Olaszország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47161 Üzenet linkje2007-10-18 17:18:16  Olaszország

Na errõl talán Kriszta35 mesélhetne legtöbbet. Várjuk icon_smile.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdus62
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
305 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47294 Üzenet linkje2007-10-20 10:12:50 

Nem tudom,ki hogy van vele,de nekem mint nyaralóhely észak Olaszország nem jött be.
2005 nyarán voltunk ott nyaralni de nem tetszett.A településeken apartman apartman hátán.
A tengerparton ameddig a szem ellát,csak napernyõk és nyugágyak.Nem lehet olyan partszakaszt
találni,ahol ne egymás szájába érnének az emberek.
Rengeteg a túrista,az utcákon nagy a tömeg esténként.
Csak annak ajánlom,aki szereti a nagy nyüzsit.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47299 Üzenet linkje2007-10-20 13:25:33 

Nyaralni még nem voltam arra, csak körutazás során. Nekem már katalógosok képei alapján sem tetszenek ezek a helyek. A másik (nyugati oldal, Ligur-tenger) sokkal szebb.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47312 Üzenet linkje2007-10-20 17:56:48 

Nyaralni én sm voltam még itt,nem is szeretnék.Borzasztó lehet az,hogy kimégy a partra és mondjuk balra a 4. sor 6. napágya a tiéd,vagy jobbra a 10. sor 7. ágya és a vizbõl is csak egyforma ernyõket és ágyakat látni.Viszont körúton már kétsazer 2 hétre volt szerencsém /Velencétõl Nápolyig/ és az maga volt a csoda.Mondjuk fiatalok is voltunk,minden volt,ami az ilyen fémvázas hátizsákos útakba belefért a 80-as években.Velencében szállásunk se volt,akkor még a Santa Lucia pályaudvar elõtti hatalmas téren töltötte az éjszakát fél Európa ifjusága...azóta hallottam már ezt megtiltották.Assisiben a kolostorudvaron aludtunk és reggelre a szerzetesek keltegettek minket misére menet.Arezzoban belecsöppentünk egy helyi lakodalomba,hát az is érdekes volt.De leginkább Firenzében szeretnék ujra üldögélni az Ammanati szobor oldalában,és bámulni a nyüzsit.Édes ifjúság...Jövõ nyáron valószinûleg újra próbálkozunk.
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47331 Üzenet linkje2007-10-20 19:11:10 

Sziasztok!

Voltam egy párszor Olaszországban /amikor kitört a Jugoszláv háború nem indultunk el évekig Görögországba /.
Elõször Bibionéval indítottunk, háááát.... nagyon nem jött be. Következõ évben Velence alá mentünk Lido de Estensibe. Ez már valamivel jobb volt, de ez sem az igazi. Következõ évben még délebbre vettük az útirányt Fánóba. Ez még jobb volt, de még ez sem az igazi. Meg sem közelíti Görögországot.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47334 Üzenet linkje2007-10-20 19:18:19 

Ahhoz Calabriába kell menni Ferrari (még én sem vltamn ott, csak szeretnék). Ott vannak eszméletlen szép és változatos tengerpartok, meg csodás kis falvak...de nagyon mennék oda is icon_smile.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47406 Üzenet linkje2007-10-23 11:54:31 

Sziasztok!
Az éjszaka megjöttem Nápolyból.Hát mindenképp érdemes megnézni,nagyon szép a Nápolyi öböl környéke,nagyon érdekesek a vulkánok,de van nagy szegénység és kosz is.
Sorrento nekem nagyon tetszett.Mindenképp érdemes megnézni,de nem igazán fogott meg,és nem szerettem bele mint Krétába.Ami még érdekes felfedezés hogy 4 nap alatt összesen 2 kedves és barátságos nápolyival találkoztam.6-an utaztunk,és minegyikönknek az a tapasztalata hogy nagyon barátságtalanok a nápolyiak,mindegyikünk külön-külön is tapasztalta,és eggyütt is.
Jó volt,szép volt,de köszönöm ennyi.Mondjuk igazán nem látok bele a dolgokba mert csak 4 napig voltam ott......
Majd még mesélek,de most mennem kell.
Egyébként hiányoztatok icon_wink.gif icon_smile.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47485 Üzenet linkje2007-10-24 08:25:36  Válasz a #47406. hsz-ra Előzmény #47406

Sziasztok!

Köszi Andi, hogy rám gondoltál. Egy kicsit kivártam, hogy milyen hozzászólások jönnek, védeni kell ez az országot, vagy nekem is dicsérnem. Sajnálom, hogy eddig sok jót nem írtatok.

Olaszország sok arcú ország, és lelke van. Különleges egyedi varázslattal. Ha ezt valaki nem éli át, akkor nem fogja meg az ország hangulata. Ott az Alpok, a tenger, a mediterrán hangulat ami tele van történelemmel. Az északi részen az üdõlõ helyek tényleg be vannak építve szálloda sorokkal, de ez bennünket soha nem rettentetett vissza, nem ezért szeretjük ezt az országot, hanem az említett tényezõk miatt. Az olasz emberek nagyon is, hogy kedvesek, amerre csak jártam eddig mindenhol ezt kaptam, és segítõkészek. Egyszer egy olasz bácsika mondta, hogy ne beszéljek angolul, mert az olaszok azt hiszik, hogy amerikai vagyok, és azt nem igazán csípik. Inkább németül. Ezt meg is fogadtuk, és tényleg igazi vendégszeretetet kaptunk. Persze néhány olasz szót is megtanultunk azóta,és jól megértetjük magunkat.
Na és az olasz konyha, hát az mennyei, és a különbözõ édességek, és a fagyi, ilyet én még sehol nem kaptam. Az igazi olasz vörösborhoz pedig nem lehet semmit se mérni.
Szóval nekem Olaszország hatalmas szerelem. De vannak negatív dolgok is, pl. az apartmanok nem mindig tiszták, sok a zsebes, és tolvaj, volt alkalom amikor ezt megtapasztaltuk, fõként a tengerparton tûntek el dolgaink. Ja és a tengerpart, a feketehomok nekem nem jön be, olyan gyönyörû tengerpartot még nem láttam itt, mint Görögországban. Nekünk fontos a srácok miatt, a homokos partrész, és bevallom én is azt szeretem.
Szóval én 7* voltam ebben az országban, és eddig soha nem bántam meg, hogy itt nyaraltunk.

Mono nagyon örülök, hogy Nápolyt emlitetted. Éppen Metaban nézek szállást, mivel innen szeretnénk megnézni a rég áhított Pompeit, Vezuvot, Capri szigetén a kék barlangot, Ravellot, és Amalfit.
Szóval én nagyon örülnék ha írnál errõl az utadról bõvebben.
Még nem döntöttem el, hogy Nápolyba elrepülünk, és onnan át Sorrentora, vagy kocsival menjünk. icon_lol.gif

Nagyon várom a beszámolódat!!!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47515 Üzenet linkje2007-10-24 18:51:03  Válasz a #47485. hsz-ra Előzmény #47485

Szia Kriszta,
mindenképp írni fogok,de most nincs idõm,csak benéztem.
Igyekszem a napokban idõt szakítani rá. icon_wink.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47621 Üzenet linkje2007-10-26 19:42:25  Válasz a #47485. hsz-ra Előzmény #47485

Szia Kriszta!
Szóval kezdem:Nápoly nagyon szép és egyben nagyon csúnya is tud lenni,ha a kikötõben sétálsz és felnézel a városra gyönyörû.A spanyol negyed,a szûk utcácskák a kiterített ruhákkal....van hangulata,tetszett.
A belváros szép,vannak tipikus bevásárló utcák,semmi különös.Szépek a templomok,a terek,az épületek(Umberto galéria,színház,tojásvár).Viszont borzasztóan túlzsúfolt,rengeteg lakás,szinte egymás hegyén-hátán,rengeteg ember,
rengeteg autós,akik nem tartják be a szabályokat,mégsem idegbetegek,és nem ordíbálnak,és mutogatnak egymásnak,hanem koccanás ide ütközés oda,szépen elintézik,gondolom ez azért is van mert mindennaposak az ütközések.Jóképüek a férfiak,a fiatalok és az idõsebbek is,nagyon jól öltözködnek.A lányok meg gyönyõrüek,nem láttam 1 mûnõt(bocs attól aki sértésnek veszi) sem.Egyszerüek és nagyszerüek,természetesen szép kreol a bõrük,a hajuk egyenes kinek hosszabb kinek rövidebb,általában barnák,szerintem ahogy reggel felkelnek olyanok,nem kell kiló puder,tetovált ez meg az.....Nagyon tetszik a stílusuk is,farmer,nagycsatos öv,csizma(mondjuk én is ezt a stílust kedvelem,lehet hogy ezért tetszik ennyire)Viszont ha Nápoly központjából kifelé megyünk,arra már látszik a nyomor és a szegénység.Annyi de annyi szemét van mindenhol,szanaszét,a parkokban,egyszerûen mindenhol,hogy én azon gondolkodtam,hogyhogy nem betegszenek meg az emberek.A külváros nekem csúnya,de mondjuk melyik külváros szép?Nagyon sok a néger árus,akik eléggé erõszakosak,kezedbe adják az árut,ha kéred ha nem,és nem akarják visszavenni hiába nyújtod át,csak a pénzt add,nem egyszer láttam,hogy a földre rakták az emberek az árut mert az árus nem akarta visszavenni.Rengeteg a kóbór macska és kutya is. Folyt.köv. icon_wink.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47639 Üzenet linkje2007-10-26 22:12:32 

Szia Mono!
Nekem nagyon tetszik ez a részletekbe menõ jellemzésed, fõleg ahogy az emberekrõl írsz, mert én nemhiszem, hogy valamelyik utazásom során ennyire megfigyelném az utca átlag emberét.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47648 Üzenet linkje2007-10-27 08:02:12  Válasz a #47621. hsz-ra Előzmény #47621

Szia Mono!

Bizony az olasz emberek így néznek ki. Engem is ez fogott meg, az egyszerûségük kivülrõl is. Még én se találkoztam olyan lányokkal mint itthon, pedig én is megnéztem õket. Sajnos a szemetes parkok nem egyedi esetek, az nálunk is meg van, szóval szó se érheti õket ezért.
Idén amikor Rómába leszállt a gépünk, és a taxira vártunk, én is láttam egy olasz fiút, nagyon csinos volt, a farmernadrágban, bõrkabátjában, bizony rajta felejtettem a szemem, amit a férjem meg is jegyzett. icon_lol.gif Egy szerencsés lányra várt....
Ha már az embereknél tartunk, az észak-olasz emberek nagyon büszkék, arra, hogy észak-olasz akcentussal beszélik az olasznyelvet /tájszólással/, kb. az annyit jelent, mint guccit hordani. icon_wink.gif

Várom a folytatást!!!!! icon_lol.gif icon_lol.gif
Mono Nápolyban merre volt a szállásotok? Illetve a címe? Melyik légitársasággal repültetek? Képzeld se a malév, se a wizzair, se a meridiana nem indit járatot jövõre Nápolyba. icon_cry.gif Szóval én egyenlõre itt tartok a szervezésemmel.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47657 Üzenet linkje2007-10-27 14:06:45  Válasz a #47639. hsz-ra Előzmény #47639

Szia Vojandi!
Örülök hogy tetszik,majd folytatom,de most csak beugrottam,mert megyek osztálytalálkozóra.Egyébként én mindig figyelek mindenre,azt is megfigyeltem,hogy a napszemüvegek "királyát"r.b.-t viseltek túlnyomó részben. icon_wink.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47659 Üzenet linkje2007-10-27 14:19:23  Válasz a #47648. hsz-ra Előzmény #47648

Szia Kriszta!
Azok a szemetes utcák,parkok nem olyan szemetesek mint nálunk,hanem a miénknél sokkal-sokkal koszosabbak,legalábbis ez az én véleményem.Azt hallottam hogy az északiak nagyon nem szeretik a délieket,mert úgy gondolják hogy a déliek lusták,és hogy az északiak tartják el õket.Igazándiból ebbe nem láttam bele....csak azt tapasztaltam hogy amikor a Róma- Nápoly meccs volt,érzékeltem valami ilyesmit.Nagyon érdekes volt,hogy a mérkõzés ideje alatt 1 férfit sem lehetett látni az utcákon,mindenki a tv-re volt ragadva,a felszolgálók leálltak az étellel a kezükben,1 gól erejéig icon_biggrin.gif Látszik hogy ott az egyik legfontosabb dolog a futball,már a kissrácokon is.
Huuu,most mennem kell mert elkések....
Sziasztok icon_cool.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47696 Üzenet linkje2007-10-28 17:12:38 

Mi a Sky Europe-al repültünk,úgy tudom hogy õk sem fognak a késõbbiekben Nápolyba utaztatni,az okát nemtudom,talán Ferrari tud majd rá válaszolni.
A szállásunk Marina di Meta di Sorrento-ban volt,egészen lennt,közvetlenül a tengerparton.Giouse'a Mare hotel(Via Caruso 2.)Alvásra megfelelõ,és nagyon szép a kilátás,ha olyan oldalon kapsz szobát mint mi icon_wink.gif A neten megtudod nézni,fennt vannak.Egy idõs házaspár (70 év körüliek)volt ott a recepción,nekem nem voltak szimpik.
Az étterembe viszont szimpik voltak a felszolgálók.Nagyon szeretek,és tudok is enni,de amennyi ételt ott kaptunk......
Elõétel természetesen tészta(olyan emberes adag,mint nálunk a fõétel),fõétel husi szósszal,salátával,majd desszert icon_rolleyes.gif .....finom volt mindig minden icon_biggrin.gif
A hotel Sorrento" külvárosában" van,jó kis sikátorok vannak arrafelé.
Egyébként maga Sorrento nagyon szép város,olyan kis igazi gyöngyszem mint nálunk Eger vagy Pécs........sorolhatnám még az itthoni szépségeket.
Szóval nagyon szép,és kellemes hangulatú városka.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
1 2 3 ... 18 19 20   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu