Thesszaloniki :-)
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#211 Üzenet linkje2005-03-16 06:25:56  Thesszaloniki :-)

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Szalonikirõl icon_cool.gif




Legutóbb Jox szerkesztette (2005-05-03 06:11:13), összesen 2 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fireman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229 Üzenet linkje2005-04-02 16:20:49 

Érdemes megnézni ha erre jár az ember. Észak-Görögország központja több mint 2 millió ember él itt. Térkép kötelezö bár van egy biztos pont, a Fehér Torony ami a tengerparton van. Mivel a hegyoldalba épült Szaloniki így ha valaki eltéved csak mindig lefelé a dombon, ha meg a tengerparton van akkor már meglátja a Tornyot bárhol is áll. Érdemes ennek a környékére parkolni, mert az egyforma utcák, terek rengetegében könnyû elveszni. Sok látványosság van így 1 vagy több napot érdemes szánni rá.
fm

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#233 Üzenet linkje2005-04-03 11:02:02 

Szaloniki igazán szép város. Kötelezõ program egy görögországi út során, csakúgy mint az Olymposz a Meteorák és Athén.

Amióta autóval járok Görögországba, mindíg elmegyek Szalonikibe is, mert nagyon tetszik. Esténként (és napközben is) szinte mindenki sétál a városban, a kávézók tele fiatalokkal, rengeteg üzlet van, a tengerparti sétányon sok ember sétál fel-alá a Fehértoronyig illetve Nagy Sándor szobráig, igazi görög hangulat...
Egyik évben sikerült egy egész hetet ott töltenem, a múlt évben pedig egy szombat délután (mert iylenkor ott is kicsit kisebb a forgalom) sikerült végig filmezenem az egész tengerparti részt az autóból.

Szaloniki nagyon klassz hely, mindenkinek ajánlom, de minimum egy nap kell, hogy egy picit megismerjük a várost.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244 Üzenet linkje2005-04-12 16:21:02  Thesszaloniki

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Már ötször jártam Szalonikiben, de nem lehet megunni. A kötelezõ látnivalókon (Ajosz Dimitriosz bazilika, Fehér torony, Vár a Láncos toronnyal, Szent György Rotunda, Galériusz császár diadalíve, stb.) kívül feltétlen érdemes ellátogatni a "Török bazárba". Vásárolni is érdemes, de a hangulata is klassz. A Fehértoronyból nagyon szép a kilátás, ide is érdemes felmenni. Stavrosból, Vrasnából, Asprovaltából is van buszjárat Szalonikibe. A busz végállomásától az Odosz Egnatián végighaladva nagyon sok szép bizánckori templom látható.
Szóval érdemes bebarangolni ezt a várost is, úgy mint egész Görögországot.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#265 Üzenet linkje2005-04-21 11:12:12 

mi idén a peloponnészoszra megyünk, de valahol az északi részen szükségünk lenne egy 1éjszakás tranzit szállásra. szerintetek érdemes szalonikiben éjszakázni, vagy inkább egy kisebb helységet keressünk?
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#267 Üzenet linkje2005-04-21 11:23:17 

Szaloniki nagyon szép, mindenféleképp érdemes ott körülnézni, még ha csak egy napot is. De olcsó szállást nem nagyon fogsz találni...
# 7
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#789 Üzenet linkje2005-07-11 21:16:12 

Ezek szerint Thesszaloniki szép hely... Csak azért, mert a nyaralás alatt szereztünk onnan néhány jó ismerõst. Akkor érdemes meghívatni magunkat... icon_biggrin.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1751 Üzenet linkje2005-09-13 09:00:26  Alexander Megasz


# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1753 Üzenet linkje2005-09-13 09:06:10  Nagy Sándor szobra

Sziasztok!
A fenti képen látható Nagy Sándor szobra Thesszalonikiben "A Fehér Torony"-tól jobbra (mögöttünk a tenger) kb. 2 percre található a tengerparton. Ne hagyjátok ki, ha arra jártok.
Üdv.:

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2861 Üzenet linkje2005-10-14 09:49:53 


# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2862 Üzenet linkje2005-10-14 10:02:22  Kilátás

Szia Jox!
Ugye a Fehér toronyból készítetted ezt a felvételt?

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2863 Üzenet linkje2005-10-14 10:07:28 

Valcsi!

Ezt a fotót nem én készítettem, de jól gondoltad, a Fehér Torony tetejérõl készült a kép.
A témanyitófotón látható, hogy melyik irányban van ez a részlet.

# 13
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#2867 Üzenet linkje2005-10-14 10:40:08  Látkép

Szia Jox!
Én a jobb oldalon lévõ épületbõl jöttem rá igazán, mert ha jól emlékszem az a Nemzeti Színház épülete, és még az elsõ Szalonikiben tett látogatásomkor én is lefotóztam.
Üdv.:

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2869 Üzenet linkje2005-10-14 10:44:24 

Szia Jox!
Az elöbbi hozzászóló én voltam, csak biztos elfelejtettem belépni.
Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2917 Üzenet linkje2005-10-19 17:19:56  ez itt a reklam helye

Sziasztok!

Egy praktikus tanacs: ha tehetitek, vasaroljatok a DIA nevu boltban, mert fel vagy esetleg harmadaron kinaljak az etelt, italt, piperet, mint masok. Ehhez persze viszonlyag bennfentesnek kell lenni, mert a penztarostol kell kerni DIA-kartyat, amihez ki kell tolteni valami urlapot, de kulonben ingyen es bermentve odaadjak kulfoldieknek is. Azt hiszem, tobb ilyen bolt van, de amirol en tudok, az a Vassilissis Olgasrol nyilik, majd legkozelebb megirom az utca nevet. Tenyleg megeri. Ha ilyet nem talaltok, akkor - eddigi tapasztalataim szerint - a Champion vagy a Lidl eri meg leginkabb.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Thesszaloniki
1 2 3 ... 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu