Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11506
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yakumo18
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227081 Üzenet linkje2015-02-21 22:01:28  Válasz a #226539. hozzászólásra

Szia capetya74!

Mi 2013-ban voltunk a Renában.
Maga az apartman teljesen rendben volt. Szobával sem akadt probléma. Semmi hibát/hiányosságot nem észleltünk. Szept. első hetében voltunk,akkor már a légkondit sem kellett használni. Kilátás a hegyek felé esik.
Kostas általában a Renában tartózkodik...tehát meg lehet találni. Egyébként a földszinten van az ő szobája is. Az épületben lift is található..ami nagyon megkönnyíti a csomagok felvitelét az emeletre icon_biggrin.gif
Mi egyáltalán nem bántok meg hogy őt választottuk. Kostas nagyon kedves és segítőkész!

# 11507
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227141 Üzenet linkje2015-02-23 17:26:13 

Szia Agica2!
A második idei utunk nekünk is Paralia/Rena ház lesz augusztus 17-től./ Június 5-től Sarti/Klio ház. Majd szeretnénk friss infókat a házról,és Kostasról.Nekünk a Blue Sea nem tetszett belülről,régebbi,keveset törödik vele,igaz az anyukájáék laknak fölötte,szerintem ők nem bírják,apukája beteges,aranyos öregek,de érzékelhető,hogy a Renára fekteti a hangsúlyt,és a Blue nagyon régi ház,igaz,Lidl a feneke alatt.A Rena közelében van a mi barátunk,gyrosos,a Menta bárral szemben,gyropagyda a neve,piros székekkel.Mi még nagyon szeretjük a szerb tulajjal rendelkező pjeskovica-s helyet,2.2 és nagyon nagy.Az biztos,hogy Parga után itt olcsóbban ki fogunk jönni,de össze se lehet vele hasonlítani.Nekem,és a kislánynak is nagy szerelem Parga,mi célirányosan a barátaink miatt megyünk Paraliára,2 éve nem voltunk,de titokban megkérdeztem,hoyg Bakas ba lett volna -e hely ,de nem volt,így kevésbé fáj a szívem.Nekünk Valtos szóba se jöhetett volna,tavaly Rinában voltunk Pargán,de idén már nincs az a pótágy,ami még a gyereknek is kicsi volt,gondolom sok panasz volt rá,így lett 2 ágyas csak.

# 11508
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227159 Üzenet linkje2015-02-24 08:10:28 

Szia Rep!
Természetesen, megosztok Veletek mindent, már nagyon várom! Csendben jegyzem meg itt a Paralia fórumon, nem szívem csücske a hely, főleg Parga után nem. De igazad van, gondolom a fele pénzből ki fogunk jönni. Jártam már Paralián, de csak pár órát, unatkozni nem lehet, ez biztos. Remélem azért a ház nem a központ legközepén van, mert azért én szoktam néha éjjel aludni is icon_smile.gif Igazából a kamaszaink miatt lett Paralia, mert tavaly Plagia túl csendes volt. Aztán teltek a hónapok, és a kamaszaink mégsem jönnek idén velünk. Nem buszoznak... fene a kényes fejüket. Na szóval várom, és majd írok...
Azért tudom, nem ide tartozik, de miért nem jöhet szóba Nálad a Valtos? IMÁDTAM!!!!

# 11509
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dávidföldi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227163 Üzenet linkje2015-02-24 10:09:16 

Sziasztok Fórumozok.
Már sokszor bejártuk dél Európát.De Görögországba elöször fogunk idén utazni,uticél Paralia.Kérlek benneteket akik már többször jártatok ezen a helyen,hogy ha lehet minnél több információt közöljetek a fórumon.Ami még feltétlen érdekelne az a Meteorák.Nem tudom,hogy ott is kötelezö e a hosszu öltözet mint nagyon sok délszláv kolostorban.
Elöre is köszönöm a segitségeteket.Valószinü,hogy még lessz kérdezni valom,és majd a nyaralás befejezése után én is szivesen megosztom a tapasztalataimat veletek.

# 11510
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227166 Üzenet linkje2015-02-24 11:05:14 

szia, igen kötelező, mi voltunk, anno fakultatív programmal. Egy misét megér, látni kell egyszer. 2 euro volt plussz a belépő a kolostorokba.
# 11511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227170 Üzenet linkje2015-02-24 12:19:15 

Ahogy Ágica is írta, egyszer látni kell! Képeken is nagyon szép, de nem adja vissza azt a látványt. Életben látni, az valami elképesztő. Egyenesen bűn kihagyni.
# 11512
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227173 Üzenet linkje2015-02-24 14:48:31 

Szia Ágica2!

A Rena nem a nagy nyüzsgésben van,én ezt a részt magyar negyednek hívom,mert az Ibusz,és a Grand szállásai is 200-300 méteren belül vannak.Szerintem a legjobb a 3 ház közül.Mi 2-szer voltunk a Blue Sea-ban,mint írtam,az lehet vagy 30 éves épület,kívülről,és belülről is lepukkadtabb.A Renát csak a társalkodóját láttuk,bútorzat szempontjából hasonló bútorok,és festés mint a Blue-nál,gondolom Kostas ízlése,de a ház maga feleannyi idős sincs mint a másik.A Kalypso nagyon kint van Paralia új része,főúton túl,a part vagy 700 m szerintem.Szebb belülről kép alapján,de nekünk az messze lett volna .A Rena a tengertől második vagy harmadik párhuzamos utcában van,kisbolt is 30 m-re,és nem olyan drága kisbolthoz képest,illetve a Carrefour/régen Arvanatidis nagy Supermarket is kb.150 m,Lidl is 250 m kb.Valtos nekünk messze lett volna mindentől,nem szeretek én túrázni,egyszer a Rinától megpróbáltuk,borongós időben,20 perc után is még a Sakisnál voltunk.Aztán ráhagytuk,esténként elég volt a bazár lépcsőfokain felmászni a várig,illetve bolt Arista a Rinától 150 m-re volt,ott szerintem helyrajzilag az a ház,és a Bakas a legjobb.Hát igen,a nagy szerelmünk a kislánnyal Parga,sikátoros,zeg-zugos.Hozzáteszem,tavaly május utolsó hetében voltunk 1 nap tudtunk levetkőzni napozni kb.24 fok volt akkor is,a többi nap borus,párás,olyan sétaidő volt./előtte 2010-ben voltunk Pargán/,majd átmentünk-átvitt a busz Lefkadára,hát Nidri maga mint strandolós hely felejthető,kavicsos,keskeny,onnan menni kell fakultatívra.Paraliáról menj át Katerinibe,helyi busz az 1-es számú kb.negyed óránként megy,olyan 6-7 km.Aranyos kisváros,ha nem lenne elé Paralia üzletei/de elég lesz,unni is fogod,hát még mi aug.közepén a tömegnyomort/ Kateriniben minőségi ruha-táska-cipő boltok vannak,és nagy 2 emeletes drogéria vmi Hondos Center,figyeld az összecsomagolt árukat 1+1 doro/ajándék a doro szó,én így vettem hajlakkot,fogkrémet stb,és gyógyszereknél is sokat kintről hozunk,sokkal olcsóbb/Nurofen,Aspirin,Otrivin orrcsepp,ja és mi egy üres böröndöt viszünk ki,és mi visszafele hozzunk Görögo.-ból kaját,tésztákat,besamel,lekvárok,pita hűtőtáskában,feta,margarin,és sok mindent még.Amit a gyrosos részen megspórol az ember,elkölti másra. Én augusztusban kifejezetten Kateriniben iskolás cuccokat is akarok,valami görögöst a kislánynak,2 évvel ezelőtt már előre/akkor még csak középsős ovis volt a kiscsaj/ My Little Pony iskolatáskát eredetit 8 euróért vettem.De...Magyarországon megszakad a gyerek a súlytól,kevés lett a táska,láttuk,a görög gyerek 2 füzettel jár,ezért nincs baja a gerincének.Miért kell egy elsősnek még kb.10 kg cuccot vinni...Jó lesz Paralia,de nem sok görög van benne tény,ahogy megy a helyi busz Katerinibe,néha bemegy egy talán Kalithea nevű településre na,ott látni,hogy élnek a görögök,mint Pargán,ha este a sikátorokban benéztünk az alacsony belmagasságú,egyszerű házacskákba,semmi luxus.

# 11513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Michelle112r
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227191 Üzenet linkje2015-02-24 21:33:20 

Sziasztok volt már valaki közületek Paralian a Mediterranean Village-ban? Michelle
# 11514
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Capetya74
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227197 Üzenet linkje2015-02-25 08:43:44 

Szia yakumo18!
Köszi az infót.

# 11515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227200 Üzenet linkje2015-02-25 09:06:17 

köszi Rep az infokat, voltam már Kateriniben, igaz csak a piacon, de idén is elmegyek, és megfogadom a tanácsodat.
Egyébként mi is hozunk haza gyógyszereket mindig. 1 euroért vettem a 20 szemes 500 as paracetamolt.
El leszünk mi ott, nekem mindenhol jó, csak Görög legyen:) Majd mesélek! Ha eszedbe jut valami, azért szólj, írj!

# 11516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dávidföldi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227213 Üzenet linkje2015-02-25 15:32:47 

Szia Ágica,Gudli.
Köszönöm az infót.Macedonián átutazva elfogadott fizető eszköz az euró?

# 11517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227240 Üzenet linkje2015-02-26 07:52:53 

szia, mi Macedoniában kúton vettünk a megállónál inni, a fém aprót nem fogadta el, papír kellett neki, de dínárt kaptunk vissza icon_smile.gif Azóta sem veszünk semmit ott. Ja és még bunkók is voltak, elég hangosan fejezték ki nem tetszésüket a fém apró euróra. Ja, 1 colát vettünk...nem tudom a szerbeknél mi a helyzet, láttam utastársakat cigit venni kúton, ők euroval fizettek...
# 11518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraax
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227259 Üzenet linkje2015-02-26 16:39:52 

Sziasztok!
Még teljesen új vagyok itt. Olyan kérdésem lenne, hogy volt-e már valaki a Calypso Apartmanban? Mi oda megyünk párommal aug.17.ei indulással busszal, az Apollon travellal. Mindenre kíváncsi vagyok. Nagyon messze van a parttól? Megy valaki oda közületek? Akárhol kerestem nem nagyon találtam véleményt erről az apartmanról, inkább a Renárólicon_smile.gif Minden választ köszönök. Szép napot (:

# 11519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dávidföldi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#227263 Üzenet linkje2015-02-26 19:15:06 

Szia Ágica.
Mi junius29-én utazunk Paraliara remélem,hogy addig még sok hasznos infóval fogok gazdagodní.Valószinű,hogy lesz aki már ebben az időben hazajön és friss infókat is közöl.

# 11520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227281 Üzenet linkje2015-02-27 08:12:44 

Igen Dávid, én icon_smile.gif Júni 1 -én én már a parton napozok:) Ha hazaértem írok, de szerintem onnan is fogok Nektek infokat küldeni, szoktam mindig.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 767 768 769 ... 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu