Kiklád-szigetek kombináció
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82917 Üzenet linkje2008-10-10 18:34:43  Kiklád-szigetek kombináció

Sokan csinálják így. Nekünk Santorini-Naxos volt az első és eddig utolsó ilyen utunk. De most felvetődött jövő nyárra pár sziget, a központban Milos-szal és többen úgy gondoltuk, hogy ne írjunk ezzeltele egy sziget topikját, így hát rajta kedves Haspók, Döme, Gabakó és akit még érdekel. icon_smile.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82928 Üzenet linkje2008-10-10 20:30:20 

Athén-Mykonos Aegean Airlines júniusi időpontra legolcsóbb 27 Euro, legdrágább 66 Euro egy útra. Ha eljutunk Athénba is olcsón, akkor ez tűnik eddig a legjobbnak. Athén-München oda-vissza eddig legolcsóbb 198 Euro. Akkor most 225-ért vagyok Mykonoson, onnan egy kompjegy Sirosra (?), majd Parosra (?), egy hajójegy Antiparosra (?), majd egy kompjegy Milosra (?), mindezeken szállás. És valahogy Milosról visszajutni Athénba (olympic 113 Euro, komp ?). Ahogy agyalok, olyan 1.000 Euro körül lehetek mindennel együtt, összes komppal, repülővel, szállással, összesen 25 napra, ellátás és költőpénz nélkül. Mindezekkel együtt szerintem egy főre 2.000 körül jön ki, így lassacskán már Gabakónak lesz igaza. Csak annyi a különbség, hogy így mi 5 szigeten lennénk, míg Gabako csak Milosról írt.
Ilyenkor teszem fel a nagy kérdést: ha ennyi pénzt kiadok, akkor nem akarok-e inkább valami exotikusabb utazásra menni ugyanennyiért? icon_smile.gif

Kezd az agyam belefáradni ebbe a sok szervezkedésbe. A végén majd csak Milos lesz belőle ???? icon_smile.gif

Haspók, te kérred a különtopikot, akkor most ne hagyjatok cserben!!! icon_smile.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82931 Üzenet linkje2008-10-10 21:41:36  Válasz a #82928. hsz-ra Előzmény #82928

nagyon szépen leírtad, és láss csodát..pedig nektek odát "németbe" minden sokkal olcsóbb és könnyebben beszerezhető (mit küzdöttem egy vacak Samos könyvért, de csak németül lehetett megszerezni, oszt még a Toubis is majdnem kiszúrt velem...de én voltam az erősebb.. icon_lol.gif )
Más, hogy 25 nap szabi? nekem annyi az összes. Kizárt, hogy 14 napnál tovább elengedjenek. És ma még egy, de lassan 2 gyerekkel ez kivitelezhetetlen. Nem is az ár, hanem a rohanás miatt. Milosra meg szerintem kell 2 hét. Az nem kicsi sziget, és annyi ott a látnivaló...pl Kimolos, esetleg Sifnos, Folegandros vagy Serifos..és erre 2 hét még kevés is. Szóval asszem gyűjtök és én bár imádom a terved (ha megvalósul akkor könyvet írj az élményekről... icon_wink.gif ) én maradok "csak" Milosnál..amúgy Mykonostól meg írtó messze van (légvonalban 110 km)..és akkor Tinost, Androst nem is említed..

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82933 Üzenet linkje2008-10-10 21:58:42  Válasz a #82932. hsz-ra Előzmény #82932

Sziasztok!
Nekem nagyon tetszett Andi szervezkedése, de van két kicsi probléma nálam is. 25 nap szabi, sajna összesen van ennyi. A másik meg az, hogy mi is megyünk mindig mint a mérgezett egér, de két gyerekkel mi sem birnánk a tempót.
Azért nagyon tetszik és lehet azért róla álmodozni
Whitefrost

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82936 Üzenet linkje2008-10-10 22:07:28 

Szia Gabako!

Nekem 27. páromnak 30 nap szabija van egy évben. De mi mindketten műszakokoban dolgozunk, az órák csúsznak, ha sok túlóra összejön szabadnapnak adjál ki, ezért is tudok a dupla annyit utazgatni egy évben, mint amennyi a szabim. Az másik kérdés, hogy el is engednek-e ilyenhosszú időre. Feltételezem, hogy igen, mert másik kollégák is szoktak 3-4 hétre menni. Ez az egy jó van a mi munkánkban, hogy addig kisegítőt is vehetnek fel...

"Kimolos, esetleg Sifnos, Folegandros vagy Serifos" nem feltétlenül lennének benne ebben a túrában. Maximum Kimolos, mint egy napos kirándulás. Milos szerintem nagyon kicsi, térképen pontosan akkora, mint Santorini és utóbbi nekem nagyon kicsi volt. Egy hét elég volt rá, pedig ott aztán egész biztosan több látnivaló akad, mint Miloson. Mi Miloson kikapcsolódni akarunk, a természetet, a csodásnál csodásabb öblöket élvezni, erre elég lenne tíz nap. Két hét jobb lenne, de akkor már nem marad a többi tervezett szigetre idő. Meglátjuk, mi lesz. Az biztos, hogy akárhány és akármelyik sziget jön szóba, Milos lesz az utolsó, mert azt nem múlja felül egyik másik sem.
Santorini mesevilága után, Naxost olyan semmilyennek éreztük. Visszagondolva, Naxos is csodás sziget, de most már tudom, hogy a torta tetején lévő habot a végére hagynám! icon_smile.gif hogy fokozzam az "orgazmust".

Miloson "lefoglalnék" valami csónakost, hogy vigyen körbe minden szép part mellet, mert csomó mesés, szinte elképzelhetetlen szinekkel játszó partszakasz van, amit csak vizi úton lehet megközelíteni.

Mykonostól messze van, ha csak Milosra akarsz menni, így igaz. De Mykonostól Paros csak másfél órányira van, és nekünk az lenne az első célunk, vagy pedig Siros, ami még közelebb van. Lépésről lépésre ugrálnánk közelebb Miloshoz.

Ha Miloson így növekszik a napjaink száma, hogy lassan már két hétnél tartok, akkor talán nem is érdemes máshova menni. Ha eredmény születik döntésben és árakban, megosztok mident veletek és segítek, amiben tudok!!

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82938 Üzenet linkje2008-10-10 22:13:45 

Az eddigi szigeteken, ahol jártunk az utóbbi években (pl. Samos, Karpathos és Kalymnoson is) találkoztunk, beszélgettünk olyan hátizsákos, német házaspárokkal (érdekes módon ezek mind idősebbek voltak, talán már nyugdíjasok is), akik egyszerűennekivágtak. Megvették itthon a repülőjegyet fix időpontra oda-vissza és a közte lévő 4-6 hétben meg arra álltak tovább, ahova éppen a kedvük tartotta. Így lenne a legjobb, csak mikor mehetek én el ennyi időre?? Én el lennék simán egy évet is az összes görög szigettel (már mint az ismertebbekkel) icon_smile.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82939 Üzenet linkje2008-10-10 22:23:16  Válasz a #82936. hsz-ra Előzmény #82936

és miért hagynád ki azokat a szigeteket? csúnyák? 30-40 km-re vannak Milostól....én emléxem, amikor Ioson voltam 2 hétig, nem unatkoztunk, pedig az pici sziget.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82946 Üzenet linkje2008-10-10 22:41:34 

Mert akkor nem férnek bele a nagyobb falatok, mint Paros, Siros...Nem mintha ezek a kisebbek nem érdekelnének, csak Fourni és Kassos után lett egy-két negatív tapasztalatom is, hogy ilyen nevenincs szigeteken 10 perc is elég és nem pedig egy egész nap.
Ios viszont nagyon érdekel. Ha csak Miloson nyaralnék 3 hetet, akkor ellátogatnék minden szomszédos szigetre egy napos kirándulás keretében. De több napot ott tartózkodni nem áll szándékomban.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82963 Üzenet linkje2008-10-11 15:46:54 

Sziasztok,

hát nekünk "csak" Milos és a környező, közeli szigetek is elegendőek lennének akár három hétre is. Autóval lecsorogni Pireusig, saját vizijármű a csomagtartón, ott kompra szállni (kb.7 óra pihi, zuhany, egy jó KV..), majd kikötés után elkocskázni a lehetőleg Paleochori környékén lévő szállásunkra. Felfedezni a szigetet, majd jöhet Antimilos, Kimolos és Polyaigos !

Milos:



# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82964 Üzenet linkje2008-10-11 15:55:58 

Polyaigos:

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82987 Üzenet linkje2008-10-11 20:44:29 

Sajnos nem jelennek meg a képek...
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82990 Üzenet linkje2008-10-11 23:04:49 

[quote="Döme"]Sziasztok,

hát nekünk "csak" Milos és a környező, közeli szigetek is elegendőek lennének akár három hétre is. Autóval lecsorogni Pireusig, saját vizijármű a csomagtartón, ott kompra szállni (kb.7 óra pihi, zuhany, egy jó KV..), majd kikötés után elkocskázni a lehetőleg Paleochori környékén lévő szállásunkra. Felfedezni a szigetet, majd jöhet Antimilos, Kimolos és Polyaigos !

Túl nagyok lehetnek, ahogy multkor mondtad. Ezt az egyet muszály volt lekicsinyíteni -olyan gyönyörű-remélem így majd megjelenik !

Milos:

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83016 Üzenet linkje2008-10-12 18:10:27 

Igen, nagyon szépek a sziklák színei.
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#83030 Üzenet linkje2008-10-12 19:48:04 

Sziasztok!

Itt vagyok, csak nem voltunk itthon.

Naszóval: a pénz és a szabi gond szerintem mindenkinek. Egészséges kompromisszumot kell találni a vágyak és a lehetőségek között, vagy pedig lemondani az egészről. Én inkább az első verzió felé hajlok egyelőre. icon_smile.gif De legyen ez a topik olyan topik, amilyennek indult is, hogy latolgatjuk a lehetőségeket, felmérjük a terepet, és aztán majd meglátjuk, hogy egyáltalán valaki megy-e ilyen szigetes kalandra vagy nem. icon_smile.gif Lehet, hogy végül mindenki úgy fogja találni, hogy a lemondás az értelmes változat. De addig is, már csak beszélni róla, álmodozni is jó, nem?

Én egyelőre úgy gondolom, hogy két hét az már elég hosszú idő ahhoz, hogy be lehessen tervezni max. 3 szigetet, viszont elég "rövid" ahhoz, hogy azért ne kerüljön borzasztóan sokba. (Kevesebb komp, szállás stb.) Én Andival ellentétben inkább egymáshoz közelebb álló szigeteket választanék, bár nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége, mert nem tudom, hogy konkrétan mennyi ideig tartanak a szigetek közötti hajóutak, és van-e jelentős különbség az árban. (Majd később ennek is utána kell nézni.)

Nekem szerencsés egybeesés mondjuk ehhez az is, hogy a Milostól messzebb lévő szigetek annyira talán nem is vonzanak, egyedül talán Mykonos a kivétel, amiről láttam nagyon szép képeket, de olyan sok negatívum társul hozzá, hogy eléggé elbizonytalanodtam a szigettel kapcsolatban. Iost mindenki bulizós szigetnek mondja, de itt szívesen venném (pl. Gabako icon_wink.gif) az egyedi élményeket és véleményeket! icon_smile.gif (Én pl. azért is szerettem volna egy ilyen topikot, hogy meg lehessen beszélni a különböző szigeteket, össze lehessen hasonlítani őket egymással.)

A Krétáról kompozás már teljesen biztos, hogy az én vesszőparipámként fog bevonulni a történtelembe icon_smile.gif, de én még mindig úgy gondolom, hogyha a repülőjegy annyira drága, akkor ez még mindig jó megoldás lehet Milosra vagy akármelyik másik szigetre. Egy fapados + kompjegy nem lehet annyira vészes... Ha az emberek egy egynapos Santorini kirándulásra nem sajnálják a hajójegyet, akkor nyilván Milosra is megéri átkompozni egy kb. ugyanannyiba kerülő hajójeggyel.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#83033 Üzenet linkje2008-10-12 20:24:48  Re:

gabako írta:
és miért hagynád ki azokat a szigeteket? csúnyák? 30-40 km-re vannak Milostól....én emléxem, amikor Ioson voltam 2 hétig, nem unatkoztunk, pedig az pici sziget.


Az előbb írtam erre egy hosszabbat, de elszállt, mert az internetkapcsolatunk elég labilis... eh, na mindegy.

Valami olyasmit akartam írni, hogy sztem nem feltétlenül azt kell megnézni, ami közel van, hanem azt, ami a legjobban érdekel. Egy tájra nagyjából egyszer megy az ember, akkor onnan kimazsolázza a számára legérdekesebbeket. Ha nincs túl sok idő és/vagy pénz, akkor sztem ez a legjobb megoldás.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
1 2 3 ... 33 34 35   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu