Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11566
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Goo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229553 Üzenet linkje2015-05-31 13:25:19 

Sziasztok!!!!
Szeretnék segítséget kérni töletek. Nem tudnátok,olyan Paralián
élö esküvö szervezöt,aki nekünk segítene? Csak egy kinti tengerparti szimbolikus esküvőt szeretnénk pár fotóval. Ami nem kerülne sokba. Nagyon hálás lennék ha tudnátok ajánlani valakit.
Köszönettel: Goo icon_biggrin.gif

# 11567
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229658 Üzenet linkje2015-06-02 10:16:45 

Sziasztok, mi most megyünk először június 20-án Paralia-Katerinibe, két gyerekkel. A Lidl-től viszonylag nem messze lesz az apartmanunk.
Van-e arról valami infótok, tapasztalatotok, hogy hol érdemes enni, ahol finom az étel, és nem túl drága? Úgy gondoltuk, már a gyerekek miatt is, naponta egyszer meleg ételt vennénk valahol, csak azt nem tudjuk hol érdemes, vagy hogy hová ne menjünk.

Úgy hallottam, ott van magyar utazási iroda kirendeltsége. Szerintetek ha bemegyünk az irodába mi be tudunk fizetni hozzájuk egynapos kirándulásra, annak ellenére, hogy nem náluk fizettük be a nyaralást?

Köszönöm előre is az infókat. Zsuzsa

# 11568
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229664 Üzenet linkje2015-06-02 11:52:06 

Szia Zsuzsa!
Paralia az a hely,ahol ha 1 hétig egész nap eszik az ember,akkor se enne minden helyen.Személy szerint a mi kedvenc éttermünk,ha a főutcán a templommal szemben állsz,balra fordulsz,és ugyanezen az utcán van egy szekeres étterem,majd tovább sétálva a Menta bár fele,a fodrásszal és sportbolttal szemben egy kockás terítős kis étterem,menű halas 6-7 euró sörrel,krumplival,muszaka is isteni.mellette van egy kis kiosk rágó-cigi stb,illetve repülős gyerek forgó is van egy,így megtalálod.Tovább sétálva ezen az úton van a barátunk gyrosos,piros műanyag székek,Gyropagida a neve,mellette a Mythikas kis bolt,és a boltnál van az Ibusz görög partnerirodája.Az Apolloné kint a Lemonas Ch.,de nekik új idegenvezetőjük van.Katerinibe 7 km Paraliától menjetek át,város,kevesebb bóvlival.Mivel gyerekkel mentek,mi Nurofen szirupot mindig ott veszünk,2.6 euró 150 ml,800 ft,itt a 100 ml-es 1500 körül van,hihetetlen,orrcseppet,Aspirint,és Depon fájdalomcsillapítót hozunk mindig fele annyi mint itt.Lidl olcsó,illetve Carefour bolt.Éjfélig lehet sétálni.Mi aug.17-én megyünk,de már 11-szer voltam Paralián,mi pénteken Sartira indulunk.Kérdezz nyugodtan.Józsi éttermét felejtős,ki akar magyar kaja utánzatot enni??Sétálás közben láttuk,hogy sokan töltött paprika,pörköltet esznek,hát én gratulálok ezeknek.Bárhol,még nyelvtudás nélkül is meg lehet értetni magunkat.Én 19 éve évi 2-3-szor megyek haza,mert nekem Görögo.az,és próbálkozok a göröggel.

# 11569
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229667 Üzenet linkje2015-06-02 12:14:02 

Szia Rep!
Olvastam a Zsuzsinak írt leveled,látom tájékozott vagy.A halas menü mit takar?Mert a férjem mindenképp a polipot szeretné megkóstolni.Esetleg tudsz olyan éttermet,ahol kaphatunk,s nem is borsos áron?
Előre is köszi a választ.
Üdv:Kriszti

# 11570
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229670 Üzenet linkje2015-06-02 12:49:09 

Szia Kriszta!
Szerintem kardhal volt,nagy omlós,nálunk párom ette,járt hozzá sült krumpli,kicsi saláta/uborka-paradicsom,hagyma,feta nélkül,és szénsavas 2 dl üdítő,ez volt 7 euró.Én polipot ettem ott grillezve,krumplival 9 euró volt,muszaka 6-7 euró.Melyik irodával,milyen szállásra mentek? Ha privátban átküldöd az e-mail címed,próbálok képet átküldeni.Ti is meg fogjátok tuti találni ezt az éttermet ahogy leírtam Zsuzsának,egyszerű kockás terítős sarki kis étterem,ki van rakva a menűkről képes táblák,és van kint egy behívó emberke.Még jó étterem a kikötőnél egy taverna Olimpich B.fele.Az is halra specializálódott.Pita gyros nagyon sok van,és nekünk még bejött 2.2 euró állati nagy pljeskovica helyben sütött lepényben,szerb tulajnővel.A templomtól 50 m-re,sarki kiülős.

# 11571
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229672 Üzenet linkje2015-06-02 12:55:37 

Köszönöm a választ kedves Rep, a gyógyszerekről jutott eszembe, hogy egyáltalán lehet oda kivinni? Én akárhová megyünk szatyornyi gyógyszerfélét szoktam becsomagolni, minden eshetőségre felkészülve... icon_smile.gif Ha netán ellenőriznének valamelyik határon, elvennék?
# 11572
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta79
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229683 Üzenet linkje2015-06-02 13:49:34 

Szia Rep!
Küldtem privit az emailcímemmel.Egyébként Grand tours,és Villa Atlantis Inn a szállás.
Már nem sok idő van hátra,visszaszámlálás elkezdődött.
Üdv:Kriszta

# 11573
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229711 Üzenet linkje2015-06-02 19:24:37 

Zsuzsi,én is viszek sok gyógyszert,de amiket felsoroltam kint veszünk,hasmenés,hányásra,B6,lázcsillapító,2 lázmérő,ragtapast,algopyrin,darázscsípére ampulla,fül-szemcsepp.
# 11574
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230712 Üzenet linkje2015-06-21 16:16:32  Válasz a #229667. hozzászólásra Előzmény #229667

A polip állagra olyan mint a gomba, ízre pedig mint a tonhal icon_smile.gif

Ajánlom erre a White Rose hotel éttermét Olimpic beachen.

Paraliai viszonylatban vagy a Menta hotellel szembeni pizzéria, vagy pedig a templom oldalában, a kikötő felé sétálva található a Food Club, ami nálam stratégiai fontosságú étkező icon_smile.gif

# 11575
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ASPauly
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230859 Üzenet linkje2015-06-23 15:54:11 

Sziasztok!

Barátnőmmel július 6-án indulunk Paralia-ra és elsősorban két infóra lenne szükségünk.

Mennyiért lehet 2 személyes robogót bérelni per nap, illetve per hét? Lehet-e pl. több napra elhozni egy robit?

Koktél árak, illetve a szeszes ital árak milyen határok közt mozognak? Pl. Whiskey-k, vermut, Pinacholada, Bloody Mary, és más koktélok, azok az italok, koktélok, frappe -k, amik itthon olyan 1000-2500 forint kategóriában mozognak közepes minőségű helyeken.

Kerestem konkrétan árakra, koktélozó helyek honlapjait néztem, sehol egy árlista. Van itt a fórumon olyan, aki már volt Paralián és emlékszik ezekre?

Szeretnénk egy jót nyaralni, készülünk rá, de nem ott kéne szembesülni ha éppen ezek horror áron vannak. TripAdvisor-on több véleménynél írták, hogy a pia elég drága, de természetesen ott sem írtak konkrét árakat.

Köszi.

# 11576
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jakiani72
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231146 Üzenet linkje2015-06-26 19:54:09 

Sziasztok:) Szeretnék egy kis segítséget kérni.Július végén utazunk Paraliára.Eredetileg autóval mennénk,de felmerült bennünk a repülő is.Azt szeretném megkérdezni,hogy ha Tessalonikiből hogy jutunk el Paraliára a legolcsóbban?Kerestem a neten,de nem találtam semmi hasznosat.Vagyis görögül és angolul igen,de sajna nem beszélem csak a magyar nyelvet.Ha valaki tud segítsen.Köszi Anita
# 11577
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231147 Üzenet linkje2015-06-26 20:03:59 

Kedves ASPauly icon_biggrin.gif

Mi két éve voltunk Paralian a Sky Apartmanban.
A Cocus Disco vagy mi a hely neve ott ha jól emléxem 4 euró volt a beugró és a koktélok -8 eurótol kezdődtek . Lehet jobban jártok ha a boltokban vesztek töményet icon_biggrin.gif vagy vigyetek itthonról ! mi pálinkát vittünk .
Több helyen is vannak koktélok a tenger parti bárokban sajna nem tudom de egy frappé volt 3/ 4 euró a sör 4/ vagy 5 euró volt . ezért cserébe nyugágyat lehet használni napközben ,

# 11578
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231148 Üzenet linkje2015-06-26 20:51:29  Válasz a #231146. hozzászólásra Előzmény #231146

Thesszalonikiből busszal illetve vonattal is eljuthaszt Katerinibe, onnan pedig busszal illetve taxival Paraliára.

http://www.ose.gr

# 11579
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231150 Üzenet linkje2015-06-26 21:15:05  Válasz a #231146. hozzászólásra Előzmény #231146

Szia,

én már kétszer voltam repülővel. Másfél óra az út a Liszt Ferenc reptérről Szaloniki Makedonia reptérig. Ott a terminálból kijövet megáll a 78-as busz, tavaly 80 cent volt a jegy ha jól emlékszem. Közel egy órás buszozás után jutsz el a buszállomásig, onnan indulnak a buszok Katerinibe. 13-15 € a buszjegy, 1 óra az út. Onnan Paraliára taxival érdemes átmenni, 8-10€-ért.

Távolsági busz menetrend:
http://ktelmacedonia.gr/en/routes/tid=30#routes

# 11580
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231151 Üzenet linkje2015-06-26 21:19:02  Válasz a #230859. hozzászólásra Előzmény #230859

Ha a parton akarsz koktélozni, az 10€ körül van. De a caravel apartman bárjában 5-ért is lehet kapni.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 771 772 773 ... 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu