Utazás busszal
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1411
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Macimama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225195 Üzenet linkje2014-11-09 11:18:23 

Szép napot a kérdéses buszról volna egy fotó amin látszik miről is van szó úgy egyértelműbb lenne a dolog így teljesen vakon van mindenki, maga meg azt ír amit akar köszönöm
# 1412
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225198 Üzenet linkje2014-11-10 08:02:42 

macimama,megosztható ez a fotó?engem érdekelne...
# 1413
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Macimama
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225199 Üzenet linkje2014-11-10 12:01:33 

Szia nem osztható én is petko fórum társtól kérnék fotót ha van neki de gondolom lefotózták ha már ide jutott az ügy
# 1414
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225210 Üzenet linkje2014-11-11 18:51:24 

Hát...bocs,de mivel semmiféle központozást nem alkalmaztál,simán úgy is lehet érteni,hogy NEKED van egy fotód a kérdéses buszról!Tudod:megölni nem kell félnetek jó lesz...nem mindegy!
# 1415
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Grandsanyi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226104 Üzenet linkje2015-01-15 23:19:07 

Tisztelt Janesz1!
Van egy koncepcióm,hogy miért nincs nálunk wc. E szerint a kisebbik rossz ha nincs, a nagyobbik rossz ha van. Egyszerű magyarázatként röviden annyi, nem lehet korrektül üzemeltetni azokon az utakon, utazásokon amit mi szervezünk. Bővebb magyarázat a következő. Aki reggel beszáll az autóbuszba és este kiszáll az szerintem utazik a busszal. Aki ma beszáll és holnap kiszáll az nem utazik,hanem lakik a buszban. Ezért a buszon lévő wc-re 2 fajta igénybe vétel van. Szerintem aki reggel beszáll az ágyból kikelve még normális körülmények között elintézi a "nagyobb" dolgait és ha este kiszáll,akkor napközben valószínűleg csak kisebb "dolgot" fog intézni a buszon. Gondoljon bele, ébredés után egy átlag ember mivel kezdi a napot? Ez az igénybevétel egy 3 napos non-stop görög transzferen többszöri telítődéssel járna. A wc-k többsége ugyanis kémiai elven működik. Vízbe vegyszer, ami a dolgokat atomjaira bontja. A wc öblítése mindig ugyanazzal a folyadékkal történik, hiszen ha mindig 5-8 liter új vizzel öblítene, azonnal megtelne a tartálya. Ez a vegyszeres folyadék egy bizonyos mennyiségű szerves anyagot képes ártalmatlanítani. Ha eléri ezt a határt, akkor már nem old tovább és a büdös folyadékkal öblít.Képzelje mi van ilyenkor a buszon mondjuk 40 fok melegben! Amennyiben elérte ezt az állapotot le kellene engedni és új vegyszer,új víz. Oda-vissza sehol nincs olyan hely, ahol ezt meg lehet hivatalosan csinálni (idő sincs),így aki így járt,az paraszt módon - akár menet közben is - kiengedi a padkára. Kint a nyaralóhelyeken sincs leengedő és vízvételi,takarító hely. Tudom,hogy akinek van wc a buszon,az is valószínűleg korlátozza, vagy elszabotálja a használatát. Más. Férfiak állva pisilnek, oda járnak dohányozni,stb. A non-stop dolgozó 2 gépkocsivezetőtől nehéz megkövetelni a kulturáltan tartását a wc-nek a kulturálatlan utas után. 3-4 óránként úgyis meg kell állnunk, mert ha használják a wc-t,akkor sem bír az utas 8 órát ülni. Így kulturáltabb parkolókban intézni dolgainkat.
Természetesen ha valaki szól a gépkocsivezetőnek - és nem akkor amikor már nem bírja - akkor meg kell nekik állni a legközelebbi lehetőségnél - ez az utasítás feléjük - de ilyenkor nem szoktunk mindenkit leengedni, pl cigizni,stb.
Nos, mi a kisebbik rossz?
Szinte kizárólag újonnan vásároljuk buszainkat és a wc nélküli kivitel nem az alapkivitel,hanem a deviáns. Ez nekünk plusz pénzünkbe került,hogy áttervezték kérésünknek megfelelően a buszt.(Lásd emeletes busznál a wc váza az emelet tartóeleme is egyben!). Nem pénzről van szó. Hanem azért, mert nem akarunk utasainknak olyan dolgot ígérni, amit nem tudunk,nem lehet maradéktalanul teljesíteni. Mert a legjobbak akarunk lenni.
Jelenleg a wc nélküli buszainkkal a magyarországi buszos kiutaztatásban piacvezetők vagyunk.
Nagy Sándor Grand ügyvezető

# 1416
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226114 Üzenet linkje2015-01-16 11:01:01  Válasz a #226104. hsz-ra Előzmény #226104

Kedves Sándor,
örülünk (bizton állithatom, hogy többen itt a fórumon), hogy egy-egy utazási iroda képviselője is olvasgatja a Hellaszt, mi több reagál is dolgokra.

Abszolút korrekten irta le a wc probémát, ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy sok embernél mérvadó a hiánya az utazásoknál. Nekem voltak már kellemetlen tapasztalataim wc-s buszon, és mit ne mondjak eléggé megkeseritette az utat. Ha egy ember használja, akkor ugye más is akarja, és a szagok amik onnan kijöttek... icon_smile.gif

# 1417
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226120 Üzenet linkje2015-01-16 18:16:27  Válasz a #226104. hsz-ra Előzmény #226104

Kedves Sándor!
Ez egy nagyon korrekt magyarázat volt, de ha nem baj, én inkább hívnám magyarázkodásnak. Évek óta az Apollon-nal utazunk. Mindegyik buszukon van wc, amit használni is lehet. Minden út elején a buszvezetők megkérik a kedves utasokat, hogy kizárólag kis dologra használják. Én nem használom a wc-t, de mikor a csemetém még kicsi volt - másfél éves kora óta buszozik - akkor vele néha el kellett mennem. Tavaly nyáron "volt szerencsém" pont a wc mellett ülnöm, de annak ellenére, hogy igen fegyelmezetlen utastársaink is voltak (a pihenő után néhány perccel már használták is a mosdót, gondolom spórolni akartak 0,5 €-t), semmi szag nem jött ki onnan. Sokan hozzám hasonlóan nem használják, de a tudat, hogy, ha minden kötél szakad, ott a wc, megnyugtatja őket.
Nem tudom, hogy a tavaly beszerzett emelt szintű buszaik milyenek, de amin mi 2011-ben utaztunk az eddigi buszozásaim legkényelmetlenebbike volt. Az meg, hogy azzal telik az idő, oda is meg vissza is, hogy egymást várják a buszok, nem tűnik a legjobb megoldásnak, bár azt aláírom, hogy anyagilag a legtakarékosabb. Nem irigylem a sofőröket sem, hogy a görögországi találkozóhelyen akár 35-40 utas csomagjait pakolják ki-be. A Grandnál nekem az a szimpatikus, hogy foglalásnál kiválaszthatjuk a szobát, korrekt a tájékoztatás az elhelyezkedésükkel kapcsolatban is, jók is a szállások, de sajnos - mivel nincs garancia arra, hogy a kényelmesebb emeletes buszra kerülünk, illetve ez az ide-oda pakolgatás - ez visszatart ettől az irodától.

# 1418
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226162 Üzenet linkje2015-01-17 14:44:46 

Az igazság az, hogy osztom anyuci véleményét. Több mint 10 éve Apollonnal utazunk, sosem volt gond ebből. Szintén kisgyerekkel kezdtük, azóta elég nagy lett a család, és a wc adta biztonságot, -bár ez elég idétlenül hangzik-én sem szeretem feladni. Mentünk anno a DiasZeusz travellel, ami busz, szállás és szinvonal terén elég hátul volt, de még java részt ott is használtuk a mosdót a gyerekkell. Anett Tours buszán szintén rendben volt minden. Tavaly mentünk először a Granddal, a Pargai beszámolómban is megírtam az élményeimet a buszról. Valószinű, ha nem október lett volna , és nem utolsó turnus, nem bírtam volna ki velük... nem álltunk határon semmit, kapuknál sem, és Parga azért jó 1600 km, vagy még több is talán. Oda 4x, vissza 3x álltunk meg, 15-20 percre. Én nem sörözök a buszon, az emberem egy sört ivott, de azért ez húzós menet így. Képzeld el főszezonban, 5-6 órás határon állással, ahol mondjuk nincs wc, vagy a soför azt mondja, ne szálljunk le....volt ilyen... értem én Sándor Ügyvezető Úr magyarázatát, csak nem értek egyet Vele. A többi irodának szuperebb a wc-je? Nem, sztem pont ugyan úgy működik. Borzasztó, de legább van. A busza egyébként kényelmes volt , a szállásai tökéletesek. Idén tolot terveztem, vagy törökországot. Az Apollonnál lemaradtam, a Granddal nem mertem ilyen hosszú utat, így maradt más cél, de az Apollon mellett döntöttem idén is. Szerintem akkor lenne a Grand a legjobb, ha a wc is meglenne...és nem kéne 4-5 órát állni az átszállások miatt, egyébként szállásban, és foglalási felület terén, valamint telepített idegenvezető terén valóban a legjobbak.
# 1419
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gypanni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
79 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226184 Üzenet linkje2015-01-18 11:00:58 

Tavaly 4 új buszt vett a Grand, ha jól tudom az idén 2 új lesz, nem hinném, hogy a buszok árából pont a WC-re sajnálnák a pénzt. Ez az egész WC mizéria kicsit túl van lihegve, eddigi útjaim során (pedig volt egy jópár) soha nem volt gond, ha valakinek kellett megállt a söfőr és kész. Na persze, ahol hosszan autópálya van - már pedig elég sok helyen van - ott nyilván nem tud azonnal megállni.
Legutóbbi Apollonos buszozásomnál rálátásom volt a WC-re, oda-vissza úton összesen egyetlenegyszer használták.

# 1420
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226186 Üzenet linkje2015-01-18 12:38:33 

Nem kell fényezni az utazási nevében. Tény,hogy a buszvezetők lustaságán múlik!!!
# 1421
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226226 Üzenet linkje2015-01-19 11:11:04 

háááát, azért szerintem nem.... mentünk mi már 6 és fél órát egyhuzamban, és nem álltak meg... hiába voltak gyerekesek is a buszon. Igen, szerintem is , minden csak akarás kérdése. Főleg, ha 4 órát mondanak, akkor ne 6 és fél legyen.
# 1422
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tenkjuh
Aktív fórumos
Aktív fórumos
50 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226270 Üzenet linkje2015-01-20 11:45:16 

Sziasztok !

Utaztam már a GT és az Apollonos buszokkal is . A mi esetünkben sem lehetett mosdót használni . Szerintem kibírható ennyi megkötés... Inkább ez mint a büdiben ülni .... A másik megoldás lehet menni repülővel,... Jah hogy ez drága.. Hát igen . Nekünk sokan minden évben azzal jönnek h nem bírnának ki ennyi buszozást , kényelmetlen etc.. Ezért inkább nem mennek nyaralni.

# 1423
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226273 Üzenet linkje2015-01-20 12:42:51 

Senki nem írta, hogy nem lehet kibírni. Ki lehet. Itt most arról van szó, hogy az egyik iroda tudja ezt hozni, a másik nem. 14 éve utazom, évi 2 alkalommal busszal, Görögbe, még nem haltam meg, nem pisiltem be. De van, akinek ez fontos, akár gyermekek, akár egészségügyi, akár pusztán a megnyugtatása végett.
Persze, lehet menni repülővel, de ez nem az a topic... igen, nálunk is vannak az ismeretségi körömben olyanok, akik évek óta nem nyaralnak, mert repülőre nincs lóvé, a busz meg juj, jaj, rossz, hosszú, büdös... na jó, az ilyen az inkább üljön itthon, megérdemli. Mennek inkább Balcsira, kocsival, 3x ennyiért, és még fáznak is....

# 1424
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Janesz1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226285 Üzenet linkje2015-01-20 16:06:37 

Igaza van AGICE2-nek. Egy párszor már utaztam busszal és csak egyszer használtam a WC-ét és akkor is csak kisdologra! Szerintem mindenki tudja milyen érzés megkönnyebbülni! icon_smile.gif A XXI.századba természetesnek kéne lenni annak, hogy a WC azért van a buszon, hogy használjuk!!!
# 1425
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226308 Üzenet linkje2015-01-21 09:54:33 

"WC azért van a buszon, hogy használjuk!!!"

Ez igaz, de vannak technikai feltételek, amikről már korábban szó volt. Azért érdekes annak az utasnak a hozzá állása, aki a tervezett megállóknál azért nem megy a WC-re (áll sorba), mert majd elintézi a buszon. Azt tudni kell, hogy a világon nincsen olyan busz amelyik 50-60 fő 24-48 órás ilyen irányultságú igényét ki tudná elégíteni úgy hogy közben ne ürítse a tartályát. Ez ugyan megoldható lenne, amely egyrészt esetenként órákkal növelné az utazási időt, valamint az utikőltséget sem hagyná érintetlenül. Azért a környezetvédelem nem olcsó!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 94 95 96 ... 104 105 106   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu