Paralia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11206
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zocse
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212672 Üzenet linkje2014-01-26 18:44:42 

Üdv!
Első utunk lesz Görögországba és lenne egy pár kérdésem... icon_smile.gif
Melyik szállást ajánljátok ha hotelbe illetve ha apartmanba mennénk Parálián?
A fakultatív programok kint mennyire utazási iroda függők, mert láttam olyan programot(Athén) ami pl a másiknál nincs és érdekelne? "Átjárható" így a rendszer? Vagy hogy működik?
Előre is köszönöm

# 11207
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Debi81
Aktív fórumos
Aktív fórumos
377 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212674 Üzenet linkje2014-01-26 19:18:59  Válasz a #212672. hsz-ra Előzmény #212672

Mi màr règen voltunk Paràliàn, de akkor èrdemes volt a helyi utazàsi irodàk ajànlatait nézni, mert sokkal olcsóbb volt....
# 11208
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212678 Üzenet linkje2014-01-26 22:46:32 

Én tavaly Partalián voltam 2 hetet. Minden fakultatív kirándulásokon voltam. Ha az Apollontol mentek akkor tavaly a kinti iroda nem szervezet Athénba. DE van egy utazási iroda amelyik az egész tartományba ők szervezik Athént. A busz szombat éjfélkor indul Paralian magyar idegenvezetővel. Ha kell privibe elmagyarázom merre találhato az iroda.45 euro az ut. Más magyar szervezlsű irodáknál közvetítik Athént ugyan oda. De itt magadnak kell megkeresni. Az irodába is magyarul tudnak. Részleteket privibe ha kell. Amugy érdemes a saját kinti szervezésű irodádtol menni kirándulni a többire. Az árakba nincs különbség. Az egyiknél ez olcsobb a másiknál amaz. Viszont másik irodák más napokon szervezik az utakat. És ha elmentek a saját kinti irodátol az egyikre majd kerestek másik irodát lehet a két nap üti egymást.....
# 11209
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rabolac
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212863 Üzenet linkje2014-01-31 17:49:47 

Szia Sancho!
Megnéztem és nem láttam pénzváltót a macedón határon. Egyébként, ha valahol nem ajánlatos megállni az út folyamán, az pont a szerb-macedón határ macedón oldala. Egyébként a pálya mellett a benzinkutakon és a autópálya fizető kapuknál is normálisan váltják az eurot, akár euroban adják a visszjárót.
Az út hosszával kapcoslatban. Nekem még mindig az a véleményem, hogy a 16 óra nagyon sok. Mi tegnap nem egész 12,5 óra alatt tettük meg a Bp-Katerini távot és elég öreguras volt a tempó. 100-110-nél többet nem igazán mentem, mert egy Felicia Pick Up-al voltam. Sok helyen az időjárási és közlekedési körülményeknek köszönhetően 6-80 volt a max sebesség. Ja és ebben a 12,5 órában benne van a 1,5 óra pihenő 4 részletben. A lényeg, 12-14 órára tervezz.

# 11210
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kimber00
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213155 Üzenet linkje2014-02-07 22:34:04 

Sziasztok!
Iden is Paralia az uticel, annyi a kulonbseg, hogy most kocsival szeretnenk menni es a szallast magunknak akarjuk intezni. Esetleg nem tudjatok hol erdemes nezelodni? Apartmanba gondolkozunk,pl: Blue Sea, Anna Rita, Manos stb... Jo lenne megtudni telefonszamot vagy valamit... nem tudom, hogy alljak neki a keresesnek... ha esetleg van infotok,tapasztalatok ezugybeb akkor szivesen olvasnam es megkoszonnem! icon_smile.gif
Szep estet! icon_smile.gif

# 11211
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213156 Üzenet linkje2014-02-07 22:41:18  Válasz a #213155. hsz-ra Előzmény #213155

szálláskereső oldalak. üsd be a helyszínt, az időpontot, szűkíthetsz a paramétereken, katt és voilá. icon_smile.gif
pl.:

booking.com
trivago.hu
webbair.hu

# 11212
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Valika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213160 Üzenet linkje2014-02-08 10:14:32  Válasz a #212588. hsz-ra Előzmény #212588

Az Omilos disco felé kell menni .
A parti sétányon végig tudsz menni.
DE van kis vonat is ami elvisz addig.
Mi gyalog mentünk át ,egy kis séta ami jól esett.
Ha elfáradsz vannak padok amin megpihenhetsz.

# 11213
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fordkasanya
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213165 Üzenet linkje2014-02-08 15:03:45  Válasz a #212672. hsz-ra Előzmény #212672

Kedves Zocse,körül néztél elötte az interneten,mielőtt lefoglaltad a helyeteket?Ezt csak arra irtam,hogy megjegyezted első Görög út.Én jártam már Parálián,de két éjszakát bírtunk ott eltölteni,inkább akkor már Sarti.Esetleg nem gondolkoztatok Volos Beachen??? Onnan nincs messze Athén sem.Ezzel nem akarom a kedved szegni,én személy szerint nem kedvelem.Amikor megérkezel olyan mintha Olaszországban lennél a tengerparton az meg csak 600 km.Ez saját vélemény,amióta jártam Lefkadán azóta nem járunk máshová.De Volos Beach is nagyon szép,Esetleg nézz meg egy pár videot a youtubon http://www.youtube.com/watch?v=K3yrtyeCVOA http://www.youtube.com/watch?v=OkSG8H43R44
# 11214
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zocse
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213225 Üzenet linkje2014-02-10 11:45:07  Válasz a #213165. hsz-ra Előzmény #213165

Természetesen körbenéztem.
Én elhiszem, Hogy Lefkadán szebb tengerpart és környezet van, mint Paralián. És azt is tudom, hogy Paralia vagy mondjuk az Olympic Beach nem a görög kultúra bölcsője. De ha csak a csodás tengerpart érdekelne akkor beülnék a kocsiba és leugranék a horvát tengerpartra, mert ott is vannak csodaszép helyek.
Nálunk fontos tényező egyrészt az anyagiak, másrészt pedig úgy vagyunk vele, hogy ha egyszer már eljutunk Görögországba akkor olyan dolgokat is meg tudjunk nézni mint pl Athén, Meteorák, Olymposz és így elégé leszűkül a helyek listája ahonnan ezek a fakultatív programok indulnak.
Ha sikerül máskor is eljutnunk Görögországba, akkor biztos más szempontokat is figyelembe veszünk és lehet, hogy Lefkada lesz a célpont icon_smile.gif

# 11215
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Afrodite30
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213463 Üzenet linkje2014-02-18 23:56:13 

Szia Kynay !
Írtam neked privát üzit , elolvastad ?

Üdv : Afrodite

# 11216
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213465 Üzenet linkje2014-02-19 11:21:35 

Szia Zocse!
Szerintem a lehető legjobb választás volt Parália, ha a fakultatív programokat nézed. A Meteorák, az Olympos, esetleg egy Skiathosi kirándulás innen a legolcsóbb. Helyi busszal átruccanhattok Katerinibe a piacra. Elég gyakran van ide buszjárat. De akár Tessalonikibe is elmehettek vonattal.

# 11217
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ojohn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213659 Üzenet linkje2014-02-26 18:47:57 

Sziasztok!
Az IBUSZ-on keresztül foglaltunk szállást az ERMIS apartmanba. Van véleményetek az apartmanról? 4 fős tengerre nézőt foglaltunk.

Köszi

OJ

# 11218
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pintyőke60
Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213808 Üzenet linkje2014-03-03 09:59:54 

Szia Ojohn !

" Van infótok arról, hogy a tavernákban egy felnőtt adag kb. hány euró lehet. Tengeri herkentyűk, halak, ill. helyi finomságok? Gyereknek létezik gyerek menü? Az alkohol nem játszik, mert nem élünk vele. "

Nem tudom egyről beszélünk e , de van Magyar étterem Paralián a neve Józsi étterem, a parttól a 3.-k utca Olympic Beach irányában van. Talán erről beszélsz. Kint van a Magyar zászló és a neve is !
Mi 4.-n mentünk 2 felnőtt +2 gyerek . 20-25-max 30€-ból megvacsoráztunk .Igen , van gyerek adag , de az is bőséges. A kisebbik lányom nagyon válogatós , így nem eszi a tengeri herkentyűket , sokszor rántott húst kért , mi rendeltünk egy 2 személyes Gyros tálat ( ami 2 fajta köretből állt , rizs+ sült krumpli , körben volt rakva görög salátával , a húsos része : gyros , szuvlaki , ebből 4 db, és szintén 4 db görög fasírt + tzatziki ) bőséges volt , jutott a kóbor macskáknak is belőle . Ez a fent említett árban belefért . Rendszerint a templommal szemben étkeztünk , ha háttal állsz a templomnak , akkor a jobb sarkon lévő kajálda. De több helyet kipróbáltunk , így lehet viszonyítani .
A legrosszabb gyrost a sétáló utcán (nem az első hanem a mögötte levőben ) az Omylos disco fele ettük . A sarkon van egy super market és át elemben a túloldalon kicsit srégen szemben . Sajnos a nevére nem emlékszem , de nagyon avas és olajos volt a pita tésztája , kicsi volt az adag (bár ilyen rosszból ennyi is sok) adtak mellé 1 dobozos gagyi cólát így azt hiszem 2.2€ / db. volt . Azon az úton még kijjebb mentek a disco felé , a város végén lefordultok jobbra és az utca sarkon ott van egy nagyon jó pizzázó , nem olcsó , de nagyon finom a pizzájuk !
Ez is belefér víz vagy üdítővel együtt a fent említett árban. ( ennek a nevére sem emlékszem ) icon_sad.gif
Én a befizetett menüt nem ajánlanám , bár mi sosem vettük igénybe , de így jobban jártok ha sok helyen , sok mindent kipróbáltok !? De ez egyéni döntés.
Mi is Paraliára megyünk az idén (többedszerre) és még hallottam olyat , h Olympic Beach - en van egy étterem , a neve : white Rose ( Fehér Rózsa ) nagyon sokan ajánlják , mi is kipróbáljuk !
Egyébként , nagyon sok helyen ki van téve az étterem elé ( még magyarul is ) a választék ,árral együtt ! Lehet válogatni icon_wink.gif
Ja és még valamit : a beülős helyeken a vacsora után mindig kaptunk ajándékot . Hol 1-1 jégkrémet , hol desszertet , vagy plusz görög salit , vagy welcome Drink -ket .
Remélem tudtam segíteni .

Üdv : Pintyő.

# 11219
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ojohn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213816 Üzenet linkje2014-03-03 12:13:15  Válasz a #213808. hsz-ra Előzmény #213808

Szia Pintyőke60!

Köszönöm a segítséget elmentem és nyomtatom, viszem magammal az útra. Egyébként magam is annak a híve vagyok, hogy saját magunk keresgélünk helyeket, és ha egy beválik akkor oda megyünk többször.

Köszi mégegyszer.

Odzsé(OJ)

# 11220
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ojohn
Aktív fórumos
Aktív fórumos
77 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214226 Üzenet linkje2014-03-18 07:39:23 

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a képeken néhány helyen látható Luna Park ( vidámpark ) Paralián. Ez még működik? Tud valaki infót róla, hogy pl. milyen felszereltségű, milyen nyitva tartású?
Esetleg van e honlapjuk.
A közelben valahol máshol esetleg állatkert vagy más 6 éves gyereknek való szórakozóhelyről tudtok?

Köszi előre is az infókat.

OJ (Odzsé)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 747 748 749 ... 800 801 802   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu