Ikaria
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85030 Üzenet linkje2008-11-11 10:43:35 

A Pireuszból érkező hajók a fővárosban Agios Kirykosban kötnek ki általában. A település szerteszét szórt házaival kertvárosra emlékeztet.
A tengertarti sétányon sok bár, taverna, utazási iroda és bankfiók található. Viszonylag kevés az olcsó szálláshely, mely alig egy kilométerre található Therma gyógyfürdője és éppen ezért sok vendég száll meg itt főleg a főidényben. Látnivaló alig van, egy szákesegyházat és a helyi gimnáziumban található kis régészeti kiállítást tudjuk megnézni.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85031 Üzenet linkje2008-11-11 10:55:57 

Therma községben, ahol a föld mélyéről reumatikus fájdalmak, gerincoszlopi bántalmak és érelmeszesedés gyógyítására ajánlott igen magas radioaktív tartalmú melegvíz tör fel, antik fürdőlétesítmények és egy szentély maradványai találhatók.
Agiosz Kirykosztól keletre, a sziget északi csücskében Fanariánál az új repülőtér közelében, kellemes, homokos partszakasz szomszédságában található a Kr.e. 3. századi hellenisztikus torony, mely az antik Drakanon város védművének részét képezte.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85032 Üzenet linkje2008-11-11 10:59:09 

Evdilos egy hangulatos városka, mely a legjelentősebb település ezen a partvidéken. Kikötőjébe Pireuszból és Szamoszról is rendszeresen érkeznek komphajók. Itt akad olcsó szállás is. A városka strandja nagyon kedvelt.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85033 Üzenet linkje2008-11-11 11:02:33 

Gialiskari Evdilostól nyugatra, talán a sziget legjobb és legfestőibb fövenyes partjával büszkélkedhet. A strandot a part menti sziklákon hófehér, kék kupolás templom vigyázza.
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85034 Üzenet linkje2008-11-11 11:04:11 

Kambos községben kis régészeti gyűjtemény mutatja be az antik Oinoe polisz maradványainak feltárása során előkerült leleteket. A strandja homokos.
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85035 Üzenet linkje2008-11-11 11:07:35 

Armenistis még nyugatabbra fekszik, kis bájos halászfalu. Ez a legnépszerűbb üdülőtelep a szigeten és nem csak a finom fövenyes partja miatt, hanem mert innen lehet legkönnyebben megközelíteni a túrizmustól még szinte érintetlen, üde zöld hegyi falvakat. Kevés a szálláshely (az sem túl olcsó) ezért sokan vadkempingeznek.
A szigeten belül az észak-keleti parton lévő főváros Agios Kirykos és a dél-nyugati Armenistis között a szigetet hosszában kettéosztó hegygerincen szédítően kanyargós országút halad, ezen naponta egy-két busz közlekedik.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85036 Üzenet linkje2008-11-11 11:16:18 


# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85038 Üzenet linkje2008-11-11 11:19:05 



Armenistis

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85040 Üzenet linkje2008-11-11 11:24:32 



Armenistis

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85041 Üzenet linkje2008-11-11 11:31:37  Válasz a #85038. hsz-ra Előzmény #85038

Szia Valcsi,

látom, nem kellett sok rábeszélés. icon_wink.gif Helyes kis szigetke, nekem legalábbis tetszik. Amolyan világtól elvonulós hely, amely nem nagyon akar népszerű turistaközponttá fejlődni, de nekem ez inkább előny, mnt hátrány. Az igaz, hogy történelmi látnivalóból nincs sok rajta, de a természeti környezet kárpótol ezért.

Fura, hogy fentebb azt írtad, hogy drágák a szálláshelyek, én vhol épp azt olvastam, hogy itt nem kell annyira a pénztárcába nyúlni, mint más szigeteken. (Persze egy-két szállásárat megnézve ez rögtön kiderül.) Persze minden relatív, bár az biztos, hogy a szomszédos Mykonosnál csak olcsóbb lehet. icon_wink.gif

Ja, és a mellette lévő Furni-szigetek is érdekes helynek tűnik számomra, szerintem érdemes lehet pár napra oda is átruccanni, vagy egy egynapos kirándulásra mindenképp!

Ami még szimpatikus, hogy az emberek állítólag maximálisan kedvesek és vendégszeretőek, szinte összetörik magukat, hogy segíthessenek az odaérkezőknek.

Hátrány, hogy sajnos itt kell a jogsi, a buszjáratok elég megbízhatatlanok... icon_sad.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85042 Üzenet linkje2008-11-11 12:43:36 

Szia Haspók!

Nálunk van ikariai szállás, normál (átlagos) áron is a katalógusban. Annak idején, amikor Samoson nyaraltunk , a katalógus kínálta a Samos-Ikaria (1-1 hét) kombi-nyaralást. El is gondolkoztunk rajta, de Ikáriáról lebeszélt az utazási iroda, hogy ott semmi sincs és unalmas, csúf sziget lenne (Valcsi képein nem tartom csúnyának)!!! Fournin voltunk, igaz csak a "főfalvában", de az nagyon szép volt. Van róla pár kép az egyik samosi albumomban.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85045 Üzenet linkje2008-11-11 13:17:54  Válasz a #85042. hsz-ra Előzmény #85042

Szia Andi!

Én először véletlenül bukkantam valami strandnak a képére, és akkor jegyeztem meg a sziget nevét, később olvastam, hogy mások is a strandjai miatt keresték fel jellemzően. Azóta kicsit jobban utánanéztem, van pár szép strandja valóban, a Seychelles nevűt is biztos nem véletlenül hívják így icon_wink.gif, de szép homokos partos képeim is vannak lementve (csak már nem emlékszem, hogy honnan, így azt nem tudom betenni).

A strandja mellett engem nagyon vonz még az is, hogy népszerűtlen szegényke icon_wink.gif, így nem zsúfolt. Olvastam pár review-t, összességében valóban a strandok, a teljes nyugalom, és a vendégszeretet és a környezet az, ami vonzó a szigetben. Azt hiszem, hogy sokaknak vagy hosszabb távon "unalmas" lehet, mert a turistainfrastruktúra nem nagyon fejlett. Viszont a Samos-Ikaria-Fourni kombináció jól hangzik!

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85052 Üzenet linkje2008-11-11 13:40:01 



Gialiskari

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85053 Üzenet linkje2008-11-11 13:46:05  Válasz a #85041. hsz-ra Előzmény #85041

Szia Haspók!

Én ezt egy utikönyvből írtam, nem tapasztalatból, hogy nem túl olcsók a szállások. Egyébként nem mindenhol drágák a szállások, csak vannak felkapottabb helyek mint pl. a főváros Agios Kirykos a gyógyfürdő Therma miatt vagy Armenistis a partja és a jó fekvése miatt. Itt is találhatók olcsóbb szállások, de kevés van belőlük.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85092 Üzenet linkje2008-11-12 11:45:45 

Haspók, ha valahol megvan az a "Seychelles" strandos kép, akkor nyomasd már be ide!!! icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu