Poros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85305 Üzenet linkje2008-11-15 10:04:38 




# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85306 Üzenet linkje2008-11-15 10:07:35 


# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85307 Üzenet linkje2008-11-15 10:08:07 


# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#109734 Üzenet linkje2009-07-17 13:37:38  Ami a fotóalbumból kimaradt :)

Poroszi látkép a kompról icon_smile.gif


# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142308 Üzenet linkje2010-07-03 20:44:16 

"Visszatérve a szállásra, zuhanyozunk és elindulunk bejárni a kis városkát. A kikötőben egy szabad hely sincs, milliónyi kisebb, nagyobb és óriás jacht sorakozik egymás után. A legtöbbön unott arcú középkorú nők ücsörögnek, pezsgőspohárral a kezükben, a nagyobb hajók előtt pedig biztonsági őr ácsorog. Sznob világ. Hamar rá is döbbenünk, hogy egész Poros erről szól: márkás ruhaüzletek, drága bárok, éttermek. Egy, a gazdag világnak kipreparált Görögország = nekünk nem Görögország. Poros ezzel egyre unszimpatikusabbá válik, még jó strandjai sincsenek. Egy nap elég lett volna ide. Ismét bánjuk, hogy nem maradtunk máshol tovább. Meg is beszéljük, azaz egyöntetűen mindketten arra jutunk, hogy szívesen maradtunk volna egy napot még Finikoundában, egyet Agios Nikolaosban és egyet Elafonissoson, és nem pedig négyet Tirosban és Poroson. Ez itt inkább egy Saint Tropez, mint Hellasz. "

Ez a pár nappal ezelőtti porosi élményem.
Pár képem:






Az összes nekünk nem tetsző strand között egy rejtett öböl volt, ami viszont nekünk a legszebb öböl volt, Vayiona bay:



# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142333 Üzenet linkje2010-07-03 23:12:08  Válasz a #142308. hsz-ra Előzmény #142308

nem semmi...ilyen "lehúzó" írást még nem olvastam egyik görög helyről sem...kívülről nagyon szép, de ezek után jobb is, h nem terveztünk oda... Bár Spetses van a legmeszebb..ott nem jártál véletlen?
Lehet én vagyok a figyelmetlen, de milyen leírásodban szerepel ez?

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142335 Üzenet linkje2010-07-03 23:21:50 

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142496 Üzenet linkje2010-07-04 21:07:04 

Szia Gabakó!
Ez a ma elkészült idei (még csak 5 napja jöttünk haza) nagy peloponnészoszi körutazásom beszámolójában lesz, amit még csak most küldtem el a hellasznak. Talán holnapra fent lesz. ?
Spetsesen voltam a tolói Hydra-Spetses hajókirándulás keretében, de ez alapján semmilyen véleményet nem tudok mondai, mert úgy egy órácskát voltunk ott, amit főleg a kikötőben töltöttünk. Elsőre szépnek tűnt nagyon is.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142499 Üzenet linkje2010-07-04 21:11:05  Válasz a #142496. hsz-ra Előzmény #142496

az eddigi beszámolódiat olvasva ez is olyan lesz, h ott fogom magam érezni...megpróbálom nem elfeledni elolvasni... icon_redface.gif
Viszont az első ránézés és megérzés sokat ér...mi is max 1 napot leszünk..ha ki tudunk jutni oda egyáltalán...

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142512 Üzenet linkje2010-07-04 21:54:09 

Gabakó a blogban már megy az első két nap képekkel...igaz Poros az utolsó etap volt, arra még várnod kell.
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#142713 Üzenet linkje2010-07-06 11:34:49  Válasz a #142308. hsz-ra Előzmény #142308

Tisztelt utazók!

Mélységesen fel vagyok háborodva ezen az íráson, látszik hogy semmi tapasztala nincs a szigettel kapcsolatban, és téves rosszindulatú írásával megtéveszti és elveszi a lehetőséget másoktól hogy megismerjék ezt a gyönyörű szigetet! Én 95 óta járok Poros szigetére és elsőre elvarázsolt a szépségével, pedig akkor még csak 15 éves voltam! Nagyon sokoldalú a sziget, mindenki igényeit kielégíti, ha valaki csak pihenni és napozni szeretne, vagy kirándulni és a nevezetességeket megcsodálni, hatalmas élményt nyújt! A poseidón-szentélytől kezdve a több 100éves monostorig ahol akkora fák vannak a kertben, hogy még kicsit odébb állva sem fért bele egyetlen kockába! A strandjai is egyedülállóak, nagyon sok helyen jártam már görögországban, de ilyennel még nem nagyon találkoztam, az Askeli-beachen 1,5 km hosszú homokos tengerpart bárokkal, tarvernákkal, a vizisportok szerelmesei is megtalálják a nekik való szórakozást, motorcsónakos ernyőzéstől kezdve, a banánon át, a fánkig amit mind motorcsónakkal húznak, lehet jet-sky-zni, kajakozni! Visszatérve a strandra, a 1,5 km-es homokos tengerpart mellett egy kisebb kavicsos part található, azon túl pedig magas sziklák által szegélyezett meredek sziklapart tövében lehet búvárkodni, ami benyúlik a tenger alá, és egyre mélyebb lesz, gyönyörű és páratlan tengeri élővilágával! Naponta 13 euróért (3000ft) béreltem robogót, ami a legjobb választás kirándulni körbe a szigeten! A sziget hátsó részén temérdek elhagyatott homokos strand található sziklákkal övezve, egyszerűen gyönyörű! Poros aprócska belvárosában az éjszakai élet varázsa elragadja az embert, a csodálatos hatalmas jachtok kivilágítva még a tenger alatt is, ahol látni hogy száz és száz apró színes hal játszik! Naplementekor egy helyi látványosságot is megfigyelhetünk, a szemközti hegyvonulat egy fekvő női alakot ábrázol, és pontosan mögötte nyugszik le a nap, leírhatatlan élmény!! A kezdő írásra reagálva, ha megérkezne egy ilyen csodálatos szigetre, előtte vegye le a napszemüvegét, járja be az egész szigetet és ne autót béreljen, ezek alapján megkérdőjelezném hogy egyáltalán lenne valami utazási tapasztalata! Mert amit leírt, Saint-rope nyomornegyedeit idézi, nem pedig Poros csodálatos szigetét! Szánalmas az írása! Már bocs

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142724 Üzenet linkje2010-07-06 12:24:57 

Szia Baraquda!
Nem ált szándékomban senkit sem megbántani és mégkevésbé elvenni a kedvét Porostól. 12 görög utazás során nagyon sok helyen jártunk, az idén is 3000 km áll mögöttünk. Egyszerűen másik helyek sokkal jobban tetszettek, bájosabbak voltak, százszor szebb strandokat láttam. Én nem írtam, hogy Poros nem szép, a kis főváros varázslatos, de a hangulata nem jött be nekünk. Ettől még nem kell letámadni. Mindekinek más-más dolgok tetszenek. Én is favorizálok Görögországban pár helyet, amikről hasonlókat írok, mint te Porosról és mások meg lekurrognak, hogy az vacak hely, mit szeretek benne. Mindenkinek mások az érzései egy hellyel kapcsolatban és szerintem ezt tiszteletben kell tartani, és elfogadni, hogy vannak különböző vélemények, hogy mások vagyunk, másképp gondolkozunk, mások az igényeink és másképp élünk meg dolgokat.

Azért valahol mindig érdekes, hogy ha valamit "meg kell védeni", hiretelen előtűnik a fórumon egy sosem látott ember, aki áradozik a helyről, mintha valamit képviselne.

Senkit sem beszélek le Porosról, nekünk nem tetszett. Százszor jobban tetszett Hydra, vagy Elafonissos, vagy Dél-Messzínia, azokhoz mérve érzem így, hogy ez a sziget nekem nem volt olyan szép.

Üdv, Andi

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Halaszer
Aktív fórumos
Aktív fórumos
196 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142728 Üzenet linkje2010-07-06 12:34:35  Válasz a #142713. hsz-ra Előzmény #142713

Szerintem nem kellene mélységesen felháborodni azért, mert valakinek nem tetszik az, amiben más meglátja a csodát. icon_eek.gif Elég megírni, hogy mégis miért szép. A magam részéről engem pl. nem tudna eltántorítani még egy görög isten sem sehonnan, ha egyszer kíváncsi vagyok egy tájra... icon_wink.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#142744 Üzenet linkje2010-07-06 13:46:42  Válasz a #142724. hsz-ra Előzmény #142724

Szia Andi!

Az írásodból nem az derült ki hogy nem szeretnéd lebeszélni a nyaralni vágyókat, arról hogy véleményt alkoss valamiről, jobban meg kellene ismerned! Lehet hogy kemény véleményt írtam, de úgy érzem igazam van! Nem tudtam hogy nem lehet ide regisztrálni úgy hogy ne süssék rá az emberre azt a bélyeget hogy újonnan jött és elmondja a véleményét, legyen az bármilyen is! Az hiszem leírtam néhány élményt ami csak töredéke annak amit ott átéltem, és ez alapján mondtam el a véleményemet, hogy más szemszögből is láthassák az utazók! Mindenkinek csak ajánlani tudom a szigetet, menjen el vélemény nélkül és tapasztalja meg saját magától! Én csak azt képviselem hogy ne vezessünk senkit se félre, 2 külön véleményt lehetett olvasni, mindenki döntse el magában! Én nem akarok senkit sem meggyőzni, ez az én véleményem, de pár nap alatt nem lehet megismerni valamit! Voltam Hydrán, Spetses-en, Galatas-on és még nagyon sok görög városban és szigeten! Én összesen fél évet nyaraltam Poros-on, és mellette bejártam az egész világot! De oda mindig visszahúz a szívem! Nem épültek ott új szállodák, nem lett modern semmi, nem hiszen hogy sznob lenne a hely, megőrizte a régi görög kultúrát, egyedül Neorió ahol történt változás a neve is az sugallja hogy az nem tartozik a régi görög kultúra fellegvárai közé , de ha átmegy azon a pici hidacskán, ne balra forduljon, menjen egyenesen és onnan utazza körbe a szigetet, teljesen más lesz a véleménye! Én sem szeretem ha lehurrognak, és azt sem aki ezt teszi, megvédtem ami számomra olyan kedves, és ezzel megadtam azt a lehetőséget, hogy más is megtapasztalhassa a varázsát! Ajánlom neked is hogy menj el oda még1x, és ismerd meg azt az oldalát is amit még nem láttál! Menj el az Askeli-beach-re, a leírtak alapján az neked jobban tetszene! Köszönöm a véleményt, én is tiszteletben tartom a tiédet!
BARAQDA

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BARAQDA
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#142746 Üzenet linkje2010-07-06 14:09:14  Válasz a #142728. hsz-ra Előzmény #142728

Ne haragudj Halaszer, de felháborodtam, nem a rosszat kellene írni valamiről, hanem ami hiányzik belőle, teljesen negatív hangvételű volt az írás! A nagy jacht-os sznobok is azért járnak oda kikötni, pihenni mert ott jó, irigységnek hangzik inkább hogy valaki ezt megteheti, de ők sem véletlenül járnak oda, nem biztonsági őr aki a hajó mellett áll, hanem ez egy régi hagyomány, a kapitánynak felügyelnie kell minden feltöltést és addig ott kell állnia míg be nem fejezik! Nem az határozza meg a szigetet hogy kik járnak oda, mert azok a jachtok is csak vendégek ott! Engem sem tudna senki eltántorítani semmitől, de olvastam már olyan írást ezzel kapcsolatban, hogy "akkor oda nem megyünk" és mindezt egyetlen vélemény alapján! Lehet cukormázasan írni, és lehet őszintén, én az utóbbit választottam és leírtam a szépségeit hogy mindenki megközelítő képet kapjon róla! A döntés mindenkinek a saját kezében van! További szép napot neked!
BARAQDA

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu