Legszebb helyek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246 Üzenet linkje2005-04-14 17:51:01  Legszebb helyek

Szerintetek melyek Görögország legszebb részei?
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#335 Üzenet linkje2005-05-05 12:52:58  Görögország legszebb részei

Nekem Paleokastritsa Korfun, Peloponnészoszon Naphlio, Parga, Delphi és a Meteórák a szárazföldön, Skyathoson Kukkunáries Beach, Hydra szigete tetszett a legjobban, de az egész ország csodálatos. Minden részének megvan a maga varázsa.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#395 Üzenet linkje2005-05-14 15:22:50 

Nekem Skiathoson Koukounaries partján a csillogó homok nagyon tetszett. A gyönyörû környezet meg ez az aranyszínû homok teljesen lehengerelt! icon_eek.gif
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Il_di
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#836 Üzenet linkje2005-07-17 20:39:12 

Szia Jox!

Elõször is szupi az oldal, nagyon tetszik. icon_exclaim.gif
Most elõször megyek Görögországba, Paraliára szept. második hetében.
Keresgéltem róla infókat, így találtam rá erre az oldalra.

Azt szeretném kérdezni, hogy kb. hány km-re van Kastoria Paraliától? Gyönyörû az a kép amit feltettél Kastoriáról. Mivel, mi busszal utazunk és ha nincs olyan messze Paraliától, jó lenne elmenni oda is. Gyûjtöm az infókat, hova menjünk, hova érdemes kirándulni? icon_wink.gif

Szia,
Ildikó

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#837 Üzenet linkje2005-07-17 21:01:17 

Kasztoria, Görögország északnyugati részén, az Albán határ "közelében" található. Gyönyörû városka és a környezete is nagyon szép...

Kasztoria Paraliától kb 200 km távol van.
Az út elég hosszú, mivel nagyon kanyargós, szerpentines. A sok teherautó és kamion miatt pedig néhol nagyon lassú a haladás és nehézkes az elõzés is. De a város kárpótol az út fáradalmaiért...

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Il_di
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#845 Üzenet linkje2005-07-18 20:22:28 

Jox.

Köszi az infót.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1248 Üzenet linkje2005-08-19 10:27:10 

Sziasztok!

Gateni, de jó, hogy beírtad ide Zakynthosnak ezt a részét! Köszi! Már egy ideje keresem, hogy mi a neve ennek az öbölnek. Ez nekem is nagyon tetszik, és már beraktam életcéljaim közé, hogy egyszer élõben is megnézem.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1252 Üzenet linkje2005-08-19 20:00:10 

sziasztok,
nekem eddig a legjobban Kretan tetszettek az alabbi helyek:
Elafonissi,
Preveli,
Gramvousa,
Plakaias a hegycsucsrol lenyugozo!!!,

de ezek csak a tengerpartok. meg tudnam sorolni tovabb is! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

jaaaaaaaaa, es persze elso helyen szerepel nalam, almaim netovabbja: Szantorini!!!!! nekem eddig az a leg-leg-leg-leg-leg-leg-leg!

de szepek a Meteorak is, Korfun Sidari is tetszett, stb.
meg lehetne sorolni.
nekem a lenyeg, hogy Gorogorszagban legyen...!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vadevezõs
Aktív fórumos
Aktív fórumos
373 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1276 Üzenet linkje2005-08-22 23:37:05  hozzászólás

szerintem a Tempe völgye és a Meteórák ami megfogott meg örök kedvencem Sarti.
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1584 Üzenet linkje2005-08-31 14:16:32  Nissiros

Sziasztok!

Az idei Görögországi utam során Nissirost, az alvó vulkán szigetét venném fel a legszebbek közé. Különleges, és nagyon hangulatos.
Üdv.:

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1677 Üzenet linkje2005-09-06 13:00:24  Parga

Szia Jox!
Köszi a Pargáról készült képeket. Mint még áprilisban említettem, ez az egyik kedvenc helyem a sok közül Görögországban. A fénykép nem is igazán adja vissza azokat a gyönyörû színeket. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy látogasson el egyszer erre a csodálatos helyre.
Üdv.:

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1678 Üzenet linkje2005-09-06 13:07:02  Re: Parga

kvalcsi írta:
Szia Jox!
Köszi a Pargáról készült képeket. Mint még áprilisban említettem, ez az egyik kedvenc helyem a sok közül Görögországban. A fénykép nem is igazán adja vissza azokat a gyönyörû színeket. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy látogasson el egyszer erre a csodálatos helyre.
Üdv.:


Igen, Parga nagyon szép. Igazán klassz, hangulatos kis hely a meredek és szûk utcáival és gyönyörû környezetben fekszik. Olyasmi, mint Tolo, csak sokkal szebb. (szerintem)
Sajnos egyenlõre nem találtam jobb képet, pedig élõben tényleg szebb.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1679 Üzenet linkje2005-09-06 13:56:54  Parga

Szia!

Egyetértünk, tényleg sokkal szebb mint Toló, pedig az sem csúnya. Nem véletlen emeltem ki én sem régebben. Csodálatosan szép az egész városka, és fantasztikus a kilátás a félszigeten lévõ várból bármerre nézel. Igaz kicsit fárasztó volt 40°C-os melegben megmászni, de megérte. Sajnos az ott készült képeim nincsenek lemezre téve, így nem tudok küldeni, pedig van egy pár.
Üdv.:

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1727 Üzenet linkje2005-09-11 15:15:28 

ja, a Szamária-szurdokot kihagytam anno, de az is valami fantasztikus hely! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
gyönyörû, szilás, szurdokos, patakos! szerintem...! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1782 Üzenet linkje2005-09-13 13:22:06 

Szia Kriszta35!
Ide írok, mert ebbe a topicba tartozik szerintem!

A szigetek közül a legjobban Hydra, Skyathos és Nissiros tetszett. Hydrán nincs motorizált közlekedés, csak csacsin vagy gyalog mehetsz minden hová. Fantasztikusan tiszta a levegõ, és elbûvölõ látványt nyújtanak a hegyre felkúszó hófehér házikók, a szûk kis utcácskák a sok-sok virággal. Szerencsére elég kevés a túrista, a többi felkapott szigethez képest. Nem egy strandolásra való hely, aki csak pancsizni vágyik annak nem ajánlatos, mert kevés a homokos partszakasz (én legalábbis nem tudok róla). A sziget inkább kopárnak mondható mint zöldnek, de varázsa van.
Skyathos szigete is tündéri. Itt is görögös minden. Nagyon hangulatosak a kis sikátorok, de itt már sokkal több túrista fordul meg, fõleg angolok. Az emberek kedvesek, és egyáltalán nem drága. Meg is lepõdtünk, mikor a szárazföldi áraknál olcsóbban tudtunk enni és inni (a szigetek általában drágábbak valamivel). Csodálatosan szép zöld tájakat látni, és a sziget déli részén van a legszebb finomhomokos öböl (Kukkunáries Beach), ahol fürdeni lehet.

Nissirosról sokat írtam már, azokat biztosan olvastad.

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Fontosabb látnivalók
1 2 3 ... 9 10 11   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu