Belföldi kedvenc helyeink
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47164 Üzenet linkje2007-10-18 17:20:32  Belföldi kedvenc helyeink

Ki, hova utazik legszívesebben Belhonban?
Van kedvenc helyetek, ahova mindig visszamentek?

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47189 Üzenet linkje2007-10-18 22:01:31 

Mi tavasszal 4 napot Szilvásváradon voltunk, és persze átruccantunk Egerbe+Lillafüredre. Csak ajánlani tudom Szilvásváradot és környékét, nagyon szép a táj, látnivaló van bõven, lehet túrázni, de pihenésre, kikapcsolódásra is tökéletes. Nagyon jól éreztük magunkat, feltöltõdtünk, én visszamennék bármikor.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47191 Üzenet linkje2007-10-18 22:08:41 

Mi is voltunk. Elvittem egyszer két hétre a német páromat "Ungarn"-t megmutatni. Ennyire futotta: Szilvásvárad és Balaton
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47214 Üzenet linkje2007-10-19 08:59:31 

Nyáron a Balaton, ott is leginkább Lelle, ahol szeretjük a szabadstrandot.
Pécs és környéke./sajnos ez ritkábban/
Na és Zalakaros. Oda rendszeresen járunk gyógyfürdõzni.

Az elõzõ napfényes jóidõs hétvégeken többször elmentünk a Dunához, Neszmélyre "Rétesfalvára". Szép a park, leülünk a parton és nézzük az arra járó hajókat. Van játszótér, focipálya, és nagyon szép a Duna is. Megvártuk a naplementét is. Szép volt.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47215 Üzenet linkje2007-10-19 09:09:07 

Én nem tudok kedvenc helyet mondani kis hazánkban. Nagyon sok helyen jártam, 30 évig csak itthon utazgattam. Szeretem úgy, ahogy van. De ha mindenképpen választani kellene, akkor a Mátrát mondanám cakk-pakk mindenestõl. Ott nagyon jókat kirándulunk mind a mai napig.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47218 Üzenet linkje2007-10-19 09:23:26 

Nálunk a falu szélén van egy kis tó . Ha csak egy órára is, de szinte minden héten elsétálunk a lányaimmal oda. Ott is látni a tó vizében a naplementét, amit én úgy imádok. Nyár elején körbe is szoktuk sétálni, és gyûjtjük a bodzavirágot. Szóval nem kell messzire utazni ahhoz, hogy szépet lásson az ember.
Sokat járunk Majkra is,ott is van egy kis tó, és ott van a kamalduli szerzetesek lakhelye.
Most vasárnap voltunk a Velencei tónál.
Két fickó vízisízett is a tavon. Az egyik állandóan beleesett a vízbe. icon_rolleyes.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47219 Üzenet linkje2007-10-19 09:27:26 

Mindenhol a vizeket említem. Szeretek fürdeni is. pedig nem is tudok úszni, de imádom csak úgy nézni a vizet, a vízben a naplementét.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47222 Üzenet linkje2007-10-19 09:42:04  Válasz a #47219. hsz-ra Előzmény #47219

Sziasztok!

Andi fú de jó témát nyitottál!!!

Nekem elõször a Tisza, és utána a Balaton a kedvenc vízem. A helyem a Balatonnál, Siófok, és Széplak, ott szokott lenni a szállásunk. Idén is voltam több alkalommal, és még mindig megfog a látvány. Imádom ezt a helyet, mert így Tihanyba szinte minden pillanatban gyönyörködhetek. Szerintem a Balaton egyik legszebb része. A másik nagy szerelem a Tisza. Tiszafüred, illetve Örvényes ahol van a kikötõ. Ott szoktunk vízre szállni, és a Tisza egy egészen más arcát mutatja. Gyönyörû. Itt igazán szabadnak érzem magam...

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47224 Üzenet linkje2007-10-19 10:56:16 

Nekem imádott helyem Nógrád megye, a Börzsöny. Azon belül is Diósjenõ és Királyrét, de szeretek Verõcemaroson is üldögélni kedvenc pizzériámban és nézni közben a Dunát!
A Dunakanyar gyönyörûszép hely!!
Mivel a Mátra közelében élek, az már nem sok újat tud mutatni nekem, de mindig is szebbnek találtam a Börzsönyt!

A Balatont is imádom, de fõleg a környékét, és imádok kirándulni olyan helyekre, ahol régi várak, várromok találhatók, szerencsére elég sok van még Magyarországon!

Szóval látnivaló van bõven, csak fel kell fedezni. icon_smile.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47226 Üzenet linkje2007-10-19 11:04:36  Válasz a #47224. hsz-ra Előzmény #47224

Én is szeretem az olyan helyeket, ahol várrom van...vagy kastély! De a legjobban azt szeretem, ahol van erdõ, (patakkal, tisztással, kis tóval/tavakkal) ahol jókat lehet sétálni.

Jó lesz ez a téma, lehet ötleteket kapni, hova menjünk belföldön. icon_wink.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47228 Üzenet linkje2007-10-19 11:22:11 

Általában számunkra új helyekre megyünk, nemigen járunk vissza, szeretnénk inkább minnél több helyet megismerni, hisz rengeteg a lehetõség. Gyerekkorom legnagyobb élményét nyújtó helyekre sorra elvittük a gyerekeinket, hát mindenhol nagyon csalódtam, már nem láttam olyan szépnek és nagynak mindent, mint akkor.
Ahova mégis visszajárok, az a Hévízi tó. nekem az elmondhatatlan csoda. Ahova meg szeretnék nagyon visszamenni, az a Zemplén a gyönyörû váraival. Aki szereti a várakat, annak legalább 1x meg kell mászni Boldogkõváralja, Füzér és Regéc várát stb.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BOBOLYA
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#47230 Üzenet linkje2007-10-19 11:31:40  Re:

kristin1 írta:
Én is szeretem az olyan helyeket, ahol várrom van...vagy kastély! De a legjobban azt szeretem, ahol van erdõ, (patakkal, tisztással, kis tóval/tavakkal) ahol jókat lehet sétálni.

Jó lesz ez a téma, lehet ötleteket kapni, hova menjünk belföldön. icon_wink.gif


Visegrádon van ilyen hely, erdõ patak, még csobogó rész is van, és egy szép tisztás, tavasszal tele ibolyával. És ott a vár és a Duna is. Minden egy helyen.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47241 Üzenet linkje2007-10-19 13:35:37 

A Kamalduli-remeteségnél egyszer én is voltam. Meg akartuk nézni, de akkor zárva volt a látogatók elõtt.
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csincsi44
Aktív fórumos
Aktív fórumos
235 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47244 Üzenet linkje2007-10-19 13:59:39 

Teljesen egyetértek Szepevával, mi sem nagyon járunk vissza ugyanarra a helyekre, hogy minnél több csodát tudjunk felfedezni. Viszont Szilvásvárad és Bélapátfalva a Bél kõvel és az apátsággal annyira megfogott, hogy oda biztosan visszatérünk, ha idén nem is, de jövõre biztosan. Most nyáron közel 2 hetet töltöttünk a Zemplénben és én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Gyönyörû szép. Ott is van minden ami kell, vár, kastély, erdõ, kisvonat (a nagy kedvencem )... Egyszóval szuper egy hely!
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47247 Üzenet linkje2007-10-19 14:40:47 

Szilvásváradon tudok nagyon jó magánszállást, egy idõs házaspárnál.

"A szállást jó elõre lefoglaltam. 39 Neves szállás – mégpedig azért, mert a volt munkahelyem kb. 50 dolgozója járt már ott, belterjesen terjedt a cím. Délelõtt meg is érkezünk a Bükkbe, a régi parasztházhoz, melynek udvarában a nyárikonyha épületét alakította át a Piroska család egy apartmanná. A bútor 60-70-es évekbeli, van pici konyha és fürdõszoba is hozzá. Így sem laktunk még, ráadásul ilyen olcsón! "

Ha valakit érdekel, tudok küldeni mailben képeket és az elérhetõséget is. Már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik, hogy 2500 ft volt egy éjszakára kettõnknek (kis konyhával van).

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
1 2 3 ... 14 15 16   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu