan sokára. (Csak nem tudom, hogy érdemes lenne-e odamenni pl. márciusban...) És ha tévedtem, és mégis jobban tetszik majd, mint Poros, akkor nem fogom elfelejteni, ezt elmondjam neked. icon_smile.gif
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147098 Üzenet linkje2010-08-02 12:11:55 

Nem akarok ebbe mélyebben belemenni itt

Csak pár mondat, én nem szeretem Paralia-t és nem tetszett pl Sarti a körülmények miatt.
De egyiket se ócska helyeztem le, mert van olyan, hogy vkinek egy hely nem tetszik, de szerintem ez azért
elég durva és igazságtalan hozzászólás volt.

Nem az összehasonlítással van bajom, hanem hogy nem is jártál ott úgy mondasz véleményt.

Én azért nem hasonlítom össze Porost és Hydra-t mivel előbbiben nem jártam csak a netről ismerem, de nekem pl pont az szól Hydra mellett sok egyéb mellett, hogy nem lehet ott autóval közlekedni kevés kivételtől eltekintve.

Mondjuk szerintem egyáltalán nem is hasonlóak, de egyébként nekem tetszik Poros is.

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147100 Üzenet linkje2010-08-02 12:19:18 

Breki1 írta:
Nem az összehasonlítással van bajom, hanem hogy nem is jártál ott úgy mondasz véleményt.


Ahhoz nem kell ott lennem, hogy tudjam, hogy át lehet-e vinni a kocsit, meg ahhoz sem, hogy lássam, hogy milyen strandok vannak. icon_wink.gif De a pontosság kedvéért módosítsunk úgy, hogy ez nem vélemény, csak egy megérzés. Jobb? icon_smile.gif

Egyébként nekem meg tetszik Hydra is. icon_wink.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147101 Üzenet linkje2010-08-02 12:31:41 

Ebben nem értünk egyet, hogy a neten megnézek vmit és akkor tudom, hogy milyen érzés is lesz ott fürdeni.
Arról nem is beszélve hogy szinte minden strandról lehet vonzó és kevésbé vonzó képet is berakni.

Ha a kocsiátvivés neked ilyen fontos szempont legyen, Hydra szerintem kocsikkal sokat veszítene varázsából.

De nem akarok itt ennyire offba belemenni ezért most nem írok konkrét strandos példákat ide.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147102 Üzenet linkje2010-08-02 12:33:42  Válasz a #147098. hsz-ra Előzmény #147098

Breki1 írta:
De egyiket se ócska helyeztem le, mert van olyan, hogy vkinek egy hely nem tetszik, de szerintem ez azért
elég durva és igazságtalan hozzászólás volt.


Gondolom, most Kokszi Tolót illető hsz-áról van szó, nem az enyémről... A megfogalmazása valóban nyers volt, de - szerintem - nem igazságtalan. Én sem találok sok vonzót Tolóban más helyekhez viszonyítva, ezért is nem mentünk arrafelé.

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147103 Üzenet linkje2010-08-02 12:44:34 

Breki1 írta:
Arról nem is beszélve hogy szinte minden strandról lehet vonzó és kevésbé vonzó képet is berakni.


Ebben nagyon-nagyon egyetértünk. Ezért fontos, hogy ne csak művészkedős képeslapfotókat nézzen meg az ember egy-egy strandról, hanem ügyetlenebb, "közönséges turistafotókat" is. Sok-sok képet különböző emberektől. Ha a legrosszabb képen is tetszik a hely, akkor olyan nagy csalódás nem érhet. icon_smile.gif

A strandos képeidet egyébként már láttam többször. icon_wink.gif Hidd el, hogy én elég nagy találati aránnyal el tudom dönteni kép alapján is, hogy milyen strandok jönnek be nekem. (Nem mindig jön be, ez igaz, de a legtöbbször igen.) De szerintem amúgy egyik szigetnek sem a strandok az erősségei, sem Porosnak, sem Hydrának.

A kocsi akkor fontos szempont, ha csak egy napod van. 24 óra alatt kocsival nagyjából körbe tudsz nézni Poroson, de Hydrán erre értelemszerűen nincs lehetőség. Abban egyetértünk, hogy az autónélküliség önmagában nem hátrány, hanem inkább előny.

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147104 Üzenet linkje2010-08-02 12:47:23 

Szerintem igen, és ahogy olvasom pl az idei tapasztalatokat a többség azért nem ílyenek gondolja.
Szerintem Tolo összehasonlíthatatlanul jobb hely pl Sartinál, de én pl sose ócska helyeztem le utóbbit sem.

És akkor megint ott vagyunk, hogy olyan helyről mondasz véleményt ahol nem voltál, én speciel kétszer is és nem éreztem ilyennek (egy csomó vonzó dolgot találtunk a környéken is), és mindezt tesszük egy Poros topikban icon_razz.gif

Ja igen arról van szó, egyébként

két hely van eddig amiről még nem olvastam, halottam egyetlen negatív véleményt se az ott nyaralóktól, mióta görög dolgokkal foglalkozom egyik H másik P betűvel kezdődik.

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147105 Üzenet linkje2010-08-02 12:50:13  Válasz a #147103. hsz-ra Előzmény #147103

Hydra-n ott a vizitaxi ami körbemegy, szerintem bulisabb is

Tudnék írni konkrét példákat is, de tényleg nem akarok már ennyire offolni
saját fórumába szívesen megteszem, ha érdekel.

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147108 Üzenet linkje2010-08-02 13:04:00 

Breki1 írta:
Szerintem Tolo összehasonlíthatatlanul jobb hely pl Sartinál, de én pl sose ócska helyeztem le utóbbit sem.


Én is úgy gondolom, hogy Tolo jobb Sartinál, csak én emellett még azt is, hogy Tolónál is vannak sokkal jobb helyek. icon_wink.gif És én sem ócska helyeztem le egyiket sem. (Igaz, egyetértettem. A tartalommal, nem a megfogalmazással. De ez csak a csomagolás. Ami tudom egyébként, hogy sokat számíthat... icon_smile.gif )

Azt aláírom, hogy a fekvése elég jó Tolónak, mert sok más hely könnyen elérhető onnét. De ha még azt is hozzáteszem, hogy engem még Nafplio sem vonzott annyira, hogy szánjunk rá legalább egy fél vagy egy egész napot, akkor sztem örökre elásom magam előtted... icon_razz.gif Ráadásul akkor megint ott vagyunk, hogy olyan helyről mondok véleményt, ahol nem voltam... icon_razz.gif

A H és P betűket nem teljesen értem. Ha a P Poros, akkor arról már olvashattál negatív véleményt (Andi), pont annak kapcsán indult ez a beszélgetésfolyam.

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147109 Üzenet linkje2010-08-02 13:06:11  Re:

Breki1 írta:
saját fórumába szívesen megteszem, ha érdekel.


Szívesen megnézem, ha megteszed. icon_smile.gif

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147110 Üzenet linkje2010-08-02 13:09:41 

pedig Nafplio egy kis ékszerdoboz, bele is veszem a három betűbe. HNP

Egyébként nem Poros a P hanem egy szárazföldi sziget icon_razz.gif

Igen elástad, mert közben az is eszembe jutott, hogy ha jól emléxem te vagy az aki vitorlásokat illetve a vitorlázást sem szereti icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu