Túl az óperencián :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66499 Üzenet linkje2008-06-14 13:47:07  Válasz a #66450. hsz-ra

Én is úgy tudtam, de wounderground szerint jan.-ban átlag 21-27 C van és elég nagy az esõs napok száma is. icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66502 Üzenet linkje2008-06-14 14:17:56 

Elkezdtem olvasni a Zanzibár topikot, eddig (számomra) csak elrettentõ dolgokat olvastam a betegségekrõl, az életkörólményekrõl, a null infrastruktúráról, a bûnüzésrõl és egyebekrõl. Már sikerült jól beparáznom a szigettõl. icon_smile.gif
# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66511 Üzenet linkje2008-06-14 16:04:26  Válasz a #66502. hsz-ra Előzmény #66502

Én is végigolvastam... Az legfontosabb hasznos info az volt, hogy Paje környékére keressek szállást...
Para: -betegségek: malária/sárgaláz :-van oltás, gyógyszer, de jobb a szúnyogcsípés ellen védekezni. Nálunk minden ablakon volt szúnyogháló, az ágyon baldachin és minden du. jött a szobalány és spray-el könyörtelenül befújta a szobát. Egyszer láttam szúnyogot egy db.-ot a fürdõben. Pajén egyikünket sem csípett meg egy sem. Itthonról 4 flakon rovarriasztó sprayt vittem majd hoztam bontatlanul vissza. Az utolsó éjszakán (volt egy plussz éjszaka, mert gond volt a repülõvel és elvittek a Ventaclub-ba) Kiwengwán azért már voltak szúnyogok...

Rossz életkörülmények: ez igaz, de az emberek nagyon barátságosak. Mindenki már messzirõl üdvözöl, érdeklõdik, majd esetleg megpróbál eladni vmit. Mi mosolyogva válaszoltunk, ha akartunk vmit alkudtunk, ha nem: kedvesen visszautasítottuk... semmi gond nem volt. Ahol esetleg lehetett volna: fõváros, piac, - ezere a helyekre helyi kísérõkkel mentünk (ált. a sofõrön kívül még egy ember). Persze vigyázni kell a fényképezõre,kamerára és nem ildomos drága ékszerekkel megrakva sétálgatni- de ez számos európai helyen is így van.

# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66513 Üzenet linkje2008-06-14 16:21:03  Válasz a #66502. hsz-ra Előzmény #66502

Még egy story: a transzfert itthonról intéztem: a sofõr papírlappal, rajta a nevemmel várt a reptéren, a megbeszélt idõpontban. Elvitt a szállásunkra, kipakolta, bevitte a bõröndöket kapott egy kis borravalót, elköszönt és elment. Már túl voltunk a wellcom mangojuice-on és a bejelentõket töltöttem ki, amikor rájöttem, hogy nincs meg az a táskánk, ami a több mint fél milla értékû fotóscuccunkat tartalmazta. Bent maradt a kocsiban ! A recepciós felhívta a sofõrt és az 20 perc múlva mosolyogva hozta vissza...

Az infrastruktúra tényleg nem túl jó, de pl. volt medence és légkondi, TV,hûtõ,vízforraló a szobában. A vízbõl nem ittunk és fogat sem mostunk vele, de minden másra tökéletes volt. Vittem itthonról nedves törlõkendõt, ha házon kívül voltunk, nagyon jó szolgálatot tett és a gyümölcsöt (amit pedig a piacon vettünk) csak meghámozva ettük meg. Nem volt hasmenésünk vagy más gond sem, pedig jónéhányszor ettünk olyan helyen, ahol nem volt folyóvíz... viszont, ha megrendelted az ételt akkor frissen készítették el és nem melegítgették többször fel, mint pl. egy hatalmas választékú svédasztal esetén az elõfordulhat...

# 95
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66515 Üzenet linkje2008-06-14 16:33:30  Válasz a #66502. hsz-ra Előzmény #66502

Bankautomaták tényleg csak nagyon ritkán vannak, érdemes kp.-t (dollárt vinni). A szobánkban volt széf, így nem volt ez sem gond.

Bûnözés: szerintem az erõs vallási jelenlét miatt (afrikai viszonylatban) igen alacsony, de azért nem tanácsos pl. sötétedés után egyedül sétálgatni Stone Townban, de ez pl. Budapest bizonyos kerületeiben is így van...

Mint írtam, én is végigolvastam a nevezett fórumot, de ahogy láttam inkább olyanok írtak, akik vmelyik klubszállóban laktak. Egyéni utazásról szóló infó elég kevés volt. Esetleg érdemes lenne egy amerikai fórumra is rákeresni, talán tõlük láttam a legtöbb túristát.

# 96
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66516 Üzenet linkje2008-06-14 16:41:54 

Mär csak 8 oldal van hátra icon_smile.gif Szerintem folytassuk e-mailben,mert már errõl azól az egész topik és rajtunkkívül kutyát nem érdekel.
A rossz életkörölmények alatt arra gondoltam, hogy Stone townban kóricálnak ezek a szegények, akik letámadnak késsel 10 dolcsiért...szóval azért ez elég gáz.
Amúgy a fórum elsõ 3-4 oldala volt csak értelmileg használható infó, utána már csak ismétlõdik minden, de így is sokat segített. Maradék kérdéseimet ott fogom feltenni. Egyelõre 100%-osan el vagyok riadava a helytõl. icon_smile.gif
A szúnyogoktól nem a hotelban félek, hanem ha elmész mondjuk abba a magrove erdõbe...stb. kirándulni. Az Authan nagyon jó, nekünk mindig bevált, de napra nem szabad vele menni, mert barna foltokat idéz elõ a bõrön. Elég nehéz ilyen trópusi helyen összegeyztetni, hogy ne menj napra...

Szóval folytassuk e-mailben vagy a másik fórumon...látom, ott is vagy.

# 97
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66517 Üzenet linkje2008-06-14 16:47:14  Válasz a #66516. hsz-ra Előzmény #66516

# 98
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66518 Üzenet linkje2008-06-14 16:55:54 

OK, és köszi szépen azt sok minde, amit eddig leírtál itt nekem.
Mér a hetedikoldal végét járom, lassan kész leszek, utána oda írom a kérdéseimet.

# 99
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66519 Üzenet linkje2008-06-14 16:56:44 

Ja, és a Léna007 volnék icon_smile.gif
# 100
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66861 Üzenet linkje2008-06-17 00:19:14 

Sziasztok !

Járt már közületek valaki Madagaszkáron ? Mindere kíváncsi vagyok: odajutás, élmények, tapasztalatok. Leginkább azonban Nosy Be vagy valamelyik hasonló édeni partokkal bíró sziget érdekelne. Tudom, hogy ez a s csak nagyon kis része az "egésznek", de most csak egy "láblógatós" utazásra vágyok...

Elõre is köszi ! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

# 101
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66911 Üzenet linkje2008-06-17 14:12:41 

Nem icon_smile.gif , nem hinném, hogy sok ember járt ott. Nemrég láttam egy kb. ezer képbõl álló fotóalbumot egy német nõ madagaszkári körutazásáról. Valami eszméletlen gyönyörû helyek vannak ott.
Én is mennék icon_smile.gif Egyelõre leragadtam Zanzibárnál. icon_smile.gif

# 102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66917 Üzenet linkje2008-06-17 15:02:17  Válasz a #66911. hsz-ra Előzmény #66911

Hát én is attól tartok, hogy nem túl sokan járhattak arra...de hátha...
Ahogy nézegettem már a megközelításe sem túl egyszerû Európából pedig ez a világ 4. legnagyobb szigete és nincs is túl messze. icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

# 103
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#66945 Üzenet linkje2008-06-17 18:07:57 

Úgy rémlik, mintha az Air France repülne oda direkt Párizsból, nézz utána...
# 104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67200 Üzenet linkje2008-06-18 22:30:34  Válasz a #66945. hsz-ra Előzmény #66945

Megtettem: januárban kb: Budapest-Tana: 463 e. Ft /fõ- Air France-al; (ugyanez Malév charterrel kb. 230e.Ft volt múlt szezonban, sztem a köv.-ben sem lesz sokkal drágább) és akkor még kb. 65e Ft/fõ ha el szeretnél jutni pl. Nosy Be-re...

+ még lehetne menni Mauritius felé is,( kb. a fent említett áron),
DE :dec.-tõl márc.-ig elég komoly trópusi ciklonok pusztítottak Madagaszkár ÉNY.-i részén is (persze Nosy Be pont itt van)... icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

azt hiszem a madagaszkári utazás sem fog januárban összejönni...

# 105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74752 Üzenet linkje2008-08-03 21:49:28 

Szia Andi,

olvastalak az indexen a Z. topicban. Kár. Elárulod, hogy mi felé kacsintgatsz mostanában ?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu