Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#270 Üzenet linkje2005-04-22 23:31:44  Utazás busszal

Sziasztok!

Azt hiszem sokan csaka buszok hátrányát emlegetik, pedig vannak elõnyei is!Felsorolom nektek a hátrányait és az elõnyeit is! Ezek után mindenki döntse el a saját lelki illetve egészségi állapotának megfelelõen, hogy akar-e busszal utazni, vagy sem!

Hátrányok:
icon_cry.gif Kb. 25-26 órát egy helyben kell ülnöd 5-6 óránkénti megszakításokkal
icon_cry.gif Akinek amúgy is gond van a vérkringésével, annak szenvedés az egész út, mivel az út végére jócskán megdagad a lába
icon_cry.gif Nem tudsz rendesen aludni a buszon, és fáradtan, esetleg elaludt nyakkal érkezel meg
icon_cry.gif Nem te szabod meg, mikor akarsz megállni
icon_arrow.gif nem tudsz akármikor wc-re menni, mert hamar megtelik a busz tartálya
icon_arrow.gif ha éppen sikerült elaludnod és akkor áll meg a busz, neked le kell szállnod, hogy megmozgasd a lábaid és elmenj a wc-re
icon_cry.gif Ha nõ vagy, akkor akár 8-10 perces sort kell végig állnod a mosdóig
icon_cry.gif Vagy a mögötted ülõ ütögeti a szék háttámláját, vagy az elötted ülõ hajtja hátra a háttámlát
icon_cry.gif A határokon való átkelés sokkal hosszabb idõ
icon_cry.gif Egy 4 személyes dízeles autóba tankolva,és az árat elosztva 4-gyel olcsóbban kijön egy személyre, mint a busz

Elõnyök:
icon_biggrin.gif Az úton is lehet ismerkedni
icon_biggrin.gif Olcsó választás
icon_biggrin.gif Az út során annyira lefáradsz, hogy mindenféle hülyeséget összebeszélsz vagy csak szimplán szerencsétlenkedsz, amin a barátokkal jót röhögtök
icon_biggrin.gif Nem kell folyamatosan az utat figyelned
icon_biggrin.gif Utazás közbe tudsz tv-t nézni
icon_biggrin.gif Az idegesség hatására növekszik az adrenalin szinted, ami beindítja a vérkeringésedet (egy kis egészséges idegesség pedig mindenkinek kell!)

Eddig 8:6 az állás a hátrányok javára!
Ha tud még valaki valamilyen indokot, hogy miért illetve miért ne utazzunk busszal az nyugodtan írja be ide. Az itt felsorolt szempontok segítségével könnyebben tudtok választani az utazási lehetõségek közül!
Kinek mi éri meg?Embere válogatja!

Kellemes utazást! icon_cool.gif

# 2
LET
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#280 Üzenet linkje2005-04-24 15:16:20  Csak a saját érzéseim a buszos úttal kapcsolatban

Mivel havonta kb. 4-5000 km-t vezetek, mire eljön a nyár alig várom, hogy kiszálljak az autóból. Eddig 10x voltunk Görögországban, több helyen, vegyesen repülõvel és busszal is. Nekem kell az a 20-24 óra, hogy lelassuljak a kinti tempóhoz, így jobban érzem magam, ha busszal megyek. Na meg lehet, hogy fogtechnikus is vagyok, de sajnálom a plusz 100e Ft-ot a kb a buszhoz képest, 1/3 ideig tartó útért. /3fõ/
Mert ugye a repülötéren kint kell lenned 2 órával elöbb, kb. 2 óra az út, aztán 1 óra amíg kikerülsz a transzferig, aztán a transzfer még 2 óra. Ez, ha minden igaz 7 óra közben 3x pakolod a cuccod. Hát fene tudja én inkább egy kis kényelmetlenségért inkább kint vagyok +1 hetet és pihenéssel töltöm az idõmet. Azt még nem is említettem, ha fõszezon van tuti csúszik a charter 1-2 órát. icon_lol.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#281 Üzenet linkje2005-04-24 22:55:32 

Nem egy utolsó gondolat az se, amit LET írt! A buszból legalább nem kell ki-be pakolászni a csomagokat! Egyszer bepakolsz, egyszer meg ki. És nem kell azzal foglalkoznod, hogy melyik cuccodat fogod elhagyni!

Szóval, ha jól számoltam, akkor már csak 8:7 az arány a hátrányok javára! icon_razz.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#286 Üzenet linkje2005-04-25 08:57:47 

én nagyon szeretek fotózni, és ha kocsival megyünk, akkor bárhol meg tudunk állni, ahol úgy gondolom, hogy egy-két képet szeretnék ellõni. vagy meg lehet állni egy épp szimpatikus kajás helynél, vagy ha valamit venni szeretnénk, ... vagyis sokkal nagyobb a szabadsága az embernek, ha kocsival megy.

szintén elõny, hogy a fakultatív programok árának minimum a felét gyrosra lehet költeni, ha kocsival, egyénileg oldja meg az ember. idegenvezetõ helyett meg lehet hogy amúgyis jobban megéri elõre (neten, könyvbõl, stb) tájékozódni.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#334 Üzenet linkje2005-05-05 12:44:17 

Nem alszod el a nyakad a buszon, ha felfújható nyakpárnát használsz. Én igyekszem mindíg valamelyik ajtóhoz közel lefoglalni az ülõhelyet (tudom ez nem minden irodánál lehetséges), és a megállásoknál gyorsan leszállni, így nem kell sorbanállni a WC-nél.
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#565 Üzenet linkje2005-06-15 16:49:27 

Egyetértek Valcsival!

Én is mindig úgy foglalom az utat, hogy a buszon az ajtóhoz közel ülhessek. Egyébként ez utazási iroda függõ. A legtöbb helyen az ügyintézõk készítik az ülésrendet, viszont figyelembe veszik a kívánságokat is.
6 icon_razz.gif

# 7
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#577 Üzenet linkje2005-06-16 16:00:13 

Sziasztok!
Mi eddig kétszer voltunk repülõvel, és kétszer busszal Görögben. Mindkettõnek megvan a maga elõnye, és hátránya is. Ha például Paráliára megyek eszembe sem jutna oda repülõvel menni, mert mehetek busszal, viszont Kréta esetében már nincs választásom. Ha Krétát akarom látni, repülnöm kell. Egyébként nem szeretek repülni, egyáltalán nem élvezem, alig várom, hogy kiszálljak a gépbõl, és még egy rahedli pénzt is ki kell rá adni.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#578 Üzenet linkje2005-06-16 16:02:47 

Már hogyne lenne más választásod, mit a repülõs utazás?

Krétara mehetsz autóval + hajóval is...
Vagy vonattal + hajóval, vagy busszal + hajóval...

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#584 Üzenet linkje2005-06-17 08:16:49 

Sziasztok!

Ha anyagi helyzetem engedné, biztos hogy mindig repülõvel utaznék Görögbe! Imádok repülni! Bár ahogy a vendég is írta kettõvel lejjebb, tényleg megvan mindkettõ utazási formának az elõnye és hátránya is.
A buszutazásos feelingben az a jó szerintem, hogy ennyi idõ alatt tök jó megismerni az utastársaidat. Aztán kötõdhetnek barátságok is....
Kíváncsi vagyok, hogy aki utál repülni, az mitõl utál?
Fél valamitõl?
icon_surprised.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#585 Üzenet linkje2005-06-17 08:26:35 

Katerina!

Szerintem, ha valaki utál repülni (repülõvel), az azért lehet, mert valószínûleg fél ettõl az utazási formától...
Pedig szerintem nem kell félni, nem maradt még fent egy repülõgép sem... icon_wink.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#586 Üzenet linkje2005-06-17 09:14:15 

Sziasztok!

Lehet, hogy épp attól félnek az emberek, hogy nem marad fenn a repülõ! icon_wink.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#591 Üzenet linkje2005-06-17 14:21:09 

Sziasztok!

Szegény naív emberkék nem tudják, hogy a földön sokkal nagyobb veszély fenyegeti õket, mint a levegõben! icon_lol.gif
De hát a fóbiával nem lehet mit kezdeni! (Csak legyõzni! icon_lol.gif )

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#614 Üzenet linkje2005-06-19 09:26:07 

Perzse az is lehetséges, hogy egyszerûen csak tériszonya van az illetõnek, vagy rosszul lesz a repülõn! Én pl. ha több órás utazáson veszek részt, muszáj elõtte bevennem dedalont, mert mindig hányingerem lesz! icon_redface.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#637 Üzenet linkje2005-06-20 09:18:33 

Igen, a daedalon tabletta az ismeros!Régebben nekem is mindig problémám volt hosszú távú utazások során. Ma már nem izgulok emiatt, mert rájöttem, hogy ha azon rágódom, mikor leszek rosszul, ront a helyzetemen. DE MINDIG LEGYEN NÁLATOK DAEDALON! icon_smile.gif icon_smile.gif
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#641 Üzenet linkje2005-06-20 11:48:59 

Ez csupán csak pszichologia! Elvileg én rosszul vagyok, ha nem veszek be semmit, de a dedalon csak 6 órán keresztül hat, nekem viszont érdekes módon egész úton nincs semmi bajom! Pedig az út minimum 24 órás! icon_lol.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
1 2 3 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu