Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 421
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24679 Üzenet linkje2007-04-04 21:27:08 

Szia Simenc!
Sok mást nem tudok mesélni az árakról. Ha jártál már máshol Görögben, akkor ismered az árakat. Az élelmiszer drága, az italok is, ellenben egy étterni ebéd nem annyira. Szóval, bocsi, de árakban nem tudok mást írni. Tolóról meg úgy érzem, hogy már mindent leírtam ebben a topikban, a beszámolómban és a leírások között is. Nagyon szívesen válaszolok bármire, ha konkrét kérdést teszel fel, de ha valaki így általánosságban kérdez, akkor 10 oldlat is lehetne írni, mégsem biztos, hogy megtalálnád benne, amire kiváncsi vagy.
Andi

# 422
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24788 Üzenet linkje2007-04-05 14:01:56  Válasz a #24646. hsz-ra Előzmény #24646

Szia,
elég átfogó a kérdésed, ez attól is függ, hogy hogyan szerettek nyaralni, mit szeretnétek csinálni.

az én leírásomat is megtalálhatod az élménybeszámolók között, abban azt hiszem írtam árakat is. mi minden görög úton úgy szoktunk kalkulálni, hogy napi 40 euro/2 fõ, ebben minden benne van. van olyan nap amikor ennél többet költünk (pl hajokirándulás 20 euro/fõ, + vacsi tavernában 10 euro/fõ...), viszont van, amikor feleennyit. viszont vannak, akik minden fakultativ programra befizetnek, és minden este tavernáznak, + sör, fagyi, gyros, stb.

fejenként egy fõétel tavernában 6-15 eur
frappé, gyros (pitában) 1,5 - 2-5 eur / adag
belépõk (epidauros, mükéné, stb) 6-12 eur/fõ (felnõtt!)

ha gondolod, keress meg emailben konkrét kérdésekkel, megprobálok válaszolni.

# 423
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyta71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25523 Üzenet linkje2007-04-17 18:45:43 

Sziasztok!


Tavaly a paraliai nyaralásunk után itt láttam meg elõször Tolóról fényképeket és leírásokat. Kedvet kaptunk hozzá, mert olyan szépeket írtatok róla és idén oda megyünk repülõvel a Dias Zeussal. Esetleg nem tud valaki valamit a Villa Eva apartmanról, mert ott lesz a szállásunk. Paraliáról annyi infó van, hogy mire odaértünk szinte már mindent tudtam, mi hol, mennyiért stb. de Toloról nem sokan írnak. Alig lehet találni olyan fórumot, ahol friss útibeszámoló vagy bármi lenne. Ez a fórum a legjobb és a legbõvebb. Ha tudtok valamit az apartmanról vagy valami érdekeset Tolóról akkor légyszí írjatok.

Köszi!!! icon_lol.gif

# 424
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
M.Gyöngyi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25717 Üzenet linkje2007-04-19 14:00:07 

Sziasztok!

Mi is Toloba megyünk egy hétre az Ammos apartmanba augusztusban.

Érdeklõdnék, hogy ismeri-e valaki ezt az apartmant?

A nafliói várból rálátni egy kis szigetre /talán régen börtön volt/ nem tudjátok, hogy oda át lehet-e menni?
Görögország területén van-e delfinárium?

Köszi!

Gyöngyi

# 425
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25727 Üzenet linkje2007-04-19 15:20:15  Válasz a #25717. hsz-ra Előzmény #25717

Szia Gyöngyi!

Tolóban ugyan jártam, de az apartmant sajnos nem ismerem. A Nafplionban lévõ Bourtzi erõdhöz, mely a kis szigeten van át lehet menni. Mi is megalkudtunk egy a molónál lévõ csónakossal, hogy vigyen át minket. Ott megvárt (kb. fél órát), majd visszahozott a szárazföldre. Egyébként tényleg volt börtön is, de szálloda is. Most úgy tudom lakatlan, de ebben nem vagyok biztos, hiszen 10 éve, hogy ott jártam.

# 426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25730 Üzenet linkje2007-04-19 15:38:03 




# 427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
M.Gyöngyi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25791 Üzenet linkje2007-04-20 09:47:05 

Szia Valcsi!

Köszi a választ!

Nagyon klasszak a képeid!!!

Adtál egy reménysugarat, hogy talán mi is át tudunk jutni valahogy.

Gyöngyi

# 428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25793 Üzenet linkje2007-04-20 10:48:30  Válasz a #25791. hsz-ra Előzmény #25791

Szia Gyöngyi!

Szerintem biztosan találtok valakit, akivel meg tudtok egyezni, hogy átvigyen a szigetre.

A képeket linkeltem, nem az én fotóim. Az enyémeket megtalálod a "Fotóalbum" rovatban "Toló, Olympia, Misztra, Delphi" címszó alatt. Ebben van kép az erõdrõl is.

# 429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Somijudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25821 Üzenet linkje2007-04-20 14:08:30 

Szia Anyta71!

Tavaly voltunk a Villa Eva apartmanban.Hááát....sok jót nem tudok mondani róla.Lelakott,"érdekes" megoldások vannak fõleg a fürdõszobában!Mi két, kétágyasban voltunk egymás mellett aminek egy hatalmas terasza volt,így tudtunk csak enni,mert az egyikben tányér volt, a másikban pohár....stb. Egy idõs néni próbálja rendben tartani nem sok sikerrel. Meg lehet szokni, tudsz fürödni, aludni ez a lényeg.Elõször sokkoló volt, fõleg mert órákat kellett várni mig beköltözhettünk,végére megszoktuk.Ja, és sok a szúnyog! Ötödször voltunk Görögországban, de ezen kívül nem találkoztunk velük.Elõször nem akartam Neked ezt megírni, de jobb ha így készülsz, mert ebben az esetben csak kellemesen csalódhatsz! Utólag már nem is rossz!

Jó nyaralást!

Somijudit

# 430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyta71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25836 Üzenet linkje2007-04-20 20:24:31  Válasz a #25821. hsz-ra Előzmény #25821

Szia Somijudit!

Köszönöm, hogy írtál róla, még ha rosszat is, tényleg jobb,ha itthon tudom meg, mintha ott érne a derült égbõl villámcsapás. Azért megyünk ebbe az apartmanba, mert voltunk az utazási kiállításon, végig kérdeztük az összes irodát,és csak a Dias Zeusnál találtunk 10 éjszakás szállást, atöbbinél, csak 7 éjszakára lehetett volna menni. Ráadásul ez az egy iroda az aki repülõs utat szervezett ide, és repülõvel csak ebben az apartmanban van szállás. Tehát nem nagyon volt választási lehetõségünk. Mindenképp repülõvel szerettünk volna menni tavaly voltunk Paralián kb. 16 órát utaztunk kocsival és annyi elég is volt. Mi elfoglalhatjuk a szobát, ahogy odaértünk, mert az elõttünk lévõ turnusnak hajnali 5-kor indul a repülõ Athénból, és éjfélkor elhagyják a szállást, mi pedig kb. hajnali 5-kor érünk oda, úgyhogy addig talán kitakarítják, ha a te tapasztalatod alapján azt takarításnak lehet nevezni.Barátainkkal megyünk és kértük, hogy lehetõleg egymás melletti szobát adjanak, remélem úgy is lesz. Amúgy mit értettél azon, hogy elég érdekes megoldások vannak az apartmanban? És kb. hol található ez a ház, a nagy strandtól messze van? A konyhába kell valamit vinni? Milyen a berendezése, ágyak, ágynemû konyha fürdõ stb. és kívülrõl milyen a ház? Ja és éjjel lehet aludni, mert Paralia elég zajos volt, de tûrhetõ! Bocsánat, hogy ennyi kérdéssel zargatlak, de olyan jó, hogy van valaki, aki volt már ott és el tudja mondani a tapasztalatait. Látatlanban tényleg nagyon rossz menni. Kérlek ha lesz egy kis idõd, akkor írj róla még, mert ha ezt elmondom a barátnõmnek, akkor ki lesz akadva, mert Paralián is elõször nagyon nem tetszett neki az apartman,- bár szerintem nem volt vele semmi baj - és ha most ha még olyanabb helyre megyünk, akkor jobb, ha elõre felkészítem. Képed nincs véletlenül róla? Ha esetleg van és nem nagy kérdés nagyon hálás lennék, ha küldenél róla az e-mail címemre. Még egyszer bocs a sok kérdésért. Ja és azt elfelejtettem kérdezni, hogy Tolo hogy tetszett?

Szia!

Anyta71

# 431
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25841 Üzenet linkje2007-04-20 23:03:38 

Szia Anyta71!

Tolo szuper, hidd el, olvasd el a beszámolóinkat is, vagy visszamenõleg ezt az egész topikot, innen egy csomó részletes infót is megtudsz.
Én most azért írok, mert lehet, hogy a repülõs útban is csalódni fogsz az idõ miatt. Mert a "Tolóba repülõk" általában Kalamatában szállnak le. Ez elég messze van Tolótól, meg át kell vergõdnie a busznak a Tajgethosz-hegységen is, így a 4 és 6 óra közöttre nyúlhat el a transzfer. Mi mondjuk autóval ezt a távolságot ennél sokkal hamarabb megtettük, de a busz nagyon lassan halad a szerpentineken. De Tolo kárpótolni fog minden nyavalyáért, amin keresztül odajutsz icon_smile.gif - ebben biztos vagyok.

# 432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Somijudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25847 Üzenet linkje2007-04-21 09:45:47 

Szia Anyta71!

A ház az érdekes templomtoronnyal szemben van, a fõ utcától kb.az ötödik ház.Kinézetével semmi probléma, ha bemész elegáns nappali fogad, ezért is volt kicsit lehangoló az apartman.
Mi mindig úgy indulunk egy utazásnak, hogy jól fogjuk érezni magunkat,és ez bejött még eddig! Poharakat vettünk-de ilyen már elõfordult máskor is Go_ban-a többit megoldottuk egy kis leleménnyel.Az apartmanban tölti az ember a legkevesebb idõt, arra pedig alkalmas.Gondolom szezon elött rendbe teszik, feltöltik, de mi augusztusb voltunk, addigra sikerül lelakni,arra pedig nincs is lehetõsége a tulajdonosnak hogy rendbe tegye.Reggel kiköltözik a csapat, de a következõ már ott van, természetesn szeretné elfoglalni a helyét.
A ház a strandtól elég messze van,a kikötõhöz,ill. az utazási irodához közel, ennek mi örültünk, mert sokkal jobban lehetett itt fürödni, mint a homokos strandon. Csak le kell menni az utcán,végében ott a tenger,és nagyon szuper!
A település nyüzsgõ, minden megtalálható, ami egy jó nyaraláshoz szükséges.A környezet, az öböl fantasztikusan néz ki, kárpótol az esetleges kellemetlenségekért. Mi jól éreztük magunkat, ezt kívánom Nektek is!
A fotoalbumban több album is van, köztük a miénk is, ajánlom nézd végig õket.
Ha van kérdésed, nyugodtan tedd fel, ha tudok válaszolok!

Üdv:Somijudit

# 433
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyta71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25865 Üzenet linkje2007-04-21 18:58:59  Válasz a #25841. hsz-ra Előzmény #25841

Szia Vojandi!


Kösz a biztatást. Különben azért megyünk Toloba, mert ebben a fórumban olvastam róla és láttam képeket és nagyon megtetszett. Gondoltam, ha ennyien dícsérik, akkor tényleg szuper hely lehet. Bár mi tavaly Paralián voltunk és az is tetszett. Elmentünk Thesszalonikibe, Skiathosra, ami már tényleg olyan igazi "görög" volt. A ti beszámolóitok alapján már biztos, hogy megyünk Hydrára, Athénba és Napfolioba. Az az igazság, hogy nem vagyok egy "egész nap a parton fekvõ" típusú nyaraló, szeretnék minél több helyet megismerni. Ezek a 10 napba biztos, hogy bele fognak férni. Különben utánanéztem a repülõnek. A Dias Zeus ez évi katalógusában Budapest-Athén közti rep. járatot ír. A Sky Europpal megyünk, és megnéztem a Budapest Air honlapján a repülõ járatokat, abban az idõpontban, mikor mi megyünk Kalamatára nem megy repülõ, úgyhogy ebben az egyben biztos vagyok, hogy Athénba fogunk leszállni. Most fogok elõször repülni és van bennem egy kis félsz. Egyébként itt nálunk Keszthelyen bárkinek beszélek Toloról 10-bõl 9 ember nem is hallott róla. Én is csak itt tõletek hallottam és elõre is kösz az élményért, mert a képek alapján tényleg gyönyörû lehet. Ja és nagyon jó, hogy van ez a fórum és vagytok ti, akik már "Tolo szakértõk" vagytok, mert nagyon sokat segít, ha úgy megyünk oda, hogy van valami fogalmunk arról, hogy milyen az a hely.
Szia!

# 434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyta71
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25866 Üzenet linkje2007-04-21 19:08:28  Válasz a #25847. hsz-ra Előzmény #25847

Szia Somijudit!

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen hamar visszaírtál a barátnõmet már felkészítettem "apartman ügyileg". De igazad van az apartmanba csak aludni jár az ember, arra meg biztos jó lesz. Meg hát nem *****-os szállodába fizettünk be, úgyhogy luxust nem várhat az ember. Nekem a lényeg az, hogy tiszta legyen. Szerinted ágynemût azért vigyek? És a barátnõm kérdezi, hogy az apartmanban éjszaka nagyon meleg van, légkondi nincs? Tavaly Paraliára vittünk állóventillátort, hát nagyon nem bántuk meg, mert olyan meleg volt, hogy csak azzal lehetett kibírni, egész éjszaka ment. Csak most bajban vagyunk, mert repülõvel megyünk és ugye nem pakolhatunk fel, mint amikor kocsival mentünk. Lenne még egy kérdésem. Sokan írtak róla,hogy van Lidl Toló közelében, nem tudsz véletlenül róla, hogy megy -e oda busz, vagy gyalog nagyon messze van?
Mégegyszer köszönöm a gyors válaszodat, és ne haragudj, hogy a kérdéseimmel fárasztalak.

Szia!

Anyta 71 icon_biggrin.gif

# 435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Somijudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#25872 Üzenet linkje2007-04-21 20:49:18 

Szia Anyta71!

Ágynemüt nem kell vinni, de konyharuhát, asztalterítõt azt feltétlenül vigyél.
Van légkondi, de senki sem használta olyan állapotban volt, de van állóventillátor is.Nagyon jó a buszjárat Napflioba mi többször átmentünk, itt van egy Lidl ami a buszból látható, így könnyen meg tudjátok találni, nagyon jó piaca van, azt is érdemes megnézni természetesen a látnivalókon kívül. Nekem nagyon tetszett ez a város, érdemes felfedezni. Hydra kihagyhatatlan, egyik legnagyobb élményem!

Szia:

Somijudit

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 28 29 30 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu