Petros 2007-es utazása
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41036 Üzenet linkje2007-08-13 16:32:53 

Petros!

Ha már így elmerültél ebben a csatornában, talán pontosítani kellene a magyar közremûködést (a Google segítségével mindent megtalálsz icon_lol.gif), s nem ártana szólni az éppen ide esõ geológiai törésvonalról sem! icon_rolleyes.gif





https://hu.wikipedia.org/wiki/Korinthoszi-csatorna

https://www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1998/9830/kronika/kronika.html

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41039 Üzenet linkje2007-08-13 16:57:48 

Csak összejön minden infó icon_smile.gif

Nem akarok én enciklopédiákat íni, bár ez a linkelés nekem is eszembe juthatott volna icon_wink.gif

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41043 Üzenet linkje2007-08-13 17:38:47 

petros írta:
Csak összejön minden infó icon_smile.gif

Nem akarok én enciklopédiákat íni, bár ez a linkelés nekem is eszembe juthatott volna icon_wink.gif


Semmi gond, de azért egy közgazdász, pénzügyi elemzõ - ha lehet - ne írjon olyat, hogy "ha jól emlékszem", egy ex idegenvezetõ meg pláne ne! Hogy akarsz így együttmûködni a kedves Csutekkel? icon_lol.gif
Na és mi van azzal a törésvonallal? Ki vele! icon_wink.gif

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41055 Üzenet linkje2007-08-13 19:48:46 

h.apci írta:


Semmi gond, de azért egy közgazdász, pénzügyi elemzõ - ha lehet - ne írjon olyat, hogy "ha jól emlékszem", egy ex idegenvezetõ meg pláne ne! Hogy akarsz így együttmûködni a kedves Csutekkel? icon_lol.gif

Szerintem, ahogy egy tanárnak fel kell készülni mihden órára, az idegenvezetõnek is frissíteni kell a tudását. Ha minden héten vezet egy-egy fakultatívot, akkor is érezhetjük a hiányosságait.(Egy tanár is felkészül minden egyes órára, pedig megvan a napi rutinja!)
Az ember agya szelektál! Kinek milyen mennyiségben. Tény, hogy amivel nem foglalkozunk nap mint nap, azok elhomályosulnak. És ezeknek utána kell nézni könyvekben vagy a neten. Tehát lehet valaki jó idegenvezetõ attól, hogy 5 éve nem gyakorolta a hivatását. Felfrissíti a tudását és minden megy a maga útján.
Nálam is vannak dolgok, amiben bizonytalan vagyok, ha valaki rákérdez, de azért válaszolok. Szerencsére (általában) jól emlékszem az egykor elsajátított tudásra. Sajnos én is elég sûrün kezdek úgy egy mondatot, hogy ha jól emlékszem......

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41057 Üzenet linkje2007-08-13 19:51:58 

3 éve volt...
Bármennyire imádom görögországot, ha valamivel nem foglalkozol, homályosul...
A differenciál hánydost is profi módon használtam valamikor, de most már a képletet sem igazán tudnám leírni...
És ajnos mostanában az aktíválás, elhatárolás és belsõ megtérülési ráta és hasonlókkal kel foglalkoznom icon_sad.gif
De sajna azt sem tudom, mikor született Arany János, de tudom, hogy õ írta az Epilógust és a Letészem a lantot is icon_wink.gif ja és a Toldi trilógiát is icon_smile.gif

Szóval inkább irom úgy, hogy "ha jól emlékszem", mint hogy tényként állítsam, amiben nem vagyok biztos!

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41060 Üzenet linkje2007-08-13 20:02:08 

Látod hapci, Csutek tudja mi a dörgés!
Amit tudok, azt tudom, még azt is tudom, amiben nem vagyok biztos...
3 éve vágtam Görögország összes tartományát, az Olimpusz összes fontos adatát (ott õshonos állatok, madarak...) a görög szokásokat és hasonlónlókat!
Sõt csúnya szavakat görögül icon_smile.gif Bár ezek sem jutnak eszembe, de fel vannak írva icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

És elfogadom az építõ kritikát, de itt nem az a posztom hogy teljeskörû felvilágosítást adjak! Inkább csak beszámoljak az élményeimrõl, tapasztalataimról...
Vagy tévedek?

Jut eszembe: hülyeséget és "nem igazat" nem is írtam...

Amúgy nagyon szívesen írok - akár rendszeresen is - "szakmai" dolgokat és akkor tutira men fogok "bizonytalanul" infókat írni icon_smile.gif

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41082 Üzenet linkje2007-08-13 21:37:55 

Kedves Petros!

Humornak szántam, de ezek szerint ezt még gyakorolnom kell! icon_eek.gif icon_confused.gif
Ha már komolyra vetted, azért ezzel nem értek egyet: "Szóval inkább irom úgy, hogy "ha jól emlékszem", mint hogy tényként állítsam, amiben nem vagyok biztos!" Nem nagy fáradtság utánanézni mielõtt leírsz valamit, ha nem vagy biztos benne. Az persze más, ha ez nem lehetséges...
Na de végül mi van azzal a törésvonallal? icon_lol.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41084 Üzenet linkje2007-08-13 21:45:07 

Szia h.apci!
Már megijedtem, hogy eltûntél örökre a hellaszról icon_confused.gif örülök, hogy azért itt vagy...
Én is ilyenvagyok ebben, mint Petros, ha valami leírok és nem vagyok biztos benne, mellé írom, hogy "azt hallottam, vagy úgy emlékszem", nem mindig van idõm (vagy türelmem) utánanézni.
Megnéztem a két linket, amit adtál. A másodikat elolvastam, az elsõn csak átfutottam, de nem találtam a törésvonalra való utalást, pedig engem ez a téma nagyon érdekel. Ha van még infód róla, linkeld be légyszi azt is. Köszi.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41089 Üzenet linkje2007-08-13 22:08:47 

Szia Vojandi!

Csak a Te kedvedért icon_wink.gif : http://www.argolis.de/KorinthKanal.htm

(Erdélyben és Bukovinában bolyongtam két hétig.)

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41091 Üzenet linkje2007-08-13 22:37:33 

Jó hogy komolyra vettem, mert tettem fel pár fotót, amihez gondoltam teszek fel egy kis infót is! icon_twisted.gif
Igazából az bosszant, hogy semmi hülyeséget és valótlant nem írtam le!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_twisted.gif
Maximum nem voltam teljesen kimerítõ! icon_redface.gif

Ártottam valakinek? Félrevezettem valakit? NEEEEM! Tehát? Akkor mirõl is beszélünk??? icon_question.gif

Szóval az oktalan kritizálástól ment fel a pumpa!
De legalább örömmel tölt el, hogy ennek köszönhetõen valakikben felmerült az igény, hogy utánanézzenek olyan dolognak, amilyenekrõl sajnos nem sokat írunk! Mert Görögország nem csak a szúnyogokról, tengerrõl és a tavernákról, és hasonló dolgokról szól!

De úgy látom, kár ide bármi "másfajta" hasznosat írni, mert sok jóra nem számíthat az ember.
Ennek ellenére is teszek fel még képeket és leírom A MAGAM, MÓDJÁN, ami érdekes és Görögország szerves része. Mégha nem is teljes pontossággal teszem is icon_wink.gif

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41097 Üzenet linkje2007-08-13 22:58:57  Válasz a #41091. hsz-ra Előzmény #41091

Petros,ne" tunningold " fel magad icon_wink.gif
Rengeteg sok infót kaptunk Tõled,képekben és leírásokban,és ezt köszönjük szépen icon_smile.gif

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41099 Üzenet linkje2007-08-13 23:03:02 

Aranyos vagy Mono, köszi! De utálom az igazságtalanságot!
De nemsokára jön még pár érdekes hely és infó, ígérem icon_wink.gif
És elõre is bocs, ha nem kopizok be egy egész lexikont icon_wink.gif

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41101 Üzenet linkje2007-08-13 23:08:50 

Petros!

Sajnálom, hogy komolyra vetted. De ha már mondtam, hogy humornak szántam, akkor most miért ragozod tovább? Ez nem igazán jó hely ilyen eszmecserére. "De úgy látom, kár ide bármi "másfajta" hasznosat írni, mert sok jóra nem számíthat az ember." - mondod. Én is "elkövettem" itt több hasonlót, s némelyik reakció nélkül maradt. Az jobb? Kritizáltam? Nem! Felvetettem, hogy ha már ilyen alapos vagy, talán érdemes lenne kiegészíteni, amit írtál; ez inkább javaslat! Tudtam volna kritizálni is,mert az indító mondatod nem nyerte meg a tetszésem: "Tudtátok, hogy a KORINTHOSZI-SZOROS munkái magyar mérnökök tervei alapján készültek?" Talán ráérzel, hogy miért, de lényegtelen. Higgadj le és maradj lelkes! icon_wink.gif

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41103 Üzenet linkje2007-08-13 23:25:41 

Semmi gond! Ebben már egy kicsit a görögöke hasonlítok! Hirtelen felhúznak, de aztán hirtelen véget is ér! icon_wink.gif
De ha már itt tartunk: utálok gépelni és nem is igazán tudok - helyesen! Ezt is elfelejtettem. Mármint helyesen írni! Hiszen a Word kijavít ezáltal lustává tesz icon_smile.gif De itt sajnos nem mûködik... icon_sad.gif
Igazából ha itt leírok valamit azt tényleg azért teszem, hogy felhívjam a figyelmet pár érdekes dologra... Se mód, se igény nincs rá, hogy több tíz oldalon részletezzek valamit. Ha így lenne, úgysem olvasná végig senki! Így, ebbõl a "pár szóból" is lejöhet sok infó, és ha valakit jobban, vagy más is érdekel, rákérdez... Vagy utána néz a neten...

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41106 Üzenet linkje2007-08-13 23:41:26 

Amúgy a geológiai törésvonal szerintem turisztikai szempontpól "jelentéktelen". Los Angeles-be sem érdekel senkit, hogy ott a föld lemezei hogyan csúsznak be egymás alá, földrengéseket okozva... Nem azért utaznak oda. Bár már kialakult (sajnos) egy új ága a turizmusnak a "katasztrófa turizmus icon_confused.gif ! Ha arra figyelnének inkább félelembõl elkerülnék. Mondjuk Nápoly meg pont turisztikai látványosságot csinál a Vezúvból...
És elõre leszögezem, ez EGYÉNI ÁLLÁSPONT, nem kötekedés, vagy "visszavágás", hisz mint mondtam, már túltattem magam és egy valami úgyis összeköt minket... Görögország szeretete icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
És ez számomra sokat jelent. icon_wink.gif
Elvégre: Aki Görögországot szereti, rossz ember nemlehet icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu