Ingatlanvásárlás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#61168 Üzenet linkje2008-05-18 14:32:22  Ingatlanvásárlás

Sokan álmodozunk egy házikóról Görögországban...

Mivel ez többnyire álom is marad, eddig még sosem foglalkoztam ezzel. De most kíváncsiságból megnéztem egy német ingatlanközvetítõ iroda honlapját. a kínálat skálája végtelen és az árak a korfui kõkunyhótól, ami 8.000!!! Euro, a krétai villákig, amik 1.000.000 Euro felett vannak, minden megtalálható.

Szóval álmodozás kezdõdik, de azért ha valakinek van valami tapasztalata (ismeretségbõl) írja már le.
Mi van akkor, ha külföldi vesz ott házat, milyen törvéyek vannak ezzel kacsolatban stb....???

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dadan
Aktív fórumos
Aktív fórumos
74 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#61171 Üzenet linkje2008-05-18 15:04:41 

Én is naon régóta álmodozom............

Ennek hatására kb fél éve találtam egy honlapot, ahol görög ingatlanokat közvetítetek (sajna, már nem tom mi volt a címe), ez a leírást viszont onnan másoltam ki magamnak .
Gondoltam felteszem hátha vkinek a segítségére válhat (sok info is kiolvasható is belõle):


Ingatlan vásárlás menete Görögországban :

Az Európai Unió polgárai bármikor vehetnek tulajdont Görögországban. A görög kormány jogilag ugyanúgy kezeli õket, mint a görög állampolgárokat.
A leendõ vevõ érdekeit, különösen távollétében, jogász képviseli. Õ ellenõrzi az épület vagy földterület jogi helyzetét, az esetleg bejegyzett jelzálogot, amirõl a földhivatali nyilvántartásban lehet információt szerezni.
Négy különbözõ nyilvántartást kell a vevõ ügyvédjének ellenõrizni a vásárlás elõtt:
Minden átírást (a közjegyzõi okiratok másolatait) az Átírási Nyilvántartásban õriznek.
A jelzálogbejegyzések a Jelzálog Nyilvántartásban, az esetleges jogi terhek és a végrehajtási határozatok kategóriái a Követelés Nyilvántartásban találhatók.
Ha jogi személyek közti ingatlanvásárlásról van szó, ellenõrizni kell a szóban forgó vállalat aktuális alapító okiratát. Az adásvételi szerzõdés megkötése elõtt szükség van a Földhivatal nyilatkozatára, miszerint a megvásárolni kívánt ingatlan nem közterületen van. Ezen kívül el kell végezni a tulajdonátírást (a tulajdonjog átszállásának bejegyzését).
Az általunk kínált ingatlanok esetében ezek a szükséges vizsgálatok megtörténtek, vagy folyamatban vannak. Ha a leendõ vevõ eldöntötte, mely ingatlant szeretné megvásárolni, ügyvédi meghatalmazást adhat egy általa kiválasztott jogásznak (csak hivatásos jogászt szabad meghatalmazni). A meghatalmazással az ügyvéd eljárhat az ügyfél nevében, és aláírhatja a szerzõdéseket helyette.
A szerzõdések görög nyelven íródtak, de kérésre bármilyen nyelvre lefordíthatók. Ajánlott minden esetben a szerzõdések német/angol nyelvre való lefordítása, és még az aláírás elõtt közjegyzõvel való ellenõriztetése.
Szerzõdéseink fordítását egész Görögországra vonatkozóan a BEATE BEYER-ARVANITIDIS Fordítóiroda végzi, székhelyük Paros/Cyclades szigetén van (Web: Ms. Beate Beyer-Arvanitidis)
A végsõ, közjegyzõi okiratba foglalt szerzõdés aláírása elõtt gyakran írnak elõszerzõdést, de az ellenjegyzés elengedhetetlen az ingatlan tulajdonjogának megszerzéséhez.
Az elõszerzõdés általában tartalmazza a végsõ szerzõdésben foglaltak nagy részét, így érdemes már ebben a szakaszban egy ügyvéd segítségét igénybe venni. A szerzõdés aláírása elõtt a helyi Adóhivatal (görögül: Eforia) ingatlan-értékbecslést végez, ez szolgál az ingatlanadó alapjául. Az adó Görögországban jelenleg a becsült érték 12 %-a.
Az Adóhivatal becslése jellemzõen alacsonyabb a piaci értéknél, hogy a vevõ/eladó számára csökkentsék az adóterheket. A tulajdonjog átírása elõtt a helyi Adóhivataltól görög adószámot kell kérvényezni.
Miután megkapta az adószámot, ezt közölni kell a Közjegyzõvel, ezután lehet az ingatlant az Ön nevére írni. Az ingatlan forgalomképes (továbbértékesíthetõ) és örökölhetõ, akárcsak Németországban. Ügyvéd segítségével kedvezõen lehet befolyásolni az ingatlan értékbecslését, az adóalap csökkentését.
A szerzõdést a Közjegyzõ írja. Miután a Közjegyzõnél aláírták a szerzõdést, az ingatlan tulajdonjogának változását bevezetik a vonatkozó lapokra.
Ha kívánja, képviseljük érdekeit a szerzõdéskötésig, annak aláírását is beleértve. Ez a szolgáltatásunk ingyenes, amennyiben az ingatlanvásárlás értéke legalább 100.000,- EUR.
A szerzõdés szerinti ár 4,00%-át számítjuk fel jutalékként. A 19%-os görög ÁFA-val együtt teljes jutalékunk 4,76%.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#61246 Üzenet linkje2008-05-18 16:54:25 

Én is vennék egy viskót kint...Néztem a Horvátoknál ,de ott nagyon drága volt...Érdekelne hogy a Görögök hogy gondolkodnak ezen a téren..Ha tud valaki valami jó honlapot írjon...
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#61297 Üzenet linkje2008-05-18 18:42:10 

Köszi dadan!

Szia cserrobi!
Én itt néztem: http://www.immowelt.de/Immobilien/ImmoSucheDetail.aspx?Geoid=112
be tudod írni a paramétereket, milyen árat stb. képzelsz el, de nekem arra csak 4-et dobott ki, így megnéztem az összes ajánlatot házügyben (több, mint 300 volt) és találtam kettõt, amibe beleszerettem, egyik a Peloponnészoszon volt, németek építették, tük szép kis villa, 800 m2 kerttel és medencével. Meghalt a férj és az asszony gyorsan el akrja adni, szerintem nagyon olcsón. Más kérdés, hogy egy vasunk sincs, hiszen az idén vettünk lakást és a következõ 30 évre megvan az adósságunk.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dadan
Aktív fórumos
Aktív fórumos
74 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#61302 Üzenet linkje2008-05-18 19:07:18 

Megvan az oldal címe: http://immobilien24.hu/

Amióta ott jártam , kicsit megváltozott, leamorizálódott az oldal. De azért van rajta egy kis kínálat

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#61304 Üzenet linkje2008-05-18 19:14:33 

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#107059 Üzenet linkje2009-06-30 11:05:29  Válasz a #61304. hsz-ra Előzmény #61304

Helló mindenki!

Nem tudom, olvassátok-e még az ingatlanos topicot, de én épp most keresek befektetőket egy 4-5 szobás Katerini-Paralia-i ház megvételéhez.

Alapvetően magyar turistáknak szánom saját használattal is persze.

Akinek van ingerenciája, motivációja és némi alaptőkéje beszállni, jelezze icon_smile.gif

Szép napot!

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107063 Üzenet linkje2009-06-30 11:45:27  Re:

alette77 írta:
némi alaptőkéje beszállni, jelezze


Szia Alette!
Ez egy kicsit tág fogalom!
Írnál róla bővebben,ha nem gond.

Üdv:Robi

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#107067 Üzenet linkje2009-06-30 12:01:57  Válasz a #107063. hsz-ra Előzmény #107063

Szia!

Most készitem a befektetőknek a tervezetet, jövő hétre lesznek számadataim, akkor tudok részleteket mondani.
A

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107075 Üzenet linkje2009-06-30 12:26:52  Válasz a #107067. hsz-ra Előzmény #107067

OK! Előre is köszi.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#109261 Üzenet linkje2009-07-14 09:55:04  Válasz a #107075. hsz-ra Előzmény #107075

Sziasztok!

Jelen pillanat szerint ott tartok, hogy Görögország legnagyobb ingatlanosa keresi nekem egy magyar kapcsolattal egyetemben a megfelelő házikókat, augusztus közepén megyek őket megnézni személyesen, akkor lesznek videóim, képeim, alaprajzaim. Ez alapján szeretnék majd valamiféle döntést meghozni, ami lehet egy "igen, ezt akarom", meg lehet egy "keressünk még".
Már mindenem megvan hozzá, ottani ingatlanos, forditó, ügyvéd stb. Tulajdonképpen csak a ház megnézése van hátra.

A ház alapvető paramétereit úgy határoztam meg, hogy egy 4-5 szobás ház, ami vagy már kialakitott apartmanszobákkal rendelkezik, vagy lehetőség legyen a kialakitásukra. A ház nem lehet messzebb, mint 10-12 perc séta a parttól és a központtól, ne legyen túl idős, és ha lehet, legyen kialakitva a légkondi, a napkollektor és a fűtési rendszer.

Végeztem számitásokat, amit egy pénzügyes-ingatlanos is átnézett, igy a ház tervezett költsége nagyob sacc per kábé 40-50 millió lenne (erősen függ az ár a ház paramétereitől, mint épités éve, a tengertől és központtól való távolsága, műszaki állapot, felszereltség stb.).

Úgy gondolnám, hogy ez az összeg kb 5 milliós részletekben még elfogadható árkategóriát képviselhet, ami max 10 tulajdonost jelent. Ez nekem leforditva azt jelenti, hogy mindenkinek van jó néhány hete nyaralásra ott, vagy akár ki is adhatja a haveroknak vagy másnak, ha nincs kedve egy adott évben lemenni.
Én már nagyon közel járok ahhoz, hogy kiköltözzek, igy a ház karbantartása, folyamatos felügyelete, rezsi befizetése stb. sem lenne gond, meg tudnám oldani közös költségért cserébe.

Hát, valahol itt tartok icon_smile.gif

Nemsokára kész lesz a saját kis honlapom is, és oda fel fogok minden infót pakolni, képekkel, alaprajzokkal, számitásokkal. Akit erősen érdekel a dolog, azokkal megvitatom, hogy mi lenne a legjobb, melyik ház, milyen konstrukcióban stb. Igy egy közös döntés eredménye lehet a házikó.

Szép napot mindenkinek! Akit érdekel, szóljon.
Alette

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keve
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#111474 Üzenet linkje2009-07-29 10:25:59  Válasz a #61246. hsz-ra Előzmény #61246

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keve
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#111481 Üzenet linkje2009-07-29 10:54:02  Válasz a #109261. hsz-ra Előzmény #109261

Szia!

Engem is érdekel a házvásárlás!
Ha lesznek részletek írj!

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyamama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#113254 Üzenet linkje2009-08-09 13:44:34  Válasz a #111481. hsz-ra Előzmény #111481

Sziasztok!

Régóta nézegetem a fórumot,de csak most találtam meg ezt az oldalt.. icon_rolleyes.gif
Én is szeretnék venni egy kis házat ,Korfun......Nézegetem az összes görögingatlanos oldalt,de ha van valakinek jobb ötlete,szívesen venném....

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Skiccpausz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#113722 Üzenet linkje2009-08-11 20:29:10 

alette77!
Én is gondolkodom már régóta apartmanon Paralia Kateriniben, de jelenleg sajnos nincs tőkém.
Ha alakulnak a dolgok azért írj légyszíves!
Előre is köszönöm. Szia.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu