Athén
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3172 Üzenet linkje2005-11-06 20:21:20 

Szia Rizsa !

Igen így van ahogy írod, elég nagy a kosz, szörnyû a közlekedés fõleg a nagy városokban.
Vannak helyek ahol tényleg nem hajlandók más nyelven megszólalni, csak görögül.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizsa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3173 Üzenet linkje2005-11-06 20:31:03 

ami meg nagyon erthetetlen volt, hogy a Kedvesem ciprusi es Ot sem akartak megerteni. persze a ciprusi nyelv, ami gorog nem tokeletesen ugyan az. a ciprusiak tajszolasban beszelik a gorogot. mondjuk azert egy pesti is megerti a pecsieket, nem:)
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3183 Üzenet linkje2005-11-08 09:28:45  Piszkos vagy nem

kallisti írta:
szia,nem tudom,mikor jártál legutóbb Athénban...nekem az elmúlt 2 évben elég sokszor sikerül,és elfogult is vagyok...Athén tiszta,sokkal tisztább,mint Budapest,jól közlekedhetõ,élhetõ város lett...hatalmas a változás,amin keresztül ment... icon_smile.gif


Szia kallisti!
Legutóbb 2000-ben jártam Athénban, és bizony akkor piszkos, smogos, és túlzsúfolt volt. Rajtad kívül mindenki szerint az még napjainkban is. Lehet, hogy Te nem jártál a kisebb utcákban, mert akkor láttad volna valószínûleg. Én Budapesten születtem (nagyon régen), és itt is élek azóta is, de semmivel sem rosszabb itt a helyzet szerintem, mint Athénban. Majd azért valamikor szeretném megnézni, hogy mennyit változott a helyzet azóta.
Üdv.:

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3189 Üzenet linkje2005-11-08 14:36:41  Re: Piszkos vagy nem

Idézet:
Majd azért valamikor szeretném megnézni, hogy mennyit változott a helyzet azóta.


Szerintem nem sokat valtozott, en kb. 2 hete voltam ott. Es zsufolt, koszos es szmogos volt...annyira hogy amikor fent voltunk az Akropolisznal, az utikonyv igerete ellenere nem lattuk a tengert...csak a szmogfelhot.
Es sikerult veletlen betevednunk a kinai negyedbe is...nos kosz, piszok, buz, lerobbant hazak.
Ami tiszta, az a metro, az tenyleg kulturaltabb mint Pesten...

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3194 Üzenet linkje2005-11-08 15:08:22 

Szia dortimcsi!
Köszi a friss infót. A metróval én nem utaztam Athénban, mert akkor újították fel az Olympiára készülõdve. Újkorában a Pesti is tiszta volt, sajnos ez ma már nem mondható el róla.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rizsa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3197 Üzenet linkje2005-11-08 17:06:43 

hat nem tudom. en most hasznaltam eloszor a piros metronkat es teljesen athenban ereztem magam. meg a dizanj is hasonlo:)
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3321 Üzenet linkje2005-11-28 11:15:46 

sziasztok! tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a reptérrõl éjjel hgoyan lehet a legegyszerûbben a belvárosba jutni? vagy mikor megy az elsõ metro?

elõre is köszi icon_smile.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3323 Üzenet linkje2005-11-28 12:38:10 

Szia!
icon_smile.gif
Azt tudom hogy van több reptérbusz meg metró is.
www.oasa.gr oldalon a reptérbuszok menetrendej is fent van

Viszont a metróról semmi, légyszi írjatok tapasztalatot, biztos van itt olyan aki már megjárta ezt az utat icon_smile.gif

Éjjel 3ra ér oda a gépünk és regel 5kor jön vissza.
Köszi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3359 Üzenet linkje2005-12-11 20:14:59 

Athén jelentette az i.e. IV. században az európai gondolkodás fõvárosát , s noha a makedónok, majd a rómaiak igázták le, még hosszú ideig az európai kultúra központja maradt, ahova a gazdag földközi-tengeri polgárok szívesen küldték tanulni gyermekeiket. A bizánci uralom alatt a város csaknem elvesztette jelentõségét és egészen 1834-ig -mikor a szabad Görögország fõvárosa lett- az ottomán birodalom egyik õrhelye volt csupán.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3838 Üzenet linkje2005-12-28 22:44:10  Re: Piszkos vagy nem

dortimcsi írta:
Idézet:
Majd azért valamikor szeretném megnézni, hogy mennyit változott a helyzet azóta.


Szerintem nem sokat valtozott, en kb. 2 hete voltam ott. Es zsufolt, koszos es szmogos volt...annyira hogy amikor fent voltunk az Akropolisznal, az utikonyv igerete ellenere nem lattuk a tengert...csak a szmogfelhot.
Es sikerult veletlen betevednunk a kinai negyedbe is...nos kosz, piszok, buz, lerobbant hazak.
Ami tiszta, az a metro, az tenyleg kulturaltabb mint Pesten...


Én szeptemberben voltam Athénban. Az Akropoliszra - szerintem - délután érdemes felmenni, akkor tisztább az idõ, és nincs olyan nagy hõség.


# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4367 Üzenet linkje2006-01-12 14:14:57 

Sziasztok!

Ha valaki Görögországba magánszervezésben utazik és elõbb Athénba repõl és onnan indul tovább, annak összegyûjtöttem itt egy halom információt a reptérrõl és a helyi járatok összeköttetéseirõl. Hamarosan elkészülök az Athénról szóló nagyon részletes leírással is, abban is megtaláljátok majd ezt a szöveget:


A REPTÉR

Az új „Athens Eleftherios Venizelos International Airport S.A.“ vagy „El Venizelos“ repteret 2001.03.28-án helyezték üzembe. Ez kb. 33 km-re északnyugati irányban Athén központjától, Spata-nál fekszik. Három terminálból áll (fõterminál, mellékterminál és General/Business Aviation Terminal). Elérhetõsége:

Telefon: (0210) 353 00 00
Fax: (0210) 353 22 84
E-mail: airport_info@aia.gr
Internet: www.aia.gr

A reptérrõl általában:

Minden utasnak a fõterminálban kell „beckekkolnia“. A fõ és mellékterminált egy folyósó köti össze.

Autóval a hatsávos Odos Attiki (díjköteles 2,50 Euro – 2005) autópályagyûrûjén érjük el a repteret.
A reptér parkolóhelyén összesen 4700 gépjármûnek van férõhely. A rövid idejû parkolók (P1 és P2, max. 4 óra) közvetlenül az érkezési oldal bejárata elõtt vannak, a hosszú idejû parkolókból (P3) a fõterminál épülete egy gyalogos hídon vagy pedig a 10 percenként közlekedõ „parkolóbusszal“ érhetõ el. Ennek végállomása az érkezési oldal 1-es és 5-os ajtajánál van. Közvetlenül a terminál épülete elõtt tilos parkolni. Az elsõ 20 perc parkolási dõ minden parkolóhelyen ingyenes. Az indulási oldalnál sofõrszervíz is mûködik, mely elviszi ill. elhozza az autóta parkolóból.

Autóbérlés
Az Avis, Budget , Europcar, Hertz, National/Alamo és a Sixts képviseletei sorakoznak egymás mellett az érkezési oldalon. A bérautók átvételi helyei csak pár percre vannak a fõépülettõl.

Megközelítés nyilvános közlekedési eszközökkel:
A 3-as metróvonal köti össze a repteret (több fontos állomást is érintve) a városközponttal (menetidõ kb. 40 perc). Ez csatlakozási lehetõség is egyben a görög vasúthálózathoz. A 3-as metro 06.30-23.30 között közlekedik. A metro könnyen kombinálható az athéni buszokkal és expresszbuszokkal (Internet: www.ametro.gr). Egy gyorsvasútvonal (Internet: www.proastiakos.gr/en/index.asp) köti össze az athéni repteret a Larissis-pályaudvarral (ami Athén fõpályaudvara Athen) a következõ fõbb állomásokat érintve: Koropi, Kantza, Pallini, Doukissis Plakentias, Kifisias, Nerantziotisa, Iraklio, Aharnes (menetidõ kb. 30 perc).
Buszok: az Athéni Közlekedési Mûvek (OASA, Internet: www.oasa.gr) expressz buszai rendszeresen közlekednek a belváros és a reptér, valamint Pireusz és Athén külsõ városrészei között (pl. az X92-as járat Kifisiaba, az X93-es a Kifisos-Buszpályaudvarhoz, az X94-es az Ethniki Amyna-Metroállomáshoz, az X95-ös a Syntagma-Metroállomáshoz, az X96-os Pireusz kikötõjébe, és az X97-es a Dafni-Metroállomáshoz. A Ktel expressz buszjáratai (Internet: www.ktel.org) a repteret kötik össze Athén környékével, az Athén körüli településekkel, mint pl. a Rafina Kompkikötõvel, Markopouloval, Lavrioval, Kalyviával és Kerateával. Minden busz a reptér indulási oldalára érkezik és onnan az érkezési oldalhoz megy (a 4-es és 5-ös kapukhoz) ab. Taxi: Taxisállomás az érkezési oldalnál található. Még sofõrrel ellátott Limousinok is rendelkezésre állnak a 3-as és 4-es ajtóknál.

Információ
hat információspult van a fõterminálban (Tel: (0210) 353 00 00); kettõ az érkezési oldalon és négy az indulásin. A Greek National Tourism Organization (GNTO) (Tel: (0210) 353 04 48, 327 10 07) irodája az érkezési oldalon található.

Reptéri szolgáltatások
Pénz és telekommunikáció: Az érkezési csarnokban két bankkirendeltség található és két pénzváltó bódé, mind az idulási és érkezési oldalon bankautomaták is rendelkezésre állnak. Egy posta és egy futárszolgálat is található a fõterminál érkezési oldalán. A reptér egész területe el van látva szeríztelefonokkal. Sok önkiszolgáló étterem, étterem és bár kiszolgálással, valamint kávéház, snackbar, bár és fagylaltozóvan a fõterminálban és egy snackbár a mellékterminálban. A fõterminálban találhatók a Duty-free-Shopok, újságárúsok, butikok és ajándéküzletek, könyvesboltok éssegy sor szaküzlet. A mellékterminálban is van egy kis üzlet. A reptér területén található még egy IKEA-áruház is. Csomagmegõrzõ a fõterminál érkezési oldalán található. WSW Skycap csomagszolgálat (Tel: (0210) 353 01 00, 353 15 64/65. Fax: (0210) 353 24 59. E-Mail: wsw@athensairport.gr; Internet: www.wsw.gr). A talált tárgyak osztálya a fõterminál érkezési oldalán van. Négy elsõsegélyszoba is van, a fõterminál és a mellékterminál érkezési és indulási oldalain. Ezenkívül mindenhol találhatók pelenkázó helyiségek, toilettek mozgáskorlátozottaknak, (nekik speciális check-in, felvonók) is.

A Sofitel Athens Airport (Tel: (0210) 354 40 00) reptéri hotel a terminálépülettel szemben található és 345 vendégszoba, konferenciaterem, egy üzletközpont, uszoda, fitnesscentrum van benne, valamint mélygarázzsal és 24 órás catering szolgálattal is rendelkezik.

icon_smile.gif

Andi

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4411 Üzenet linkje2006-01-12 20:23:13  Kilátás a Lykavetosról


# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Buzás Mihály
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4803 Üzenet linkje2006-01-26 08:48:06 

Kedves Kvalcsi .

OLvastam a fórumban .hogy tudsz néhány olcsó Athéni szállást . Az egyiknek megadtad az email cimét / ami már nem él/ amennyiben megadnád a tõbbi email cimét megkõszõnném.

Szivességedet elõre is kõszönöm.

Bmisi

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4810 Üzenet linkje2006-01-26 12:20:15 

Kedves Misi!

Sajnos nem tudom a többi szállás e-mail címét, mert csak annyi volt róluk megadva, amit olvashattál az elõzõ oldalon. Tehát csak a címük, és telefonszámuk.

Különbözõ kategóriájú Athéni szállást (vannak olcsóbbak is) találsz a következõ honlapokon.

http://www.greek-travel-discou.....&typeID=83

vagy: http://www.bookings.net honlapon.

A második honlapon található Pithagorion nevû hotelben laktam, még 1997-ben. Nem drága, de tiszta, és nagyon kellemes hotel volt. Elõnye, hogy a város egyik központi terétõl az Ommóniától kb. 5 háznyira van. A balkon és az ablakok ugyan egy forgalmas fõutcára néznek, de zajszigeteltek, így semmi nem hallatszik be.

Remélem, hogy tudtam egy kicsit segíteni.

Üdv.:

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4812 Üzenet linkje2006-01-26 12:51:50 

Szia Misi!

A másodiknak írt honlap helyett nézd meg inkább a következõt, mert itt rögtön azon az olgalon jön be a Pithagorion Hotel, és nem kell keresgélned.
http://www.booking.com/city/gr/athens.html?aid=342680;label=athens-2

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
<   1 2 3 ... 60 61 62   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu