Agistri
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177432 Üzenet linkje2011-12-09 10:38:27 

island hopping..


..ezzel a ladikkal


Scala - én még Európában nem láttam ilyen egzotikus helyet


Scala kikötő


Ayii Anargyri kápolna


Scala kikötőjéből

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177433 Üzenet linkje2011-12-09 11:43:43 

Scala beach


Scala - kilátás a kikötőből


Milos - kikötő


milosi kápolna

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177434 Üzenet linkje2011-12-09 11:45:13  Dragonera










# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177435 Üzenet linkje2011-12-09 11:54:24 

Skliri felé menet


Skliri beach


Chalikiada - ott lent, a nagy szikla mellett kértem meg a menyasszonyom kezét





# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#177438 Üzenet linkje2011-12-09 13:50:24 

Kedves, hogy megosztottad velünk az örömöd.
A fotók nagyon szépek, jól kiválasztottad a hejszint a nagy eseményhez.Gratulálok icon_smile.gif

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179110 Üzenet linkje2012-02-04 07:59:47 

Sziasztok!

Eldőlt....idén Agistri szigete - azon belül is Skala- az uticél Július 02-09 ig. icon_smile.gif...magán szervezésben, autóval.

Minden évben ellátogatok más országok fórumaira- egy Spanyol utat már 3. éve tervezem- ,de egyszerűen 9. éve Görögországban kötök ki icon_smile.gif (Thassos 3x, Sarti, Korfu, Kefalónia, Zakythos, Evia)
Valahogy képtelen vagyok találni egy olyan szállást a spanyoloknál ami árban és feeling-ben azt adná nekem mint a 'Gyrosos" illatú Görög-hon! Ide már azt hiszem "haza" járok.
Ami a Görög útjaimat illeti, nos a 9 év alatt nem jutottam még el Athén-ba így a mostani uticélomat igyekeztem úgy megszervezni, hogy ez is sikerüljön.
Hála a Hellasz fórumának ráakadtam Agistri varázslatos szigetére mibe azonnal beleszerettem (hja kérem így voltam az összes hellyel ahol eddig voltam icon_smile.gif )
Már csak egy jó szállást kellett találnom. Ami a héten rendeződött is és a Skala Oasis Beach nevű Hotelben sikerült szobát foglalnom 4 főre.

Megjegyzem nem egyszerű -lehet korai még bár kétlem mert az Oasis Hotel is tele van már!!!!- szállást foglalni a szigetre ugyanis írd s mondd 16 helyre küldtem el az érdeklődésemet, s mindösszesen 3 helyről érkezett egyáltalán valamiféle válasz.

No de most már nem is ez a lényeg...hanem, hogy rendben van a helyfoglalás, s Július 1. irány Görögország újra icon_smile.gif

Eddig volt már a fórumon 2 hosszabb élménybeszámolóm (Kefalónia és Evia)...idén ha minden összejön lesz egy Agistri is!!

Exact

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179114 Üzenet linkje2012-02-04 09:07:50 

Hi Exact,

irigyellek!! Életem legjobb nyaralása volt Scalaban, mi a Yiannaban és a Vasilarasban is megszálltunk pár éjszakára. Van azért még szállás, mi mindig a booking.com -on foglaljuk.

Az oldalon fent van az Oasis is, ha igaz, közel van
(itt amúgy minden közel van mindenhez) az Aquarius-hoz, ahol tavaly főszezonban het 2x coctail est van .. árak talán 5-7EUR volt, ha jól emléxem.
+ közel van a sziget egyetlen night clubjához, a Taboo-hoz.
Kicsi hely, de nagy emlék nekünk, 10EUR-os koktélokat ittunk
... lassan kell inni icon_smile.gif

Chalikiada-t ki ne hagyjátok, 15 perc séta, szigorúan cipőben ...

De úgyis biztos megnéztek mindent !!

Jó nyaralást, szépet nem kívánok, az lesz magától is!

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179116 Üzenet linkje2012-02-04 10:48:55 

Üdv Hidalgo!

Ha jól értem mintha nálatok valami kis apró "gond" lett volna koktélozás közben? icon_smile.gif

Kocsival voltatok? Nem emlékszel a komp árakra?

Valóban igyekszünk majd a 7 nap alatt végig járni a sziget összes strandját.

1 nap pedig irány Athén

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179119 Üzenet linkje2012-02-04 13:27:06 

Hello,

a koktélos story úgy indult, hogy már a kikötőben ki van táblázva, hogy a Taboo-ban a csini táncoslányok élőben táncolnak.
Háát, ide el kell mennünk, tudtuk a párommal rögtön.
Korán, vacsora után indultunk, és ott tudtuk meg, hogy csak 22.30-kor nyit.
Elindultunk hát visszafelé, de keztük megunni a sétát ezért beültünk (közel a Taboo-hoz a faluközpont irányába) egy Snack kiírással rendelkező helyre.
Szép kis lugasos, hangulatos, alig voltunk páran.
Hamarosan elekedtek érkezni a hely öregek szépen kiöltözve. Pikk-pakk megtelt a hely és egy idős bácsi, aki csak hangolgatta ott a gitárját, elkezdett játszani, énekelni görög nótákat. Mindenki énekelt, később táncoltak is, felejthetetlen.

Jaa, a koktél ..

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179121 Üzenet linkje2012-02-04 13:38:22 

11 körül, 2-3 ouzo után visszaindultunk a Taboo-ba, akkor már voltak ott páran. Max 120 m2 az egész hely, annak a fele nyitott. Megkérdeztem, h mikor jönnek a táncoslányok, csak mosolyogtak, hogy éjfél után.
Közben kiderült, hogy nem véletlenül issza mindenki durván lassan a koktélját, aranyáron van.
Amikor jött az első táncosnő a szánk tátva maradt, bomba.
Sokat-sokat vártunk, nagyon lassan ittunk és fél2-kor feladtuk, ennyit nem érnek icon_smile.gif lemaradtunk a táncról.

kompárakat nem néztünk, mert kocsi nélkül voltunk.
Agistriben akartunk bérelni, de az, ahogy a quad is ezen a szigeten felejtős.
Van kerékpár - ahhoz nekünk túl meleg volt,
vagy robogó, de B-s jogsira nem adják ki.

A strandokat simán végigjárjátok:
Scala - ott nekünk a kápolna környéke tetszett jobban,
az ut mellett túl keskeny a part
Skliri beach - ide még el tudtok menni kocsival, kb 12-en férnek el a strandon, de nagyon szép sziklás
Chalikiada - ide csak gyalog, cipőben, mászni is kell .. ja, és ez a sziget nudista strandja, de a legszebb is egyben.
Milos strandja szerintem gyengébb mint Scala rosszabbik fele
Dragonera csodaszép, Scalatól kb 7km, odafelé busszal mentünk kb 6EUR-ért, visszafelé kisvonat hozott (örök emlék) 4EUR-ért.

Mi Aponissoson nem voltunk sajnos,
arrol majd mesélj te és hozd a képeket is icon_smile.gif !!!

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179130 Üzenet linkje2012-02-05 06:35:20 

Én meg azt hittem azért kell a koktélt lassan inni mert netán "ütős" -típus s a fejbe száll icon_smile.gif
De ezek szerint az ára húzóssága nincs arányban a fellépő "hölgyek" mennyiségével icon_smile.gif

A képek meglesznek, sőt filmet is szoktunk csinálni.

Már csak el kellene oda jutni...kicsit mosolygok azon, hogy a gondolataim egy kellemes görög szigeten járnak mikor kint 30 cm hó van épp- s folyamatosan esik icon_smile.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#186085 Üzenet linkje2012-06-03 09:57:33 

Még 28 nap és irány a sziget.
Néztem a komp menetrendet- nos agyrém icon_smile.gif Hétfői nap érkezünk a kikötőbe s mindösszesen van 1 komp dél körül, 1 pedig délután.
Eléggé "félek" ha az egyetlen délelőtti kompra nem férek fel akkor ülhetek a kikötőben majd 5-6 órát

A hazafele útról nem is beszélve ahol reggel indulnánk, de valamikor szintén dél környékén van csak komp Pireus irányába

Vajon valóban csak ez az egy hajótársaság indít ott kompokat? Változhat még a helyzet?

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#186097 Üzenet linkje2012-06-03 11:48:37  Válasz a #186085. hsz-ra Előzmény #186085

Ha biztos, hogy eléred az adott kompot, lehet, hogy meg tudod venni előre a jegyet neten.
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Wagzsolt
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#186100 Üzenet linkje2012-06-03 12:19:51  Válasz a #186085. hsz-ra Előzmény #186085

Szia Exact!

Hétfőn biztosan lesz hely a hajón, mi volt hogy úgy értük el hogy már húzták fel a horgonyt amikor odaértünk. A hétvégék húzósabbak arra időben oda kell érni.
A visszaútra a a Skalai kikötőben egy-két nappal korábban vegyétek meg a jegyet és indulás előtt pár órával állítsátok oda a kocsit a mólóra.
Más hajótársaság nincsen!!!

Mi általában délután 5 körül indulunk Pestről és reggel 9-re kényelmesen kiérünk. Az E75 út a nagykőrösi úton kezdődik és Athénban van vége.

Jó pihenést nektek!!!

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#186101 Üzenet linkje2012-06-03 12:20:16 

Elérni elérem azzal talán nem lesz gond- hacsak nem valami olyan dolog nem jön útközben amivel nem kalkulál az ember- igyekszem akár 2-3 órával inkább előbb kiérni a kikötőbe.
A foglalás előre valójában nem tudom, hogyan menne...? illetve ha tudnám, hogy van másik komptársaság aki indít hajókat- sűrűbben- akkor nyugodtabb lennék.
Lásd Thassosra is megy 30 percenként kb. komp, csak más más társaság által

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu