Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1246
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Coki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212935 Üzenet linkje2014-02-02 15:06:14  Válasz a #212889. hsz-ra

helló! apollon-nal megyünk idén nyaralni és az lenne a kérdésem hogy hol a legkényelmesebb és legnagyobb a hely?
# 1247
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Yegenye
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212944 Üzenet linkje2014-02-02 17:35:04  Re:

coki írta:
helló! apollon-nal megyünk idén nyaralni és az lenne a kérdésem hogy hol a legkényelmesebb és legnagyobb a hely?


Szinte biztos, hogy ott a legkényelmesebb, ahol az éppen pihenő sofőr alszik... na, de oda téged nem engednek be. icon_smile.gif

Nem tudom, milyen buszai vannak az Apollónnak, de úgy tudom bérli azokat, s nem is mindig ugyanazoktól. GT-s tapasztalataim a következők:

Mindenki másra esküszik. Van, aki az emeletes buszon az első üléseken, a szélvédő mögött szeret ülni. Én a napsütés miatt nem kedvelem. Van, aki a földszinten, az asztalnál szeret ülni... aztán belátja, hogy nem is volt olyan jó választás. Ketten biztosan háttal ülnek a menetiránynak, és a lábaknak sincs sok hely. Aztán vannak, akik az utolsó sorra esküsznek, arra spekulálva, hogy ott majd elnyújtóznak. Eddig, akármerre utaztam, mindig tele volt a busz.

Én mindig - ha emeletes a busz, az alsó szint -, hátsó ajtó előtti üléspárját választom. Innen elsőnek lehet leszállni minden egészségügyi megállónál, nem zavarom a mögöttem ülőt, mert nincs, és ha elgémberedik a lábam a hosszú üldögéléstől, egyszerűen felállok, az ülésem mögé megyek és rátámaszkodva nyújtóztatom ki magam.

# 1248
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#212967 Üzenet linkje2014-02-02 21:01:50 

Yegenyével egy véleményen vagyok, a hátsó ajtó elotti 2 ules a legjobb, mert ott egész hátra is lehet hajtani az ulest. A tobbi hely szinte egyforman kenyelmetlen, mivel az út hosszú így kb. 10 óra utan mar semmi nem jó.
Az emelet az eléggé gáz volt nekem egyszer, de azert kibírtam. Ott én nagyon beszorítva éreztem magam, messze volt a menekulesi lehetoseg.

# 1249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#212970 Üzenet linkje2014-02-02 21:44:49 

Sziasztok !!!

A lényeg szerintem is az, hogy az ajtóhoz közeli ülést válasszatok ahol kitudod nyújtani a lábadat. A buszos utazásoknál a WC gyors elérése nagyon fontos szempont.!!! Nem mindegy, hogy egy 30 perces pihenőnél 25 percet állsz sorba a WC-re várva vagy csak 5-10- et

Üdv!

# 1250
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti05
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213226 Üzenet linkje2014-02-10 11:53:06 

Szia Mindenki!

Az apollon travellel fogunk menni juniusban Sartira. Az lenne a kérdésem, hogy milyenek a buszai? Valaki volt már tőlük busszal? Sos mosdó van a buszon? Lehet lefoglalni előre hely jegyet? Hol a lehető legkényelmesebb a hely?
Tapasztalat?
Előre is nagyon köszi, azért a sok kérdés, mert a páromnak vannak derék gondjai amelyek remélem múlnak addig.

Köszi köszi icon_biggrin.gif

# 1251
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekikecske
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213234 Üzenet linkje2014-02-10 12:43:51 

Az Apollon buszok jók a soförök rendesek, mi tavaly veluk utaztunk Toloba, mosdot lehetett hasznalni, de tenyleg csak ha SOS kell, mert ha eldugul, akkor a az a csoport, akit hoznak haza megszívja, mert nem hasznalhatjak. Erre nagyon oda kell figyelni. Szerintem mar pszichesen is jót tesz ha van mosdó, mert akkor jobban ki is bírja az ember szerintem.
Toloba 23 ora volt oda is és vissza is ami rekord, 26-27 szokott lenni. Sarti szerintem kb 21 ora lesz. Az utolsó szakasz a legkeményebb, amikor átmegy a busz a hegyen a szakadékok mellett. Mi a Zeusszal voltunk itt, ocska busszal es tirpak soforokkel, 24 ora volt, de az Apollonnal tuti kevesebb.
Visszafele nekem még félelmetesebb volt a szakadek, mert akkor a kulso savban jottunk és az emeleten ultem és csak a melyseget lattam, és ott felul kibillent parszor és az nekem para volt.
Azok a kenyelmes ulesek, ahol nem ul mogottetek senki, pl. a lepcsonel, mert ott harta hajthatjatok az uleseket, nem zavartok vele senkit.
Rank nagyon rank nyomtak az ulest és ez borzalmas volt. Mondjuk ha normalis az utastars akkor nem csinal ilyet. Mi kifogtuk.
Nem tudom lehet e foglalni elore ulest.

# 1252
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213242 Üzenet linkje2014-02-10 14:45:38  Válasz a #213226. hsz-ra Előzmény #213226

Lehet foglalni. Oda-vissza 2500,-Ft/fő.
# 1253
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti05
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213351 Üzenet linkje2014-02-14 10:57:50  Válasz a #213242. hsz-ra Előzmény #213242

Szia Mindenki,

Köszönöm a válaszokat, segítettek. Már le is foglaltam a helyeket a jókat remélem icon_smile.gif .

# 1254
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213991 Üzenet linkje2014-03-08 15:19:01 

Sziasztok!

Az idén már csak ketten megyünk autóval Görögországba. Ezért utitársakat keresünk.a költségek csökkentése, másrészt az unalom elűzése miatt.

Az utiterv:
2014.07.22-től 2014 07.29-ig Lefkada (Nidri), majd átmegyünk 2014 07.29-től 2014.08.05-ig Parga-ra (A szállást ma magunknak már lefoglaltam!)

Az autó egy Mazda CX-5 diesel (1,5 éves).

Ha valakit érdekel akkor az a dobaki2@gmail.com email címen felveheti velem a kapcsolatot.

Természetesen ha már kint van görögben az autó, akkor a fakultatív programokat is lehet közösen olcsobbá tenni! Rendszeres görögbe járók vagyunk (általában 2 hétre megyünk), ha jól számoltam már 15 éve minden évben megyünk autóval. Szóval tapasztalat van!!!

# 1255
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sizu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214045 Üzenet linkje2014-03-11 06:07:03 

Buszos útnál számít valamit, hogy a hazaérkezés után 3-4 héttel lejár a személyim, vagy ilyesmi csak repülőnél fontos? Köszönöm!
# 1256
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214046 Üzenet linkje2014-03-11 06:15:16 

Elvileg számít. Ha jól emlékszem legalább annyi ideig kell érvényesnek lenni-e ameddig hivatalosan egyfolytában turistaként kint lehet tartozkodni. Ez talán 90 nap.
# 1257
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sizu
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214238 Üzenet linkje2014-03-18 13:03:42 

"Az Apollon buszai jók"

2 éve voltunk velük, a zöld-fehér emeleteshez volt szerencsénk. Odafelé Szerbiában lerobbantunk, 6 órát álltunk úgy, hogy a 2 sofőr egy szót sem szólt hozzánk. Vmi tartály kilyukadt, a sofőr megpróbálta betömni vmi hegyes tárggyal, de nem jött össze, és nagyobb lett a lyuk. Szó szerint meg sem szólaltak, fogalmunk sem volt, hogy 10 percet vagy 10 órát kell-e ott állnunk. Az autópálya (vagy csak vmi főút) mellett álltunk, a pusztaságban, se víz, se semmi. Elég régi, rozsdás busz volt. Szerintem kb. 20 éves lehetett.
Nem tehettek róla, hogy baj volt, bár nyilván nem volt megfelelő a busz műszaki állapota, ennek biztosan van felelőse, nem firtattuk. De arról, hogy egy szót sem szóltak a kb. 70 emberhez, akik egy idegen országban nem tudták, hogyan tovább, arról igenis tehettek. Már mindenki nagyon ideges volt.
Végül arra fordítottak egy buszt, ami Bulgáriába ment volna, pont ugyanolyan, emeletes, szintén nem vmi új, csak a színe volt más. Senki nem tudott semmit, végig paráztunk, hogy mi lesz, ha ezen 2 hellyel kevesebb van. Igyekeztünk a felszállással, hogy ugyanoda üljünk.
Egyébként van fix ülőhely, mi fizettünk is érte, mert ettől a malőrtől eltekintve újra velük utazunk, mert olcsók. Az emeleten a 2 legutolsó helyért fizettünk, fejenként 2500 Ft. Itt akét oldalon a két ablak melletti ülés nem hajtható hátra, de nem gond. Viszont az a jó benne, hogy több hely van pakolászni, mert a 2-2 ülés között, ami a buszon végig folyosó, az itt egy asztalkának felel meg, és az ülések mögött a szélvédőig van hely pakolászni, ott elférnek a szatyrok + pléd, így a lábaknál semmi nincs.

A személyinek utána néztem, de köszönöm a választ. Megcsináltatom még az út előtt.

# 1258
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#214245 Üzenet linkje2014-03-18 18:46:23 

Apollon Travelt szállító buszokról...

Előre leszögezem,nincs érdekeltségem az Apollonnál. Az iroda kezdetek óta egy céggel a Romcar Kft-vel fuvaroztat.A legfiatalabb busza az emeletes rózsaszín,a fehér-zöld emeletes busz sofőrei a legrégebbi páros,idén 33-dik utam lesz az irodával.El nem tudom képzelni,hogy ez a 2 sofőr illetlenül beszélne,ők a törzsutasok kedvenc párosa.Aki több alkalommal utazott velük,szerintem egyet ért velem.A busz sem 20 éves.Persze,a hetvenedik mikor érünk oda kérdésre akárki ideges lenne.Mi kifejezetten a kedves sofőrök,és a sofőrök egymás közti állandó kommunikáció miatt választjuk az Apollont.2000-ben Korfun az Euroturssal én is lerobbantam, a gaz mellett dekkoltunk,hát,senkinek sem kívánom.Nem jött MO-ról mentesítő persze az több idő lett volna,míg odaér,így görög busz vitt el a nyaralóhelyre.Jó sok zacskó fogyott.

# 1259
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Akoska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214266 Üzenet linkje2014-03-18 21:26:26 

Sziasztok!

Idén az apollon travellel megyünk lefkadára!(jun. 9) Az utazási irodába azt mondták hogy nagyon valószínű,hogy nem emeletes busz lesz!Szerintetek mennyire esély van az emeletes buszra? Ha jól tudom akik parga-ra mennek azok is velünk jönnek!

# 1260
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#214274 Üzenet linkje2014-03-19 05:36:42 

Senkinek nincs kedve betársulni egy autós utazásba? A korábbi felajánláshoz képest csak az autó változott. Mazda Cx5 helyett egy új Mazda 6-os lenne ami igen csak kényelmes.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 83 84 85 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu