Korinthoszi-csatorna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59385 Üzenet linkje2008-05-05 22:52:59 

Szia josza2!

Igen, ismerem, én is körbejártam ezt a rész, csak nem fürüdtem, s a hajót Ermioniban késtem le. icon_lol.gif





Elnézést az off-ért! icon_redface.gif

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jimko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
135 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#59609 Üzenet linkje2008-05-07 10:41:33 

Methana benne van az érdeklõdési körömben, szeretnék kószálni arra felé...
A leírásod Josza erõsíti a kiváncsiságomat...


Jimkó

# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82519 Üzenet linkje2008-10-05 18:45:42 

Elmaradt a hajókázás a Korinthoszi csatornán icon_cry.gif , pedig készültem rá, kiírtam a sétahajó menetrendjét, sőt Agni Tolo olyan aranyos volt, hogy felhívta őket és pontosította azt, még hozzájuk is csatlakozhattam volna – a csoporthoz - a kedvezményes jegy érdekében, amit ezúton is köszönök. icon_razz.gif Sokat kivett belőlünk az előtte való kicsit strapás hét, meg tudtuk, hogy hazafelé még egy ugyanilyen hét vár ránk, így némi vívódás után a pihenés, az igazi nyaralás mellett döntöttünk Toloban. icon_smile.gif

Továbbutazva Athén felé persze megálltunk a csatornánál, de ezúttal a nyugati kijáratánál, ahol a víz alá süllyeszthető híd van, amin a bámészkodás (és persze fotózás) befejeztével át is keltünk. Éppen sikerült látni a híd lesüllyesztését és visszaemelését, a sétahajót, s egy kis vontatóhajót is először kimenni a nyílt vízre, majd visszafelé, amint vontatott egy hatalmas teherhajót. Érdekes és szép látvány volt.
icon_wink.gif icon_razz.gif
















# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82520 Üzenet linkje2008-10-05 19:02:51 

h.apci, az írásaiddal felidézed bennem az egész 2005-ös nyaralásom. A lesűllyedő híd minket bámulatba ejtett, de ami ott nekem a legjobban tetszett, hogy valami hihetetlen és szokatlan azuros kék árnyalata volt a tengernek!!!
Olvastam, hogy teljesen kész az albumod, így most elkezdem (darabokban) végignézni!

# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82524 Üzenet linkje2008-10-05 19:45:44 

vojandi írta:
h.apci, az írásaiddal felidézed bennem az egész 2005-ös nyaralásom. A lesűllyedő híd minket bámulatba ejtett, de ami ott nekem a legjobban tetszett, hogy valami hihetetlen és szokatlan azuros kék árnyalata volt a tengernek!!!
Olvastam, hogy teljesen kész az albumod, így most elkezdem (darabokban) végignézni!

Korinthoszból a parti úton mentem végig, de nekem nem tűnt fel, hogy kékebb lenne a tenger - bár csodaszép volt icon_redface.gif ; igaz, addig már láttam annyi féle és olyan kékeket, hogy néha nem hittem a szememnek. icon_eek.gif

Utána elmentünk a közeli Loutarkiba (meglepett, hogy milyen nagy és felkapottnak látszó üdülőhely icon_eek.gif ), ott is normálisnak tűnt a víz szine. icon_confused.gif

(Az album képeit ha közepes méretben nézed, allata látszik, hol készült. Teljesen kinagyítva csk léptetve lehet élvezni, mert a "diavetítés" opcióval újabban ugrál. icon_evil.gif Egyszerre sok, de még részletekben is... icon_rolleyes.gif )




# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82527 Üzenet linkje2008-10-05 19:51:47 

A galéria-nézetet választottam, asszem az közepes. De még csak most kezdtem icon_smile.gif

...olyan színe volt, mint a lefkadai képeken, de az én kezdetleges képeim anno ősrégi gépemmel nem adják ezt annyira vissza:




# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82530 Üzenet linkje2008-10-05 20:33:52 

vojandi írta:
A galéria-nézetet választottam, asszem az közepes. De még csak most kezdtem icon_smile.gif

...olyan színe volt, mint a lefkadai képeken...

(Ügyes... icon_wink.gif icon_biggrin.gif - a galéria-nézetet még soha nem használtam icon_redface.gif ; a kis képre kattintok, akkor lesz közepes, újabb katt-nál nagy... icon_razz.gif )

A kijáratnak most ilyen színe volt, de messze látszik, hogy a nyílt vízé más; a két szín élesen elválik egymástól... A szín egyébként sokmindentől (időjárási tényezőktől, napszaktól, stb.) függ.


# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114297 Üzenet linkje2009-08-15 15:48:42 

Sziasztok!
Ha elővárosi vonattal megyek Korinthoszba, és az azonos nevű megállónál szállok le, hogyan tudok eljutni Isthmiába, ahonnan a kishajók indulnak a "csatorna-túrára"? Esetleg praktikusabb máshol leszállni, mással menni? (Csak tömegközlekedés jöhet szóba.)

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitsibog
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#117881 Üzenet linkje2009-09-21 22:22:20 

Pontikos írta:
Sziasztok!
Ha elővárosi vonattal megyek Korinthoszba, és az azonos nevű megállónál szállok le, hogyan tudok eljutni Isthmiába, ahonnan a kishajók indulnak a "csatorna-túrára"? Esetleg praktikusabb máshol leszállni, mással menni? (Csak tömegközlekedés jöhet szóba.)


Erre én is nagyon kíváncsi lennék!!Valaki...?

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
AgniTolo
Törzstag
Törzstag
661 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117890 Üzenet linkje2009-09-22 12:10:52  Válasz a #117881. hsz-ra Előzmény #117881

Szia. Onnan csak taxival lehet lemenni a hajoallomasra, busz oda nem megy.
Agi

# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#136978 Üzenet linkje2010-06-02 14:54:09  Válasz a #117890. hsz-ra Előzmény #117890

Szia Ági!
Most olvastam az őszi válaszodat. icon_redface.gif Köszönöm utólag is, de akkor már pont kint voltunk Athénban, és végül Korinthos nem is fért bele az időnkbe. Ellenben idén ismét a listára került - immár Tolóból indulva. Abban a topikban kérdeztem róla most.

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#140913 Üzenet linkje2010-06-23 20:05:58  Válasz a #136978. hsz-ra Előzmény #136978

Annak, aki tömegközlekedéssel készül a csatornához: az isthmosi buszállomástól a híd 5 perces séta (letekintés, kitekintés mindkét irányba), a kirándulóhajó pedig egy kb. 35 perces könnyű séta. (Helyben lehet csoporthoz csatlakozni.)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
<   1 2 3 4 5 6


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu