Városlátogatások
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125174 Üzenet linkje2010-02-03 08:35:07  Válasz a #125102. hsz-ra

Szia Relax,
Szerintem, ha írsz a kiválasztott szállodának, biztosan ad információt erről. Valószínű szállásonként változó lehet. Általában segítőkészen válaszolnak.
Mi ezt a szállást választottuk márciusra: http://www.hungarian.hostelwor.....enice/3068 Ez a hotel saját e-mail címe: info@bbthe4seasons.net, direktben náluk foglaltunk, így márciusra 60 Eur/szoba (franciaágyas) reggelivel árat ajánlottak. Ők nagyon segítőkészek, ha tetszik, bátran írj nekik direktben.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relax
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125178 Üzenet linkje2010-02-03 09:48:15  Válasz a #125174. hsz-ra Előzmény #125174

Szia Csz75!
Köszönöm a válaszod! Én is gondoltam, hogy ez szálláshely függő, de gondoltam, hogy hátha valaki már próbálta így. Ti mikor mentek márciusban és mennyi időre? Én is márciust néztem, márc. 16-20-ig. Ebben az időpontban a wizzair repjegye 3-3ezer Ft oda-vissza + poggyászdíj, így nagyon minimális összegből meg lehetne úszni az utazást. Bár nem tudom, hogy lesz-e belőle valami, mert a férjem nem szívesen cserélné fel a kéthetes rodoszi nyaralást pár nap Velencéért és a szabadságunk meg - mint általában mindenkinek - sajnos véges. icon_sad.gif
Látom közben, hogy néhány nap és irány Barcelona! icon_smile.gif Húú de klassz!
Ha már nem tudsz addig írni, nagyon jó utat kívánok!

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#125180 Üzenet linkje2010-02-03 11:56:21  Válasz a #125178. hsz-ra Előzmény #125178

Szia Relax!
Nagyon köszönöm. icon_smile.gif Küldtem privát üzenetet.

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134982 Üzenet linkje2010-05-19 11:12:47 

Szia Relax!

Nagyon jó utat és sok szép velencei élményt kívánok Nektek! icon_smile.gif
Lassan kezdheted a csomagolást. icon_smile.gif

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153640 Üzenet linkje2010-11-16 12:45:50  Válasz a #96399. hsz-ra Előzmény #96399

Szia Andi!
No, alaposan megkésve, de most tévedtem ebbe a topikba: NAGYON TETSZETT A BESZÁMOLÓD!
Lehet, hogy egy velencei repjegy lesz az ajándék Karácsonyra? icon_idea.gif

Üdv, Medi

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Virágtündér
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153700 Üzenet linkje2010-11-18 09:16:08 

Voltatok már Kittseeben a csokigyárban? Szereténk a 11 éves kislányomnak december elejére szülinapi meglepetésként egy buszos útra befizetni. Van aki azt mondja hogy szombaton nincsen gyárlátogatás csak hétköznap.
A másik kérdésem az lenne hogy az ingyenes csokikóstolás az a gyárban van vagy a mintaboltban?

Délután meg megnéznén a bécsi adventi vásárt, de arról is azt hallottam hogy rengetegen szoktak lenni, mozdulni sem lehet.

Ha valakinek van megbizható infója róla, köszönettel venném.

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153727 Üzenet linkje2010-11-19 14:22:41  Válasz a #153700. hsz-ra Előzmény #153700

Szia Virágtündér!

Én tavaly dec. 20-án voltam a bécsi ádventi vásáron, talán a nagy hideg miatt, de nem voltak nagyon sokan. Másrészt jó szélesek a házikók közötti utak, bőven elfér sok ember is. A vásár a városháza előtt volt, a városháza épületében kézműves foglalkozások voltak gyerekeknek - talán ez a számotokra is érdekes.
Ja, és persze a fentiek a NAGY vásárra vonatkoznak, a városközpontban több kisebb vásárt is találtunk.

Üdv,
Medi

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ildima
Aktív fórumos
Aktív fórumos
178 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153728 Üzenet linkje2010-11-19 14:29:38 

Szia virágtündér!
Én már jártam Kittseeben.A csokigyárban nem lehetett kostolni, de a boltban mindenféle dobozos csokoládékból igen. Mielőtt megvásárolnád érdemes a kietett dobozból megkostolni minden édességet. Jó tanács: egy kis üvegbe vigyél vizet, mert nagyon szomjas tud lenni az ember kostolás közben:) Igy több csokit is meg lehet kóstolni:) Nagyon finomak a kókuszos csokis golyók, az aszalt szilva csokiba mártva és igy tovább. Annyit lehet kostólni amennyit akartok. Jó utazást és kostolást.

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Virágtündér
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153736 Üzenet linkje2010-11-19 14:48:38  Válasz a #153728. hsz-ra Előzmény #153728

köszi a válaszokat, most foglaltuk le a helyeket. csapatostól megyünk /23-an/ egy munkahelyről.
Biztosan jó lesz, már várjuk mindannyian
Majd hozok nektek is egy kis kostolót icon_lol.gif

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Virágtündér
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153738 Üzenet linkje2010-11-19 14:52:58 

És köszönöm a vizes jótanácsot, megfogadjuk. lehet hogy nekem ez nem jutott volna eszembe.
# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Virágtündér
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154077 Üzenet linkje2010-12-06 11:28:00 

Mindenkinek kellemes Mikulás napot !
Szerencsésen hazaérkeztünk a bécsi útról. Az utazásunk rendben volt, habár féltem tőle, mert előtte 2 nap nagyon esett a hó, de szombaton nagyon szép napsütéses idő volt. Hideg volt. Vegyes tapasztalatokkal értünk haza. A negatívumokat az utazási irodának köszönhetjük javarészt, megmondom őszintén valahogy többet vártam ettől az egynapos úttól. A csokigyár minatboltjában jól bevásároltunk, mindent megkóstoltunk, egész délután alig kívántunk ennivalót, úgy jól laktunk az édességekkel. icon_lol.gif Jó sok mindent hoztunk is haza.
Délután az adventi vásárban voltunk kb. 1 órát a városháza előtti téren, aztán nevezetességnéző sétára mentünk. Nagyon szépek az épületek, a szobrok, a kancellária épülete, a Dóm, több templom, a természettudományi múzeum előtt a szoborelefántnál aranyos képet készítettünk a kislányomról, stb.... ezek szépek voltak. A bevásárló utca a dómnál magas árakkal, tömött utcáival, sorbanállós WC-kel nem volt olyan nagy élmény.
A hazafelé út előtt 2 órát vártunk a buszunkra,/az utazási irodánk nem áltl a helyzet magaslatán sem a sofőrt sem az idegenvezetőt tekintve/A várakozás vége felé már nem volt indulatoktól mentes a várakozás.
Na de emlékezzünk a szépre. Igaz megállapítottuk utólag, ez volt az első és szerintem az utolsó téli, és egynapos buszos utazásunk.

Nem akarok panaszkodni, csak úgy tárgyilagosan leírtam, a tapasztalatunkat. icon_rolleyes.gif

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BoAt
Aktív fórumos
Aktív fórumos
254 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#158665 Üzenet linkje2011-03-21 18:25:41 

Sziasztok! Ha valaki nagyon rövid időre szeretne Olaszországba utazni, szíves figyelmébe ajánlom Torinót. Budapestről a Wizz járatával mentem Milánó- Bergamoba, onnan transzfer vitt be a milánói vasútállomásra (Stazione Centrale). Itt betettem a csomagom a csomagmegőrzőbe (az első 5 óra 4 euróba kerül, ez az idő nekem bőven elég volt) és metróval elmentem a milánói dómhoz. A metrójegy 1 euró, négy megállót kell menni a dómig. Nem tudom, hogy mindig így van-e, de most a dóm bejáratánál ellenőrizték a nagyobb táskákat. Belépő nincs és lehet fotózni. Itália második legnagyobb temploma tényleg hatalmas. Csodálatos festett üveg ablakai és szobrai vannak, kívül-belül káprázatos. A dóm körbejárása után egy picit sétáltam a környéken, aztán visszamentem a pályaudvarra, ugyanis az Ezüst Nyíl nevű csodamasinával utaztam tovább Torinóba. Ez a szupergyorsnak titulált vonat érdekes módon ugyanannyi idő alatt ér oda, mint egy mezei gyors, csak éppen kétszer annyiba kerül rá a jegy. Feltételezem, hogy ezért utaznak rajta sokkal kevesebben, mint a gyorsvonatot, amelyik zsúfolásig megtelik. A vonatjegy a gyorsvonatra 9,50 euróba, a Frecca Biancara 21,50 euróba kerül. A menetidő 2 óra mindkét vonattal. Torinóban a Hotel Bolognában szálltam meg, itt a kétszemélyes szoba 70 euróba került, reggelivel (ketten voltunk, tehát fejenként 35/nap/fő). Nagyon közel van a Porta Nuova pályaudvarhoz (pár méter) és Torinó belvárosi része gyalogosan is bejárható innen. Én nagyon meg voltam elégedve a szállással. Az este további része a belváros feltérképezésével telt, vacsora egy kis pizzériában (pizza+1 kis pohár sör 6,50 euró), útközben fagylaltozás (2 gombóc 2 euró), séta a Po partján. A szállodai reggeli jellegzetes olasz reggeli volt: vaj, lekvár,sajt, joghurt, croissant, capuccino vagy kávé, üdítő, víz. A pályaudvaron van egy turista iroda, ahol meg lehet vásárolni az úgynevezett Torino-Cardot is. Én a 48 órás változatot vettem meg 22 euróért, a kártyával nem csak a Torinóban található múzeumokba, de az egész Piemonte tartományban levő múzeumba, várba be lehet menni, ezen kívül a torinói felszíni közlekedésre is érvényes. A délelőtti és a kora délutáni órákban bejártam az egyiptomi múzeumot, a Galleria Sabaudat és a királyi palotát, késő délután a filmmúzeumot és a Mole Antoniella panorámaliftjének igénybevételével megnéztem Torinót felülről is. Napközben egy-egy kávéra vagy focacciara tértem be a lépten nyomon megtalálható kávéházakba, büfékbe. Az árak a pályaudvar környékén természetesen alacsonyabbak voltak , mint mondjuk a királyi palota mellett. Pár szó a meglátogatott múzeumokról és az időjárásról:
Bár az időjárás-előrejelzés egy héten keresztül arról biztosított, hogy március 15-én napközben az eső valószínűsége 20 százalék, szakadt az eső. A belváros egy részét azonban az árkádok alatt is szépen be lehet járni, és ha nem oldalról csap be a víz, akár ázás nélkül is lehet közlekedni a Via Po-n és a Via Roma-n (ez utóbbi Mussolini korának építészeti stílusát tükrözi). Az árkádokról valahol azt olvastam, hogy a királynő (mert Piemontnak királyai voltak) nagyon szeretett sétálni, de nem szerette az esőt, így szépen körbeárkádozták neki a sétái útvonalát. Igaz vagy sem, nem tudom, de nagyon hálás voltam neki a passziója miatt, mert az időjárás- előrejelzésnek köszönhetően sem esőköpenyem, sem ernyőm nem volt. A Museo Egizio a világ második legnagyobb egyiptomi múzeumába, mely három részből áll. Nem olyan régen olvastam arról, hogy Egyiptomból jelezték, hogy ideje lenne visszaadni ezeket a tárgyakat jogos tulajdonosának: az egyiptomi népnek, mire az olaszok azt válaszolták, hogy 2000 év után nincs helye reklamációnak:) Több teremben igazi egyiptomi hangulatot teremtettek a megvilágítással és a fekete falakkal, az ember tényleg egy piramis belsejében érzi magát, amint a szfinx-szobrok és fáráók, Sekhmet- szobrok között bolyong, miközben folyamatosan figyeli őt Osiris szeme. Jó hangulatban léptem ki, azaz inkább átverekedtem magam a sokadik iskoláscsoporton, akik múzeumlátogatásra érkeztek (felturbózott lelkesedéssel és hangerővel). A múzeumnak helyet adó épület egy következő szintjén található a Galleria Sabauda, a Savoia család képtára. Ha nem tudnám, hogy egyéb dolgokkal is foglalkoztak, hajlanék arra, hogy ez a család mást sem csinált, mint festményeket gyűjtött. Én még életemben ekkora családi gyűjteményt nem láttam, de nem is gondoltam, hogy létezik ilyen. Az egyházi témáktól a csatajelenetekig minden megtalálható, és nem csak olasz mesterek alkotásai. Sok híres festményt, sok híres alkotó nevét találtam itt meg és egy magyar csatajelenetet is, Szavojai Jenő személyes gyűjteményében. Amikor már azt hittem, hogy a kijárat következik, jött egy újabb lépcső, mely újabb termekbe kalauzolt. Érthető okok miatt itt a fotózás nem megengedett, a szabály betartásáról kevés teremőr, de annál több kamera gondoskodik. De egyszercsak mégis ott találtam magam a kijárat előtt, így elindultam a Királyi Palota irányába. Torinó csaknem minden épülete nemzeti színekben pompázott az ottlétem alatt. Itália egyesülését méltó módon ünnepelték az olaszok, sok járókelőn láttam kokárdát és még a pékségek kirakatai is olasz zászlókkal, szalagokkal voltak tele. Torino az 1860-as évek elején Itália fővárosa volt, és a Savoyai család egyesítette Itáliává az olasz félszigetet. Bár Milánóban is sok zászlót láttam (még a panelházakon is), talán Torinóban egy picit még nagyobb a lelkesedés ebből kifolyólag:) Jólesett nézni a számomra nagyon kedves magyar zászlókat fordított sorrendben:) A Torinó- kártyát minden múzeumban fel kellett mutatni a jegyirodánál, ennek fejében kaptam egy nulla eurós jegyet, melyet egy másik bejáratnál valaki vagy ellenőrzött, vagy nem. A királyi palotában több dolgot is meg lehetett nézni, a legaktuálisabb látnivaló egy animációs bemutató volt a királyi pompában élő személyekről és az olasz forradalomról. A káprázatos termekben nem csupán a palota berendezését tekinthettem meg, hanem uralkodók ékszereit, ruháit, olasz viseleteket, Garibaldi csatáit, csatajeleneteket ólomkatonákkal és majdnem minden teremben egy híres személy árnyéka mesélt korának eseményeiről. Az a helyzet, hogy az állam leesett a fényűző környezet láttán. Sajnos a fotózás szigorúan tilos volt. A filmmúzeum nem nyűgözött le túlságosan, utólag bántam, hogy nem a Palazza Madama múzeumba mentem el helyette, de valamikor majd igyekszem pótolni ezt a mulasztást:) Minden év március 15-én Torinóban megemlékeznek Kossuth Lajosról aki több mint 30 évig élt és dolgozott a városban, és ott is hunyt el. Erre a megemlékezésre mentem oda, így nagyon rövid időt töltöttem el ott, de valamikor vissza fogok menni, mert a város beírta magát a szívembe a legszebb városoknak fenntartott helyre:) Rövid összegzés a piszkos anyagiakról: vonat, múzeumok, két éjszaka szállás, evés, ivás, édesség és egy kis nasi az itthoniaknak 175 euró volt összesen. Repülőjegy,transzfer kb.32000 forint.

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#158965 Üzenet linkje2011-03-25 22:56:12  Válasz a #158665. hsz-ra Előzmény #158665

Kedves BoAt!

Csak most olvastam a Milánó-Torino élményeid. Nagyon hasznos az írásod, jó ötletet adtál, köszönöm.

Éva

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BoAt
Aktív fórumos
Aktív fórumos
254 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#159389 Üzenet linkje2011-04-02 08:40:40  Válasz a #158965. hsz-ra Előzmény #158965

Kedves Éva! Én köszönöm a visszajelzést és örülök ha sikerült hasznos információkkal szolgálni:)
# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#159451 Üzenet linkje2011-04-03 12:23:06 

Szia BoAt!

Jól értem,hogy akor Milánóban xsak azt az 5 órát töltötted,amiről az elején irsz?Miért?Már bocs,hogy igy kérdezem,de pont Milánóban gondolkodom ilyen 3 napos kirándulásban,gondolom,már te tul vagy az utánanézésen...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu