Agistri
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#150144 Üzenet linkje2010-08-25 18:41:39  Válasz a #150140. hsz-ra

Köszi, Gabako, én is néztem, hogy elvileg simán sétatávolság, de jó, hogy megerősítettél benne! icon_biggrin.gif
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152293 Üzenet linkje2010-09-21 16:26:25 

És akkor Agistriről: pont menetrendváltás után mentünk át, így elég érdekesre sikerült a történet. Reggel sima komppal át (2.70), hazafelé az utolsó ilyen aznap 13.20-kor jött volna, de az nagyon korán van - sebaj, legyen szárnyashajó a duplájáért. A hajó egy órát késett (így sem jártunk még), így otthon elment az utolsó busz - tömegközlekedők, okuljatok belőle, egy óra ráhagyás nem biztos, hogy elegendő! icon_lol.gif
De ettől függetlenül: Skala nagyon szép, a sétány Milos felé szintén. Milos nekem nem igazán tetszett, ellenben a három part, ahová elbandukoltunk gyönyörű volt: Chalkiada, Skliri és Dragonera. Többre nem futotta az erőnkből, de szerintem még úgyis visszaérünk valamikor pár napra.
Busz jár a partokra, illetve Milos és Skala között nagyjából a hajókhoz igazodva is (mivel végül nem vettük igénybe, árról és pontosságról nem tudok beszámolni).

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nymgyorgyi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153611 Üzenet linkje2010-11-13 18:54:57  Válasz a #53372. hsz-ra Előzmény #53372

Szia Valcsi!
Én is a Hydra Tourssal, a Sajtos Gyula bácsi által szervezett úttal voltam Agistrin 3-szor. Most is szeretnék elmenni oda. De Athénba drága a jegy.

Györgyi

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153616 Üzenet linkje2010-11-14 11:13:46  Re:

Nymgyorgyi írta:
Szia Valcsi!
Én is a Hydra Tourssal, a Sajtos Gyula bácsi által szervezett úttal voltam Agistrin 3-szor. Most is szeretnék elmenni oda. De Athénba drága a jegy.

Györgyi


Györgyi, ha időben foglalsz, akkor 22ezer a retúr repjegy. Azért az szerintem vállalható.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wagzsolt
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156744 Üzenet linkje2011-02-18 23:16:11 

Sziasztok!

Agistrivel kapcsolatban nagyon szívesen segítek bárkinek.
Nekem a második otthonom, sok barátom van ott és szívesen segítek utazási vagy szállással kapcsolatban is.

waglerzs@t-online.hu

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156761 Üzenet linkje2011-02-19 18:07:39 

wagzsolt írta:
Agistrivel kapcsolatban nagyon szívesen segítek bárkinek.
Nekem a második otthonom, sok barátom van ott és szívesen segítek utazási vagy szállással kapcsolatban is.


Szia Zsolt! Üdv a fórumon icon_smile.gif

Tavalyelőtt elszálltam a sziget felett, aztán otthon, emlékezetből és persze térképpel próbáltam kideríteni, hogy mely szigeteket láttam és melyek voltak azok, amik valamiért szimpinek tüntek.
Agistrire már akkor felfigyeltem: picike és csak az egyik csücske lakott, de fentről úgy tünt, hogy az sűrűn.

Mesélj, légyszi, a szigetről! És fotóknak is örülnék!

Köszi,
Medi

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wagzsolt
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#156822 Üzenet linkje2011-02-20 16:57:36  Válasz a #156761. hsz-ra Előzmény #156761

Kedves Medi!

Nem is tudom mivel kezdjem.
Agistri az egyik legkisebb és legzöldebb Görög sziget.
Nincs önálló vízbázisa az ivóvizet hajók hozzák ill. a tengerből párolják le és pumpálják a sziget gyomrában lévő tározóba.
Összesen 9km aszfaltozott út van amin a legcészerűbb robógóval közlekedni.
Télen alig néhány százan vannak, de nyáron főleg hétvégente 6-7000 ember is kényelmesen elfér.
Agistri 3 településre bontható, a turisták elsősorban Skala-ban találhatók, itt van nagyobb nyüzsgés nappal és éjjel is.
1,5km-re szintén a tengerparton találhato Milos városka ahol szintén van néhány hotel, de itt laknak elsősorban a helyiek akik a vendéglátásból élnek.
Innen 4.5km-re van Limenaria egy érintetlen kis igazi Görög falu 1 szem kis tavernával.
Van homokos lassan mélyülő part és csodálatos sziklás partok is, apró eldugott öblök és kristály tiszta víz mindenhol.
Utazni repülővel érdemes, persze csak ha van olcsó jegy. Mi tavaly 26e ft-ért repültünk. Onnan busszal Pireus-ba ahonnan 1-2 óránként szárnyashajó visz Aegina érintésével Agistrire.
Nem egy klasszikus nyaralóhely tele fullos szállodákkal hanem pici apartmanok és studiok vannak önellátással. Az étkezés egyszerűen megoldható, a reggelit megcsináljuk magunknak, vacsora pedig valamelyik hangulatos tavernában.
Nekem rengeteg képem van amit nem tudom, hogy ide hogyan lehet feltölteni, de javaslom az agistri.gr oldalt böngészésre.
Szállásokkal kapcsolatban sajnos nincs minden fent az oldalon, mert csak honlap üzemeltetője érdekeltségébe tartozó szállók kaptak helyet.
Sajnos Agistrin is van politika.
Mi Milosban a hotel Boulas- ban szoktunk lakni. boulashotel.gr
Hát röviden ennyi, ha van kérdésed továbbra is állok rendelkezésre.

üdv: Zsolt

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#156843 Üzenet linkje2011-02-20 21:11:47  Válasz a #156822. hsz-ra Előzmény #156822

Köszi, Zsolt!
Nagyon szimpi, amiket írsz a szigetről és az ispozitív, hogy vannak elhagyatott, nyugis helyek. Bár nekem a többezer ember egy ilyen pici szigeten a tömegturizmus látszatát kelti.
Csak 9 km autóút? Gondolom, autók se igen vannak - ez szuperül hangzik.
Remélem, egyszer olda is eljutunk, talán kombinálva Athénnal és valamelyik másik környékbeli szigettel.
Még1x köszi a felvilágosjtást!
Üdv,
Medi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175772 Üzenet linkje2011-09-18 15:04:01  fotók

Sziasztok,

bár momentán nincs túl nagy érdeklődés e sziget iránt,
mi itt nyaraltunk idén augusztusban és gyönyörű volt, álomszép sziget!

Chalikiadan jegyeztem el a barátnőmet ... nagy emlék!


Aegina & Agistri 2011

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pévi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
442 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176221 Üzenet linkje2011-10-03 16:19:37  Válasz a #175772. hsz-ra Előzmény #175772

Szia Hidalgo!

Mindenekelőtt gratulálok! icon_biggrin.gif
Én is a 90-es évek első felében nyaraltam itt a Hydra Tours-szal a Sajtos Gyusziékkal. (Csak utalva a korábbi hozzászólásokra.)
Nekem is ez a sziget volt az első, igen meghatározó élményem Görögországról. Kétszer is nyaraltunk ott. Nagyon szerettük. icon_smile.gif
Én azóta sem hallottam róla, hogy valaki innen Mo.-ról utaztat oda.
Most örömmel hallom, hogy ott voltatok. Hogyan, magánúton, vagy irodával mentetek?
Azt hiszem, hogy szívesen megnézném még egyszer ennyi év után. icon_smile.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176321 Üzenet linkje2011-10-07 11:01:26  Válasz a #176221. hsz-ra Előzmény #176221

Szia pévi,

Köszi szépen!

Magánszervezésben voltunk, ami erre a csodaszép kis szigetre nagyon egyszerű! Athénba repültünk (Malév), reptérről express busz (X96) Pireuszba, a kikötőbe (kb 1 óra), ott aztán E8-as kapuk kell keresni, onnét indulnak a hajók ebbe az irányba, és szárnyas hajóval (flying dolphin) kb 50 perc alatt vagy Agistrin. A szárnyasok csak Milosban kötnek ki, Scalaban nem.

Mi először Aeginára mentünk Athénból 2 napra az Alexandrosszal (fastboat), Aegina Marinaig másfél órás út, de sokkal hangulatosabb és emlékezetesebb mint egy hyper-gyors kapszulában. Csap a szél, dobálnak a hullámok és a panoráma fantasztikus icon_biggrin.gif

Utólag azt mondom, hogy Aegina szép,
de Agistri egészen elképesztően gyönyörű ... örök emlék!

Üdv,
David

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177391 Üzenet linkje2011-12-04 14:23:20  hátha másnak is megtetszik

Térkép


Scala


Ayii Anargyri templom


Chalikiada






Dragonera

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177419 Üzenet linkje2011-12-07 19:03:31 

Scala



Mit csinálok rosszul?
[img]link[/img] , nem?

nem müxik icon_sad.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177420 Üzenet linkje2011-12-07 19:16:55  utolsó próba

Sziasztok,

lehet hogy a linkkel van baja, hogy nem xgfasfs.jpg
Akkor a Picasat és a Flickr-t nem szereti.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177427 Üzenet linkje2011-12-08 10:05:36 


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu