Kárpátoszi mesék
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#46734 Üzenet linkje2007-10-10 22:36:38 

Úgy tûnik, Andi nincs még... Én úgy tudom, hogy eza kaja, ha nagyon leegyszerûsítem, olyasmi, mint a kebabcse és társi, vagyis fûszeres húsgombóc; itt egy angol nyelvû recept, de ezt is többféleképpen készítik és tálalják:





A snorklizás szerintem a szemüveges búvárkodás.

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#46757 Üzenet linkje2007-10-11 13:37:40 

Szia Muskolciutas és Mono!

Bár h.apci már megelõzött, de azért én is válaszlnék. A suzukákia, igen, ilyen fasírt szerû húsgombóc, ami paradicsomos szósszal is rizzsel van (én speciel utálom a szósz íze miatt). A németországi étlapokon nem suzukákiának, hanem egyszerûen csak "suzukinak" hívják.

A snorklizás hülye, angolból átmagyarosított szó. Angolul snorkelling, németül schnorcheln, magyarul nincs rá egy szó: én régebben mindig így írtam "Búvárkodtunk szemüveggel és pipával"...Na, ennél azért egyszerûbb és rövidebb az átmagyarosított verzióját használni. Azt nem írhatom, hogy búvárkodtunk, mert akkor palackkal mentünk volna és akkor hazudnék icon_smile.gif

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#46782 Üzenet linkje2007-10-11 20:46:56  Válasz a #46757. hsz-ra Előzmény #46757

Szia Andi,
köszönjük a választ.Búvárkodni nem szoktam,talán ezért nem ismerem a szót,viszont enni szeretek,úgyhogy nem is értem hogy még hogyhogy nem kerültek az útamba ezek a húsgombóckák icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#46787 Üzenet linkje2007-10-11 21:40:43 

Na ja, ilyen gusztusosan tálalva, mint h.apci képén, még sosem láttam...de az étlapon többnyire szerepel.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 4


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu