Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11746
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235649 Üzenet linkje2015-09-21 10:26:44 

Ágica, Ancsa, Liluca és mindazok, akik mai indulnak!
Jó utat, kellemes időtöltést és főleg jó időt kívánok mindenkinek!

# 11747
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ancsa40
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235650 Üzenet linkje2015-09-21 12:58:01 

Gudli nagyon szépen köszönjük
# 11748
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Haladas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235717 Üzenet linkje2015-09-27 15:55:11 

Sziasztok! Szeptember 23-án jöttünk haza Paraliáról. A barátnőmmel kettesben utaztunk. ( Tavaly is itt jártunk). A Grand Tours utazási irodával mentünk busszal , és az Anesis Apartmanban szálltunk meg. Az utunk oda-vissza nagyon simán ment, összesen a határokon kb. másfél órát várakoztunk oda és visszafele is. Az idő tökéletes volt, minden nap reggeltől estig strandoltunk. A víz isteni volt. Fakultatív kirándulásokra idén nem mentünk el ( tavaly skiathos, görög est ), illetve egyszer az utolsó nap amikor kicsit rosszabb volt az idő ellátogattunk Katerinibe is. A szállás idén is tökéletes volt. Alap konyhai felszereltség, a tenger és a sétáló utca 5 percnyi sétára. Étkezést mi magunk megoldottuk, reggelit általában a LIDL-ben vettünk ami szintén 5 percnyi sétára volt, az ebédet és a vacsorát pedig valamelyik hangulatos tavernában fogyasztottuk el. Gyrost 2-3 ettünk csak, nekünk tényleg az "itthoni" jobban ízlik, viszont a pizza az valami hihetetlen finom. A mi véleményünk szerint az olasz pizza meg sem közeliti. icon_smile.gif Én megettem vagy 7-8 pizzát az egy hét alatt icon_biggrin.gif. Az árak valamennyivel emelkedtek tavaly óta, de még mindig nem vészes pl. a Balatonhoz viszonyítva. A hazaindulásunk napján esőre ébredtünk, sajnáltuk is az érkezőket. A 10 nap alatt 3 migránst láttuk őket is még Budapesten, ugyhogy teljes nyugalomban telt a nyaralás. A barátnőmmel még vacilálunk, hogy jövőre hova menjünk, Zakynthos vagy ide vissza Paraliára, de aki egyszer beleszeret Paraliába nehéz elszakadni tőle.
# 11749
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gemike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
336 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235777 Üzenet linkje2015-10-04 11:08:57 

szia Ágica !!

Na milyen volt ?? jó időtök volt ?? Beszámoló??

üdv
gémike

# 11750
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235788 Üzenet linkje2015-10-05 15:09:41 

Sziasztok!

Megjöttünk mindannyian:) Lesz mit írnom, van véleményem, mint mindig.
Kissé összeszaladtak a dolgaim, de már kezdem rendezni a soraimat, így hamarosan írok egy beszámolót. De röviden: Jó volt, és megérte, de volt ami nem tetszett!

# 11751
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235803 Üzenet linkje2015-10-06 13:40:43 

Beszámoló 2015. Szeptember,Paralia, Holidaylines, Villa Sunny
Először is szeretném leszögezni, hogy az úticél nem az én ötletem volt, és nem is vágytam ide. Átutazóban már voltam Paralián , és nem tetszett. A Párom szerette volna megnézni, mondván, Ő örök fiatal, jó lesz az Neki. 4 gyermekünket otthonfelejtve nekiindultunk, kettesben a jól bevált őszi nyaralásunknak. Régóta szemezek a Holidaylines csodaszép buszával, és mivel fejenként 18 .000 forintért utazhattunk, így nem hagytuk ki.
Indulás: Népliget, pontos indulás, legszarabb hely, hátsó sor, így véletlenül sem tudtam kiélvezni a busz szuper adottságát, a majdnem fekve döntött ülést. Konkrétan az ablak melletti szék teljesen fix volt, nagyon katonásan ültem… A másik bajom ami volt a busszal, az ablak melletti ülés fix nagy műanyag karfája, ami ráadásul nem közvetlen az ablak mellett volt, hanem az ablak és az ülés közt volt bő 10 cm… teljesen esélytelen volt kényelmesen ülni, pedig én , mint a jó első osztály-párnázott vagyok…. mai napig igen szép, nagy lila tiplim van ott……
Ezt leszámítva egy csoda volt ez az utazás nekem. A busz olyan mint egy űrhajó. Nagy, magas, tágas , nagyon széles üléstávolságokkal. 3 jó kis tvvel, minden ülésnél konnektorokkal, hűtött ülés fölötti boxokkal. 16 óra haza , 14 és fél óra vissza. 3x állt meg, 15 percekre kb. Gyors, korrekt, tiszta, értelmes sofőrökkel utaztunk, viszonylag korrekt kutakon álltunk meg. Kicsit hideg volt a klíma nekem, de szóltunk, és feljebb vették.
Szállás, nyaralás: Megérkezésünkkor szakadt az eső, hurrá. Az apartman szép, nagy, modern. Reggel 7 óra volt, így esély sem volt kicsit lefeküdni aludni még, így megittuk a maradék italunkat, meghallgattuk Timi az idegenveztő beszámolóját, befizettük a meteorákat, és kissé csalódottan fogadtuk el a földszint 5. apartmant a lépcső alatt a társalgóval szemben… ittunk erre is még valamit, hogy ne legyünk annyira csalódottak… addigra kitakaritották a szobát, mi mentünk be elsőnek. Újabb csalódás volt, a szoba rendben volt, mindennek megfelelt, semmi extra, de az erkély elég kellemetlen volt… egy kazánházra nézett a zárt belső udvaron, illetve egyben volt egy biciklitároloval. A kazánházba járt mosni és pakolni a házigazdánk is, Ő nagyon jó fej volt. Bár egész nap, egész éjjel a kazánt hallgattuk. A szemben lévő emeletes házakból mindenki erkélye, ablaka a mi szobánkba nézett, és mivel függönyünk nem volt, csak egy vastag drapéria, ami olyan sötétet csinált, h alig láttunk, igy a végén már inkább nem törödtünk vele, ki néz, és ki nem…. elhúztuk.
Paralia: Meglepődtem. Talán mert utolsó turnus voltunk, talán mert már iskolaidő volt, de nem volt fekvehányó, ordító, szemetelő, hangos tiniroham. Korrekt társaság volt velünk is, és a parton is. Nem volt annyira szemetes a part, nem volt tömegnyomor, sőt, a tenger szép, tiszta, hínármentes volt. Megjegyzem, nem volt kék a tenger, de nekem tetszett. Minden nap fürödtünk, nagyon tetszettek a hullámok. Tetszett, hogy sokat tudtunk este vásárolgatni, jó cipurot ittunk, jó gyroszt ettük, jót kirándultunk a Meteorákon, nagyon- nagyon jó idegenvezetővel, Évával. A kikötő felé, már nagyon szemetes volt a környék, nekem az nem tetszett, de egyébként az egész nyaralás összességében nekem bejött. Nagyon sokat javított rajta a nagyon rövid menetidő, és az, hogy este fél 7 kor indultunk haza, így még 1 napot pancsiztunk! Az árak olyanok mint bárhol a környéken. Itt is áll az, hogy minél távolabb vagy a központtol, és a főutcátol, annál olcsóbb minden. Mi sokat mentünk, és sokat vásárolgattunk, megérte a keresgetés, jóval jobb árakon kaptunk mindent, mintha az első helyen vettük volna. Szakadó esőben érkeztünk, ami délutánra elállt, és egy fél nap egy teljes éjszakával volt, amit esett az eső. Na jó, nem esett, szakadt. Ezen kívül szikrázó napsütés, és kellemes tenger fogadott minket, nekem szép színem lett, és végre, nem égtem le! Nagyjából ennyi jutott eszembe most, ha van kérdés, szívesen megírom, és akinek nem tetszik a negatív dolgok leírása, az ne olvassa a kommentjeimet  Továbbra is le fogom írni, ami nem tetszik, hisz a fórum erről szól. Tapasztalatcsere. Jövőre? Igen, nagyon is esélyes a Holidaylines! Lehet, hogy bevállalom Zakynthost! De nálam ezt sosem lehet tudni biztosra!

# 11752
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Suzcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236958 Üzenet linkje2016-02-03 12:24:59 

Sziasztok !

Én most nyáron szeretnék Paraliára utazni a párommal, augusztus közepén. Nagyon sok hasznos információt olvastam,amit köszönök mindenkinek,aki megosztotta az élményeit.

Azért nekem még lenne pár kérdésem,remélem tudtok nekem segíteni! icon_smile.gif

A sky apartmant néztünk ki magunknak, jó választás ? Gondolom ez is közel van a parthoz,meg mindenhez icon_smile.gif
Esetleg a tv-be van usb-csatlakozó ?

Tényleg érdemes körül nézni, és nem rögtön befizetni a fakultatív programra ? Mert én is néztem,hogy az utazási irodánál valamennyivel drágább.. icon_sad.gif

Az útlevél mennyire fontos ? Elég csak a személyi,vagy érdemes csináltatni azért egy útlevelet ?

Ha az angol nem annyira az erősségünk,mennyire fogunk boldogulni az egy hét alatt ?

előre is köszönöm a segítséget,lehet majd még lesz kérdésem icon_smile.gif

# 11753
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236959 Üzenet linkje2016-02-03 13:31:52 

Szia!Suzcsi!
A szállás tekintetében sajnos nem tudok nyilatkozni, de talán a többi kérdésedre tudok válaszolni.
Fakultatív programok tekintetében feltétlenül érdemes körülnézni a helyi irodák között. Igen csak nagy árkülönbségeket találsz.
Személyivel simán lehet utazni. Évek óta azzal utazunk, csak arra figyelj, hogy érvényes legyen.
Angol nyelvtudás nélkül is nagyszerűen fogtok boldogulni. Az üzletek önkiszolgálók. Sok étteremben fényképes étlap van. Az útitársak között biztos lesz olyan, aki valamilyen szinten beszél angolul és szívesen segít, ha szükséges.
Kérdezz nyugodtan. Szívesen válaszolok, ha tudok.

# 11754
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Renault
Aktív fórumos
Aktív fórumos
426 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236967 Üzenet linkje2016-02-03 19:20:09  Válasz a #236958. hozzászólásra Előzmény #236958

Szia én se beszélek angolul, de a kéz jelek és a mimika az erősségem. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Ezekkel igazán jól elboldogulok icon_biggrin.gif

# 11755
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237017 Üzenet linkje2016-02-05 13:32:35 

Én beszélek angolul, de évek alatt az emberre úgyis ráragad a Görög alap:) Egyébként pont Paralia az, ahol több a Magyar, mint a Görög, és ha találsz is Görögöt, beszél minimálisan Magyarul. Legalább is tavaly én ezt tapasztaltam. Nem egy tipikus Görög kis falu, itt nem kell a nyelvtudás..
# 11756
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237064 Üzenet linkje2016-02-08 17:19:53  Idézet innen: #236958

suzcsi írta:
Sziasztok !

Én most nyáron szeretnék Paraliára utazni a párommal, augusztus közepén. Nagyon sok hasznos információt olvastam,amit köszönök mindenkinek,aki megosztotta az élményeit.

Azért nekem még lenne pár kérdésem,remélem tudtok nekem segíteni! icon_smile.gif

A sky apartmant néztünk ki magunknak, jó választás ? Gondolom ez is közel van a parthoz,meg mindenhez icon_smile.gif
Esetleg a tv-be van usb-csatlakozó ?

Tényleg érdemes körül nézni, és nem rögtön befizetni a fakultatív programra ? Mert én is néztem,hogy az utazási irodánál valamennyivel drágább.. icon_sad.gif

Az útlevél mennyire fontos ? Elég csak a személyi,vagy érdemes csináltatni azért egy útlevelet ?

Ha az angol nem annyira az erősségünk,mennyire fogunk boldogulni az egy hét alatt ?

előre is köszönöm a segítséget,lehet majd még lesz kérdésem icon_smile.gif


Szia Suzcsi!

Itt van egy leírás: https://www.grandtours.hu/gorogorszag/paralia/sky_apartman-a199.html

A Cocus disco felé menet van a szállás, de nem a sétáló utcán.
Jól megközelíthető.
Kívül-belül is szép, mutatós.
Kulcsátvételkor 50 Euro kauciót kell fizetni a tulajnak.
Távozáskor, ha minden rendben van, akkor visszaadják.

A parthoz viszonylag közel van.
A templom viszont onnan messze van, a kikötő meg még messzebb.
Boltok közel vannak.

Üdv, Tibor.

# 11757
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyabanya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237098 Üzenet linkje2016-02-10 15:20:44 

Sziasztok! Régóta olvasgatom a fórumot. Az idén Paraliára mennénk a nyáron,már eddig is sok infót gyűjtöttem Töletek. Egy kérdésem lenne: a központaban szeretnénk szállást foglalni melyik a központi fő utca?
Ha megjövünk beszámolok mindenről!
Köszönöm elöre is!

# 11758
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237113 Üzenet linkje2016-02-11 16:11:10  Idézet innen: #237098

anyabanya írta:
Sziasztok! Régóta olvasgatom a fórumot. Az idén Paraliára mennénk a nyáron,már eddig is sok infót gyűjtöttem Töletek. Egy kérdésem lenne: a központaban szeretnénk szállást foglalni melyik a központi fő utca?
Ha megjövünk beszámolok mindenről!
Köszönöm elöre is!


Szia Anyabanya!
Itt látható a fő(sétáló)utca:
https://www.google.de/maps/@40.....56!6m1!1e1
A neve pedig Agiou Nikolaou. Itt láthatod:
https://www.google.de/maps/@40.2652797,22.5973572,18z
Ez az utca nagyon hosszú.
Az utca folytatása a Leof. Stratou.
Majdnem a templomnál (egy kis töréssel) kapcsolódik össze a két utca.

Üdv, Tibor.

# 11759
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyabanya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237187 Üzenet linkje2016-02-15 21:35:13 

Szia Tibor! Köszönöm,hogy válaszoltál mindenképp a központban szeretnénk foglalni. Tudnál apartmant ajánlani?Köszönöm:Anyabanya
# 11760
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kelemen77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237250 Üzenet linkje2016-02-18 14:22:43  Idézet innen: #237187

anyabanya írta:
Szia Tibor! Köszönöm,hogy válaszoltál mindenképp a központban szeretnénk foglalni. Tudnál apartmant ajánlani?Köszönöm:Anyabanya


Szia Anyabanya!
Igaz, hogy már többször voltunk Paralian, de sosem a központban.
A Lidl-vel szemben, a Hotel-Soula-ban voltunk mindig.
Ez Katerini fele menet van.
A központban az Oscar-t és a Dion-t láttam kívülről megfelelőnek.
Ezek a templomtól nem messze vannak Olympic Beach felé a főutcán, közvetlen parti szállások.
Én itt olvastam róla: https://www.booking.com/hotel/gr/oscar-paralia-katerinis.hu.html
8,6-os átlagott kapott, ami elég jó.
A Dion booking-os értékelése is nagyon jó, 8,3.
https://www.booking.com/hotel/gr/dion.hu.html
Van saját honlapjuk is:
https://www.dionhotel.gr/portal.php?action=homepage&language=US
Szállás ügyben talán más többet is tud segíteni.

Üdv, Tibor.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 783 784 785 ... 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu