Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5538 Üzenet linkje2006-03-11 21:12:30 

Helló Jox! Tavaly Kréta keleti részét kédezõsködtem le Tõled és utána sikeresen be is jártuk egy Pólóval.Tiz napig béreltük a kocsit és gondolhatod ez idõ alatt 2000km meg is tettünk.Vaitól Mataláig,Stalistól Kato Zakroszig.Jó ,hogy én vezettem ,mert sokhelyen csak az utat mertem figyelni és a nejem jajgatott...õ a szakadékokat is látta. Összességében nekem fárasztó volt,de kárpótolt sokminden más amit csak az tud aki szereti Görög szigeteket és embereket.Idén Kefalloniát látogatnánk meg,és ha tudsz és biztosan tudsz, nagyon köszönnénk minden információt amit errõl a Jón-tenger legnagyobb szigetérõl leírhatsz. Üdv:atosz
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5552 Üzenet linkje2006-03-12 22:04:51 

Szia Atosz!

Most készítek leírást Kefallóniáról. úgy két hét múlva lesz kész, akkor majd olvashatod itt a hellaszon is!

Andi

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5559 Üzenet linkje2006-03-13 09:45:42 

Szia Andi!

Kössz a reagálásod a Kefalóniával kapcsolatos érdeklõdésemre!

No, meg várom majd készülõ leírásod.

atosz

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jsystem
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5561 Üzenet linkje2006-03-13 12:26:54  ...

Köszi!

közben találtam ilyen linkeket, meg faxszámokat szálláshely ügyében...

az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyi Euróval számoljak pl. reggeli, vagy ebéd / vacsora költségére? vmi olcsó helyen / félpanzióban

kb. mennyi lehet most ott?

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5665 Üzenet linkje2006-03-18 21:54:01 

Sziasztok! Képzeljétek, befizettünk lefkadára,az Apollonnál. Két hét! Már aligvárom,és nagyon nagyon örülök!!!! icon_biggrin.gificon_biggrin.gif
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5692 Üzenet linkje2006-03-20 12:00:09 

Helo, szerintem kb hasonló árak vannak ugy ámblokk a görög szigeteken. Tehát pl egy éttermi vacsi 18-20-tól indul. (2 fõ)
Reggelire, attól függ mennyire vagy reggelizõs, de nálunk 1 fél kilós kenyér felvágottal, kávéval szokott lenni 2 fõre. A felvágott elég drága ezt szoktunk vinni. Kávé annyi mint itt. A kenyér ugy 50-70-90 cent.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ajna
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5773 Üzenet linkje2006-03-22 18:45:15 

Sziasztok!

Most regisztráltam mert hétfõ óta Lefkada lázban égek! icon_redface.gif icon_biggrin.gif
Vasárnap estég még azt sem tudtam van ilyen sziget, de napközben az utazás kiállításon kint voltam és prosikat gyûjtöttam, mert még akciós befizetések által akartam a nyaralást befizetni.
Bulgária és Görögország volt a cél.
Apollon Travel bizonyult a legjobb ajánlatnak.
Sarti lett volna az uticél, képeket látva lefkadat is bekarikáztam, de azt mellékesen, nem is merültem el igazán a dologba.
Hát befizetéskor kiderült az akciónak köszönhetõen, mág telítve vannak, nincs hely. icon_mad.gif
De rögtön jelezte a lány, hogy Lefkadan még van hely, és nem fogom megbánni.
Hát akkor nem voltam benne biztos, mert semmi képet nem tudott mutatni, elég zsákbamacskának tûnt a foglalásom.

Ma már tudom 2 napos net bújás után, hogy gyönyörû szigetre fogunk a lányommal menni.icon_smile.gif

Már csak az a kérdés, hogy fogok én 06.26.-ig megtanulni motorozni, mert tuti azzal járnánk a legjobban....azzal körbejárni és megcsodálni a sziget minden szegletét....az egy fantasztikus élmény lenne.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sarti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
275 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5786 Üzenet linkje2006-03-22 21:32:06 

Sziasztok!!
Az utazáskiállításon befizettünk Lefkadára!! 2 héééét! Nagyon nagyon várom. Az Apollonnal megyünk...
Sartin mi is voltunk már 5x! Nagyo nagyon szeretem, de most mást isszeretnél már látni. Most Lefkada...de egyszer majd visszatérünk Sartira is , mert szeretjük nagyon nagyon. icon_smile.gif Remélem nem fogunk csalódni Sarti után!
Sziasztok!!!

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mókus87
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5989 Üzenet linkje2006-03-29 15:40:38 

Sziasztok!!

Csatlakozom a Lefkada rajongókhoz, július végén utazunk, már nagyon várom, teljesen be vagyok zsongva! icon_biggrin.gif
Már "csak" 117 nap... icon_wink.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6164 Üzenet linkje2006-04-04 11:51:47 

Lefkadát megkülönbözteti a többi Ion-szigettõl könnyû megközelíthetõsége. A szárazföldtõl csatorna válaszja el, amelyet kétirányú forgalmú kõhíd köt össze.
A sziget harmónikusan ötvözi a kéket a zölddel, smaragdszínû föveny övezi, galambtojás színû homokkal. Klímája mediterrán, idõjárása enyhe. A sziget szõlõligetekkel, olaj, ciprus, tölgy és platánfákkal tarkított, melyek egészen a tengerpartig terjednek.
Kis szigetek teszik teljessé a képet Lefkadánál, az olajmágnás Onasszisz Skorpio nevû szigete, kissé távolabb a költõ Arisztotelész kedvence Valaoritis, valamint a közelben található még Madouri, Meganisi, Sparti, Kalamos, Kastos, Thilia és Kithros is.
Lefkada székhelye az azonos nevû város. Jellegzetes faácsolatú színes épületeivel, és egyedülálló zárt öbleivel szép látványt nyújt. Az öblöt, mely ritka madárfajoknak ad otthont a Ramsar Egyezmény, valamint a Kultúrális Minisztérium védetté nyilvánított és fövenyét, mint különleges természeti szépséget ismerték el.
Lefkadán, Marandohori hegyi falu mellett fekszik egy utánozhatatlan szépségû tó, mely sasok és más ragadozó madarak lakóhelye.

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6165 Üzenet linkje2006-04-04 12:05:37  Közlekedés

Légi úton Athénból Aktióig, amely 18 km-re fekszik Lefkada városától.
Autóval Athéntól 385 km-re van. Távolsági busz naponta jár Athénból, Patrasból és Görögország más nagyvárosaiból is. Hetente kétszer van járat Thesszalonikibõl és Jannenából.
Kis és komphajójárat minden nap van Meganisi felé, és nyáron kirándulóhajók járnak a Skorpió, Sparti és Madouri nevû kis szigetekre is.
Komphajó köti össze Lefkadát Ithakával és Kefalóniával.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6166 Üzenet linkje2006-04-04 12:18:09  Lefkada ma

A lefkadaiak életvidám, vendégszeretõ emberek. Fenntartják szigetük hagyományait, ám ezzel párhuzamosan folyamatosan fejlesztik is azt, hogy a modern kor vívmányainak minden kényelmét biztosítsák. Lefkada teljes idegenforgalmi struktúrával rendelkezik.
Nydri híres, idegenforgalmi központ, a környezõ kis szigetek varázslatos látképét, gyönyörû fekvését és egy túristaközponttól elvárható minden kényelmet magába ötvöz.
Lefkada az ínyencek paradicsoma. A remek lefkadai konyha gazdag hagyományos ételekben és válogatott csemegékben. Különösen jellegzetes a sokféle friss és ízletes hal.
Lefkadán található az ország tíz szörfözésre legalkalmasabb partja közül kettõ, a Vasiliki és Ai Jannis, de ezem kívül partvidéke alkalmas vitorlázásra és búvárkodásra is. A kiépített strandokon a sport kedvelõi számára oktatás is folyik.
Itt szokott megrendezésre kerülni a Formula III. a Motorcsónak Világbajnokság, melyre a világ minden pontjáról érkeznek résztvevõk.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6196 Üzenet linkje2006-04-05 06:21:22 

Köszönöm icon_biggrin.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6237 Üzenet linkje2006-04-06 11:06:32 

Helo Valcsi!
Jó kis leírás annak ellenére hogy Zante az uticél icon_smile.gif
Jövöre csak nem Lefkádát nézted ki? icon_smile.gif
Jó választás lenne, Júli elején majd beszámolok icon_smile.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6243 Üzenet linkje2006-04-06 14:35:23 

Szia monalisa!

Még nem tudom, hogy hová megyek jövöre, az sok mindentõl függ.
Lehet, hogy a majdani beszámolód alapján Lefkadát fogom elsõ helyre tenni az úticélok közül. Ezt a kis leírást csak azért írtam, hogy minél több infója legyen az odautazóknak, habár a "Leírások" rovatban is lehet olvasni róla.
üdv:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 4 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu