Kiklád-szigetek kombináció
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83034 Üzenet linkje2008-10-12 20:31:15 

Szia Haspók!

Megírnád nekem, hogy milyen címet tudsz ennek az összehasonlítós szigettopiknak, és ha írnál bele egy nyitószöveget, megnyitnám...

Én a szigeteimet az alapján választom ki, hogy rengeteg fotót nézek róluk és van amelyik egyszerűen (akár indok nélkül is) csak úgy megfog, beleszeretek első pillantásra, van amelyik pedig eleve ellenszenvet sugároz számomra, még ha sok látnivaló is van ott. Szóval nem feltétlenül csak a látnivalók mennyisége, minősége határozza meg, amit akarok, hanem a szimpátia.

Mykonoson én is voltam, bár csak 6 órát és csak a fővárosban. Ha ismét mennék, szeretnék még egy napot a fővárosban tölteni és egy napot valamelyik szép strandon. Azon a szigeten nincs semmi látnivaló a fővároson kívül, iszonyat drágaság van, a szép homokos strandokon a meztelen meleg párok mászkálnak kézbenfogva (jó, ilyen Naxoson is rengeteg volt), de nekem túl sok ez a sziget valahogy, nem természetes, hanem valahogy teljesen mű az egész. Nyaralni nem vágyom oda.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83035 Üzenet linkje2008-10-12 20:33:02 

És szerintem is jó ez a topik a tervezgetésre, álmodozásra, mert ezek során is sok fellelt tapasztalatot cserélünk egymással, okosodunk, de ha még mindezen haszna sem lenne, legalább jól érezzük magunkat, örömünket leljük az álmodozásban-tervezgetésben. És én nagyon örülök, hogy ebben társakra találtam köztetek!!!
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83037 Üzenet linkje2008-10-12 20:44:55 

Haspók írta:
Iost mindenki bulizós szigetnek mondja, de itt szívesen venném (pl. Gabako icon_wink.gif) az egyedi élményeket és véleményeket! icon_smile.gif

Hali,
nos mi Ioson nagyon rég voltunk, amikor még nem volt ilyen horror áron a cyclades. Bulizós sziget..ez igaz, nade minket nem zavart. A "fiatalok" éjjel buliztak a "városban" épp ezért szállást nem ott kell keresni. Nappal meg ájultan aludtak, így a strandokon szintén jó volt a hangulat. Kb 4 körül támolyogtak elő, de akkor még csak készültek a bulira, így nekünk soha nem volt gondunk. És akkor voltunk egy napot Santorinin, és azt hittem, hogy hát szép-szép, de túl sok minden nincs ott, mára már megváltozott a véleményem. Santorinire vissza fogok menni, de tavasszal, amikor virágzik minden. Szóval ios-t csak ajénlani tudom, még úgy is, hogy akkor 2 éves fiammal voltunk ott.
És én is azokhoz tartozom, akik egy szigetre kimennek, mint fő uticél és onnak ugrálnak ki a környező szigetekre, egy-egy napra. Ez az 5 nagy szigetes megoldás nekem azért tűnik soknak, mert nincs időd mindent megnézni. És mivan, ha az utolsó nap fedezed fel a tuti és nincs időd visszamenni. Már rossz lesz a szád íze. De persze én csak egy vagyok, még szerencse, hogy mindenki más..icon_smile.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#83076 Üzenet linkje2008-10-13 19:14:37 

vojandi írta:

Megírnád nekem, hogy milyen címet tudsz ennek az összehasonlítós szigettopiknak, és ha írnál bele egy nyitószöveget, megnyitnám...


Szia Andi!

Nem gondolom, hogy újabb topikot kéne nyitni neki, nem fér bele a témának ez a vetülete is ebbe a topikba? Ahogy elnézem, nem lesz valami húdenagy törzsközönsége ennek a témának, úgyhogy nem biztos, hogy minden részletnek külön topik dukál. Az összehasonlítást csak úgy értettem, hogy a Kikládokon belül pl., és akkor az megfér itt.

Ezt a "mi alapján választok" dolgot már a beszámolós topikban elkezdtük egyszer kivesézni icon_smile.gif, akkor is írtam, hogy nekem egy szép fotó nem elég. Egyrészt annyira nem bízom a fotók hűségében icon_razz.gif, másrészt pedig hiába van egy-két szép hely (strand vagy akármi), az nekem egy hétre kevés. Kell, hogy minden napra jusson valami új. icon_smile.gif

Az, hogy milyen egy helynek a hangulata, azt meg nem nagyon tudom egy fotó alapján megítélni, az nekem nagyon függ a környezettől is, amit általában jól le szoktak hagyni a fotókról, meg egy csomó minden mástól, ami csak a helyszínen derül ki.

Mykonoson strandokról láttam jó kis fotókat, és úgy tűnt, hogy azok a strandok nagyon-nagyon szép tiszta vízűek és homokosak, ez tetszett bennük.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#83079 Üzenet linkje2008-10-13 19:28:08 

gabako írta:
ios-t csak ajénlani tudom


Oké, oké, de miért?? icon_biggrin.gif Pont ez az, ami minden útikönyvből, meg minden beszámolóból kimarad. Bárhol olvasok róla, mindenki azt írja, hogy bulizós sziget, és úgy tűnik, hogy ez az alfája és az omegája a szigetnek. Ha a nap ugyanúgy süt, a tenger ugyanolyan, mint máshol, akkor mi az, ami miatt el kell menni egyszer oda? icon_smile.gif

Santorini: én is tavasszal mennék a legszívesebben, de akkor még ugye nincs nyitva a Samaria biztosan, és a kettőt szeretném összekötni. icon_wink.gif Úgyhogy egyelőre a június van tervbe véve, egy hétre akkor is el tudok szabadulni, fele Kréta, fele Santorini sztem pont elég lesz nekem. icon_smile.gif

(Augusztusan meg szigetek... he-he, nagyravágyó tervek, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle... lehet, hogy a fele se (tréfa)... )

Nálam ez nem a természetemtől függ, hanem az adott helytől: ha úgy gondolom, hogy ami engem érdekel, azt meg tudom nézni egy nap alatt, akkor én is szívesebben benne vagyok az egynapos szigetnézésekben. (Pl. Délosz... azt nagyon szívesen megnézném, de azt ugye csak Mykonosról lehet...) De pl. sokak rábeszélése ellenére sem voltam hajlandó átmenni Krétáról Santorinire egy napra, mert szerintem annak nem sok értelme van. Eleve nem szeretem a feszített tempójú rohanva nyaralást, márpedig az egy olyan nap lett volna, aminek majdnem a fele utazás, a többi meg versenyfutás az idővel. Mindennek meg kell adni a módját icon_smile.gif, ami engem érdekel Santoriniről, arra kb. 3 nap elég. (Pl. a strandjai egyáltalán nem tűnnek olyannak, amiért kiugranék a bőrömből, úgyhogy már csak azért is szívesen mennék tavasszal, mert oda úgysem érdemes fürdeni menni.)

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83086 Üzenet linkje2008-10-13 20:08:47 

Haspók írta:
Oké, oké, de miért?? icon_biggrin.gif

Ez jó kérdés...miért is? Mert gyönyörű, mert tipikus kiklád, mert nem nagy, de tele van homokos parttal. Meg mert ott van, és látni kell icon_wink.gif
https://www.iosgreece.com/
A nap ugyan úgy süt Sartin, Neoi Porin meg az összes szárazföldi üdülő paradicsomban...vagy Albániában is..ha ez kérdés, hogy miért akarod megnézni, akkor a választ magadban keresd. Ha voltál már kicsi görög szigeten, ez nem lehet kérdés...szerintem
Miért ajánlanám Lipsit, Lerost, Sikinost vagy a többi pici szigetet...hát mert csak. Mert más a hangulata, mint Rhodosnak, Krétának, Korfunak. A bulizás részét meg leírtam...

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83089 Üzenet linkje2008-10-13 20:33:31 

Szia Haspók!

Jó, akkor nem lesz másik topik, szerintem is belefér ide. Még, ha csak a miénk is, fő, hogy van érdeklődés és termeljük az oldalakat. icon_smile.gif

Júniusban még zöldek szoktak lenni a szigetek, utána kezdenek besárgulni icon_smile.gif szóval szerintem az mág nem késő.

Szia Gabakó!

Mi úgy gondoltuk, hogy Mykonosra repülnénk, akkor mégegyszer nosztalgiáznék a fővárosba, a többi része nem érdekel, így két nap elég. Siroson is főleg csak a főtelepülés érdekel, elég lenne ott is 3-4 nap. Paroson egy hetet lennék és Antiparoson is úgy 3 napot. Így már 4 sziget lenne mögöttem, de az érdeklődés középpontja Milos majdnem két hetet kapna!!!! Így gondoltam még egy hete. De most már szinte csak Milosra akarunk menni. Inkább ott adjuk ki azt a halom pénzt, ilyenekről álmodozom, hogy kivitetnénk magunkat vitorlással pár napra a sziget köré. Láttam egy német oldalon valakinek ilyen képeit pár napja és valami hihetetlen vízszíneket és partokat lehet így látni, ahova meg másképp el sem jutsz és nekünk a víz nagyon fontos. Víz- és kis falu mániásak vegyunk, romok nem érdekelnek... icon_smile.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83090 Üzenet linkje2008-10-13 20:34:04 

Iosról még csak jót hallottam és soha sehol sem olvastam róla, hogy a bulizók szigete lenne.
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83128 Üzenet linkje2008-10-14 17:55:44  Válasz a #83090. hsz-ra Előzmény #83090

hát én már most irigyellek. Milos már kb 100 éve az egyik kedvencem.
De nem értelek. Mykonosról van egy dvd-m, és a fővároson kívül is rengeteg szépség van ott...elhagyott partok és csend, amit a fővárosban nem igen találsz. Na az a buli szigete, nem Ios (ill, Ios a "szegény" tínegerek szigete, míg Mykonos a gazdagabbak és a homokosoké..icon_smile.gif )
Ha ezek a terveid beigazolódnak (hajrá!!), akkor nem elég "csak" 20 oldalt írnod ám, azt tudod, ugye??!! (nem kell egy fotós az útra? icon_wink.gif )

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83131 Üzenet linkje2008-10-14 18:13:47  Válasz a #83090. hsz-ra Előzmény #83090

Én egy utifilmben hallottam, hogy Ios a hátizsákos, kispénzű túristák szigete. Ez is bulizós mint Mykonos, csak más a "vendégköre" és nem olyan pokolian drága.
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83145 Üzenet linkje2008-10-15 10:14:22 

Sziasztok!

Egyre jobban kezdjük azt gondolni, hogy csak Milosra megyünk. De ezzel párhuzamosan azt is, hogy nem Görögországba megyünk icon_smile.gif Ha év elején, télen elmegyünk valahova "messze", akkor nem biztos, hogy tudunk menni Görögországba is, ha meg tudunk, biztosan nem egy ilyen drága útra, mint Milos, hanem valami olcsóbbra. Ezért nem biztos, hogy összejön de eltökélt cél!!! És ha nem most, legközelebb. De most még halvány lila fogalmunk sincs, mikor-hova mennénk icon_smile.gif

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84486 Üzenet linkje2008-11-04 20:18:58 

Vannak előre kialakított szigetkombinációs utak is, de szierintem túl rövid tartózkodásokkal, mindebben benne foglaltatik a repülőjegy Münchenből Mykonosra illetve másik esetben Athénba, a hajójegyek a másik szigetekre, és a szállodák reggelivel.
Csak példaképp írom le, mert régebben ezeken is erősen gondolkoztam, csak szerintem nagyon rohanás lenne:
Syros 3 éj - Tinos 4 éj - Andros 3 éj - Mykonos 4 éj: vegyük júliust - 955 Euro

Syros 3 éj- Paros 4 éj - Naxos 3 éj - Mykonos 4 éj : 945 Euro

Paros 3 éj - Naxos 4 éj - Santorin 4 éj - Mykonos 3 éj: 987 Euro

Paros 4 - Syros 3 - Naxos 4 - Santorin 3: 788 Euro

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84495 Üzenet linkje2008-11-04 20:39:47  Válasz a #84486. hsz-ra Előzmény #84486

Hmm... az a bajom nekem ezekkel, hogy talán annyi nap elég is lenne egy-egy szigetre, de elég fárasztó lehet.... Az a nap, amelyiken utazni kell, az nem számít teljesértékű napnak... csomagolni, cuccolni, várakozni az indulásra: ezekkel elmegy egy csomó értékes nyaralóidő, és a végén az ember azon kapja magát, hogy pihenés helyet folyton csak pakol...
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84497 Üzenet linkje2008-11-04 20:43:55  Válasz a #84486. hsz-ra Előzmény #84486

Mykonos tényleg jó drága hely, ha 200 euróval kevesebbe kerül egy olyan út, amiben az nincs benne! icon_biggrin.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84499 Üzenet linkje2008-11-04 20:47:04  Válasz a #84486. hsz-ra Előzmény #84486

Viszont nincsenek is olyan rossz áron... bár gondolom, a főszezon itt is drágább. Tudsz egy linket betenni?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 ... 33 34 35   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu