Rodosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 946
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92147 Üzenet linkje2009-03-10 19:37:48 

Szia Dian!
2007-ben voltam a Soula apartmanban, semmi problémám nem volt. Minden apartman erkélyes. Tulaj szinte egyáltalán nem látogatja, illetve esténként jár csak a növényeket locsolni. Ez azt is jelenti, hogy egész héten nem volt semmi takarítás, sem szemetelés, azt nekünk kellett elvégezni. Problémát ez nem jelentett, a hozzá való eszközök a folyosón megtalálhatók.
A tenger elég hosszú sétával érhető el, de később rájöttünk, hogy az Orient apartmanon átvágva lerövidíthető az út.
A szomszédos Tsampika medencéje használható, de ez a szomszéd 2 lépés. A medence nagyon jó, amikor pl. a fővárosból fáradtan hazajöttünk és nem volt kedvünk lesétálni a tengerre, nagyon élveztük a medence közelségét.

A szobáról, az erkélyről és a környezetéről találsz fényképeket (balra a nevem alatt katt. a fotoalbumra)

Árakat nem írok, hisz másfél évvel ezelőttieket tudok csak.
szepeva

# 947
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dian77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
363 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92152 Üzenet linkje2009-03-10 20:26:39  Válasz a #92147. hsz-ra Előzmény #92147

Szepeva!

Köszönöm a válaszodat. A képeket is megnéztem. Tetszett minden, jó választásnak tűnik. icon_wink.gif

# 948
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92153 Üzenet linkje2009-03-10 20:36:55  Válasz a #92152. hsz-ra Előzmény #92152

Nagyon szívesen, érezzétek jól magatokat!
szepeva

# 949
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lukréccia
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92628 Üzenet linkje2009-03-15 20:43:16 

Sziastzok!

Volt-e már Valaki közülletek RODOSZ városban az EL GRECO szállodában.
Kiváncsi vagyok a szállodára turista szemmel a környékre és a legfontosabb látni valókra.

Kösz

Lukréccia

# 950
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92783 Üzenet linkje2009-03-17 15:41:31 

Sziasztok!

Tavaly júliusban nyaraltunk Rodoszon, Falirakin, a szállásunk a Voula apartmanban volt, az utat a Campus Club Travel szervezte.

Ha valakinek ven esetleg ezzel kapcsolatos kérdése, keressen bátran.

# 951
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lukréccia
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#92960 Üzenet linkje2009-03-18 19:43:58  Válasz a #92783. hsz-ra Előzmény #92783

Szia Szilvi!

Igaz,hogy mi más utazási irodával utazunk (5 kontinens) ,de azért szeretnék némi infót megtundi a sziget látnivalóiról, mert az utazási prosik szerintem csak a nevezetesebb helyeket és látnivalókat említik meg. Kiváncsi lennék a TE véleményedre is, hogy Ti mit néztetek meg és merre jártatok.

Köszi
Lukréccia

# 952
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#93000 Üzenet linkje2009-03-19 10:42:27  Re:

lukréccia írta:
Szia Szilvi!

Igaz,hogy mi más utazási irodával utazunk (5 kontinens) ,de azért szeretnék némi infót megtundi a sziget látnivalóiról, mert az utazási prosik szerintem csak a nevezetesebb helyeket és látnivalókat említik meg. Kiváncsi lennék a TE véleményedre is, hogy Ti mit néztetek meg és merre jártatok.

Köszi
Lukréccia


Szia Lukrécia!

Rodosz nagyon szép hely, nagyon sok a látnivaló. Gyönyörű tengerpartjai és számos történelmi nevezetessége van.

Gyakorlatilag mi az egész egy hetes (kevés!) nyaralásunk alatt "mozgásban" voltunk (5 napra béreltünk autót) és a Lindos és Monolithos közötti részét jártuk be a szigetnek, valamint voltunk Symi szigetén (hajókirándulás) is.

A Symi szigeti kirándulást ajánlani tudom, nekem nagyon tetszett, sajátos hangulata van a szigetnek. Olcsóbb viszont, ha a kikötőben fizetsz be a kirándulára és nem utazási irodában.

Még a nyaralás előtt beszereztük az alábbi könyvet:
Paul Harcourt Davies: RODOSZ Booklands 2000 Kiadó (Libriben: 2.613 Ft - Listaár: 2.750 Ft).
Ez a könyv nagyon hasznosnak bizonyult, ajánlani tudom. Minden látnivalót pontoz, hogy mennyire érdemes megnézni. Ezzel a pontrendszerrel mi nem értettünk egyet (némelyik hely jobban, vagy kevésbét tetszett), de arra jó volt, hogy a fontosabb látnivalókat kiemelje.
A Tőzsér J. féle könyvet ( https://www.kassakkiado.hu/utikonyvek.html)
csak hazaérkezésünk után ismertem meg, azt is ajánlom figyelmedbe. (Nem olvastam a korábbi hozzászólásokat, lehet, hogy már ismered...)

Részletezve, hogy mit láttunk:
- Symi***,
- Rodosz város (rengeteg látnivaló)***,
- Thermes Kalitheas (nagyon teszett)***,
- Pillangók völgye**,
- Tzambika*,
- Ladikou (Anthony Quinn öböl) *** (gyönyörű sziklás part),
- Lindos*** (szép a partja is, lassan mélyülő, homokos),
- Ialissos*,
- Kamiros (nagyon szép kilátás)***,
- Kritina vár*,
- Monolithos vár**.

(*** nagyon teszett... *kevésbé)
Ez persze csak a privát véleményem.

Az autóbérlést (ne utazási irodától) szintén ajánlani tudom, mert Rodoszon nagyon sok a látnivaló.

Remélem segíteni tudtam. icon_smile.gif



    # 953
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Ginaaa79
    Törzstag
    Törzstag
    688 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #93030 Üzenet linkje2009-03-19 14:38:25 

    Sziasztok! Elég rég írtam ide és akkorse sokat. Tavaly augusztusban volt az esküvőnk, rá 2-3 nap múlva döntöttük el, hogy Rodoszra megyünk nászútra. Kaptunk egy nagyon jó ajánlatot egy utazási irodától.
    Képeket ide nem töltök fel, de ha gondoljátok, megnézhetitek:
    www.webhorizont.hu/eskuvo/kepek
    (lefele kell görgetni, ott vannak a nászutas képek)
    Faliraki-ban voltunk, a Louis Colossus Hotelben
    Idén még nem tudom hova megyünk, de az tuti, hogy megint last minute lesz belőle:)

    # 954
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Lukréccia
    Kezdő fórumos
    Kezdő fórumos
    43 hozzászólás


    Nincs beírva úticél.
    #93052 Üzenet linkje2009-03-19 18:42:03  Válasz a #93000. hsz-ra Előzmény #93000

    Szia Szilvi!


    Nagyonköszönöm a részletes és gyors válaszodat ! Megnéztem azokat az utikönyveket amiket javasoltál és szerintem meg is fogom rendelni. Nem tudom TE hogy vagy ezzel, de szerintem az emberek nem igen mennek ilyen"távoli" szigetre. Most tudom,hogy világválság ..., és a többi,de amikor mi bejártuk az "egész" Észak Görögországot és volt némi kérdésem 1-2 órán belül volt reagálás ,és nem csak egy. Mégegyszer nagyon köszönöm a gyors válaszodat, rengeteg hasznos jó dolgot leírtál.

    Köszi Lukréccia

    # 955
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Timike22
    Aktív fórumos
    Aktív fórumos
    161 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #93199 Üzenet linkje2009-03-22 10:41:40 

    Sziasztok!

    Mi a párommal megyünk idén augusztusban két hétre Rhodoszra icon_smile.gif))
    olvastam már itt a hozzászólásokat icon_smile.gif)), és csak jót írtok.
    Én is már nagyon várom hogy odamenjek.

    Falirakiban fogunk megszállni a Lido star hotelben.,neckermannos út.
    Valakinek már van valami tapasztalata erről a hotelről???

    ESEtleg útitársak is jelentkezhetnek ha valaki szintén 08.09-én megy ide icon_smile.gif))

    Ja még egy kérdés.
    Szerintetek mennyi költőpénzt érdemes most kivinni?
    én olyan 150.000 Ft körülire gondoltam.

    Üdv.

    Timike

    # 956
    KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
    Ian
    Aktív fórumos
    Aktív fórumos
    432 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #93209 Üzenet linkje2009-03-22 12:06:25  Válasz a #93199. hsz-ra Előzmény #93199

    Szia Timike22!

    A 150,000 Ft kb. reális 2 hétre. Bár függ attól, hogy pl. járművet hány napra akartok bérelni? Valamint FP vagy önellátás vagy reggelis a kiválasztott út. Nem kell az egészet kp-ben kivinni, mert bankkártyát ( Visa és EC/MC ) több helyen is elfogadnak, csak a kb. 20 €-os értékhatár legyen meg a vásárlásnál, a vásárlás után fizetendő jutalékok miatt. Bár a nagyobb áruházakban ( pl. Dia% ) ezzel sem foglalkoztak. Ált. a szállásokon széf bérelhető és érdemes a pénzt ott elhelyezni.

    Üdv icon_smile.gif

    # 957
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Firkamano
    Törzstag
    Törzstag
    1840 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #97016 Üzenet linkje2009-04-29 11:19:53  Válasz a #93199. hsz-ra Előzmény #93199

    Sziasztok!

    Rodoszon olcsó szállás:
    július első hetében 35 euro/2fő/nap

    PANAIOTIS STUDIOS/Pefkos-Lindos
    e-mail : domnastudios@in.gr
    https://www.domnastudios-lindos.com

    Rodosz-Karpathos kompjegy 19,60 euro/fő/út
    Karpathoson még olcsób szállások...

    # 958
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Nagymaya
    Aktív fórumos
    Aktív fórumos
    85 hozzászólás


    Nincs beírva úticél.
    #98115 Üzenet linkje2009-05-07 13:24:01 

    Sziasztok! Ha van valakinek tapasztalata a Falirakiban lévő Villa George apartmanról, szívesen olvasnék róla. Remélem idén eljutunk Rodoszra. Gyűjtöm az infókat. icon_smile.gif Ja, és utazott már oda valaki az 5 kontinenssel?
    # 959
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Zsebkuty
    Kiemelt fórumtag
    Kiemelt fórumtag
    1375 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #98116 Üzenet linkje2009-05-07 13:41:34  Válasz a #93030. hsz-ra Előzmény #93030

    icon_lol.gif Kedves Ginaaa79!!!
    Most volt időm átnézni a képeidet!Először is gratulálok az esküvőtökhöz,látom,ez a szálloda igazán jó helyen volt,ahogy nézem,a kaják is szuperek lehettek,biztosan nagyon jól éreztétek magatokat!!!
    Köszi a képeket!!Sok boldogságot!/Jövőre tuti Rodoszra megyek,ha minden jól alakul.... icon_lol.gif /

    # 960
    KijelentkezvePrivát üzenet küldése
    Firkamano
    Törzstag
    Törzstag
    1840 hozzászólás



    Nincs beírva úticél.
    #98119 Üzenet linkje2009-05-07 14:17:35  Válasz a #98115. hsz-ra Előzmény #98115

    Nagymaya!

    Az 5 kontinensnek egész jó a híre, én még soha nem utaztam vele.
    Mennyiért akarják egy főnek adni a nyaralást, hány napra, és melyik időpontban?

    KERESŐ:
    Nyomtatóbarát verzió
      Fórum : Dodekániszosz
    <   1 2 3 ... 63 64 65 ... 150 151 152   >


    Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu