Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11596
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadasz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231810 Üzenet linkje2015-07-05 17:42:03  Válasz a #231364. hozzászólásra

Szia!
Ez a Thessalonikis busz dolog felkeltette az érdeklődésemet. Paráliáról mennénk Thessalonikibe 1 napos kiruccanásra, főleg séta + városnéző busz ami indul a fehér toronytól na de odáig hogy jutunk el? Mit javasolsz... árak, indulási időpontok... előre is köszi!

# 11597
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rita89
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232009 Üzenet linkje2015-07-08 19:04:20 

Üdv mindenkinek!

Friss élményekkel jöttünk haza Paraliaból a párommal. Utazás előtt adott pár jó tippet a fórum, úgy gondoltam én is leírom a tapasztalataimat.

A Holidaylines-szal utaztunk és a Villa Sunnyban szálltunk meg. A buszról annyit mondanék az iroda honlapján feltüntetett információkon kívül, hogy van konnektor. Mi vittünk laptopot a hosszú útra, ezért fontos volt, hogy tudjuk tölteni. Az ülésekben tényleg könnyebben el lehet férni, viszont aludni nem igazán, dehát ez érthető. Egy párna, pokróc javíthat a helyzeten, érdemes vinni. A fejünk feletti hűtött csomagtároló nagyon hasznos, nem is kellett volna hűtőtáskát felvinni a fedélzetre. Több csomagot engedtek felvinni a buszra, mint ami elő volt írva (a busz csomagtartójába utasonként egy bőrönd, apartmanonként egy hűtőtáska, a fedélzetre egy kisebb csomag). Az apartmanban a szobák picik, de ez egyáltalán nem baj. Szépek a bútorok, a konyha felszereltsége: tányérok, evőeszközök, merőkanál, 2 lábas, vágódeszka, üvegpoharak, bögrék, kávénak vízforraló (nem az elektromos icon_smile.gif ). A tisztasággal meg voltunk elégedve. Az erkélyen van ruhaszárító madzag. Éjjel nincs zaj, mi nyitott ablaknál is tudtunk aludni.
Kipróbáltunk pár éttermet. Gyros téren én többet vártam. Voltunk a Popay-ben és a Gyromániában, az utóbbiban nekem jobban ízlett a tzatziki. Mindkét helyen 2.20 EUR pitában. Egyik este meghívtak minket (7 EUR-ért) a Menta nevű helyre grillezésre. Ígértek DJ-t is, de mi azt már nem vártuk meg. Őszintén szólva halra számítottam, ha már a tengeren nyaralunk, ehelyett kaptunk két szelet csirkehúst és egy kolbászt mustárral, tzatzikivel.
Másnap egész napos Skiathos kirándulásra mentünk. Sokat kellett utazni (busszal a kikötőig 3 óra, onnan hajóval a szigetre szintén 3 óra), de igazán megérte. A delfinek szinte végig követték a hajót, Skiathos városa mesés a kék zsaluival, kristálytiszta vizével. Itt az éttermek drágábbak. Koukounaries strandja nagyon hangulatos a kétszemélyes napozóágyaival, amit ottlétünk erejéig 8 EUR-ért bérelhetünk. Ezt az utat a Paralia Tours szervezte magyar idegenvezetéssel. A híres-hírhedt Kostas kapitány hajóival utaztunk. icon_smile.gif
Az utcánk végén lévő éttermet is kipróbáltuk, ez lett a kedvencünk. Fehér-kék színű, lent van a parton a Metaxas utca végén. Az étterem neve csak görögül van kiírva, az étlap is csak görög és angol. Mikor az ember leül, már hozzák a kenyeret kis kosárban és a hűtött vizet. Az ételek max 10 perc alatt az asztalon vannak. A kiszolgálás figyelmes, az ételek finomak. Minden étteremre vonatkozóan: az étkezés végén megajándékoznak egy tál gyümölccsel, sütivel. Borravalót nem várnak el, de nagyon örülnek, ha kapnak.
Szombaton busszal átmentünk Katerinibe a piacra. Én azt mondom, hogy nem érte meg. Fél óra alatt végig jártuk, semmi egzotikusat nem láttunk, viszont amit ott vettünk gyümölcs ízletes és édes. Az 1-es busz indul a Hotel Colors melletti buszmegállóból, ha valaki mégis megnézné. Olympic Beach-re is innen lehet menni. A jegyek autómatából olcsóbbak, mint a sofőrnél. Ők kicsit beszélnek angolul. A buszozás elég körülményes, kicsit el is tévedtünk. Nehéz megtalálni a megállókat, de a helyiek kedvesek, segítenek.
Ezek után jóformán már csak strandolni mertünk, kicsit sajnálom, hogy nem mentünk át Olympic Beachre, állítólag tisztább a víz.
Kedden az utolsó esténken vacsorázni mentünk Nikolas tavernájába. A bárányborda ízletes, a kiszolgálás 11 óra után is kedves. icon_biggrin.gif A vacsora előtt a párom meglepett egy gyűrűvel. icon_smile.gif Megnéztünk egy pár helyet, mire sikerült választanom. Ha valaki hasonlóra adná a fejét, akkor a parton, a sétáló utcában keresse meg a Silver J&B nevű üzletet. icon_smile.gif Nagy a választék, kedvesek és türelmesek az eladók, van egy magyar hölgy is. Megkínáltak minket borral, tökmaggal. A ráadás pedig, hogy 10 EUR-t engednek az árból. Ezen kívül még két helyet néztünk meg. Az egyiknél kevés volt a választék, nem voltak egyszerűbb, kisköves ezüst gyűrűk, a másik hely pedig egyenesen katasztrofális volt. Az ékszerek befeketedtek, az egyikből még egy kő is hiányzott, az eladónő meg fintorgott, hogy nem tudtam választani.
Volt egy kedvenc mini Marketünk is. A Metaxas utcától egyel vissza, a templom felé. Finom barackot vettünk ott és vannak különleges édességek, fűszermalmok- és keverékek. Souvenirnek szerintem tökéletes.

Remélem hasznos volt a beszámolóm, ha bárkinek bármi kérdése van, igyekszem megválaszolni, nem biztos, hogy minden tapasztalatomat sikerült összeszednem. Mi jövőre is szeretnénk visszatérni Görögországba.

# 11598
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232112 Üzenet linkje2015-07-09 23:33:52  Válasz a #231364. hozzászólásra Előzmény #231364

Es igaza van Caspenberg forumtarsnak: 5€ a koktel szinte minden este, koktelparty kereteben. Arak a tavalyiak, viszont erezhetoen kevesebb ember van, ami szamomra kellemes csalodas.
# 11599
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
SzGabi86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232258 Üzenet linkje2015-07-12 10:21:26 

Sziasztok!

És mi a helyzet a görög válsággal? És a menekültekkel? Erről kérnék véleményt és tapasztalatot!

# 11600
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turkish
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232271 Üzenet linkje2015-07-12 12:38:10 

Hello
valsag Paralian nem erezheto csak ne szamolj Atm es penzfelvetellel.
Menekultet nem lattam sem oda sem vissza.

# 11601
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sunce07
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232826 Üzenet linkje2015-07-19 13:04:53  Idézet innen: #231501

jakiani72 írta:
Sziasztok!Volt már valaki közületek Paralian az ANESIS apartmanházban?Vélemények?Július 21.-én indulunk,lesz ott akkor innen valaki?Köszi icon_biggrin.gif

Szia Anita!
Mi tavaly voltunk az Anesis- ben és megvoltunk elégedve vele. Csendes helyen van, zaj csak a közeli, éjszaka is viszonylag forgalmas útrol van, de minket nem zavart. Kétszemélyes apartmanban voltunk, nem túl tágas de elfértünk kényelmesen. Asztal csak az erkélyen van, de ha enni akartunk bevittük a szobába. Az erkélyek között nincs elválasztófal, ezért gyakran kell köszöngetni a szomszédoknak ha kimész, de fő az udvariasság! A nyugati oldalon volt az apartmanunk, de az erkélyajtót becsuktuk, sötétítőt elhúztuk igy nem melegedett fel nagyon a szoba. A konyhai mosogatóban és a fürdőszobai mosdóban nem volt melegvíz csak a zuhanyzóban, de megtaláltam a sarokszelepeket, kinyitottam így aztán mindenhol folyt a melegvíz. A tulajt Petrost csak kétszer láttuk, ki és beköltözéskor, nem sok vizet zavart. Ha a strandról jöttök be, a bejáratnál van egy csap, ott lekell mosni a lábatokról a homokot. Állítólag valakivel pampogott a Petros, hogy, a vizes papucsuk nyomot hagyott az épületben és feltöröltette velük, de én személyesen ilyet nem tapasztaltam. Irigyellek benneteket, jó utat és jó nyaralást kívánok!

# 11602
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232829 Üzenet linkje2015-07-19 13:51:45 

Szeptember közepén, végén hova érdemesebb menni. Paralia vagy olimpic beach? Tudom közel van a kettő de O.B-nek nagyon vonzó a széles partja viszont tartok tőle, hogy akkor már nem igen van ott élet...
# 11603
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232830 Üzenet linkje2015-07-19 14:02:08  Idézet innen: #232829

lililuca írta:
Szeptember közepén, végén hova érdemesebb menni. Paralia vagy olimpic beach? Tudom közel van a kettő de O.B-nek nagyon vonzó a széles partja viszont tartok tőle, hogy akkor már nem igen van ott élet...


Szerintem ha nincs még gyereked Paraliara menj, ha van szeptemberben már majdnem mindegy. Közel van egymáshoz, így egy kisebb sétával át is tudsz gyalogolni. De lehet bérelni motort vagy buggy-t is akár ha nem kocsival mentek!

# 11604
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232875 Üzenet linkje2015-07-20 07:57:05 

Szia Lililuca, mi pont ezért választottuk Paraliát, meg most sokan azt mondták, O.B-n koszos, és nagyon hínáros a víz. Én már egyszer nyaraltam 2 hetet Olympic Beachen, és ha egy mód van rá, egy helyre kétszer nem megyek. Na jó, volt kivétel:) Gyertek velünk az utolsó turnusban a szép új busszal:)
# 11605
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lililuca
Törzstag
Törzstag
616 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232897 Üzenet linkje2015-07-20 11:36:34 

Agica én is kiváncsi vagyok nagyon az új buszra,de biztos az megy majd az utcsó turnusba?Lehet a régebbi fehér megy nem?Persze az is szuper de engem a nagy ezüst izgat
# 11606
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Enus92
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233031 Üzenet linkje2015-07-22 11:38:22 

Sziasztok! icon_smile.gif

Mivel nem láttam sehol sem ( de,ha írtátok, elnézést kérek érte), érdeklődnék, hogy most így az emeléssel - válsággal - Paralián milyen árak vannak? icon_smile.gif Mennyi egy liter benzin? Gyros? Mágnesek? a Lidl-ben árak? Mert kalkulál a család, csak, hogy mégis mire számítsunk? icon_smile.gif A cél Paralia, Békés megyéből aug. 17.-i indulással autóval unokatesómékkel 2 autóval. Szállás nincs foglalva, majd ott keresünk icon_smile.gif
Előre is köszönöm a válaszokat ! icon_smile.gif

# 11607
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Capetya74
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233033 Üzenet linkje2015-07-22 12:27:54 

az emelést csak most kezdték,de kb 0,50 centtel drágulnak az árak. A benzin kb 2x drágább mint itthon.Tudomásom szerint a Lidl-ben az akciókat kell figyelni,mert úgy egész jó árak vannak.(most mutattak újságot.
# 11608
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Enus92
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233039 Üzenet linkje2015-07-22 13:06:00  Válasz a #233033. hozzászólásra Előzmény #233033

óóó, akkor simán jó icon_smile.gif köszönöm válaszod icon_smile.gif
# 11609
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233045 Üzenet linkje2015-07-22 13:43:39 

Várnék még véleményt a Villa Sunny-ról, attól aki Holidaylines-el utazott az idén... Rita 89 -nek pedig köszi, pont jókor jött az info:)
# 11610
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Meszarosattila
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233062 Üzenet linkje2015-07-22 15:15:52 

Sziasztok! Augusztus elején megyünk Paráliára az Anesis apartmanba, esetleg tud valaki infót adni, a felszereltségét illetően? Nem akarunk főzőcskézni és hasonlók , inkább olyanra gondolok mint reggel egy kávét meg tudunk e csinálni stb. Előre is köszönöm a válaszokat.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 773 774 775 ... 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu