Macedóniai tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#70910 Üzenet linkje2008-07-10 18:33:20  Macedóniai tapasztalatok

Ebbe a témába kizárólag azokat a negatív vagy pozitív tapasztalatokat írjátok le, amik Macedóniában történtek veletek az utazás ideje alatt!

Az itt szereplõ hozzászólásokra a válaszokat, reagálásokat viszont ne ide írjátok, hanem az autós témába (Autóval Görögországba), itt csak a tények legyenek leírva!

A hozzászólásokba lehetõleg írjátok be a pontos dátumot, idõt és egyéb, fontosnak vélt körülményt!



Legutóbb Jox szerkesztette (2009-07-14 07:52:39), összesen 1 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pithon
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71064 Üzenet linkje2008-07-11 18:32:28  Válasz a #70910. hsz-ra Előzmény #70910

Sziasztok!

Ami velünk történt Macedóniában ,elõször azt hittem egyedi eset, nem szívesen mesélgettem mikor haza jöttünk. De késöbb a fórumon több hasonló esetrõl olvastam, és úgy gondoltam leirom a mi esetünket is, mivel a mai napig bánt és bosszant a dolog! icon_cry.gif
Júni 17.én hajnalban, fél öt körül léptük át a Macedón határt autóval, a párom a fiam és én. Talán még ötszáz métert sem mentünk, két rendõr megállított. Szokásos igazoltatás után az én útlevelemet eltette, kérte száljak ki, majd kis német tudásával közölte 60km helyett 80 km mentem. Megjegyzem kínosan ügyeltünk mindvégig a táblákra jelzésekre. Azt mondta 300 Euró, menjek be fõvárosba a csekkel, vissza hozzá és akkor vissza kapom az útlevelem! Hajnal fél 5, kb. 50km oda 50km vissza icon_eek.gif Kezdõdött az alkudozás, elõször megfelezte 150Euró, de nem húzom tovább 50Euró lett a vége icon_redface.gif Zsebre vágta a manit ,iratot vissza adta, és PÁ! Ott álltál lefagyva kiszolgáltatva! Ja és két érdekes dolog! Fényképet vagy más bizonyítékot nem tudott felmutatni! A másik érdekesség /a fiam vette észre a kocsiban ülve/ le volt véve a rendõrautó rendszáma! icon_eek.gif Vajon miért?
Bocsi, ha túl hosszúra sikeredett a beszámolóm! Csatlakozom azokhoz akik hivatalos lépéseket tesznek az ilyen incidensek ellen!
köszi!

üdv. Mindenkinek

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziszko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71071 Üzenet linkje2008-07-11 19:49:47  Válasz a #71064. hsz-ra Előzmény #71064

Szia Pithon!
Sajna tuti hogy nem vagy egyedül! Tõlünk a határõrök kértek tranzitdíjat 10 eurót icon_lol.gif remélem gyógyszerre kell nekik a pénz! De mit gondolt szerintetek? Transit? Nem csak hozzátok jöttünk megnézni a szép országotokat icon_eek.gif Csak egy válasz van erre serbia+macedonia bocsi javítok!! nem macedónia az Görögország, skopje!! BALKÁN!!! 2008.06.26
kb 7óra

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eve.
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71237 Üzenet linkje2008-07-13 21:18:59  Válasz a #71071. hsz-ra Előzmény #71071

Sziasztok!
Mi is megjártuk a macedón határõrrel aki 10 euroval nyúlt le( sztünk minden túristát) a nemzetközi jogisítványra hivatkozva. A férjem, hamar akart szabadulni ezért(és a 3 elcsigázott gyerkõc miatt is ) kifizette icon_redface.gif , de utána gondolkoztunk, h nem jól csináltuk, vitatkozni kellett volna vele, hiszen jogtalan volt a saját zsebre dolgozás! icon_twisted.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eve.
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71238 Üzenet linkje2008-07-13 21:21:21  Válasz a #71237. hsz-ra Előzmény #71237

bocsi lehagytam a dátumot icon_redface.gif
2008.06.30.
kb.11:30

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eve.
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71239 Üzenet linkje2008-07-13 21:23:57  Válasz a #71238. hsz-ra Előzmény #71238

Még annyit, most jutott eszembe, h mielõtt elkérte a pénzt, megkérdezte, h mi a foglalkozása a férjemnek, utána mondta a 10 eurót, majd amikor a férjem odaakarta adni a kezébe, azt mondta, h ne, ne, csak az útlevélbe tegye bele, h ne látszódjon! icon_evil.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sanyadan
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72158 Üzenet linkje2008-07-18 08:48:54 

Minket június 20.-án a reggeli órákban húztak le 10E-vel tranzit címen!A pontos idõt most ne tudom de majd megírom!A furcsa az volt,hogy a foszer a zsebébõl vette ki a pénzt és ahoz csapta amit tõlünk kapott!Mivel gyerekkel utaztunk és nem igazán tudunk nyelveket,úgy éreztem jobb ha fizetünk!Görögorszégban találkoztunk egy Pesti házaspárral õk is ezen a napon jöttek és hasonlóan jártak mint mi!
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vitibogi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
175 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72163 Üzenet linkje2008-07-18 08:59:37  Re:

eve. írta:
Sziasztok!
Mi is megjártuk a macedón határõrrel aki 10 euroval nyúlt le( sztünk minden túristát) a nemzetközi jogisítványra hivatkozva. A férjem, hamar akart szabadulni ezért(és a 3 elcsigázott gyerkõc miatt is ) kifizette icon_redface.gif , de utána gondolkoztunk, h nem jól csináltuk, vitatkozni kellett volna vele, hiszen jogtalan volt a saját zsebre dolgozás! icon_twisted.gif
Mi 2006-ban úgy jártunk, hogy a Makedon vámos érthetõ magyarsággal kiszólt, hogy kínáljuk meg valamivel. Mivel akkoriban azt olvastuk, hogy nem korruptak a vámosok ott, hirtelen sütihez és üdítõhöz nyúltunk. A vámos erre megcsóválta a fejét és azt mondta, hogy kávét vagy 10 eurót kér. Néztünk nagy bután, majd visszadta az útleveleket és közölte, hogy a 10 eurót rakjuk az útlevélbe icon_evil.gif . Nem akartam a családot egy hosszabb várakozásnak, szétpakolásnak kitanni ezért odaadtam a zsozsót. Visszafelé nem volt gond.
Idén felfegyverkeztünk sok kávéval icon_twisted.gif (mégis olcsóbb mint 10 euró), de nem volt gond, se nekem, se senkinek aki velünk utazott.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72266 Üzenet linkje2008-07-18 17:00:01 

2008.07.08. kb. reggel 8 óra. Szerb-Macedón határ, Macedónia felé, túl a szerbeken. Veszettül fel foltam készülve: autó kölcsönadási papír, zöld kártya, nemzetközi jogsi, tehát minden, amit korábban írtak. Kb. 3-an voltak még elõttem, amikor egy fiatal határõr kiszúrta a bódéból, hogy gyanúsan csillog a szélvédõ. Nem is csoda, mert az idulás elõtti napon kapott egy kavicsot a kocsi gazdája, és el volt repedve, de nem a sofõrt zavaró helyen. Közölte, hogy forduljunk vissza, ész csináltassuk meg, mert így nem lehet belépni Macedóniába! Magyaráztuk kézzel-lábbal, magyarul, oroszul és angolul, hogy út közben történt, Görögországban meg fogjuk csináltatni stb., de nem érdekelte. Kb. 5 perc után kiszóltak neki a bódéból valamit, erre legyintett egyet, hogy menjünk. A bódéban ülõ fickó lekezelte az útleveleket, nem kért semmi más papírt, csak közölte, hogy 20€ lesz a tranzitdíj. A repedt szélvédõ miatti cirkusz után persze nem szóltam semmit beadtam a pénzt simán, és mentünk. Rendõrrel nem találkoztunk se oda, se vissza, csak egy párat láttunk a kapuk környékén. A Macedón-görög határon, és visszafelé senkit nem érdekelt a repedt szélvédõ, kedves volt a vámos és a határõr is, pár szót mondott magyarul. A kapuknál simán elfogadták az €-t 60 denár/€ árfolyammal számítva. Mindenhol kiszámoltam fölfelé kerekítve 0.5 € pontossággal ( Trasporterrel 1.5 - 2 - 2 ), és annyit adtam oda. Visszavelé két helyen még vissza is adtak 10, ill. 20 centet!
Visszafelé a görög-macedón határon a macedón bódék elõtt ki van téve egy tábla, amin hirdetik angolul, hogy harcolnak a korrupció és a cseszegetés ellen ( ha jól értettem ), és van egy telefonszám is kitéve. Lehet, hogy ezt a táblát ki kellene rakatni a szerb - macedón oldalra is?
A több helyen emlegetett kuldusok elmaradtak, igaz nem is álltunk meg sem a határon, sem az országban máshol. Szélvédõt is egyszer akartak mosni az egyik kapunál, de a kapus elhajtotta messzebb.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72592 Üzenet linkje2008-07-21 13:49:42 

2008. július 6., valamikor éjjel

Mi is belefutottunk egy szemét makedón határõrbe.
icon_evil.gif Nemzetközi jogosítványt kért, ami nekünk nincs (mivel utazás elõtt utánanéztem, több helyen is olvastam, hogy biztosan NEM KELL, nincs érvényben ilyen rendelet.). Erre közölte, hogy zurück, forduljunk vissza. (És "Katasztrófa Magyar"-nak nevezett minket. icon_eek.gif) Mondtuk, hogy na ne már!!! Erre õ, hogy szól a fõnökének, és 200 euroba fog kerülni ez nekünk. Hát meghûlt bennem a vér. Aztán azt mondta és mutatta is, hogy ha adunk neki 20 eurot, akkor õ nem lát, nem beszél. Persze hogy belementünk, mi is szabadulni akartunk, és gondoltuk, hogy ha vitázunk, valószínû csak rosszabb lesz a helyzet, és emelkedik az összeg. Csak az egyik útlevelet adta vissza, abba kellett beletenni a pénzt, odaadtuk, és ezután adta vissza mindkét útlevelet.
2 kocsival voltunk, a másik autóban a szüleim ültek, õk elõttünk mentek át a határon. Tõlük is kérte a nemzetközi jogsit. Nekik van, csakhogy 1 éve lejárt az érvényessége. Ennek ellenére ott volt náluk, és oda is adták a határõrnek. Az pedig úgy meglepõdött, hogy vagy nem vette észre, hogy lejárt, vagy meg sem nézte. Visszaadta, és mehettek a mázlisták!
icon_biggrin.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72596 Üzenet linkje2008-07-21 14:16:57  Válasz a #72592. hsz-ra Előzmény #72592

Soha nem lesz ennek vége, ha nem fogadjuk meg a konzul tanácsát:

"Azt javaslom, hogy az esemény pontos idejét, helyszínét megjelölve írjon levelet a Külügyminisztérium Konzuli Fõosztályának az esemény alanya. Természetesen aláírva, címmel ellátva. Ebben az esetben tudunk a macedón hatóságoknál eljárni. De ismétlem: az elmúlt négy év alatt Ön volt az egyetlen, aki jelezte a problémát...!"

Tessék panaszt tenni! icon_rolleyes.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72598 Üzenet linkje2008-07-21 14:25:51 

Szerintem is írjatok a konzulátusnak, mert egyébként valószínûleg jövõre is lesz mit ideírnotok... icon_confused.gif
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72603 Üzenet linkje2008-07-21 14:37:09 

Jox írta:
Szerintem is írjatok a konzulátusnak, mert egyébként valószínûleg jövõre is lesz mit ideírnotok... icon_confused.gif

Hát ilyen odafigyeléssel semmi értelme az egésznek! icon_evil.gif Nem a konzulátusnak! icon_rolleyes.gif Tessék szíves lenni elolvasni! icon_exclaim.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72607 Üzenet linkje2008-07-21 14:44:23  Válasz a #72603. hsz-ra Előzmény #72603

Tehát a Külügyminisztérium Konzuli Fõosztályának írjatok emailt!
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziszko
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72680 Üzenet linkje2008-07-21 19:11:08  Válasz a #72607. hsz-ra Előzmény #72607

Üdv mindenkinek!!

El kellene gondolkodni a pontos név és cím megadásán.Nem ismerem a rendszert a mac határon, de az összes utlevelet beszkenelik egy adatbázisba. Lehet hogy a következõ évben nem kell átutazni macedónián!! icon_twisted.gif icon_question.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
1 2 3 ... 23 24 25   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu