Túl az óperencián :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 106
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74763 Üzenet linkje2008-08-03 23:26:39 

Szia Döme!

Jövõre szerintem nem megyünk "ilyen" helyre. Nagy vágyakozás Réunion és a viharmosta mauritiusi nyaralás felevenítése egy kombi keretében. Erre még útitársak is akadnának!
Afrika még mindig észben van, és esetleges Dom. Rep. (mert az tõlünk a legolcsóbb). Vagy egy Kanári-szigetek "inselhopping". Valamikor, de nem jövõre. Mert annyira zsongok a Peloponnészoszra, hogy muszáj oda menni!!! icon_smile.gif
Szóval új felé nem kacsintgatok, csak a régiek térnek újból és újból vissza.
Az idén azt mondtam, pár évig most elég Tenerifébõl, erre már most annyira vágyakozom vissza, hogy szerintem hamarosan (1-2 éven belül) megint ott kötünk ki.
A Kap-Verdei-szgk. is szóbajöttek már, de nem nagyon nyújtanak mást, mint a kanáriak és ezért nem érdemes hatalmas pénzeket beleölni sztem.

# 107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74808 Üzenet linkje2008-08-04 12:27:27  Válasz a #74763. hsz-ra Előzmény #74763

Szia Andi,

Tenerife ? Tuti vannak szép képeid ! Feldobsz ide egy párat ?

Valaki pont egy pár nappal ezelõtt ajánlott egy galériát a Zöldfoki szgk-rõl, bár nekem túl kopárnak tûnnek, de az biztos, hogy egyedi hangulatuk van. Nézd meg, ha van kedved !

Cape Verde

# 108
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74810 Üzenet linkje2008-08-04 12:31:13  Re:

Döme írta:
Tenerife ? Tuti vannak szép képeid ! Feldobsz ide egy párat ?


Itt van a 2004, 2006-os album
és itt az idei.

Jó nézegetést. Én meg megyek a kap verdeieket nézni icon_smile.gif

# 109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84963 Üzenet linkje2008-11-10 14:52:07  Válasz a #74810. hsz-ra Előzmény #74810

Andi,

most látom csak, hogy feltetted az albumok címét. (nem tudom mi történt aug. elején, de vhogy nem vettem észre icon_redface.gif icon_redface.gif )

Nem is gondoltam, hogy Teneriffe ilyen szép, nem tom miért, nekem kopárabb elképzeléseim voltak róla. Köszi még egyszer a képeket !

# 110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84965 Üzenet linkje2008-11-10 14:52:46 

Járt már valaki a Fülöp-szigeteken ?
# 111
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84977 Üzenet linkje2008-11-10 16:59:49 

Döme, szívesen és örülök, ha tetszett. Varázslatos sziget, csak sokan leradagnaka déli oldalán, ahol a szebb strandok és a szállások túlnyomó része vannak és ezek azemberek semmit sem látnak a rejtett szépségekből. Mi most is nagyon vágyakozunk vissza és ha már így kétévenkéntre "állt be", hogy megyünk, talán 2100-ben lesz újra nyerő. icon_smile.gif Bár én akár ma is elindulnék!!!
# 112
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84978 Üzenet linkje2008-11-10 17:15:47  Válasz a #84977. hsz-ra Előzmény #84977

Kanári szigetekről én is tudok tippeket adni. Gomerán csak egy napot voltam, La Palmán és Lanzarotén egy hetet, Fuerteventurán kétszer egy hetet, Gran Canarián és Tenerifén meg többször. Ott sikerült eddig csak megvalósítani a szigetről-szigetre 22 napos túrát (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote), búvárkodtam egy csomó helyen, volt sokféle szállásom... Vagy Bécsből kell menni, vagy madridi átszállással, és sokkal rugalmasabbak a lehetőségek, mint szervezett utakon.

Szuper környék...

# 113
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84979 Üzenet linkje2008-11-10 17:47:31 

Ez La Graciela szigete, Lanzaroténál, ugye? Következő célom mindkenképp Lanzarote!! Már kétszer fogadtam ezt meg és a végén mindig Tenerifére tértemvissza icon_smile.gif
# 114
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84983 Üzenet linkje2008-11-10 18:44:22  Válasz a #84979. hsz-ra Előzmény #84979

Talált, süllyedt.icon_smile.gif Lanzarote nagyon érdekes és jó hely, bizonyos szempontból oda a legkönnyebb tippeket adni, mert van néhány ezer százalékos látványosság, amit látni kell. És mivel nem túl nagy, párszor körbe lehet autózni.icon_smile.gif Oda vagy Bécsből, szervezett úttal érdemes menni, vagy esetleg szerencsével madridi átszállással, önállóan szállást foglalva.
Ezek pedig itt a lanzarotei képeim

# 115
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85043 Üzenet linkje2008-11-11 12:46:50 

Elche, köszi. Párom már nyaralt Lanzarotén. Én Münchenben élek, innen fillérekért lehet kapni utat irodától is (és repjygekben is van nagy választék). Engem a vulkánok érdekelnek nagyon, ezért gondoltam következő kanár-szgki vélnak, de Tenerife mindig jobban visszavonzott. Már kiolvastam több útikönyvet is az összes Kanári-szgk-ről, így elég tájékozódott vagyok. De látom, te főleg búvár emberke vagy. Sajnos mi nem tudunk - bár szeretnénk egyszer végre már elmenni egy tanfolyamra. Nézem is tovább a szép képeidet. icon_smile.gif
# 116
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85070 Üzenet linkje2008-11-11 18:31:29 

Neked akkor nyilván nem gond a német nyelv. Ez egyszerűsíti a dolgot, ha búvártanfolyamot szeretnél, mert könnyedén van arra lehetőség, hogy Münchenben csinálsz elméleti oktatást, és ott kapod meg az uszodai alapokat, aztán a nyaralásból két nap elég rá, hogy a nyílt vízi búvár minősítést megszerezzétek. Rengeteg a német búvárbázis, de felteszem, angolul sem "adnak el", szóval ideális így tanulni búvárkodni, Korfutól Lanzarotéig. Mellesleg bár búvárosak az útjaim, az esetek túlnyomó többségében megosztom az idő. Pl. a 22 napos Kanári-körúton összesen 20 merülésünk volt, ami nagyjából 10 merülési napot jelent. Több olyan bázis van, ahol remekül szerveznek, első merülés de. 9-kor, a második 11-kor, és a délután már a tiéd teljesen. Vagy lehet úgy, hogy a búvár csak egyet merül, délelőtt, aztán lezuhanyzik, és megy szétnézni. Én azt mondom mindenkinek, aki pici kedvet is érez, hogy bele kell vágni, sose bánja meg. Egy új oldalát ismered meg az úticéloknak, új barátságokat, ismeretségeket lehet kötni. Ha jól emlékszem, te tettél fel képet a korfui próbamerülésről, valami ősrégi cuccok voltak rád aggatva.icon_smile.gif

Mellesleg Lanzarote az a hely, ahol egy útikönyvvel a kézben simán végig lehet járni az ultrabiztos látványosságokat (a vulkán egyébként hihetetlen élmény!!!), Fuerteventura meg olyan, ahol tök felesleges az útikönyv, mert nincs semmi "tuti tipp". Egyszerűen csak élvezed a szép homokos tengerpartokat, a hullámokat, a sziget mindenfelé elhelyezkedő partszakaszain: az egyik strand kicsi és békés, a másik meg több kilométer hosszú. La Palma is inkább Fuerteventurára hasonlít, kötetlenebbül lehet eltölteni az időt, csak teljesen máshogy néz ki: meredek, vulkános, sziklás, néhol tényleg elakad az ember lélegzete. Tenerifére és Gran Canariára meg többször érdemes visszamenni, amíg az ember "végigjárja" az útikönyvet.icon_smile.gif Meg lehet szállni többféle partszakaszon, és egészen más arcát mutatja mind a két sziget. Tenerifén szálltunk meg délen, északon és nyugaton, Gran Canarián pedig délen és északon is. Összehasonlíthatatlan...

# 117
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rozinante
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
221 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85176 Üzenet linkje2008-11-13 20:25:22  Re:

ElChe írta:
Kanári szigetekről én is tudok tippeket adni. Gomerán csak egy napot voltam, La Palmán és Lanzarotén egy hetet, Fuerteventurán kétszer egy hetet, Gran Canarián és Tenerifén meg többször. Ott sikerült eddig csak megvalósítani a szigetről-szigetre 22 napos túrát (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote), búvárkodtam egy csomó helyen, volt sokféle szállásom... Vagy Bécsből kell menni, vagy madridi átszállással, és sokkal rugalmasabbak a lehetőségek, mint szervezett utakon.

Szuper környék...


Tényleg nagyon szépicon_smile.gif
Jó kép. icon_biggrin.gif

# 118
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85177 Üzenet linkje2008-11-13 20:48:02 

Szia Elche!

A búváros részre válaszolok a topikjában.

Fuerteventura engem nem anynira érdekel,mert ott csak a homoksivatag van, nekem halálosan unalmas hely lenne pár napnél tovább. La Palmáról meg másképp vélekedek, mint te. Mi megszállott hegyi túrázók vagyunk. La Palma a turázók paradicsoma, két vulkánja körül csodálatos nemzeti park és táj fedezhető fel. Engem nagyon vonz, de félünk odamenni, mert bármikor lecsúszhat a vulkán egyik hegyoldala (ami persze lehet akár száz év múlva is, akár holnap is), de valahogy túl nagy veszélynek érzem.

# 119
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fruska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85214 Üzenet linkje2008-11-14 09:24:34 

Kedves Vojandi

Ha a vulkánok érdekelnek,nem gondoltál még egy utazásra a Lipari szigetekre?
Ott a Stromboli,Vulcano szigete és még Sziciliához is közel van.
Üdvözlettel
Fruska

# 120
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
ElChe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85225 Üzenet linkje2008-11-14 12:56:40  Válasz a #85177. hsz-ra Előzmény #85177

La Palmát azért hasonlítottam Fuerteventurára, mert "semmi nem kötelező". Tenerifén van néhány dolog, amit az ember úgyis megnéz, mint a Teide, a főváros, Puerto de La Cruz, Los Gigantes, vagy tipikus hely a Loro Parque is. Lanzaroténál is, itt és most meg tudnám mondani neked, ha eljutsz oda, mit fogsz megnézni: a Miradort, a vulkántúrát, a Cuevát, stb. La Palmán és Fuerteventurán viszont mégy amerre csak a kedved tartja.icon_smile.gif A vulkán beomlásáról én is hallottam, de ez nem riasztott vissza.icon_smile.gif

Fuerteventura a három hetes út közbenső állomásaként nagyon jó volt, előtte egy sokmerüléses Gran Canaria, utána a kötelező programos Lanzarote- Fuertén meg lazítottunk. Sose voltam nagy strandember, meg a párom se, de ott istenien telt az idő. És hát ugye a búvárkodás miatt 2-3 napra úgyis van biztosítva aktív programunk, ott pedig vannak nagyon szép merülések. Szóval sokat ücsörögtünk a tengerparton, nagyon szép nézni is a hullámok játékát. Kevesebb a turista, nyugis a hangulat. Nekem bejött az is. La Palmán is kevesen vannak, csak ott mondjuk fárasztó a sok szerpentinezés még vezetve is, túrázni viszont igazán csak ott lehet. A nagyon kiépített Tenerife, adottságai ellenére, szerintem már nem ideális erre. Mellesleg túrázásra van még nyerőbb hely, Madeira. Az is káprázatos hely, nagyon emlékezetes hetet töltöttünk ott.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu