Kiklád-szigetek kombináció
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84500 Üzenet linkje2008-11-04 20:51:39 

Már én is annyi mindenen töröm a fejem.... icon_smile.gif Különböző verziók kavarognak, és nem tudom, hogy melyiket lenne értelmes megvalósítani. Meg hogy melyikre lesz lehetőség végül.

De felmerült bennem egynek pl. Naxos + Kis-Kikládok... de jó lenne pótolni az idei kimaradt részeket Krétából és ezt jól össze lehetne párosítani Santorinivel. Viszont e kettőhöz meg a tavaszt tartanám ésszerűnek, semmiképpen sem a nyarat.

Aztán ugye Milos, amit végülis bármilyen környékbeli szigettel lehetne kombinálni, vagy a fentiek bármelyikével...

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84558 Üzenet linkje2008-11-05 13:09:05 

Szia Haspók!

Ez : http://www.attika.de/ az utazási iroda honlapja, de ott úgy látom nem szerepelnek ezek (Inselkombinationen), én a nyomtatott katalógusból másoltam ide tegnap a variációkat.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84610 Üzenet linkje2008-11-05 22:09:28  Válasz a #84558. hsz-ra Előzmény #84558

Köszi szépen! icon_smile.gif
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84716 Üzenet linkje2008-11-07 12:19:49 

Elkezdtem nézegetni a képeket és a leírásokat, és elgondolkodtam azon, hogy melyik szigeten mi az, ami nagyon érdekelne, és ennek kapcsán megint kedvem támadt egy amolyan igazi szigetugráláshoz...

Azért gondoltam erre (megint), mert egyrészt nem túl nagyok ezek a szigetek, másrészt ami igazán érdekelne, az mindenhol csak egy pár strand/falu/látnivaló. Nem azt mondom, hogy nem lehetne akármelyiken hosszabb időt is eltölteni, de mégis szívesebben tölteném úgy a szabadságot, hogy minden szigetről kimazsolázom azt, ami a legjobban vonz, nem pedig úgy, hogy egy szigetnek minden apró kis szegletét bejárom.

Ami még támogatja ezt a dolgot, az az, hogy egy-egy közeli sziget között a komp nem megy olyan sokáig és többnyire csak pár eurós tétel, tehát mind időben, mind anyagilag kibírható. Pl. Rafina-Andros-Tinos-Mykonos-Paros-Milos-Folegrandos-Santorini kb. 18 e Ft-ból kijön. (Illetve ennél valamivel több, mert Mykonos-Paros között érthetetlen módon most nem találtam kompot a ferries.gr kalkulációs oldalán, de nem hiszem el, hogy nincsen, max. most novemberben nincs... kizárt dolognak tartom, hogy két ilyen forgalmas sziget között nincs összeköttetés sehogysem.)

A megvalósításhoz még egy Bp-Athén ill. egy Santorini-Bp repjegy szükséges, ez nem tűnik kivitelezhetetlen feladatnak és nagyon horribilis összegnek sem. A kompokat le lehetne előre foglalni a ferries.gr-en, és ehhez igazodva a szállásokat is. Jó lenne azért mindenhol legalább 3 éjszakát eltölteni, kivéve Mykonost, ahol a horror árak miatt max. egy éjszakát vállalnék be. Ezek között a szigetek között azért viszonylag stabil a kompösszeköttetés és gyakoriak a járatok, úgyhogy nagyon kellemetlen meglepetésre talán nem kellene számítani. Még most novemberben is általában 2-3 lehetőség van akármelyik véletlenszerűen kiválasztott napon eljutni egyik szigetről a másikra, úgyhogy ez augusztusban ennél csak gyakoribb lehet.

Hát most éppen ezt gondolom a legvalószínűbb úticélnak jövőre. Aztán majd meglátjuk... icon_razz.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84717 Üzenet linkje2008-11-07 12:39:20 

Szia Haspók!

Hű, szuper ötlet.
Hasonlóképp döntöttem majdnem teganp este én is, amikor párommal arra lyukadtunk ki, hogy mivel hosszú évek óta járunk Görögországba, nem kellene mindig a két hetes nyaralást egyetlen helyre elpazarolni. A három hét nálunk még lehetséges és sokkal több kaland, élmény érhetne egy ilyen szigettúra során, mint egy szigeten ücsörögve. Csak mivel kicsit ellustultam szervezgetés terén, nem sok leki erőm van kompok szállások, repülők után kutatgatni, ezért,ha már körutazás, egyszerűbbnek tartom a szárazföldi verziót, és akkor visszatérek itt a Peloponnészoszhoz. Passz. Igazából mindig nagyon nehéz dönteni. Mert az ember szeretné mindig a leges-legszebb helyet választani, hogy maximális élményekkel térjen vissza, de anyagilag is passzoljon, meg azért a nyaralásban legyen pihenés is és ne csak rohanás. Egy döntésnél mindig megmarad a kérdés, vajon a másik hely nem lett volna még szebb???
Nagyon remélem, hogy te, kedves Haspók, vagy valaki más innen végrehajtja jövőre ezt a hadműveletet és kapunk majd képeket, benyomásokat, tapasztalatokat majd tőletek. Talán utána mi is nekiindulunk.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84720 Üzenet linkje2008-11-07 13:12:52  Válasz a #84717. hsz-ra Előzmény #84717

Szia Andi!

Most úgy gondolom, hogy én lehet, hogy ezt megpróbálnám... először a repjegyeket kell megszerezni, aztán ahhoz igazodva a kompokat, végül a szállásokat... a sok kis apró mozaik csak összeáll a végén... Mondjuk egyelőre a repjegyet látom a legproblémásabbnak, mert már sok helyen vannak jövő évi repjegyek, de korántsem mindenhol, az utazási irodák meg még a téli egzotikus utakra koncentrálnak, nem a jövő nyárra. Úgyhogy egyelőre azt hiszem, hogy várni kell, bár ettől meg azért tartok, mert láttam, hogy pl. Miloson már vannak szállások, ahová a július már most be van foglalva... icon_smile.gif De egyelőre jegelem a témát, és gyűjtöm a számomra legérdekesebb látnivalókat a szigeteken. icon_smile.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84739 Üzenet linkje2008-11-07 19:09:59 

He-he, Budapest-Athén repjegyből a legolcsóbb, amit eddig találtam, az frankfurti átszállással van... icon_smile.gif
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84740 Üzenet linkje2008-11-07 19:13:22 

Milyen társaság? Épésszel az ember azt gondolja, hogy átszállással = két repcsi, két út = drágább. Mégis sokszor az ilyen komplikált és hosszúra nyúló utak a legkedvezőbbek. Drukkolok.
# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84742 Üzenet linkje2008-11-07 19:18:56  Válasz a #84740. hsz-ra Előzmény #84740

Deutsche Lufthansa... icon_smile.gif Elég agyament dolog sztem is... icon_biggrin.gif

Na most mennem kell, majd este még próbálok kotorni újabb lehetőségeket.... (Akinek van jobb ajánlata 27 e Ft-nál, az ne fogja vissza magát... és jöhetnek a Santorini-Bécs/Budapest/Pozsony stb. ajánlatok is. icon_wink.gif )

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84743 Üzenet linkje2008-11-07 19:20:13 

Jaja,a Lufthansa ilyen esetekben meglepően olcsó tud lenni icon_smile.gif
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84752 Üzenet linkje2008-11-07 22:54:56  Válasz a #84743. hsz-ra Előzmény #84743

Nem is találtam azóta sem jobbat. Illetve egy hasonló értékűt, ami Bécsből indul (SkyEurope), párezer ft-tal olcsóbb, de a különbözet elmegy a Bp-Bécs buszjegyre. Így valszeg az időtartam dönt majd, melyikkel tart rövidebb ideig az utazási ceremónia. Mondjuk így sem lesz egy rövid utazás, ha egy napba belefér, akkor már ujjonganék! icon_smile.gif

Közben írtam egy mailt a kompfoglalós cégnek, hogy mikortól várható kb. a nyári jegyek elérhetősége, mert egyelőre csak kb. március-áprilisig vannak fent járatok. (Persze ezt is csak amolyan próbálkozással lehet kitalálni, nem értem, hogy miért nem tudnak egy rendes menetrendet is feltenni ezek mellett az online foglalós rendszerek mellett. Tök béna, hogy a repülőnél is, meg a kompnál is azzal kell szórakozni, hogy különféle napokat kell kipróbálni, hogy vajon melyiken mikor és mennyiért megy.) Kíváncsi vagyok, hogy válaszolnak-e majd egyáltalán az e-mailre. icon_smile.gif

A visszafelé úttal nem nagyon sikerült előbbre jutni, Santoriniről a legolcsóbb lehetőséget 58 e Ft körül látom mindenhol, ráadásul ez az Olimpic járata, amiről írtad, hogy ne... Szóval ha nem lesz jobb később sem, akkor ebből lehet, hogy az lesz, hogy komp Krétára+wizzair Budapestre... (ha lesz wizz egyáltalán icon_razz.gif )

Asszem, írok majd még pár utazási irodának is, hátha valamelyiknek lesz majd jó ajánlata...

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84763 Üzenet linkje2008-11-08 10:01:21  Válasz a #84752. hsz-ra Előzmény #84752

Már válaszoltak is kompügyben, de csak kb. márciustól lesznek nyári kompjegyek... Hmmmm....
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84866 Üzenet linkje2008-11-09 21:35:45 

vojandi írta:
Tinos nekem is tetszene, de még jobban izgat Siros, az itteni topikban nagyon szép képek vannak a fővárosáról.


Áthoztam a Mykonos topikból... Szóval igen, engem is érdekelne Siros is, ez az egyik ok, amiért arra gondoltam, hogy az északabbra és keletebbre lévő szigeteket máskorra hagynám, nem jövőre... A másik pedig az, hogy azokat igazából csak Athénból lehet elérni, az pedig úgy néz ki, hogy nagyon macerás lenne. A legjobb, amit találtam vagy az, hogy busz Bécsig, repülő Athénig, aztán utána taxi vagy busz Rafinába, majd komp Sirosra vagy Androsra... Ez túl hosszú és izgulós lenne, hogy nehogy valami késsen, mert akkor borul az egész, mint a dominósor...

Nekünk innen Bp-ről még mindig a legolcsóbb és a főként a legegyszerűbb az egyszem wizzair krétai járata, de azokkal a Krétához legközelebbi szigeteket célszerű célba venni, úgyhogy ennek értelmében ebben a percben az éppen aktuális útvonalam kb. így néz ki: Kréta-Milos-Serifos-Paros-Ios-Anafi-Santorini-Kréta. (Vagy fordított sorrendben. icon_smile.gif )

Serifos esetében még habozok, mert helyette szóbajöhet még Sifnos vagy Sikinos is. De egyelőre Serifos tűnik a legvonzóbbnak, mert még mindig elég csendes és nem tömegturizmusos, viszont azért annyira kiépített, hogy már lehet autót kölcsönözni... Sikinoson pl. még csak az sincs... Ja, és még egy nyomós ok, hogy Serifoson szép strandok is vannak, Sikinoson nem annyira, és azokhoz is csak csónakkal lehet eljutni. Sifnos meg még annyira nincs a fejemben...

Meg hát az az érzésem, hogy az egész útvonal csak akkor lesz teljesen végleges, ha lehet már kompmenetrendet látni. Valószínűleg a döntő szót inkább az fogja kimondani, nem kizárólag az én vágyaim. icon_smile.gif

A másik, amin még habozok, az Anafi. Szintén nem egy infrastrukturálisan fejlett sziget icon_wink.gif, de pont azért vonz. Szeretnék látni amolyan ősi falvakat, amik itt vannak. icon_smile.gif Ha már szigetugrálás, akkor jó lenne legalább egy helyre eljutni, ami nem annyira felkapott, ami még békés, nyugodt. De lehet, hogy ilyenből elég lenne egy is, nem kellene kettőt belevenni.

Ami biztosnak tűnik, az Santorini és Milos. icon_smile.gif Ez a kettő az, amiről nem mondok el a világ minden kincséért sem, arról nem is beszélve, hogy a krétai kompnak csak ehhez a kettőhöz van csatlakozása, úgyhogy ezek a fix pontok. A többi még változhat, bár Parost nem szeretném kihagyni, mert Parikia és Naussza olyan szép a képeken, és Antiparos strandjai olyan csábítóak... (Parosnál egy nap biztosan Antiparos lenne, mint ahogy Milosnál is egy nap biztosan Kimolos.) Ios is a strandjai miatt vonz leginkább, de lehet, hogy ha az idő miatt meg kell nyirbálni a tervet, akkor ez marad ki.... icon_sad.gif

Na és visszatérve az elejére: egyszer athéni indulással lenne jó végignézni Kitnost, Sirost, Mykonost, Déloszt, Tinost és Androst. Ez egy jól végigjárható kör, Athénba kerül vissza a végén megint az ember. Ha meg van idő, akkor Naxost, a Kis-Kikládokat és Amorgost is bele lehet venni... de az talán már egy harmadik útvonal... icon_smile.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84867 Üzenet linkje2008-11-09 21:40:30 

Haspók írta:
Mykonos-Paros között érthetetlen módon most nem találtam kompot a ferries.gr kalkulációs oldalán, de nem hiszem el, hogy nincsen


Ja, egyébként ennek azóta utánanéztem, és tényleg nincs köztük kompjárat. Valahogy így vannak megszervezve a kompútvonalak. Mykonos és Paros között csak katamarán megy, sima komp nem. Ez is egy apró adalék volt ahhoz, hogy Mykonos kimaradjon a tervből.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84876 Üzenet linkje2008-11-09 22:01:39  Válasz a #84867. hsz-ra Előzmény #84867

Szia Haspók!
Látom nagyon beindultál icon_biggrin.gif
Nagyon jó dolgokat találsz icon_lol.gif
Csak így tovább icon_wink.gif
Whitefrost

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 ... 33 34 35   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu